PDA

View Full Version : За малко да се подпалим :( дайте съвет



achkar
07-06-2009, 18:08
Преди малко се случи нещо много гадно. Отивахме с баща ми да гласувамe с алфата и той караше, бяхме с включен климатроник. Стигнахме до кръстовище и дадохме десен мигач, при което замириса остро на изгоряло, след 2-3 секунди започна да излиза и дим от дупките на парното/климатроника. В паниката бързо спряхме след завоя и изгасихме колата. Отворихме капака нямаше нищо, вътре в купето - също нищо. Накрая се оказа, че сме останали без мигачи, аварийни и халогени. За друго още не се знае. Реле ли е изгоряло? Някъде гадно е дало на късо. Не знам къде е било, но щом климатроникът му изкарва дима... Дайте съвет какво да правя?

zhivko 166
07-06-2009, 19:42
А сега вентилатора работи ли?Защото аз и други колеги сме виждали този дим при изгаряне на вентилатора/който вкарва въздух в купето/.

SoHm
07-06-2009, 19:47
Разгледай тая тема http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=29925
случи ми се същото преди няколко месеца.

teodor80
07-06-2009, 20:08
а

teodor80
07-06-2009, 20:10
Нещо не мога да кача снимките

teodor80
07-06-2009, 20:12
Преди малко се случи нещо много гадно. Отивахме с баща ми да гласувамe с алфата и той караше, бяхме с включен климатроник. Стигнахме до кръстовище и дадохме десен мигач, при което замириса остро на изгоряло, след 2-3 секунди започна да излиза и дим от дупките на парното/климатроника. В паниката бързо спряхме след завоя и изгасихме колата. Отворихме капака нямаше нищо, вътре в купето - също нищо. Накрая се оказа, че сме останали без мигачи, аварийни и халогени. За друго още не се знае. Реле ли е изгоряло? Някъде гадно е дало на късо. Не знам къде е било, но щом климатроникът му изкарва дима... Дайте съвет какво да правя?

Долу където са педалите има една кора кожена.Свалия и пада се пред скоростния лост и под ацс-са има една зелена кутийка.Прегледай я.На 90% съм сигурен че е изгоряла.Прилагам и снимки.http://clubalfaromeo.com/forum/showpost.php?p=394010&postcount=12

achkar
07-06-2009, 22:36
аз съм се объркал, халогените работят. А един малко тъп въпрос, какво да правя като намеря кутийката, която е много вероятно да е проблема.

ACEHOB
07-06-2009, 22:57
Погледни дали не се е стопила платката вътре.

achkar
07-06-2009, 23:02
И като се е стопила какво правим?

ACEHOB
07-06-2009, 23:25
Търсим ти втора употреба... :) освен ако не искаш нова...

leketo84
07-06-2009, 23:35
Търсим ти втора употреба... :) освен ако не искаш нова...
:director:Нова зелена кутийка е 210 лева , аз ходих на жичкаджии и минах с запояване за 60 лева , но най добрия вариант е втота употреба в случая !!! :flex:

achkar
07-06-2009, 23:58
Благодаря колеги. Понеже е почти сигурно, че е кутийката ще почна търсене. Няма да ви се разсърдя ако помогнете в намирането на втора употреба :D A някой знае ли дали имат сериен номер и какъв?

leketo84
08-06-2009, 00:38
Благодаря колеги. Понеже е почти сигурно, че е кутийката ще почна търсене. Няма да ви се разсърдя ако помогнете в намирането на втора употреба :D A някой знае ли дали имат сериен номер и какъв?
Имах го някъде ма като я свалиш ще го видиш ! Махай я спокойно и си карай без нея няма страшно то ако е изгорела и без това не ти требва като си намериш слагаш и готово !!! :whistle: Иначе се казва ДАТЧИК ЗА МИГАЧИТЕ ако не се лъжа !!!:calc:

teodor80
08-06-2009, 20:25
Благодаря колеги. Понеже е почти сигурно, че е кутийката ще почна търсене. Няма да ви се разсърдя ако помогнете в намирането на втора употреба :D A някой знае ли дали имат сериен номер и какъв?
Добре де защо не се увериш дали е тя и тогава да търсиш.И е желателно всеки да си провери тази кутийка за окисления защото заради това се пали.Не отнема много врема,а спестява после доста левчета.

qpwo
08-06-2009, 21:07
Moже да е глупав въпроса, но бензинките имат ли я тази зелена кутиика?...

teodor80
08-06-2009, 21:44
Moже да е глупав въпроса, но бензинките имат ли я тази зелена кутиика?...
Прдполагам да!Нали и те имат мигачи и плафони.

qpwo
08-06-2009, 23:21
Прдполагам да!Нали и те имат мигачи и плафони.
Имам...;-)

ACEHOB
09-06-2009, 10:52
Имаш ми... :pokey:

qpwo
09-06-2009, 14:50
Имаш ми... :pokey:
?!

achkar
09-06-2009, 17:24
Тъъъъъй извадих го, мирише много гадно, но външно не е разтопен, ама е мазен и със сажди. На жълтия му няма нищо

Linkestis
09-06-2009, 18:00
Само миризмата ти е достатъчна :)

achkar
10-06-2009, 18:56
Само да питам преди да почна да го търся, какви пари да го търся и уникална част ли е за нашия модел/марка или и другите алфи и ланчии и тн го имат? Имам предвид точно това реле, защото ми предлагат някво SFB163 http://i5.ebayimg.com/02/i/000/dc/c8/3a64_1.JPG

SoHm
11-06-2009, 13:43
Е то на това, даже крачетата са му по-малко.
Реле на старо не е добра идея по принцип, ама пък е много по-евтино и бързо. Моето като изгоря си го намерих тук във форума за 20лв.

achkar
11-06-2009, 16:15
Май си намерих за 20 лева, че освен това си намерих и копче за нагревателя, запалка и пепелник за общо 60 лева с релето. :D Да видим утре като дойдат какво ще е положението.

leketo84
11-06-2009, 18:36
Май си намерих за 20 лева, че освен това си намерих и копче за нагревателя, запалка и пепелник за общо 60 лева с релето. :D Да видим утре като дойдат какво ще е положението.
От къде колега на мене ми трябва пепелник по-точно капака , защото ми е счупен механизъма и го движа на ръка !!! :sickness:

teodor80
11-06-2009, 22:06
Май си намерих за 20 лева, че освен това си намерих и копче за нагревателя, запалка и пепелник за общо 60 лева с релето. :D Да видим утре като дойдат какво ще е положението.
От къде взема копчето за нагревателя?

achkar
12-06-2009, 16:18
То голям майтап, сутрнита ми пише "съжалявам тези части няма да ти ги изпратим защото са свършили , колегата не е погледнал когато ти е казал дали са в наличност или са продадени .Цъжалявам че така се получи и извинявай. Чао за сега"
Напсувах го наум и отидох в първата морга във Варна. Там пък прясно блъсната алфа имаше. Взех си две релета, то това реле не е за мигачите, но не знам за кво е. За мигачите релето е при бушоните средното, също така бушона на мигачите беше изгорял. Купих си зелено реле, реле за мигачите за всеки случай, капак за едната тонколона, че ми беше счупен канта, запалка, пепелник, панела където е копчето за прозореца, който е на мястото до шофьора. За съжаление колата беше без нагревател. Всичко 40 лева ми излезе. Оказа, че ми е здрав панела с копчето за прозореца, така че ако някой му трябва да пише ЛС. :)
Оправих си и лампата на задната скорост. Освен, че бяха прекъснати всички кабели без един на снопа на багажника, ами и датчика беше откачен долу. И там 25 лева. Абе много съм хепи днес :)

teodor80
12-06-2009, 19:00
Взех си две релета, то това реле не е за мигачите, но не знам за кво е. За мигачите релето е при бушоните средното, също така бушона на мигачите беше изгорял.
Не казвай че не е за мигачите.Точно за мигачите е .Аз работи в които не съм сигурен не пиша та да не бъркам останалите.Като не вярваш изкарай го и виж дали ти светят двете зелени лампички на таблото за мигачите след като ги пуснеш.

achkar
12-06-2009, 19:11
Какво мислиш че направихме на тази, която разглобихме :) пуснахме аварийните, махнахме зеленото реле и цъкаше това, което е до бушоните. Освено то да отговаря за светлината, а другото за цъкането. Абе не знам. Важното е, че всичко се оправи... И благодаря за помощта на всички.

teodor80
12-06-2009, 20:28
Освено то да отговаря за светлината, а другото за цъкането.
Да нещо такова се получава Но само за светлината на контролните лампи.В нея тема към която са ти пуснали линк по горе съм описъл подробно.

achkar
12-06-2009, 20:37
Ти остави това, беше голям майтап слагането. Изгорялото реле влизаше, a новотo колкото и да го напъвам не щеше.. Мъчихме се двама човека над него, накрая ми хрумна да махна жълтото и така да сложа зеленото и после пак да върна жълото и стана :D