PDA

View Full Version : Репутация на потребителитe и система за докладване на нарушения.



pr_00f
08-06-2009, 14:24
Репутация на потребителите и система за докладване на нарушения.


Колеги,
Форума Ви предоставя възможност да гласувате за дадено мнение което Ви е харесало или пък Ви е подразнило, като по този начин можете да спомогнете за формирането на репутацията на даден потребител.

Тази възможност не се използва много активно за момента, а и не беше преведена напълно, а и в момента все още се работи по нея.
На базата на натрупаните точки се формират 2 показателя - "ранг на потребителя" и "сила на репутацията".


Репутация на потребителите. ( общи положения)


Разлики между "ранг на потребителя" и "сила на репутацията".


Ранга на потребителя се показва с предефинирани полета, и се сменя в зависимост от натрупаните точки. ( виж приложената картинка)

На изображението е показано как можете да видите "ранг на потребителя"
Освен това със цифри са маркирани следните бутони.

1. Показва дали потребителят е активен в момента (на линия)
2. Бутон за гласуване ( добавяне или отнемане на точки от репутацията на потребителя)
3. Бутон за докладване на нередност. Ако случайно забележете мнение което нарушава по някакъв начин правилата на форума , вместо да правите забележка на потребителя използвайте този бутон. Ще бъдете попитан за коментар защо докладвате това мнение ( примерно спам, писане на маймуница, обида на потребител и други.)
След като докладвате мнение в Администраторският раздел се създава автоматично тема с с вашият коментар и връзка към нередното мнение.
Ако искате да докладвате лично съобщение нарушаващо правилата на форума можете да намерите същият символ с удивителна горе в дясно след като отворите личното съобщение.


Силата на репутацията ( Rep Power) определя каква тежест ще има вашият глас когато гласувате за дадено мнение.
В показаната картинка , колегата има "Силата на репутацията ( Rep Power)" 4 , така че ако реши да гласува може да добавя или отнема по 4 точки от репутацията на другите потребители.


Всеки нов потребител получава 10 точки в категорията "ранг на потребителя".

Сила на репутацията- Всеки потребител стартира със сила 1 и тя се формира се на база 3 показателя:
Дата на регистрация - за всяка година във форума получавате 1 точка.
Брой на мненията - Получавате 1 точка за всеки 1000 мнения.
Натрупани точки от "ранг на потребителя" - на всеки 100 точки получени от другите потребители чрез гласуване получавате 1 точка "сила на репутацията"


Други фактори:
Гласуванията на потребител с под 50 мнения не се отчитат от системата , .т.е не носят точки за този за който е гласувано, също така не можете да дадете отрицателен вот.
Минимален ранг на потребителя - Ако точките за "ранг на потребителя" са под 10 , системата не отчита гласуванията.
Можете да гласувате 10 пъти на ден, а за да гласувате повторно за даден потребител трябва да гласувате преди това за 20 други потребители.

Коментарите за репутацията на потребителите са анонимни , освен ако потребителят гласувал за вас не пожелае да напише името си в коментара.

Въздържайте се от обидни квалификации и коментари при използването на системата за потребителска репутация.
п.с Системата ще претърпи още промени, но те ще бъдат по скоро козметични.

tsvety
09-06-2009, 11:57
Как става самото гласуване?

Или по точно въпроса ми е - като натиснем бутон 2, какво трябва да се запише вътре за да се отрази този глас, по каква скала се гласува???

JAMAL
09-06-2009, 15:26
Мисля си, ако е удобно да си споделя наблюденията.
Даването на точка за 1000 мнения.... има млади, амбицирани спамери, които от февруари до сега имат по над 1000 поста, много бързо ще трупат репутация, която за мен не им дава положителна такава. Възможно ли е да се направи съотношение години членство във форума - мнения. Примерно на един потребител със стаж по малък от една година, да се дава точка на 2000 мнения, или 0,5т на 1000 мнения и така прогресивно!

pr_00f
09-06-2009, 15:55
:)
Те тези амбицираните спамери могат да бъдат неприятно изненадани.

pr_00f
09-06-2009, 16:06
Как се гласува.

Имате две възможности :
Одобрявам - не е задължително да се пише коментар.
Не одобрявам - тук коментара е задължителен.
Пишете си коментара в съответното поле и с натискане на бутона "Гласуване за потребителя" давате своят глас за потребителя.

Ще добавите или отнемете на потребителя толкова точки колкото е вашата Сила на репутацията ( Rep Power)

PEPI-2ALFA
09-06-2009, 18:07
При мен излиза само "одобрявам". Или за теб мога само одобрение да дам :wow:
П.П. Еййй не мога да се науча да качвам снимки на монитора ми и това е. Все големи...

morfius
09-06-2009, 18:37
При мен излиза само "одобрявам". Или за теб мога само одобрение да дам :wow:
П.П. Еййй не мога да се науча да качвам снимки на монитора ми и това е. Все големи...

Колега, запазвай ги в .gif или .jpg - .bmp е в пъти по-голям и повечето уеб форми не го приемат за легален формат.

Същото файлче в jpg е 10 кб.

http://tempss.hit.bg/untitled.jpg

А на мен на всички ми излиза само одобрявам - прозорчето е аналогично на примерното за колегата.

morfius
09-06-2009, 18:45
Обърках редакция и цитат - махнете това моля.

pr_00f
09-06-2009, 23:42
Темата ще я разчистя по-късно.
Благодаря на колегите за докладваният проблем.
Ще огледам нещата.
Междувременно ще бъдете благи душички и ще давате само положителна репутация :)


п.с
Така като гледам няма да е само временно.
Май отрицателният вот е достъпен само за модераторите.
Ако е така ще обновя темата.

morfius
10-06-2009, 11:48
Вече работи поне при мен.

soldier
10-06-2009, 12:23
Вече работи поне при мен.

При мен си е само за положителен галс :drunk:

pr_00f
10-06-2009, 12:26
Оправено е.
Можете да давате отрицателен вот.

Sunny
10-06-2009, 12:46
Оправено е.
Можете да давате отрицателен вот.


Потвърждавам вече е оправено .

pr_00f
10-06-2009, 13:00
Това е .
Гласувайте.
Накажете всички спамери :)
:bash:

bager
10-06-2009, 14:52
Това е .
Гласувайте.
Накажете всички спамери :)
:bash:

И ся като се почне: не ме кефиш- аре минусче!
Някой от модераторите ще разглежда ли отрицателните вотове дали са основателни?

soldier
10-06-2009, 15:12
И ся като се почне: не ме кефиш- аре минусче!
Някой от модераторите ще разглежда ли отрицателните вотове дали са основателни?
Отговор ;)


След като докладвате мнение в Администраторският раздел се създава автоматично тема с с вашият коментар и връзка към нередното мнение.

pr_00f
10-06-2009, 15:17
Ами все пак част от идеята е спамерите да бъдат наказани:)
Иначе може да се преглеждат репутациите.
И ако има злоупотреби :)
Може злоупотребяващия да получи чудесна отрицателна репутация.

Но пък ако не искате да имате поция за отрицателен вот - ще я махна - няма проблем.

П.с. ще си позволя да цитирам колега:

Е защо не - по-малко мрънкащи ще има, ако са наплюти от други потребители, а не от вечните гадове-модератори и админи.

pr_00f
10-06-2009, 15:19
Докладването на нередност е съвсем различно от гласуването за потребителска репутация.

bass
10-06-2009, 15:19
Тва си е чисто субективно гласуване по замисъл, няма пряка връзка с модерирането. Ще има както отрицателни, така и положителни оценки - в крайна сметка "нетната" репутация ще е важна.

Kris
10-06-2009, 19:00
Отговор ;)

Това е за рапорта, не за вота ;)

trustworthy
10-06-2009, 19:39
За да има повече стимул, за събралият най-много положителни гласове се осигурява награда - безплатно помпене на гуми в бензиностанция по негов избор :coolio:

thecleaner
10-06-2009, 21:22
За да има повече стимул, за събралият най-много положителни гласове се осигурява награда - безплатно помпене на гуми в бензиностанция по негов избор :coolio:

само ако имат райски газ си искам наградката:naughty::naughty::naughty:

vikoalfa
11-06-2009, 01:00
Въпросче относно Вота на доверие....
Ъъъ,аз примерно ако гласувам негативно за неговата репутация,потребителя може ли да види моя вот по някакъв начин,визирам примерно ако е модератор?

bass
11-06-2009, 09:47
Те модераторите ще акумулират отрицателния вот по-бързо и от тройната коалиция, така че предлагам направо да тръгват от нула още с назначаването :tooth:

tsvety
11-06-2009, 11:26
Айде да не се задълбочаваме с разисквания какво ще стане и какво не. Постоянно се оплакване че форума се е напълнил със спамери и с хора които само си чешат пръстите. Еми хайде, сега ни е дадена "властта" да ги спрем. Модераторите със сигурност ще наблюдават дали има тенденция в гласуването или не. Нали като се даде отрицателен вот се пише мотива за него. Ако решението ти за отрицателен вот не е мотивирато , значи е тенденциозно. Не им завиждам на модераторите , ще се побъркат според мен от недоволства и хиляди въпроса от рода на "Ама защо"

Нека всеки си бъде съвестен по своему и да видим дали този модел ще сработи.

Walker
11-06-2009, 12:31
Самия вот анонимен ли е?
Да кажем ако аз гласувам за някой модератор с - , то после той след като е модератор ще може ли да види кой точно е гласувал?

deadairplane
11-06-2009, 13:05
Не е задължително да си модератор, за да видиш последния който е гласувал за тебе. В твоя контрол панел можеш да видиш кой е гласувал, за кой от постовете ти и дали вота е положителен или отрицателен. Вероятно ако е отрицателен ще видиш и коментара за това. Не изписва колко точки ти е добавило или отнело. Обаче си виждаш общо колко имаш, а и сега като се знае как се образуват, като видиш кой е гласувал за тебе и колко е репутацията му можеш да си сметнеш сам колко точки ти е добавил или отнел.

Нямам си на идея дали може да се направи да виждаш всички вотове за себе си, но в момента се вижда само последния.

Така, че отговора на въпроса ти е: Не само модераторите а всеки един може да види кой и как е гласувал за него.

bager
11-06-2009, 13:10
Не е задължително да си модератор, за да видиш последния който е гласувал за тебе. В твоя контрол панел можеш да видиш кой е гласувал, за кой от постовете ти и дали вота е положителен или отрицателен.....

...
Така, че отговора на въпроса ти е: Не само модераторите а всеки един може да види кой и как е гласувал за него.

Е това не мога да го направя! И си мисля , че само модовете го могат!
Хайде един, който не е мод да пробва и да пише дали вижда кой е гласувал за него!

bass
11-06-2009, 13:15
Има настройка (по групи) за това дали да се вижда от кого са вотовете. В момента за редовите потребители е зададено "Не".
Аз май не виждам особен смисъл от това да се виждат - само излишни нерви и заяждния впоследствие. Дали са "злонамерени" или не няма никакво значение - тва с репутацията служи едни хора да си кажат мнението за други и мотивът е без значение. На "пострадалите" нито ще им намалят заплатите, нито ще им спрат топлата вода. Ако са "незаслужено наплюти", със сигурност положителните вотове ще са в повече и един-два отрицателни няма да имат никакво значение.

deadairplane
11-06-2009, 13:16
Е това не мога да го направя! И си мисля , че само модовете го могат!
Хайде един, който не е мод да пробва и да пише дали вижда кой е гласувал за него!

Мод съм от вчера и то в раздел където борбата е само със спам ботове. Отдавна си следя колко рядко някой гласува за мене :biggrin:

ПС Явно съм в една група с последния гласувал. Фиатаджия е и не е модератор. Обаче си го виждам отдавна.

DerMeister
11-06-2009, 13:18
Че някой е гласувал за мен, виждам, но кой точно не се вижда.

bager
11-06-2009, 13:23
Че някой е гласувал за мен виждам, но кой точно не се вижда.

Точно така е и при мен.

PEPI-2ALFA
21-06-2009, 13:35
Имам въпросче. Има ли начин да се вижда дали някой пост е докладван? Пример: виждам сега във "Фиат" пост на руски, който си плаче за докладване, но не знам през тоя половин час, откакто е пуснат, дали не е направено вече. Да не стане така от прекалено старание да натворим доста теми заради 1 пост.

pr_00f
21-06-2009, 14:27
Благодаря за докладваните нарушения.

Не се притеснявайте от дублиране на рапорт.
Първият докладвал нередност създава автоматично новата тема.
А всеки следващ доклад за същото мнение просто добавя мнение във вече създадената тема.

VLADius
30-08-2009, 11:22
При мен излиза само "одобрявам". Или за теб мога само одобрение да дам :wow:
П.П. Еййй не мога да се науча да качвам снимки на монитора ми и това е. Все големи...

Това е понеже админите знаят че си добра душа.:lol:

BillyBoy`
17-09-2009, 08:45
За да не пускам нова тема към кого от модераторите да се обърна има едно проблемче.

spe4elist
17-09-2009, 09:38
Кажи си проблемчето и правилният модератор ще се включи ... :help:

Sunny
23-02-2010, 21:09
А колко е дневният лимит раздадена + и - репутация за един ден ?

Kostadin`
23-02-2010, 21:14
pr_00f го е написал


Можете да гласувате 10 пъти на ден.

Sunny
23-02-2010, 22:03
pr_00f го е написал

Мдаам а аз чета през ред и по диагонал .

spe4elist
23-02-2010, 22:22
Мдаам а аз чета през ред и по диагонал .

Пробвай с вентилатора, бързичко става ... :plane:

nhg
24-02-2010, 08:55
Бе я да попитам и аз нещо: защо зелените точки на някои са повече - моите са 2, повечето са по една, ама има и по 3-4 (търтея, пруф...)
Какво означават повечето зелени точки?

търтей
24-02-2010, 10:10
Бе я да попитам и аз нещо: защо зелените точки на някои са повече - моите са 2, повечето са по една, ама има и по 3-4 (търтея, пруф...)
Какво означават повечето зелени точки?

Повече репутация - повече зелени точки

spe4elist
24-02-2010, 10:15
Повече репутация - повече зелени точки
:spam:
Ми ти си направо Стахановец :respect:
:spam:

JAMAL
24-02-2010, 12:52
Е как така.....повече репутация, повече зелени точки? Потребител с репутация 7, има една зелена точка, потребител с репутация 6, има 2 зелени точки.

Jivko7777
24-02-2010, 12:58
Повече репутация - повече зелени точки

А защото тогава едни имат Rep: 3 а имат 2 или 3 зелени точки, а други имат Rep: 5, 6...а са само с една такава точка :)

Mirela
24-02-2010, 13:33
А защото тогава едни имат Rep: 3 а имат 2 или 3 зелени точки, а други имат Rep: 5, 6...а са само с една такава точка :)

Тия които имат по една зелена точка, репутацията им е формирана от брой години във форума, брой мнения и т.н.
Ако имаш повече от една зелена точка тоест две, три или там колкото и да са това е от точките които си събрал като положителен вот от потребителите във форума.
На всеки 100 точки ти се дава зелна точица :)

spe4elist
24-02-2010, 13:58
Е как така.....повече репутация, повече зелени точки? Потребител с репутация 7, има една зелена точка, потребител с репутация 6, има 2 зелени точки.

Това са два различни критерия, зелените точки са на база одобрения/неодобрения на постове от други юзъри, а цифрата е коефициент от броя на постовете, дата на регистрация във форума, нарушения ...

Така мисля, може и да не съм съвсем точен ...

ФЕРАРИСТ
24-02-2010, 22:18
Абе гледам че ъндерлайн текста на снимката който се появява при 4 точки Реп пауър, е "Почти ескперт"......мисля че някой трябва да бъде баннат поне за месец заради тва кощунство......

pr_00f
25-02-2010, 10:41
Па не си казал не сме го уредили бре :)
Кажи само колко зелени точки искаш да имаш 1 или 2 :magic:

Иначе съвсем сериозно преди в първото мнение в тази тема съм дал линк към всички рангове :

http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=21023&d=1244460152

За 6 месеца никой не се сети да ги изкоментира и да каже това е тъпо това не. Ако ги видиш в оригинал как изглеждат :)
Нещата така или иначе трябваше да се преведат и адаптират.
Скромни са ми умствените възможности - и резултата е такъв.

ФЕРАРИСТ
25-02-2010, 11:08
В смисъл аз намекнах че експерт е писано като ескперт.......в тая снимка също е объркано леко, предполагам че сега ще се разбере какво имах впредвид........иначе нямам друг избор, освен да банна някой за 2-3 дена.....
:):):):)

търтей
25-02-2010, 14:13
Напълно ясно!

реп. повер показва колко точки ще получи този за когото гласуваш.
Зелените квадратчета са твоята лична репутация.
Различни неща са.

morfius
25-02-2010, 14:25
To това ясно, просто са лепнати едно зад друго и объркват хората, че зелените са графично представяне на цифрата отпред.
То вярно, че ще стане чаршаф, но ще е по-разбираемо, ранга да се изнесе на отделен ред от пауъра.

ФЕРАРИСТ
02-03-2010, 14:44
http://clubalfaromeo.com/forum/images/reputation/reputation_balance.gif
Абе а тая точка що значи??????

Bobo
02-03-2010, 14:48
http://clubalfaromeo.com/forum/images/reputation/reputation_balance.gif
Абе а тая точка що значи??????

Че тоя дето се е опитал да ти я даде няма пауър ;)

MUROMAN
15-03-2010, 16:00
Искам да попитам защо от REputation Power 8 и 2 зелени квадратчета , сега имам 7-ца и едно зелено квадратче? :not-fair:

Kostadin`
15-03-2010, 16:02
Искам да попитам защо от REputation Power 8 и 2 зелени квадратчета , сега имам 7-ца и едно зелено квадратче? :not-fair:
Някой ти е бутнал реп-а....

spe4elist
15-03-2010, 17:54
Искам да попитам защо от REputation Power 8 и 2 зелени квадратчета , сега имам 7-ца и едно зелено квадратче? :not-fair:

Некой ти е гласувал кофти ...

JAMAL
03-04-2010, 15:00
Ако е удобно да ми разясните следните ситуации. Какво се има впрезвид под "somewhat positive"? До скоро не излизаше въпросният надпис, при оставена положителна репутация.
Последната репутация, която ми е оставена е с опит за обида, или поне така изглежда от оставения коментар. Индикаторчето свети сиво, а не зелено, а в същото време ми пише, че имам позитивна репутация?!:shock:

tokata_pz_flex
03-04-2010, 20:11
Сивото е , че някой не ти се радва :)
Останалите са с зеленко .
Взима се и се дава толкова точки , колкото е силата на репутация на гласуващия .

trustworthy
03-04-2010, 20:17
Сивото е , че някой не ти се радва :)

Не било както го бяхме коментирали оня ден бе :). Ако ти се радва, ама няма сила на репутацията, пак било сиво. Или щото караш дизел. При тебе и мене и двете обяснения вършат работа 8-)

tokata_pz_flex
03-04-2010, 20:25
Ами той няма сила на репутацията , следователно не взима от твоята . Ама отбелязва , че не ти се радва :)

morfius
04-04-2010, 10:01
И аз имам подобна сива случка, но репутацията не е променена от нея, което ме навежда на простичката мисъл, че обяснението с недостатъчната репутация на гласуващия е валидното.

tokata_pz_flex
04-04-2010, 10:48
Точно . Като недоволния е бил с репутация равна на нула , само се отбелязва , че е гласувал негативно без да взима репутационни точки .

trustworthy
04-04-2010, 11:58
Точно . Като недоволния е бил с репутация равна на нула , само се отбелязва , че е гласувал негативно без да взима репутационни точки .
Явно и доволен да е, ако няма репутация, пак излиза сиво, щото не ти променя точките.

tanatos
05-04-2010, 13:28
Аз си мисля, че като даден потребител репутацията му е 0 и е дал репутация на някой друг, неможе да се разбере дали тя е полужителна или отрицателна.Мисля, че на отрицателната беше задължително да се напише коментар. Така, че подобно даване на репутация не ви се отразява на точките.

А 156selespeed явно на всички раздава такива репутации..

morfius
13-04-2010, 14:06
Жълтата точица на края на зелените какво трябва да значи?
Едит, тя била светло-зелена ама нейсе :)

morfius
19-04-2010, 23:55
Мисля, че я разгадах тая история с точиците най-накрая.
- Зелените точици се появяват на всеки 100 реп. точки, за разлика от думите описващи ранговете (титлата) които са по брой реп. точки дадени в началната таблица.
- След определен брой реп. точки цвета се сменя с цел допълнително визуализиране (тъмнозелените са описани като положителни, а светлозелените като силно положителни).

tokata_pz_flex
20-04-2010, 00:00
Да . На всеки 1000 мнения също ще имаш увеличение , както и на всяка година в форума .

tokata_pz_flex
20-04-2010, 09:30
Нищо не се хваща , обаче можеш да гласуваш положително или отрицателно относно мненията на някой друг потребител . А като ти гласуват отрицателно 12-15 точки , си е като наказание от модератор .

pr_00f
20-04-2010, 12:55
Ха да видим кой ще е следващият невероятен късметлия който ще получи безплатна супер-мега-хипер-гига промоция да гледа на аванта съвсем и напълно безплатно и то не само сега а и за в бъдеще в продължение на 3 дни следното съобщение като се опита да отвори форума

"Вие бяхте изгонен от форума на Клуб Алфа Ромео България за спам"
Наказанието ще бъде отменено на хххххх.


п.с И съвсем не се шегувам , малко ми писна да чистя глупости от този раздел.
Като ви се чати - има си раздел за това.

gboiaj
16-06-2010, 23:02
Аз пък не можах да разбера как от 3 репутацията ми стана 0 за няколко дни!И как мога да разбера кой ми я сваля и защо,не че е на живот и смърт ама е дразнещо все пак.

Sunny
16-06-2010, 23:15
Аз пък не можах да разбера как от 3 репутацията ми стана 0 за няколко дни!И как мога да разбера кой ми я сваля и защо,не че е на живот и смърт ама е дразнещо все пак.


Чети тука :
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48598

и може да ти се проясни ...

gboiaj
16-06-2010, 23:23
Чети тука :
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=48598

и може да ти се проясни ...

:notworthy:

Fear
24-11-2010, 12:21
Като гледам как се развиват нещата с тези репутации и точки, все по-малко ми харесва идеята.

В тази връзка, имам конструктивно предложение - точки за репутацията да могат да бъдат давани само в техническите раздели, т.е., истински полезните такива.
Защото, какво се получава сега?
С малки изключения, хората с невероятни репутации, всъщност са невероятни спамъри, положителни точки се дават за какви ли не дивотии, вицове, смешни картинки и пр. тъпотии. И аз съм в това число, да не си помислите, че цялата работа цели някаква лична изгода. ;)
В същото време, голяма част от хората, които са навътре с автомобилите, дават ценни технически съвети или помагат на колегите, нямат никаква репутация.

Според мен, това опорочава цялата идея.

Благодаря за вниманието.

голямата риба
25-11-2010, 16:24
аз да попитам
БАН-а намалява ли репутацията на даден потребител
също така, разните наказания от модератори?

pr_00f
25-11-2010, 16:44
За наказанията - Не.

Иначе ако даден потребител е с наложен бан в репутацията му се показва като 0.
След изтичането на наказанието репутацията се възстановява.

голямата риба
26-11-2010, 08:48
лош форум, лош

а глобален модератори или администратор може ли да я бърника?

pr_00f
26-11-2010, 09:29
Администратор може.

Така или иначе нещата с репутацията скоро ще се променят.
Очевидно е че системата в текущият си вид и настройки определено не работи като хората.
Тя системата си работи де, но определено не се ползва по предназначение.

morfius
26-11-2010, 09:39
А какво и е всъщност предназначението?
Защото системата си е чисто харесвам/не харесвам този/онзи.
И каквото и да я правите това няма да се промени... подобна система в отворен форум друго освен степента на харесване и/или коректност на потребителите един към друг, не може да оцени.
Не се опитвайте да я превръщате в оценка на познанията, няма да се получи.
Технически оценки не се поставят от технически незапознати лица, каквито са масата във форума!

Ако я промените това означава, хора като мен които не са специалисти в тая област да не я ползват изобщо ако са отговорни или да мърсуват из нея ако не са.

Изобщо каква е целта на занятието?

krishna
26-11-2010, 10:55
искам да споделя,че харесвам форума,защото понякога виждам полезни и интересни теми/разрешения/,тъй като не съм навътре с техническата част..нeкомпетентни мнения не изказвам,и от репутацията си не се вълнувам,но някой явно не харесва faith no more,и това може би е причината за червена точка в рок раздела??

cyberhill
26-11-2010, 11:54
Аз да питам, виждам, че има потребители с две червени репутацийки :)
При отрицателния вот, същото визуално изражение ли има, като с положителната репутация?

П.С. Според мен в Общи приказки (http://clubalfaromeo.com/forum/forumdisplay.php?f=11), не би било коректно да се "начислява" репутация.

pr_00f
26-11-2010, 12:05
Да - същото е , само че с червени точки.

Sunny
26-11-2010, 12:19
Да - същото е , само че с червени точки.

Като при отрицателна репутация дава 1/2 от точките в минус .

Fear
26-11-2010, 12:40
В един много уважаван от мен форум - http://hardwarebg.com/forum e напрвено следното: По подобие на facebook, има бутонче, с което даден потребител може да "хареса"(like) дадено мнение и това е. Така няма проблем потребителита да харесват вицове, картинки и пр., но това няма да е свързано и да има отражение уж върху познанията на автора на мнението. ;)
Това може да бъде направено за "спамърските" раздели, докато рейтинговата система може да остане само за техническите раздели, както вече споменах. :)

Mapтo
26-11-2010, 21:13
Бе другари и другарки, за какво са ни тия зелени или пък били червени точки и квадратчета??
Зелен боб ли ще варим с тях, ако ги натрупаме за отрицателно време? :laughing1:
То не става така - Един потребител, който ляга и става само в отдел "Общи Приказки" или в "Чат" да е със свръх капацитет- Почти експерт, или Нашата гордост...и т.н. Наредил едни ми ти бобови зърна под аватара си.. да вдъхва и всява респект ли, да ни стане ясно, че ако ни се преебе диференциала, да идем да го(я) питаме как да го отремонтираме, щото нали именно тия точки, карат новите юзъри да мислят, че той(тя) е майстор(ка) "ЕКСПЕРТ" или "Отвъд човешките представи.." И да ни отговорят с лекота, все едно ги питат за рецепта за циганска баница...
Смешно е, особено за такива нови и наистина техническо, грамотно-богати потребители, които пишат малко, но смислени и поучителни постове, а не да акат и да бълват какво ли не и ние за въпросните неприятни глупости и тъпунгерии, да даваме точки мило и драго! Това май го има само у нашия Форум.

Fear
26-11-2010, 21:48
Е нали и аз това разправям? :)
Разкарайте я тази идиотска система или я направете наистина полезна.
В сегашният си вид не става за нищо!

morfius
27-11-2010, 10:39
Системата си става, ама не за техническа оценка.
А зърната боб са излишни наистина, може да е просто цифра в болд и цвят.

За техническа оценка, трябва системата да задължава коментар, да се проверява/одобрява всяко рейтингуване от технически грамотен човек... стана по-сложно и от търговския раздел :)

Та май по-добре без нея, от колкото с настоящата система да оценяваме техническа грамотност 8-)

firedragon
27-11-2010, 14:04
Истината за рейтинга е само една. Без значение какъв ще е - розов,карамбозов,кафяв,резида или каквото и да е няма да върши работа в нито един от разделите и причината за това е,че много малко технически грамотни хора пишат във форума, и това няма да се промени каквито и промени да бъдат направени в рейтинга. Само технически грамотен човек може да даде технически рейтинг,но когато тези хора са малко няма как този рейтинг да покаже реално кой,какво знае. Още повече,че този рейтинг пак ще се дава от хора за хора и няма да бъде обективен НИКОГА.

Доко
27-11-2010, 18:15
Според мен е без значение дали си технически грамотен или не, рейтинга показва какъв човек стои зад написания пост. Ако се интегрира в това общество-форум и бъде приет с позитивни мнения, бобчетата и точките са еквивалент на личността, така ги виждам аз нещата. А форума е полезен с техническата си част толкова, колкото и не-полезен. Има неща които няма как да се поправят онлайн. Регистрирах се 2007 когато си купих една 156-ца и от много четене и съвети смених всичко което можеше да се смени, а то се оказа, че е излишно... Нали никой не се заблуждава, че ще получи съвети от разбиращ майстор със сервиз без заплащане, по-скоро човек може да се ориентира къде ще му оправят проблема и къде не. А за това как се сваля кората на задна лява врата и как се сменя крушка на габарит е от полза за по-младите и не чак толкова технически грамотни колеги и е хубаво, че го има като инфо във форума. ;-)

digitalundgrd
27-11-2010, 18:52
Според мен е без значение дали си технически грамотен или не, рейтинга показва какъв човек стои зад написания пост. Ако се интегрира в това общество-форум и бъде приет с позитивни мнения, бобчетата и точките са еквивалент на личността, така ги виждам аз нещата.

Аз мисля по абсолютно същия начин като Доко! Тоест зелените точици показват дали хората във форума така да се каже "ти се кефят" или обратното "не ти се кефят", а не дали имаш перфектни технически познания....

Забелязах, че от както има по-строги мерки към "форумните свади", потребителите за да не бъдат наказвани за обида итн, просто цъкват едно "не одобрявам" и по този начин си показват " негативното отношение" към дадения потребител, на който са гласували...

голямата риба
29-11-2010, 00:08
Администратор може.

Така или иначе нещата с репутацията скоро ще се променят.
Очевидно е че системата в текущият си вид и настройки определено не работи като хората.
Тя системата си работи де, но определено не се ползва по предназначение.
Само да питам а ти как си успял да имаш 12 зелени точки, а само 10 репутация?
и аз искам така

търтей
29-11-2010, 00:46
Само да питам а ти как си успял да имаш 12 зелени точки, а само 10 репутация?
и аз искам така

Реп повера и зелените точки са различни неща.
Системата според мен върши няква работа.

Така или иначе поне не пречи. :biker:

pr_00f
29-11-2010, 10:16
Силата на репутацията на потребителите членове на групата администратори може да бъде фиксирана или да се променя ръчно ако се наложи
Може и да следва общите правила ( валидни за всички потребители).
В случая съм избрал да заключа репутацията на админите на 10.

голямата риба
29-11-2010, 10:50
добре де, това не е ли леко тенденциозно

аз пък искам моята да е закована на 0
може ли да се уреди?

morfius
29-11-2010, 10:54
И каква е ползата, че няма да има резултат от твое +/- гласуване, като се закове на 0.
Ранга (зеления боб) няма много общо със цифрата, имат връзка но не е едно към едно.
По-скоро бобеца е за разкарване...

pr_00f
29-11-2010, 10:54
Ами не е предвидена такава възможност в настройките.

Така че ще си сърбаш попарата която си надробил със полезните си мнения, оценени по съответният начин от потребителите.

голямата риба
29-11-2010, 11:00
защо трябва да има резултата
просто на мен така, ще ми е по комфортно

колкото и да е страно репутацията ми е придобита не от писане в технически раздели

morfius
29-11-2010, 11:06
Това му е идеята на тоя плъгин... да има резултат.
Къстъм цифрички по желание ще доведат до безмислен тормоз над админите (едно е да сетнеш на група потребители нещо - друго на който каквото желае).

И най-важното, тия цифрички и бобчета нямат нищо общо с техническите познания... просто защото голяма част от ползващите ги, не винаги могат да ги оценят.
Те показват как се възприема форумния аватар от останалите, а не какъв специалист е човека зад него.

голямата риба
29-11-2010, 11:30
да де, но така излиза, че едни са по политкоректни от другите

morfius
29-11-2010, 11:37
Че то винаги е така :)
Политкоректността няма много общо с харесването/нехаресването, не бъркай добрия тон и политкоректността - две различни неща са (мога да поясня в темата по въпроса ако искаш).

А тая системка уж трябва да предразполага към добър тон ... дали го прави, май не винаги.

badmadafaka
16-12-2010, 23:18
Имам предложение с което според мен ще се съгласи поне тая половина на форума, които не са мишоци зад клавиатури: Да се премахне АНОНИМНАТА репутация... особено негативната. То не, че не може да се сети човек кой би могъл да е автора и като види в конкретната тема в която е получил такава, но анонимността мисля, че дразни много хора :surrender:

Bobi_33
17-12-2010, 00:22
Имам предложение с което според мен ще се съгласи поне тая половина на форума, които не са мишоци зад клавиатури: Да се премахне АНОНИМНАТА репутация... особено негативната. То не, че не може да се сети човек кой би могъл да е автора и като види в конкретната тема в която е получил такава, но анонимността мисля, че дразни много хора :surrender:


Аз пък си мисля, че въобще няма нужда от тая репутация. В хубавите години на форума нямаше такова понятие репутация и никой не го е търсил. И всичко беше ОК

Иначе подкрепям твоето предложение.

pininfarina
17-12-2010, 08:55
Имам предложение с което според мен ще се съгласи поне тая половина на форума, които не са мишоци зад клавиатури: Да се премахне АНОНИМНАТА репутация... особено негативната. То не, че не може да се сети човек кой би могъл да е автора и като види в конкретната тема в която е получил такава, но анонимността мисля, че дразни много хора :surrender:

Аз също съм За това гласуването за сепутация да не е анонимно!

Fear
17-12-2010, 09:14
Още един глас за това.
Аман от хора, които нямат доблестта да се покажат такива, каквито са наистина!

marian
17-12-2010, 09:18
И аз съм ЗА

Speeder
17-12-2010, 09:30
"НЕ" на спамметъра.
Не искам 1500 зелени точки и репутация на спамер. :evilsmiley:
Мерси!

morfius
17-12-2010, 09:45
Спамметъра не е никакъв спамметър... ама да не почвам да обяснявам отново какво точно прави :)
Просто трябва да се спре на 1000 точки, да се сменят някои от титлите за да показват ясно какво точно е това.

Анонимноста предразполага към злоупотреби, ако ще има репутация, да си пише кой и какво.

А бобчетата са за разкарване, само правят чаршаф... една детелинка в различни цветове е достатъчна.
Бяла за новите, зелена за коректните, червена за некоректните и черна за изгонените.

soldier
17-12-2010, 13:25
И аз съм за да се премахне анонимността. Също така репутацията да остане само за техническите раздели и всеки да може да види кой каква репутация е получил, за кой пост и от кой колега.

А това с боба каква му е логиката?

morfius
17-12-2010, 13:28
Колега, мани с това оценяване на техническа грамотност моля, не може оценяващите да са по-слабо грамотни от оценяваните :)
Виж по-рано в темата съм обяснил какво точно прави тоя плъгин.

soldier
17-12-2010, 13:30
Колега, мани с това оценяване на техническа грамотност моля, не може оценяващите да са по-слабо грамотни от оценяваните :)
Виж по-рано в темата съм обяснил какво точно прави тоя плъгин.
Дам, съгласен съм, за това предлагам всеки да може да вижда подробностите за репутацията на другите. Т.е. аз да мога да ти цъкна на репутацията и да видя - кой ти е дал +/- и за кое твое мнение

badmadafaka
17-12-2010, 14:16
Радвам се, че предложението ми намира поддържници... Иначе според мен системата си е ОК, само анонимността е кофти момент :neko:

BillyBoy`
18-12-2010, 21:56
Радвам се, че предложението ми намира поддържници... Иначе според мен системата си е ОК, само анонимността е кофти момент :neko:
Хубаво и какво ще стане ако ти кажа примерно че съм ти гласувал отрицателно?

Fear
18-12-2010, 22:01
Хубаво и какво ще стане ако ти кажа примерно че съм ти гласувал отрицателно?
E как какво - ще ти пратя "момчетата". :paddle:

Сериозно по темата:
Става въпрос за това, че анонимните "отрицателковци", обикновено дават негативен вот на мнение, което не могат да оборят с разумни доводи, яд ги е и се чудят как "да си го върнат". ;)
Като разбира се, нямат доблестта да си напишат името.

BillyBoy`
18-12-2010, 22:13
И защо мислиш така?Мен примерно може да на ме кефи нещо което си написал,и какво задължително трябва да ти давам обяснения ли?Гласувам ти отрецателно и тва е никои не е длъжена да се обяснява на никои,пък някои ако цели със репутацията си и със многото зелени точки да изпъква като циреи на дупе пред другите тогава вече става друг въпроса,според мен има много други по важни неща във форума за правене,а и това със репутацията мен лично изобщо не ме вълнува дали някои е гласувал положително или отрицателно за мен.

Fear
18-12-2010, 22:28
И защо мислиш така?Мен примерно може да на ме кефи нещо което си написал,и какво задължително трябва да ти давам обяснения ли?Гласувам ти отрецателно и тва е никои не е длъжена да се обяснява на никои,пък някои ако цели със репутацията си и със многото зелени точки да изпъква като циреи на дупе пред другите тогава вече става друг въпроса,според мен има много други по важни неща във форума за правене,а и това със репутацията мен лично изобщо не ме вълнува дали някои е гласувал положително или отрицателно за мен.
Какво да ти кажа - става въпрос за култура, възпитание, дори етикет ако щеш. Ей такива работи, които са непознати за доста от членовете на форума.
Все неща, които все повече и повече липсват, точно както пунктуацията и правописа. Не само във форума, ами навсякъде, а резултатите се виждат и определено не са добри.
А след като не те интересува тази репутация, не искаш да изпъкваш и според теб има и по-важни неща (интересно ми е да чуя какви), какво изобщо правиш в тази тема? :roll:

BillyBoy`
18-12-2010, 22:58
Какво да ти кажа - става въпрос за култура, възпитание, дори етикет ако щеш. Ей такива работи, които са непознати за доста от членовете на форума.
Все неща, които все повече и повече липсват, точно както пунктуацията и правописа. Не само във форума, ами навсякъде, а резултатите се виждат и определено не са добри.
А след като не те интересува тази репутация, не искаш да изпъкваш и според теб има и по-важни неща (интересно ми е да чуя какви), какво изобщо правиш в тази тема? :roll:Какво нещо забраняваш ми да пиша ли,или да изразявам мнение?Какво правя във тази тема ли?Ами чепкам вълна.Щом съм решил да пиша тука значи имам някакво мнение по въпроса а то е че репутация във този форум трябва да имат само модераторите и тогава вече ще давам обяснения защо съм гласувал за някои от тях положително или отрицателно.

badmadafaka
19-12-2010, 08:59
Хубаво и какво ще стане ако ти кажа примерно че съм ти гласувал отрицателно?
Ами ако така се случи, че аз съм "мишок зад клавиатура", аз ще те нахраня я на ЛС, я на репутация...
Иначе ти ще се чувстваш малко по-добре, че ясно си показал какво точно не ти харесва и си дал за него отрицателна репутация (надявам се)...
Аз не говоря за случки, където 10 човека бичат на някой (-), по-скоро имам предвид случките (на мен няколко пъти ми се случи) в които за едно и също мнение получаваш примерно 3 (+) и 1 (-), който е анонимен...
А кажи ти какъв е проблема, че аз пък ще видя, че ти си ми оставил негативна репутация тогава..? :mobile:

Satanism
19-12-2010, 10:26
Направо я махайте тая репутация...или я оставете само за купува/продава, като имате техническата възможност да я има....или поне да не е анонимна...

BillyBoy`
19-12-2010, 10:40
Ами ако така се случи, че аз съм "мишок зад клавиатура", аз ще те нахраня я на ЛС, я на репутация...
Иначе ти ще се чувстваш малко по-добре, че ясно си показал какво точно не ти харесва и си дал за него отрицателна репутация (надявам се)...
Аз не говоря за случки, където 10 човека бичат на някой (-), по-скоро имам предвид случките (на мен няколко пъти ми се случи) в които за едно и също мнение получаваш примерно 3 (+) и 1 (-), който е анонимен...
А кажи ти какъв е проблема, че аз пък ще видя, че ти си ми оставил негативна репутация тогава..? :mobile:Еми щом ти дават негативна репутация трябва да се замислиш първо защо ти я дават,може и 100 човека от форума да речем ти дадат негативна репутация,и какво тогава всеки по оттделно трябва да ти се обяснява защо ти е дал негативен вот ли?Тогава всички ли ще са мишоци или незнам си там какво!Пък ако ти примерно целиш да имаш 50 зелени точки отдолу тогава вече работата е друга.

bager
19-12-2010, 11:40
Репутация във форума не знам дали трябва да има, но ако има трябва да бъде точно както е в самият форум - не можеш да пишеш, ако не си регистриран, т.е. с конкретен никнейм!
Един-два пъти съм давал негативно мнение за репутацията на потребител, но никога без обяснение и анонимно!
Мишок май наистина е точна дума за анонимник с желание за изява!

pininfarina
19-12-2010, 12:33
Още веднъж потвърждавам че трябва вотовете да са прозрачни, защото някои дребни душици, които се крият като мишки гласуват без да знаят изобщо за какво става въпрос а просто ей така. Както ми се случи днес - някой мишок ми написал два реда с глупости и ми сложил отрицателем вот! Нямам нищо против, но поне да мисли адекватно! :sniping:

---------- Post added at 10:33 ---------- Previous post was at 10:17 ----------


Репутация във форума не знам дали трябва да има, но ако има трябва да бъде точно както е в самият форум - не можеш да пишеш, ако не си регистриран, т.е. с конкретен никнейм!
Един-два пъти съм давал негативно мнение за репутацията на потребител, но никога без обяснение и анонимно!
Мишок май наистина е точна дума за анонимник с желание за изява!

Колегата го каза много точно!

pininfarina
19-12-2010, 23:53
Малко новини: още две мъжки п..ки ( или мишока ) се намесиха в моя вот, гласувайки отрицателно без да кажат кои са и дори без да оставят коментар мишлетата му с мишлета сладки - ще ги изпапкам :clap::chair::spam_laser::bash::smackbum::stretche r::priest:

spe4elist
20-12-2010, 00:11
Вероятно - нямат какво да кажат!

pr_00f
20-12-2010, 00:14
Уважаеми Колеги.
Целта на темата е да се обясни как работи системата,
А не да коментираме кой, на кого и колко и защо е сипал.

pininfarina
20-12-2010, 07:40
Уважаеми Колеги.
Целта на темата е да се обясни как работи системата,
А не да коментираме кой, на кого и колко и защо е сипал.


Извинявам се колега. Спирам със "спама"
Просто исках да дам няколко примера как може да се гласува просто ей така.
Не взимам под внимание, такива вотове - това са водове от безлични хора ( хора, които крият самоличноста си - срам ли ги е, страх ли ги е - това си е техен проблем ).
Много е мижитурско човек да се държи по този начин!

Спорна седмица на всички :notworthy:

old alfist
20-12-2010, 10:05
Според мен ако ще има изобщо някакви вотове да бъдат само положителни.Отрицателните създават предпоставки за отрицателни емоции и развихряне на нисши чувства.Ако някой не е съгласен с прочетеното да пише директно - Право куме в очи.

cyberhill
20-12-2010, 10:46
Има нещо вярно в това твърдение.
Аз бих добавил и премахване на анонимността.
Или друг вариант е да може само да се гласува, без да има коментар, при положение, че сегашния формат се запази ( без отрицателен вот ).

morfius
20-12-2010, 11:10
То пък голям зор за тия бобчета...
Идеята на репутацията е да може да има и + и - такава, защото доброто отношение в дадена тема/мнение, не води автоматично до добро такова в друга.
Проблемите с нея идат от неразбиране на това което всъщност прави или от мишкуване - не ме кефиш, ама не мога да те оборя, я да ти бия един анонимен минус.
Нещо като псувня за отговор в немодериран форум...

Трябва и малко тунинг на тая система, бобчетата в коша, цифрички и/или картинка в различен цвят, премахване на анонимността и някакъв лимит на точките влияние.

undy
20-12-2010, 19:24
Съжалявам,че се намесвам като спамер,но ако няма анонимни вотове,ще е най-чист форума.........българина си е българин-мое на мене да не ми е добре,ма и на Вуте да му е зле....

търтей
20-12-2010, 19:27
Екато неанонимно ти тресна негативна кво се променя?
Че ще знаеш, че съм аз и ще вми треснеш и ти?

Speeder
20-12-2010, 19:38
А като е анонимно за кой е анонимно?
Защото модераторите май си виждат кой как гласува, а не знам защо, но си мисля, че за тия, които са гъсти с администрацията също не е анонимно :evil:
(брех колко запетайки)

morfius
20-12-2010, 19:46
Променя се това, че заставаш зад цъкането...
И си знаем, тоя не се кефи на оня, ти на мен, аз на третия.
Ок, лошо няма, ама инак какво - ти ми цъкаш ... пък на ЛС ми обясняваш как Вуте ми цъка... примерно.
Изобщо това анонимността иска и отговорност.

Анонимно е само за обикновените потребители ... незапознати с връзкарството.

Последно вече, тая система трябва да служи за оценка на отношение... на аватар, а не за технически или спамметър.

Satanism
20-12-2010, 19:50
Екато неанонимно ти тресна негативна кво се променя?
Че ще знаеш, че съм аз и ще вми треснеш и ти?

Тея, дето трескат минуси анонимно вероятно ще спрат, защото са мишкари така и така...останалите ще продължат...

badmadafaka
20-12-2010, 19:59
Именно - ето това е! :whip:

undy
20-12-2010, 20:11
И все пак мисля,че трябва да има прозрачност....до колкото знам и познавам съфорумци,всички са свестни момчета(момичета),така че,неможе някои гадулки да си правят своенравия и експерименти с позицията(точки, реп пауър) и нервите на хората тук......

много спам,много нещо.....

търтей
20-12-2010, 20:14
А кво точно ви пука колко точно ви е репутацията?
Емпирично е установено, че ако не си досаден калтак тя е положителна.
Пари за зелени точки не се дават.

undy
20-12-2010, 20:25
Да,точно така е,прав си........

Satanism
20-12-2010, 20:40
А кво точно ви пука колко точно ви е репутацията?
Емпирично е установено, че ако не си досаден калтак тя е положителна.
Пари за зелени точки не се дават.

Мен лично ме боли фара...идеята е да не може някой да ти прави "мръсно", само защото не може да те обори с думи...

pininfarina
20-12-2010, 20:45
Мен лично ме боли фара...идеята е да не може някой да ти прави "мръсно", само защото не може да те обори с думи...

Ами как амеба да те обори с думи колега? ;-)

Васил Петров
20-12-2010, 23:27
Екато неанонимно ти тресна негативна кво се променя?
Че ще знаеш, че съм аз и ще вми треснеш и ти?

Нищо няма да се промени или да стане.Може да ти върне с минус.
То голяма работа станаха тея репутации. :BBQ:

Ранобудниче
21-12-2010, 08:06
Мисля, че Бъдни вечер е подходящ момент да оберем и сготвим боба, а светнатите в компютърното изкуство да насадят шарена детелина :BIGsmile:

Голяма драма, голямо чудо.

Подкрепям тезата на Бога на сънищата.
Ама се сяда, решава се и се прави - раз-праЗ.
Инак - мо`ем си разтягаме локуми до следващата Коледа.

pininfarina
21-12-2010, 09:10
Ама се сяда, решава се и се прави - раз-праЗ.
Инак - мо`ем си разтягаме локуми до следващата Коледа.


Абсолютно вярно :-)

dimo
21-12-2010, 12:49
Всичко е суета но мисля че трябва да се замени термина "репутация" с "одобрение"-колкото и да са сходни двете понятия - тогава хората ще реагират не чак толкова емоционално в крайна сметка не всеки е длъжен да харесва всеки.
Аз съм за запазване на правото на анонимност колкото и условна да е ... защото като цяло винаги преобладава положителния вот в целия форум с едно две изключения може би ...
Бъдете позитивни,мислете позитивно, гласувайте позитивно
и без друго около нас има достатъчно "кал"

dimo
21-12-2010, 23:20
Всичко е суета но мисля че трябва да се замени термина "репутация" с "одобрение"-колкото и да са сходни двете понятия - тогава хората ще реагират не чак толкова емоционално в крайна сметка не всеки е длъжен да харесва всеки.
Аз съм за запазване на правото на анонимност колкото и условна да е ... защото като цяло винаги преобладава положителния вот в целия форум с едно две изключения може би ...
Бъдете позитивни,мислете позитивно, гласувайте позитивно
и без друго около нас има достатъчно "кал"

Този пост (изненадващо за мен ) ми донесе 3 положителни поименни вота и един положителен анонимен-Благодаря ви колеги!
Донсе ми и един отрицателен анонимен от някакво дребнаво и злобно комплексирано човече...
Всичко това потвърждава нещата, които казах по-горе-като цяло винаги преобладава положителния вот в целия форум и аз съм за запазване на правото на анонимност защото това нищо не променя а и всеки има право да има лош вкус!
Бъдете позитивни,мислете позитивно, гласувайте позитивно
и без друго около нас има достатъчно "кал" и шушумиги.

JAMAL
22-12-2010, 00:00
Аз съм за запазване на правото на анонимност колкото и условна да е ...

Аз съм дребнавото и злобно комплексирано човече:thumbup:. Направих една провокация, относно изказването ти по-горе, за анонимността. Ако не беше анонимно, щеше да знаеш коя е личността зад мнението, а нямаше да се използват описателни епитети, доста груби при това. Нищо лично, напротив подкрепям позитивното мислене, но не и анонимността.:thumbup:

dimo
22-12-2010, 01:28
Провокация или не против ,мен или не продължавам да стоя зад правото на анонимност, а теб те знам помня че ти писах пожелания за рождения ден ,както и за покупката на БмВ-то .....
Помня също и как се хвалеше че си убил едно дребно прилепче имало нещастието да влезе у вас по погрешка...

и в случай че някой ти даде отрицателен анонимен вот да знаеш че не съм аз
Пожелавам ти да си жив и здрав !

cyberhill
22-12-2010, 08:51
То май тая репутация... да вземе да изчезне най добре.
Освен всичко останало, сега и тя стана проблем....

Speeder
22-12-2010, 09:16
А колко ли спорове ще има ако не е анонимна репутацията :clap:

dimo
22-12-2010, 09:42
А колко ли спорове ще има ако не е анонимна репутацията :clap:

Именно за това говоря за това нека всеки сам да си реши да се обяви или не :hvala:

morfius
22-12-2010, 11:06
Първоначално си мислех, че ще е от полза за намаляване на "храната" из форума... но като гледам каква драма настаан покрай нея, я я спирайте тая репутация и да приключваме :upsidedwnsmiley:

spe4elist
22-12-2010, 12:25
Първоначално си мислех, че ще е от полза за намаляване на "храната" из форума... но като гледам каква драма настаан покрай нея, я я спирайте тая репутация и да приключваме :upsidedwnsmiley:

Отдавна го предложих това, да видим ...

търтей
22-12-2010, 12:44
Аре бе, ся кой къде ще ми пише че съм пич/гъз според както им текне? На лс?
скукааа.
Кефи ме поста ти, цъкам. Не ме кефи, цъкам минус.
Кво толко бе. Не е страшно не хапе. То си е вид комчуникация.
Мишките и путките ще си останат мишки и путки, със и без тая репутация

spe4elist
22-12-2010, 13:05
Аре бе, ся кой къде ще ми пише че съм пич/гъз според както им текне? На лс?
скукааа.
Кефи ме поста ти, цъкам. Не ме кефи, цъкам минус.
Кво толко бе. Не е страшно не хапе. То си е вид комчуникация.
Мишките и путките ще си останат мишки и путки, със и без тая репутация

:spam:
Да си смениш дилъра :devil:
:spam:

Fear
22-12-2010, 13:49
Аре бе, ся кой къде ще ми пише че съм пич/гъз според както им текне? На лс?
скукааа.
Кефи ме поста ти, цъкам. Не ме кефи, цъкам минус.
Кво толко бе. Не е страшно не хапе. То си е вид комчуникация.
Мишките и путките ще си останат мишки и путки, със и без тая репутация
Предпочитам да знам кои са мишките и п@тките, та да мога да ги избягвам. ;)

търтей
22-12-2010, 14:00
Предпочитам да знам кои са мишките и путките, та да мога да ги избягвам. ;)

Че те са ясни.
Мога поименно още сега. :book:

spe4elist
22-12-2010, 14:28
Чшшш, двамката, аре да ви замолгам само да смените епитуарите и колоритетите, че ще трябва да ...

old alfist
23-12-2010, 22:17
Аре бе, ся кой къде ще ми пише че съм пич/гъз според както им текне? На лс?
скукааа.
Кефи ме поста ти, цъкам. Не ме кефи, цъкам минус.
Кво толко бе. Не е страшно не хапе. То си е вид комчуникация.
Мишките и путките ще си останат мишки и путки, със и без тая репутация
Предпочитам ако някой ми хареса да го покажа с вота си като се легитимирам, а ако не ме кефи - или споря открито или просто си замълчавам.
Който използва отрицателен вот няма аргументи за доказване на твърденията си и безсилен гласува отрицателно.
За това е неуместно да съществува отрицателния вот - поощрява се глупостта и тъпотията.

dimo
25-12-2010, 23:45
Да остане само положителния...

Васил Петров
26-12-2010, 03:23
Че те са ясни.
Мога поименно още сега. :book:

да чуем :)

BLUE1
26-12-2010, 17:08
Дълго време не знаех, какви са тези зелени точки под ника ми, един ден разбрах и много се забавлявах докато четях коментарите и положителните и отрицателните. Забелязах обаче, че репутацията на участниците често отговаря на собствените ми впечатления за тях. Оставете си я - забавна е.

pininfarina
28-12-2010, 14:52
Мишките пак се активираха :-)

Сладурите ми те :sheep::sheep::sheep::sheep::sheep:


ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ :-)

dimo
29-12-2010, 10:31
Явно мишкуването и "мърсуването" са начин на живот сред доста голяма част от Интернет потребителите населяващи мястото наречено България :censored::chair::clap:

marian
29-12-2010, 13:58
Мишките пак се активираха :-)

Сладурите ми те :sheep::sheep::sheep::sheep::sheep:


ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ :-)
Решили са да те сюрпризират за празниците.Хич да не ти дреме и мен ме гризе мишок:chair:Стелките ли са му скъпи или гроздето е кисело:?:

pr_00f
29-12-2010, 22:35
Викам чата да приключи сега.
Темата я заключвам докато ми остане време да я разчистя.

pr_00f
12-01-2011, 00:12
Системата за репутация е спряна от днес, решението е на админ екипа.