PDA

View Full Version : Скърцане/пукане отзад 156



CrazyElement
10-06-2009, 14:51
Здравейте колеги,

От Вчера колата почна да скърца отзаде(предполагам задните колела),защото се чува само когато колата се движи или по точно по леки неравности по пътя,но тъйкато наще пътища са толкова пътища се чува постояно. Ако някой има идея от какво може да е нека сподели.

Благодаря предварително!

assassin's
10-06-2009, 20:24
колега провери тампони на задна стабилизираща щанга!ако има пукане при отсечени неравности е от тях!а може и от напречните задни щанги тези двете провери все нещо ще излезе

digitalundgrd
10-06-2009, 21:19
Е то реално няма много голям избор там едно от двете ще да е ;)

Аз сега правя задница, но при мен дрънчаха спирачните апарати (задните) и по павета и неравности ми хлопа нещо по задницата (предполагам въпросните тампони)...

НАСОО
12-06-2009, 00:52
аз пък днес купих едно парче полиуретан и ко имам време тази седмица ще делям

Novachev
12-06-2009, 07:56
Здравейте колеги,

От Вчера колата почна да скърца отзаде(предполагам задните колела),защото се чува само когато колата се движи или по точно по леки неравности по пътя,но тъйкато наще пътища са толкова пътища се чува постояно. Ако някой има идея от какво може да е нека сподели.

Благодаря предварително!

Моята кола преди време също поскърцваше отзад но само зимата и при студено време, лекарството е спрей напръскват се тампоните на напречните щанги тампончетата на стабилизиращата щанга и тампоните на надлъжните щанги които са към главината (малките)
Ако скърцането е от тампон на надлъжните или напречните щанги значи тампоните им са закъсани и превъртата вътре в гумата, ако колата не тропа само пръскан периодично на няколко месеца. Частите за задното окачване са два вида евтини и калпави (Бърт) и скъпи Fiat (120лв на надлъжна и 150лв на напречна щанга)

андон.маслев
25-04-2010, 18:20
От 2 дни зверски скърцат тампоните на надлъжната щанга-голямите.Видимо са здрави, но е много неприятно това скърцане.Май ще играе полиуретан.

ФЕРАРИСТ
25-04-2010, 18:32
Сигурен ли са че са те....пръсни първо едната, караш, гледаш има ли промяна, другата, и така....

snaiperisto
28-06-2014, 14:37
Е то реално няма много голям избор там едно от двете ще да е ;)

Аз сега правя задница, но при мен дрънчаха спирачните апарати (задните) и по павета и неравности ми хлопа нещо по задницата (предполагам въпросните тампони)...


А как ги излекува апаратите колега?

emzo
28-06-2014, 16:33
Иди на стругар да ти направи нови водачи.

digitalundgrd
28-06-2014, 20:13
Точно така ;) Нови водачи :)

snaiperisto
28-06-2014, 20:26
Мдаа , сега па и стругар трябва да търся.

AlfinaA
01-07-2014, 15:38
Здравейте.

На моята 156-ца също се чува странен свук. Предполагам, че е от задната лява гума. Звукът е все едно има нещо закачено и се удря в калника. Гледана е вече 3 пъти за нещи подобно. Но всеки път казват, че с гумата всичко е ОК и нищо не опира.
Имате ли идея от какво може да е?

cuiceka
06-07-2014, 08:33
При мен задницата е с полиуретан, не мога да ви опиша как скърца особено сега лятото , зимата изобщо не се чува , някой може ли да сподели с какъв спрей се пръска че, аз купих една течна грес ама ефект няма

ying_86
09-07-2014, 08:23
Колеги аз сменях тампони на предния долен носач и след време и при мен взе нещо да скърца и си мисля да не е от новите тампони с какъв точно спрей се пръскат ?

Zeppelinist
09-07-2014, 09:42
Най-добре да се свалят носачите и да се види дали не са износени тампоните и ако трябва да се сменят, после да се гресират хубаво с добре полепваща грес. Това с пръскането е съвсем краткосрочно.

zombiran
10-07-2014, 22:49
Мойта задница е с полиуретан и до скоро скърцаше зверски... от напречните щанги. Свалих ги много лесно, след свалянето, почистване и пръскане със спрей за вериги за мотор.. 1 година и няма скърцане за сега. Кофтито е не свалянето и качването на тези щанги... а това че трябва регулаж на преден и заден мост :D

cuiceka
18-07-2014, 19:32
колега има ли някаква тънкост при свалянето на напречните щанги след като се развият 2 та болта?

emzo
18-07-2014, 21:02
не. после обаче реглаж!

cuiceka
18-07-2014, 21:09
мерси

dimitar_vd62
20-07-2014, 00:53
Има тънкост при монтажа обаче, задните задни щанги имат елипсовидни отвори на болтовете дето са захванати за задния мост.Преди монтаж трябва да се почистят от мръсотията за да може да се извърши правилна регулировка.

cuiceka
20-07-2014, 16:11
Аз задните щанги не съм ги свалял, само външните (по-късите), само те са с полиуретан ,избих им втулките и ги гресирах сега е гробна тишина , сега трябва ли да ходя на реглаж? колата няма никаква промяна от преди , не дърпа на никъде и е стабилна в завоите.

zombiran
21-07-2014, 13:45
Ако не си свалял тези, от които се регулира задния мост ( тези които са от външна страна), според мен не трябва да се минава регулаж.