PDA

View Full Version : Помогнете



Goodkat
10-06-2009, 22:22
Здравейте, за първи път пиша във форума. Та дилемата ми е следната, разполагам с 7-8 хил лева за кола, искам да си купя кола от класа на голф-а А3, Голф, 147 т.н(дизел). Почетох малко във форума имаше подобна тема само че от 2008(говори се с други цифри). Намерих обява за 147ца, 8000 лева 2002 1,9 JTD 115hp кожен салон 2-зонов климатроник на 138 000км от частно лице регитрирана в бг 2007.Момичето(собтвеника) каза че е сменено почти всичко:накладки, ремъци,...(комплект с 4ри нови гуми летни+2 зимни). Също така карах я на сервиз от там казах че всичко има изглежда наред. Колата изглежда наитина запазена и подържана. Дайте съвет дали има смисъл да продължавам да търся или да взимам алфата?

Колега, кръщавай смислено темите си. Този път няма да се наказваме, ама вземи прочети правилата на форума.

DerMeister
10-06-2009, 22:27
Здравейте, за първи път пиша във форума. Та дилемата ми е следната, разполагам с 7-8 хил лева за кола, искам да си купя кола от класа на голф-а А3, Голф, 147 т.н(дизел). Почетох малко във форума имаше подобна тема само че от 2008(говори се с други цифри). Намерих обява за 147ца, 8000 лева 2002 1,9 JTD 115hp кожен салон 2-зонов климатроник на 138 000км от частно лице регитрирана в бг 2007.Момичето(собтвеника) каза че е сменено почти всичко:накладки, ремъци,...(комплект с 4ри нови гуми летни+2 зимни). Също така карах я на сервиз от там казах че всичко има изглежда наред. Колата изглежда наитина запазена и подържана. Дайте съвет дали има смисъл да продължавам да търся или да взимам алфата?
Препоръчвам ти да я прегледаш в някой от сервизите, упоменати във форума. Иначе, при всичко което си написал и ако може да се вярва на сервиза, където си бил, защо още се чудиш? Ако ти е на сърце, взимай. Километрите са малко съмнителни, но на тези двигатели мисля, че може да се види реалният пробег, ако разполагаш с необходимия software.

digitalundgrd
10-06-2009, 22:32
8000 си е малко според мен за гледана 147 дизел с "всичко сменено".... Може да има някаква драма...От кой град си? Покара ли колата? Някакви шумове, тропане, скърцане?

mirchozo
10-06-2009, 22:36
Потърси инфо за колата във форума, научи как се казва човека и ника му, и може би с малко късмет ще научиш историята на колата. Това ако е съфорумец де.Повечето форумски коли тук са поддържани, така че си струва да потърсиш.А иначе колегата по-горе ти е дал добър съвет, водиш колата при някой от сервизите упоменати във форума и ще ти кажат какво е дереджето на колата.
Успех, каквото и да вземеш колега, всичко е до голяма степен късмет.

Goodkat
10-06-2009, 22:42
Покарах я 6-7 километра не чух някакви странни звуци. Наистина е добре да се проверят реално колко са километрите. Но съм склонен да вярвам на момичето за подръжката, а колкото за това дали има някаква сериозно драма поне в сервиза не намериха(което не е гаранция).
ПС От софия съм.

digitalundgrd
10-06-2009, 22:50
Значи като за начало въобще не си и помисляй да си взимаш Голф или Ауди А3 :)

Прегледай колата още веднъж, покарай я по павета - там всичко ще си проличи дали има троп-лоп....

Отиди задължително на диагностика . Ако бях на твое място сега да купувам кола, щях да отида при Лисан (Сашо) . Телефона му е 0887732271. Звънни му и да я види колата - ще ти каже всичко, каквото и има (ако нещо не е в ред няма да ти го спести).

fred
10-06-2009, 23:05
А и ако е смяняла някъде да ти покаже документи или поне да ти каже име на сервиз...

Goodkat
10-06-2009, 23:09
Утре ще пиша какво е станало. Но най-вероятно ще я купя, ще се доверя на интуицията си и на това че ме грабна. Макар че не са въобще малко пари с които може да изгориш, но както казахте по-горе има си и късмет в тая работа.

търтей
10-06-2009, 23:10
И ко ся?
На кой сервиз си я карал колата? Щото хубавите ги знаем поименно. ;)
Къде е сервизирана?
Какво е това "всичко", което е сменено?
Щото накладки и ремъци са консумативи.
Изобщо, защо искаш алфа? Гоуфито е по-разумен избор.

rusiq86
10-06-2009, 23:30
алфата е по-разумният избор. алфата е кола за хора с индивидуялност, иначе наистина си има добри сервизи в сф, по-горе са ти дали контакти на добър сервиз, проверяваи и вземаи, но голф, това си е компромис към теб самия, вземаи алфата, аз съм толкова доволен, красива кола със собствена индивидуалност, стил, класа

и да пишеш какво си измислил!

Stranger65
10-06-2009, 23:49
Здравейте, за първи път пиша във форума. Та дилемата ми е следната, разполагам с 7-8 хил лева за кола, искам да си купя кола от класа на голф-а А3, Голф, 147 т.н(дизел). Почетох малко във форума имаше подобна тема само че от 2008(говори се с други цифри). Намерих обява за 147ца, 8000 лева 2002 1,9 JTD 115hp кожен салон 2-зонов климатроник на 138 000км от частно лице регитрирана в бг 2007.Момичето(собтвеника) каза че е сменено почти всичко:накладки, ремъци,...(комплект с 4ри нови гуми летни+2 зимни). Също така карах я на сервиз от там казах че всичко има изглежда наред. Колата изглежда наитина запазена и подържана. Дайте съвет дали има смисъл да продължавам да търся или да взимам алфата?

Колега, кръщавай смислено темите си. Този път няма да се наказваме, ама вземи прочети правилата на форума.
Тия километри и децата вече могат да ги настроят. Както и сервизна книжка да ти дадат. На запад дизел се купува за да се кара и изплати колата от икономията на горивото, а не да стои в гараж. Колата е продадена защото вече сигурно е била на около 300к. Така, че мисли добре.Аз когато я купувах беше на 108к, но после открих сервизната и книжка и 2007г беше последната заверка на 166к. А говорим за 2009

SandoOne
10-06-2009, 23:56
Здравейте, за първи път пиша във форума. Та дилемата ми е следната, разполагам с 7-8 хил лева за кола, искам да си купя кола от класа на голф-а А3, Голф, 147 т.н(дизел). Почетох малко във форума имаше подобна тема само че от 2008(говори се с други цифри). Намерих обява за 147ца, 8000 лева 2002 1,9 JTD 115hp кожен салон 2-зонов климатроник на 138 000км от частно лице регитрирана в бг 2007.Момичето(собтвеника) каза че е сменено почти всичко:накладки, ремъци,...(комплект с 4ри нови гуми летни+2 зимни). Също така карах я на сервиз от там казах че всичко има изглежда наред. Колата изглежда наитина запазена и подържана. Дайте съвет дали има смисъл да продължавам да търся или да взимам алфата?

Колега, кръщавай смислено темите си. Този път няма да се наказваме, ама вземи прочети правилата на форума.

Взимаш 147 цата по красива е от голфа по евтина подръжката всичко е по евтино на дизеловия голф обслужването е около 1000 лева .... говорим за 4 ри новия волан табло ... 147 цата е по малко сигурен съм .....

digitalundgrd
11-06-2009, 10:43
Абе не бих казал, че е по-евтина за поддръжка, но със сигурност ще ти е повече кеф да я "глезиш" и след това да я караш :)

fiore
11-06-2009, 10:50
Вземи си кола която те радва и те кара да се чувстваш удобно. Избора на кола е въпрос на манталитет. Ако алфата ти допада като автомобил вземи я! Ще си поредния убедил се в качествата й.
Иначе кой какво казва не е много достоверно. няма продавач който да е честен с теб. Рисковете от автомобил втора ръка са еднакви при всички марки.

Goodkat
11-06-2009, 11:44
Да ви разкажа какво стана днес. Отиваме при нотариус вече да финализираме сделката(никакви пари все още не съм и дал),даваме си личните карти, дава документите на колата. Момичетата(асистентките) изготвят договора, дават ни да го прочетем, чета аз и на характеристиките колата вместо 1.9 JTD пише 1.6 туин спарк. :unsure: Питам момичето какава е тази грешка, при което тя ми казва на малкия талон само е сбъркано на големия всичко е наред. Поглеждам големия талон и там същото само че на гориво пише дизел. В крайна сметка не направихме сделката, казах и като отстрани проблема да ми се обади.

krasy k
11-06-2009, 11:56
Да ви разкажа какво стана днес. Отиваме при нотариус вече да финализираме сделката(никакви пари все още не съм и дал),даваме си личните карти, дава документите на колата. Момичетата(асистентките) изготвят договора, дават ни да го прочетем, чета аз и на характеристиките колата вместо 1.9 JTD пише 1.6 туин спарк. :unsure: Питам момичето какава е тази грешка, при което тя ми казва на малкия талон само е сбъркано на големия всичко е наред. Поглеждам големия талон и там същото само че на гориво пише дизел. В крайна сметка не направихме сделката, казах и като отстрани проблема да ми се обади.


Роден си с късмет!
Хубаво е ,че си пропуснал филма на ужасите!

fiore
16-06-2009, 17:32
Прекратявам безмилостното спамене с КЛЮЧ