PDA

View Full Version : Обезшумяване на 155 - съвети и идеи



Max
12-06-2009, 01:00
Здравейте колеги,

иска ми се да намаля малко скърцането на пластмасите в купето, тъй като Алфата като цяло е доста добре обезшумена от външни звуци и се оказва, че разните кори и пластмаси създават симфония в купето, която лично мен почна много да ме дразни. Някой да се е занимавал с това и какви мерки е взел?

alf
12-06-2009, 07:48
ти май имаш много свободни недели:prescription:
като начало почни с пластмасовата лаъстна м/ъ стъклото и таблото 100% е начупена сваляш я чистиш ако можеш лепиш ,подлагаш нещо и я слагаш. а пръскай със силиконов спрей. жабката също обикновено трака уплътни я (силикон примерно) и смени крачетата дето я държат (с винтове заспива ама е грозно като се отвори). корите на вратите ако не са сваляни по добре не ги пипай а скърцането на самите врати е почти неизбежно - напръскай с нешо уплътненията и се слага изолирбанд на бравата (часта дето е на купето не се сещам как се казва). седалките също скърцат но не съм ги борил.
обаче най много помага силната музика.
между другото имам в промишлени количества подобна на тая изолация дето я има във вратите - като дунапрен, ако искаш ще трябва да дойдеш :)

Бобби
12-06-2009, 13:57
И като напъха дунапрен във вратите, как ще сваля прозорците.........:shutup:
Няма начин на толкова годин...да не хлопа дограмата:))

MUROMAN
12-06-2009, 16:21
ти май имаш много свободни недели:prescription:
като начало почни с пластмасовата лаъстна м/ъ стъклото и таблото 100% е начупена сваляш я чистиш ако можеш лепиш ,подлагаш нещо и я слагаш. а пръскай със силиконов спрей. жабката също обикновено трака уплътни я (силикон примерно) и смени крачетата дето я държат (с винтове заспива ама е грозно като се отвори). корите на вратите ако не са сваляни по добре не ги пипай а скърцането на самите врати е почти неизбежно - напръскай с нешо уплътненията и се слага изолирбанд на бравата (часта дето е на купето не се сещам как се казва). седалките също скърцат но не съм ги борил.
обаче най много помага силната музика.
между другото имам в промишлени количества подобна на тая изолация дето я има във вратите - като дунапрен, ако искаш ще трябва да дойдеш :)


Същото щях и аз да ти кажа.
Изолир банда много помага на палчетата на вратите.:prescription:

Седалките не знам ,там какво да се направи за да не скърца?
Ако някои има идея да я споделя.

DJ
12-06-2009, 17:47
Същото щях и аз да ти кажа.
Изолир банда много помага на палчетата на вратите.:prescription:

Седалките не знам ,там какво да се направи за да не скърца?
Ако някои има идея да я споделя.

Може ли една снимка как да го поставя изолир банда? че нещо не разбирам :) Мерси предварително:prescription:

dimo
13-06-2009, 12:27
Притягане на винтчетата на разните кори върши работа уплътненията си намажи с глицерин или си купи препарат против замръзване на уплътнения .

Alexanderbb
13-06-2009, 22:57
бе хора вие в колите музика нямате ли. това са коли на по 15 години как няма да скърцат. Що не се качите в едно рено на 5 години да чуете какво е

Vesko84
16-06-2009, 21:17
Наскоро се возих в едно БМВ 320 1999г. ... и единствената разлика за мен беше именно тези неприятни звуци. Там ги нямаше. И начина, по който минава по паваж - едва се усеща. А при мен волана тресе гадно и всичко дрънчи. Но и колата ми струва 1/4 от БМВто, така че не се ядосвам. Интересно ми е дали при 156 е така, Чувал съм, че и при тях има такива проблеми. Успех с начинанието на всички, аз взех да се предавам.

155_8000rpm
16-06-2009, 21:28
Наскоро се возих в едно БМВ 320 1999г. ... и единствената разлика за мен беше именно тези неприятни звуци. Там ги нямаше. И начина, по който минава по паваж - едва се усеща. А при мен волана тресе гадно и всичко дрънчи. Но и колата ми струва 1/4 от БМВто, така че не се ядосвам. Интересно ми е дали при 156 е така, Чувал съм, че и при тях има такива проблеми. Успех с начинанието на всички, аз взех да се предавам.
Абе не знам какво толкова мислите,колкото и да сме сектанти не можем да отречем,че материалите в интерирора в нашите коли са си некачествени,а и сглобката като цяло и това е.Ако като сте си купували Алфа сте искали безшумна кола значи сте се объркали.Всички,които са знаели каква кола взимат,знаят за какво я взимат.Пак ще цитирам един небезизвестен водещ на автомобилно предаване:"ако тойота е мозъкът,кадилак е стомаха,астън мартин р лицето,то АЛФА е СЪРЦЕТО И ДУШАТА...".Сравнението с бмв е неуместно,като цяло концепцията им е в друг сегмент,АЛФА не е най-бързата кола в света,но е единствената със собствено мнение и душа.

Vesko84
16-06-2009, 22:22
Не смятам, че сравнението между БМВ и Алфа е неуместно - те са точно в един сегмент и са преки конкуренти. Но наистина е неуместно да се сравнява модел 1992 с модел 1998. По скоро ми е интересно как са нещата при 156, както и писах. А за 159 дори в Ауто Билд писаха, че качеството на материалите в купето е на ниво, което си е признание. Вървим в правилната посока.

155_8000rpm
16-06-2009, 22:26
Щом казваш...
Написал съм какво имам в предвид,нито съм фен на бмв нито съм си намразил колата,така че...

vixun
06-07-2009, 13:16
Притягане на винтчетата на разните кори върши работа уплътненията си намажи с глицерин или си купи препарат против замръзване на уплътнения .

И от мен едно съвечте, вече от личен опит :)
Течен парафин, направо съм изумен колко се промени и колко утихна цялото купе, след като буквално го удавих в течен парафин.
Процедурата е следната: мажеш вси4ки пластмаси, особено корите на вратите, пластмасата която е на предното стъкло и капаците на говорителите :). След това преминах на уплътненията на вратите и пластмасите на колоните. Оставих я един ден на слънце, после там където беше попило много пак намазах и на другия ден реших да я пробвам...направо ми се стори че съм объркал колата :)

bass
06-07-2009, 17:45
...направо ми се стори че съм объркал колата :)

И така - цяла неделя :-)
После всичко отначало, който има нерви :-) Аз съм го правил тва около 5 пъти, ама станах на години вече и не ми отива на положението :-P :-P :-P
Но може пък с парафин да трае по-дълго - аз съм ползвал силиконов спрей, няква течност от автомивката, с която мажат таблата (сигурно е пак на силиконова основа), глицерин...

Max
06-07-2009, 19:31
Хубаво с течен парафин, но после всичкото прахоляк се лепи де що дойде, да не говорим че парафинът си стои перманентно мазен и цапа много.

DJ
06-07-2009, 22:52
И така - цяла неделя :-)
После всичко отначало, който има нерви :-) Аз съм го правил тва около 5 пъти, ама станах на години вече и не ми отива на положението :-P :-P :-P
Но може пък с парафин да трае по-дълго - аз съм ползвал силиконов спрей, няква течност от автомивката, с която мажат таблата (сигурно е пак на силиконова основа), глицерин...
Извинявам се за OFF TOPIC-a колега ти няма лид а идваш на сбирката на хижа Дружба, поне едно познато лице да имам там :busted_cop:

MUROMAN
06-07-2009, 23:03
Хубаво с течен парафин, но после всичкото прахоляк се лепи де що дойде, да не говорим че парафинът си стои перманентно мазен и цапа много.

Ами ти няма ли да идваш?

Крият се старите кучета дето още си търкалят 155-ците ,така ли да го разбираме?:chair:

DJ
06-07-2009, 23:30
Ами ти няма ли да идваш?

Крият се старите кучета дето още си търкалят 155-ците ,така ли да го разбираме?:chair:

А ти няма ли да ми споделиш тайната на изолирбанд-а? :)
или да си взема една ролка на сбирката направо да ми покажеш? :)

lulin racing
07-07-2009, 09:23
А някой случайно да може да ми каже как се сваля пластмаската м/у предния прозорец и таблото?!:lupe:

MUROMAN
07-07-2009, 13:15
А ти няма ли да ми споделиш тайната на изолирбанд-а? :)
или да си взема една ролка на сбирката направо да ми покажеш? :)

Навиваш изолир банд на палчетата на вратите- 1 ,2 намодки и си ти .:prescription:
Това е тайната.При мен определено имаше ефект.

DJ
07-07-2009, 14:03
Навиваш изолир банд на палчетата на вратите- 1 ,2 намодки и си ти .:prescription:
Това е тайната.При мен определено имаше ефект.
Абе тва съм го пробвал обаче на първото затваряне и отваряне се къса изолирбанд-а :spoko:

MUROMAN
07-07-2009, 14:54
Абе тва съм го пробвал обаче на първото затваряне и отваряне се къса изолирбанд-а :spoko:

Много си навил значи. Трябва да навиеш по-малко.

Furious 155
07-07-2009, 22:41
А някой случайно да може да ми каже как се сваля пластмаската м/у предния прозорец и таблото?!:lupe:
хм.. и аз не съм свалял, но и при мен пука от време на време - я кажете как се сваля, че тя така или иначе е на повече парчета от оргиналното 1 ;)

ALFA CORSE
08-07-2009, 20:28
А някой случайно да може да ми каже как се сваля пластмаската м/у предния прозорец и таблото?!:lupe:
На по-старите се сваля заедно с цялата горна част на таблото. При по-новите мисля е отделно.