PDA

View Full Version : 1.8 тс присецва при отнемане на газта



fastedy
13-06-2009, 22:38
проблема го имаше и преди но се задълбочи след
подчистване на дросела. Насочвам се към ТПС но оборо
тите са стабилни.Сменил съм дебитомер ламбда и една
бобина след смяната на която колата полетя.
някой сеща ли се за нещо по евтино от 315 лв

ФЕРАРИСТ
13-06-2009, 22:48
Какво значи присецва - след като се отнеме газта, по принцип това става, въпроса е как го наричаш.....

fastedy
13-06-2009, 22:53
Какво значи присецва - след като се отнеме газта, по принцип това става, въпроса е как го наричаш.....

придърпва разклаща

spe4elist
13-06-2009, 23:18
придърпва разклаща

99% тпс

SandoOne
13-06-2009, 23:21
проблема го имаше и преди но се задълбочи след
подчистване на дросела. Насочвам се към ТПС но оборо
тите са стабилни.Сменил съм дебитомер ламбда и една
бобина след смяната на която колата полетя.
някой сеща ли се за нещо по евтино от 315 лв

То и като натискаш пак разклаща ако е ТПС преди да набере

oem
14-06-2009, 00:08
не е ТПС. Оставете го тоя ТПС намира. Ако го смени ще бъде същото. нали съм с чисто нов. Никаква разлика. И на мен ми играеха обороти и ми продръпваше. Не е от ТПС-а.

А колега. Как разбраха точно коя бубина е заминала?

ФЕРАРИСТ
14-06-2009, 07:10
придърпва разклаща
Това става като си на 3-4-5 скорост и дадеш на свободна и караш по инерция?????
И под придърпва и разклаща предполагам имаш впредвид че почва да колебае оборотите между 1100 и 700 да речем?

fastedy
14-06-2009, 07:48
не е ТПС. Оставете го тоя ТПС намира. Ако го смени ще бъде същото. нали съм с чисто нов. Никаква разлика. И на мен ми играеха обороти и ми продръпваше. Не е от ТПС-а.

А колега. Как разбраха точно коя бубина е заминала?

Доколкото разбрах най често сдават 1 и 4.Проверката
става по стария начин. вадиш кабела и следиш дали се
праменя работата на двигателя.Бобините са двойни една
подава на малката и на голямата свещ.Мисля че проверя
ваха само големите с изваждане на лулите.Бобината
наистина беше пробила.

fastedy
14-06-2009, 07:53
Това става като си на 3-4-5 скорост и дадеш на свободна и караш по инерция?????
И под придърпва и разклаща предполагам имаш впредвид че почва да колебае оборотите между 1100 и 700 да речем?

Не ,просто не може да се движиш с постоанна скорост
Независимо от предавката. Когато върнеш газта за да пот
даржаш равномерна скорост започва да придърпва.

Novachev
14-06-2009, 11:10
Не ,просто не може да се движиш с постоанна скорост
Независимо от предавката. Когато върнеш газта за да пот
даржаш равномерна скорост започва да придърпва.
Това наистина прилича на ТПС но все пак и ти може да си го провериш дали работи с помощта на мултицет само трябва да разбереш кои от изводите са за ТПс-са вързваш се там с мултицет и мериш съпротивлението като движиш дроселовата клапа съпротивлението трявба да се изменя плавно без спадове и големи подскоци. А ако случайно имаш възможност да намериш някой колега с алфадиаг който да ти е наблизо може да с епровери работата ба ТПС-са в движение и да се види какво отчита. И сам можеш да си направиш нещо като проверка пробвай на ниска предавка(2 или 3) да държиш примерно са около 5-10 секунди първо 2000 после 3000 и така до 5 ако имащ проблем с ТПС определено няма да може да задържиш постоянни обороти а ще имаш колебание. Но по сигурно диагностициране става с мултицет или с подходящ софтуер. Ако ти се занимава прочети как се мери и действай.

fastedy
14-06-2009, 11:48
Това наистина прилича на ТПС но все пак и ти може да си го провериш дали работи с помощта на мултицет само трябва да разбереш кои от изводите са за ТПс-са вързваш се там с мултицет и мериш съпротивлението като движиш дроселовата клапа съпротивлението трявба да се изменя плавно без спадове и големи подскоци. А ако случайно имаш възможност да намериш някой колега с алфадиаг който да ти е наблизо може да с епровери работата ба ТПС-са в движение и да се види какво отчита. И сам можеш да си направиш нещо като проверка пробвай на ниска предавка(2 или 3) да държиш примерно са около 5-10 секунди първо 2000 после 3000 и така до 5 ако имащ проблем с ТПС определено няма да може да задържиш постоянни обороти а ще имаш колебание. Но по сигурно диагностициране става с мултицет или с подходящ софтуер. Ако ти се занимава прочети как се мери и действай.

веднъж ми обърнаха внимание на тпс ама се опитвам да избегна набутването

Novachev
14-06-2009, 18:19
веднъж ми обърнаха внимание на тпс ама се опитвам да избегна набутването Питай примерно Колегата ОЕМ да ли е склонен да ти прати неговия ТПС (дето го продава) да го пробваш ако наистина е ТПС оставаш с неговия а ако не е му го връщаш като ще се разберете предварително какво ще иска за порбата Давам ти примерен вариант. Така ако не е от него няма да се набуташ с повече от 20лв разходи.
Същата услуга може да ти свърши и Ферариста той сигурно има няколко ТПС-а

oem
14-06-2009, 18:20
Имам работещ ТПС колега. Смених моя ей така за нищо. Ако искаш обади ми се на лично ще ти го пратя да пробваш.

nikotm
14-06-2009, 19:40
Това става като си на 3-4-5 скорост и дадеш на свободна и караш по инерция?????
И под придърпва и разклаща предполагам имаш впредвид че почва да колебае оборотите между 1100 и 700 да речем?

Не може да поддържа постоянна скорост на определени обороти.

пс.Бе тоз телефон само за слушане на музика ли го ползваш.:smackbum:(вчера ти звънях)