PDA

View Full Version : Зверска дупка в Младост



Genata
04-02-2006, 17:34
Внимавайте като карате по Ал.Малинов. Аз имах нещастието преди няколко вечери да мина по булеварда в посока околовръстното и точно на завоите между ХИТ и Бизнес парка попаднах на една зверска дупка и спуках предна лява гума. Умрях си на мъка - бях си ги купил за нова година, чисто нови Пирели Сноуконтрол.Местото е неосветено и вечер там е "касапница" - 5 мин след мен един Пасат го сполетя същата съдба. Един живущ в района ми каза, че има по над 10 жертви на вечер.

http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=b815e ... =6&num=425 (http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=b815e662f53da4b370dfa756e3b4e1e9&id=6&num=425)

Дупката е на завоя - внимавайте, особено нощно време.

blagun
04-02-2006, 18:59
много неприятна случка колега. Тези дупки там са много гадни, и горе по Околовръстното също :!: Внимавайте и по пътя за Панчарево - там какви са се ображували-оная вечер с един приятел се закопахме в една такава.

Dodo 155
05-02-2006, 09:14
Внимавайте като карате по Ал.Малинов. Аз имах нещастието преди няколко вечери да мина по булеварда в посока околовръстното и точно на завоите между ХИТ и Бизнес парка попаднах на една зверска дупка и спуках предна лява гума. Умрях си на мъка - бях си ги купил за нова година, чисто нови Пирели Сноуконтрол.Местото е неосветено и вечер там е "касапница" - 5 мин след мен един Пасат го сполетя същата съдба. Един живущ в района ми каза, че има по над 10 жертви на вечер.

http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=b815e ... =6&num=425 (http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=b815e662f53da4b370dfa756e3b4e1e9&id=6&num=425)

Дупката е на завоя - внимавайте, особено нощно време.
Викай КАТ следващият път да ти дадат протокол и застрахователят да ти плати щетата :idea: Все пак е по вина на пътя :idea:

п.с. М***а им да е*а на тия кретени :evil: :evil: :evil: Само пари смучат и нищо не правят :evil: :evil: :evil: Всичките са б***и барабар с Бате ви Бойко :idea:

gigi
05-02-2006, 12:34
Внимавайте като карате по Ал.Малинов. Аз имах нещастието преди няколко вечери да мина по булеварда в посока околовръстното и точно на завоите между ХИТ и Бизнес парка попаднах на една зверска дупка и спуках предна лява гума. Умрях си на мъка - бях си ги купил за нова година, чисто нови Пирели Сноуконтрол.Местото е неосветено и вечер там е "касапница" - 5 мин след мен един Пасат го сполетя същата съдба. Един живущ в района ми каза, че има по над 10 жертви на вечер.

http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=b815e ... =6&num=425 (http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=b815e662f53da4b370dfa756e3b4e1e9&id=6&num=425)

Дупката е на завоя - внимавайте, особено нощно време.
Викай КАТ следващият път да ти дадат протокол и застрахователят да ти плати щетата :idea: Все пак е по вина на пътя :idea:

п.с. М***а им да е*а на тия кретени :evil: :evil: :evil: Само пари смучат и нищо не правят :evil: :evil: :evil: Всичките са б***и барабар с Бате ви Бойко :idea:
А като викаш кат не обяснявай по телефона че е за дупка а кажи станало е тежко проишествие че иначе ще се отчакаш поне 2-3 часа :wink:

KGB
05-02-2006, 13:41
Да и КАТ ще му напишат АКТ за несъобразена скорост...

pumukle
05-02-2006, 16:10
Да и КАТ ще му напишат АКТ за несъобразена скорост...
Взе ми го от устата......
А застрахователите ще платят между 30 и 50 лв за гумата и то само ако не може да се вулканизира.....и тия пари отиват за акта.....и така...

Genata
05-02-2006, 18:02
Верно ги чаках 2 часа и половина, макар че още по телефона се опитаха да ме отбият да си ходя. Като дойдоха си направиха устата да ми пишат акт, но аз не виждам как биха могли да докажат, че съм карал с превишена скорост. В карйна сметка не ми писаха, а застрахователите казаха, че ще я признаят на 85 %(136 лв), все пак гумата си беше нова - още с мустаците.

gigi
05-02-2006, 19:32
Верно ги чаках 2 часа и половина, макар че още по телефона се опитаха да ме отбият да си ходя. Като дойдоха си направиха устата да ми пишат акт, но аз не виждам как биха могли да докажат, че съм карал с превишена скорост. В карйна сметка не ми писаха, а застрахователите казаха, че ще я признаят на 85 %(136 лв), все пак гумата си беше нова - още с мустаците.
Да хубаво е че поне ще ти платът част. А иначе аз съм го изпробвал това със КАТ и затова трудно ще пишат акт защото несъобразена скорост може да се пише ако си излезнал от платното или си ударил някой а иначе караш по права улица и бам в дупка каква несъобразена скорост ми дайте да караме с 5 км та да виждаме ямите. :evil:

Dodo 155
05-02-2006, 23:34
Да и КАТ ще му напишат АКТ за несъобразена скорост...
1. Как ще докажат, че съм се движил с несъобразена скорост?
2. По закон нямам право да създавам предпоставка за ПТП - "видял съм дупката, но не мога да кривна защото имаше кола отсреща и нямаше как да натисна рязко спирачките, защото автомобилът зад мен не спазваше дистанция и щеше да ме удари" :idea:
3. Аз карам по улица и какво прави тази дупка там? Това не е поляна за да е нормално да има дупки :wink:
4. Акт за несъобразена скорост няма как да ми напишат, защото не съм ударил никого и нищо :wink: Аз искам от тях протокол, че на тази улица в този участък (където съм спукал гумата) има дупка, в която реално аз съм влязъл :idea: Бастуните ми трябват за да констатират неравноста на пътя, а не да ме разследват дали съм карал с 30 или 130 :wink:

Както и да е, важното е че на колегата ще му признаят 85% от стойноста на гумата :wink:
@ Genata - смени си застрахователите, защото бастуните трябва на 100% да ти платят гума в гаранция (т.е. купена наскоро) :wink:

Dodo 155
05-02-2006, 23:37
Верно ги чаках 2 часа и половина, макар че още по телефона се опитаха да ме отбият да си ходя. Като дойдоха си направиха устата да ми пишат акт, но аз не виждам как биха могли да докажат, че съм карал с превишена скорост. В карйна сметка не ми писаха, а застрахователите казаха, че ще я признаят на 85 %(136 лв), все пак гумата си беше нова - още с мустаците.
Да хубаво е че поне ще ти платът част. А иначе аз съм го изпробвал това със КАТ и затова трудно ще пишат акт защото несъобразена скорост може да се пише ако си излезнал от платното или си ударил някой а иначе караш по права улица и бам в дупка каква несъобразена скорост ми дайте да караме с 5 км та да виждаме ямите. :evil:
Ти и да буташ колата пак можеш да влезеш в някоя дупка :idea: Те са толкова много, че ако избегнеш 5 влизаш обезателно в 6-тата :wink:
Полк. Стратиев наскоро изказа мнение защо стават катастрофи в БГ, но до сега не съм чул никоя кука да казва, че стават не малко катастрофи заради лошите пътища :idea: :roll:

MONI
06-02-2006, 09:09
Той тоя участък там и продължението към Бизнес Парка е като тестов танков полигон за издръжливост на веригите......

pumukle
06-02-2006, 14:33
Абе факт е, че за такива инциденти пишат масово актове за несъобразена с пътните условия скорост......тва, че на вас ви се е разминавало е явно въпрос на късмет или просто сте по-оправни и нахакани.....на един приятел му писаха такъв акт, защото паркирайки настъпил капак на шахта, от тези кръглите, който не е бил добре поставен, вследствие на което капакът се повдига и му чупи картера....той вика КАТ и....акт. Обяснението било, че ако се е движел със съобразена скорост е щял да забележи, че капака не е поставен на място......той обяснил, че е захождал с маневра за паркиране т.е. с не повече от 5 км/ч, те му отговорили, че очевидно за конкретните условия тази скорост не е подходяща и така....после каза, че ще обжалва, ама не съм питал какво стана

Kuku
06-02-2006, 14:39
Искам да ви напиша, примерно, как да оборите всеки един подобен акт за "несъобразена скорост", когато става въпрос за дупка :idea:
Внимателно го прочетете и го запомнете, сигурен съм, че ще ви е от полза :arrow:
ПРИ ДВИЖЕНИЕ В ПРАВ УЧАСТЪК (В ЗАВОЙ) ПО ПОСОКА.........., СПАЗВАЙКИ ПОСОЧЕНОТО ОГРАНИЧЕНИЕ НА СКОРОСТТА, АВТОМОБИЛА ПОПАДНА В ДУПКА, НЕОБОЗНАЧЕНА И НЕОБЕЗОПАСЕНА, ПЪЛНА С ВОДА, РАЗПОЛОЖЕНА С ЦЯЛАТА СИ ПЛОЩ ВЪРХУ АКТИВНОТО ПЛАТНО ЗА ДВИЖЕНИЕ :!:
ПОРАДИ ЛИПСАТА НА ВСЯКАКВИ ОБОЗНАЧИТЕЛНИ ЗНАЦИ И ОБЕЗОПАСИТЕЛНИ СЪОРЪЖЕНИЯ, И С ОГЛЕД НА НАРУШЕНАТА ВИДИМОСТ В РЕЗУЛТАТ НА НЕЗАВИСЕЩИ ОТ ВОДАЧА ФАКТОРИ (ВОДА), ПТП-то БЕ НЕИЗБЕЖНО И НЕПОВРАТИМО :!:

Преди да сте скокнали да ме борите, искам да кажа, че това ми го каза катаджия, защото му дадох 20лв. в стаичката за протоколи в КАТ :!:
Успех :th_up:

pumukle
06-02-2006, 14:42
............
Благодаря колега, ще го запомня /дано не ми е нужно/....а ако няма вода в ямата ко праим? :?

BatVas
06-02-2006, 14:44
............
Благодаря колега, ще го запомня /дано не ми е нужно/....а ако няма вода в ямата ко праим? :?
Ползваме само написаното с червените букви :?без водата

Kuku
06-02-2006, 14:46
............
Благодаря колега, ще го запомня /дано не ми е нужно/....а ако няма вода в ямата ко праим? :?
Ползваме само написаното с червените букви :?без водата
Затова не ги викате на място, а си записвате номер по телефона и отивате в КАТ за протокол - никой няма да знае и няма как да разбере, дали е имало вода или не в дупката :wink: 8)

wasp
06-02-2006, 14:50
............
Благодаря колега, ще го запомня /дано не ми е нужно/....а ако няма вода в ямата ко праим? :?

Носи си със тубата :D

lazy
06-02-2006, 14:57
ПРИ ДВИЖЕНИЕ В ПРАВ УЧАСТЪК (В ЗАВОЙ) ПО ПОСОКА.........., СПАЗВАЙКИ ПОСОЧЕНОТО ОГРАНИЧЕНИЕ НА СКОРОСТТА, АВТОМОБИЛА ПОПАДНА В ДУПКА, НЕОБОЗНАЧЕНА И НЕОБЕЗОПАСЕНА, ПЪЛНА С ВОДА, РАЗПОЛОЖЕНА С ЦЯЛАТА СИ ПЛОЩ ВЪРХУ АКТИВНОТО ПЛАТНО ЗА ДВИЖЕНИЕ :!:
ПОРАДИ ЛИПСАТА НА ВСЯКАКВИ ОБОЗНАЧИТЕЛНИ ЗНАЦИ И ОБЕЗОПАСИТЕЛНИ СЪОРЪЖЕНИЯ, И С ОГЛЕД НА НАРУШЕНАТА ВИДИМОСТ В РЕЗУЛТАТ НА НЕЗАВИСЕЩИ ОТ ВОДАЧА ФАКТОРИ (ВОДА), ПТП-то БЕ НЕИЗБЕЖНО И НЕПОВРАТИМО :!:


Абсолютно прав си за това :) Даже ако го кажеш убедително на полицаите предварително, няма да ти пишат и акт, а само ще ти дадат протокол за застрахователите - един мой познат е направил така. Колкото и да им е неприятно - те са длъжни по закон да обозначават със знак всяко препятствие на пътя . Несъобразена скорост има само когато има предупреждение за някаква опастност на пътя - иначе си караш с разрешената

Kuku
06-02-2006, 15:03
Именно :wink: я как се разбрахме :P

BatVas
06-02-2006, 15:55
Едно е неоспоримо - това което написа Куку си е много полезно и мисля да го запомня :!: :!: :!: :!: :!:

lazy
06-02-2006, 16:10
Ей такива неща трябва да се говорят на срещата с КАТ, а не лозунги от рода "Дайте да дадем ..." :roll:

Kuku
06-02-2006, 17:16
Как да го говориме това, като има бъркаме директно в джоба :?: :!:

lazy
06-02-2006, 17:39
Тц. Не им бъркаме. Те не отговарят за настилката. Общината има грижата. Работата с тоягата и моркова е следната : малко морковче на КАТ, за да почнат да дават такива протоколи за ПТП БЕЗ АКТОВЕ всеки път - не виждам какво им бъркаме в джоба. И тук следва интересното - при застрахователите се събират много на брой обезщетения за изплащане и те с тоягата по общината. Значи, аз не мога да осъдя общината щото не ми се занимава или поне не мога да намеря адвокат за такива дреболии. Но застрахователите първо имат доста добри адвокати и после за тях няма да са дреболии. И общината ще бъде притисната чисто икономически да си задължава шибаните изпълнители да правят по-качествени ремонти. Няма какво да се лъжем - призиви, митинги, шествия, петиции и т.н. не вършат работа. Работа върши само икономическа принуда. Може да ви струва наивно, но не виждам друго реално решение ...

Kuku
06-02-2006, 17:48
Работата е там, че КАТ и Общината си пазят гърба взаимно :idea:

Dodo 155
07-02-2006, 09:38
Тц. Не им бъркаме. Те не отговарят за настилката. Общината има грижата. Работата с тоягата и моркова е следната : малко морковче на КАТ, за да почнат да дават такива протоколи за ПТП БЕЗ АКТОВЕ всеки път - не виждам какво им бъркаме в джоба. И тук следва интересното - при застрахователите се събират много на брой обезщетения за изплащане и те с тоягата по общината. Значи, аз не мога да осъдя общината щото не ми се занимава или поне не мога да намеря адвокат за такива дреболии. Но застрахователите първо имат доста добри адвокати и после за тях няма да са дреболии. И общината ще бъде притисната чисто икономически да си задължава шибаните изпълнители да правят по-качествени ремонти. Няма какво да се лъжем - призиви, митинги, шествия, петиции и т.н. не вършат работа. Работа върши само икономическа принуда. Може да ви струва наивно, но не виждам друго реално решение ...
Въобще не е наивно колега, напротив :!:
Съгласен съм с теб, че трябва да се удари по джоба на този който плаща, за да се размърда :wink:
Защо ни натискат за скъпи ГО, да купуваме по-нови коли, ами защото новото е пъти по-сигурно от старото :idea:
Тук обаче трябва да имаме подкрепата на КАТ, че няма да преписват всяка дупка или неравност на пътя на шофьора 8)
Крайно време е отговорниците за пътищата да си поемат вината и негативите от всички проблеми и сакатлъци :!:

Темпра
09-02-2006, 11:08
А мен питате ли ме, като работя в Бизнес Парк София....всеки ден по няколко пъти минавам през този участък и сърцето ми се къса......а за дъгата, свързваща Младост и околовръстното да не говорим...........има проект, финансиран отчасти от общината и външни инвеститори за пълен ремонт на пътната настилка около Бизнес парка, скоро приключиха търговете, подизпълнители са избрани и мисля че до средата, максимум края на годината, всички "трасета" около изхода на Младост няма да ги познаем........
Иначе сега е ад..... :roll: :roll: :roll:

BatVas
09-02-2006, 11:30
А мен питате ли ме, като работя в Бизнес Парк София....всеки ден по няколко пъти минавам през този участък и сърцето ми се къса......а за дъгата, свързваща Младост и околовръстното да не говорим...........има проект, финансиран отчасти от общината и външни инвеститори за пълен ремонт на пътната настилка около Бизнес парка, скоро приключиха търговете, подизпълнители са избрани и мисля че до средата, максимум края на годината, всички "трасета" около изхода на Младост няма да ги познаем........
Иначе сега е ад..... :roll: :roll: :roll:
А дано си прав :D :D

KGB
09-02-2006, 14:32
А мен питате ли ме, като работя в Бизнес Парк София....всеки ден по няколко пъти минавам през този участък и сърцето ми се къса......а за дъгата, свързваща Младост и околовръстното да не говорим...........има проект, финансиран отчасти от общината и външни инвеститори за пълен ремонт на пътната настилка около Бизнес парка, скоро приключиха търговете, подизпълнители са избрани и мисля че до средата, максимум края на годината, всички "трасета" около изхода на Младост няма да ги познаем........
Иначе сега е ад..... :roll: :roll: :roll:
А дано си прав :D :D

Аз единственото което разбрах е, че до края на година ще е ремонтиран и пуснат целия отчастък на околовръстното пред Камбаните (тоест бизнес парка)...

Дано това което казваш да е истина.

Mury
09-02-2006, 16:36
Днес пък казаха съвсем друго или обратното че Околовръстното започва да се ремонтира от тази пролет и започва от Бояна посока Симеоново а отсечката Симеоново Камбаните е втория участък койте ще се ремонтира :evil: :evil: :evil:
П.С.Пусковия срок на първия участък е Юни 2008 :evil: :evil: :evil:
П.С.Казаха го по новините

pent
09-02-2006, 16:51
така е, първо е Бояна - Симеоново, ще има разширение на трасето... ала бала .... казаха и за колко милиона там... абе дано направят нещо с тоя път че ми се ебава колата много яко там!