PDA

View Full Version : Въпрос за пушенето при 2.4 Jtd



ReLeFNIQ
14-06-2009, 23:30
Здравейте,
Искам да ви попитам за това черно изпушване при дизеловия двигател на 156-цата. Значи колата на място не се вижда грам пушек дори и ако се форсира на място, но ако си карам на 2-ра или 3-та и рязко скоча на педала на газта в огледалото за задно виждане поизпушва черно калбе, но това се случва само ако рязко я постъпча. При по плавно ускорение това не се наблюдава. Та въпроса ми е така ли си пушат нашите печки като им са даде жега, всмисъл нормално ли е да пропушва или не трябва изобщо да има такъв момент.

П.С А и още нещо да споделя макар и извън темата..Абе тая кола като кача още 3-ма човека по 60 кг средно и пусна климатика и имам чувството че става 100 коня...Пък като съм сам варти гуми та и на 3-та ...Учуди ме колко силно и влияят 200 кг отгоре. Като слязат хората и имам чувството че сам в друга кола дето не спира да варти гуми, а иначе става пенсия :-)

SandoOne
14-06-2009, 23:50
Здравейте,
Искам да ви попитам за това черно изпушване при дизеловия двигател на 156-цата. Значи колата на място не се вижда грам пушек дори и ако се форсира на място, но ако си карам на 2-ра или 3-та и рязко скоча на педала на газта в огледалото за задно виждане поизпушва черно калбе, но това се случва само ако рязко я постъпча. При по плавно ускорение това не се наблюдава. Та въпроса ми е така ли си пушат нашите печки като им са даде жега, всмисъл нормално ли е да пропушва или не трябва изобщо да има такъв момент.

П.С А и още нещо да споделя макар и извън темата..Абе тая кола като кача още 3-ма човека по 60 кг средно и пусна климатика и имам чувството че става 100 коня...Пък като съм сам варти гуми та и на 3-та ...Учуди ме колко силно и влияят 200 кг отгоре. Като слязат хората и имам чувството че сам в друга кола дето не спира да варти гуми, а иначе става пенсия :-)


Така е нормално е това а дизела си пуши ако не искаш да пуши бензин и това е

littlesister
14-06-2009, 23:53
нормално е комон рейла да прИпушва леко,дори и при нормално потегляне. Така един път пред мене една S320 CDI се изреза мощно и къв смоГ пусна не е истина.... :-)

SandoOne
15-06-2009, 00:51
нормално е комон рейла да прИпушва леко,дори и при нормално потегляне. Така един път пред мене една S320 CDI се изреза мощно и къв смоГ пусна не е истина.... :-)

Е ти що не го напъна щеше да натисне още :)

vasilus
15-06-2009, 07:46
Здавейте от една година карам 156 1.9jtd е да нормално е леко да припушва но човека каза калбе пушек от скоро и мойта стана икарус срамувам се да я настъпя щото тези зад мен намаляват за да избегнат димната завеса искам да кажа на колегата че всичко си беше на ред малко пушек докато не реших да почистя маф сензора(дебитомер) с wd40 та тогава стана икарус!!!

k1lcone
15-06-2009, 09:06
виж си тръбите и маркучите. не е нормално да пуши много. въздух не и стига или има нещо цепнато

KirilSol
15-06-2009, 09:14
........ докато не реших да почистя маф сензора(дебитомер) с wd40 та тогава стана икарус!!!

:noooo:
______
а бе хора, защо не ги четете темите в този форум преди да правите глупости не знам. Изрично има писано, че за чистене (ако изобщо се чисти) се използва специален спрей, който се изпарява без остатък. това което си направил с ВД-40 определено е оставило мазен остатък върху сензора

vasilus
15-06-2009, 13:15
остави дори много и първо колата не искаше да направи повече от 80км после оправи но пуши та мани!!! ако можеш да кажеш как му е заглавието на този спрей благодаря

търтей
15-06-2009, 14:06
Моята не пуши въобще все едно е бензин...ето и клипче...
www.vbox7.com/play:e19eba82
Мойта е седана, а другата пуши защото има чип...:spiteful::spiteful::spiteful:

Не се хвали с това, че не пуши
Дизел, който не припушва при голямо натоварване, го пиши бегал. :pimp:

VladoG
15-06-2009, 18:10
Моята не пуши въобще все едно е бензин...ето и клипче...
www.vbox7.com/play:e19eba82
Мойта е седана, а другата пуши защото има чип...:spiteful::spiteful::spiteful:

Какъв е двигателя на другата?
Уж с чип, а върви по малко, а и този пушек.
Интересно......

KirilSol
15-06-2009, 18:23
остави дори много и първо колата не искаше да направи повече от 80км после оправи но пуши та мани!!! ако можеш да кажеш как му е заглавието на този спрей благодаря


Изопропил Алкохол (или нещо подобно) влез в сайта www.alfa156.net (http://www.alfa156.net) от там на "Tips" и от там на "Cleaning the MAF"....описано е подробно

ReLeFNIQ
15-06-2009, 20:07
Да, значи е в нормите..И наистина първа кола ми е пък и още повече дизел та затова зададох въпроса. Благодаря на отзовалите се