PDA

View Full Version : Спирачни дискове и накладки за 156 2.0 ТС?



stiff
16-06-2009, 10:49
Здравейте,

След няколко дни ще стана горд собственик на Alfa 156 2.0 TS.

Колата има криви предни дискове така, че ще трябва да се сменят задължително. Алфата дето имаме в момента е пак 156 само, че TS 1.8 и до колкото знам има разлика с 2.0.

В момента алфата не е с вентилирани дискове, но аз мисля да слагам вентилирани (така и така ще ги сменям). Това означава ли, че трябва да сменям и апаратите?

Моля препоръчайте какви дискове и накладки (не искам свирещи) да взема.

oem
16-06-2009, 11:24
Апаратите за вентилираните дискове са други. Трябва да се сменят.

Иначе накладки и дискове си вземи АТЕ. Накладките за обикновения и за вентилирания диск са еднакви. И за да не скърцат и малко дори леглата на апарата където лягат накладките (металната и задната им част) се мажат с медна грес, високотемпературна, за да не се получава резонанс от хлабини. Обикновено свиренето не идва само от феродото, а точно от този резонанс който се създава между апарата и накладката при спиране. Греста убира хлабините и смекчава вибрациите. Не се измива с вода и си седи там до следваща смяна на наклдаките.

ФЕРАРИСТ
16-06-2009, 21:01
Моля препоръчайте какви дискове и накладки (не искам свирещи) да взема.
По мое мнение поне 80% от накладнике и дисковете в БГ са от южната ни съседка, особенно накладките.....

oem
16-06-2009, 21:05
Аз съм с АТЕ. И няма свирене. Но съм ги монтирал както си трябва. С медна грес. А не на сухо да дрънчат.

stiff
17-06-2009, 08:58
Ще трябва да го пробвам това с греста, че на другата 156-ца свирят и ме дразни яко. От магазин за авточасти ли се купува?

А това, че накладките са от южната съседка не го разбрах... смисъл, че са менте ли?

oem
17-06-2009, 09:16
Ще трябва да го пробвам това с греста, че на другата 156-ца свирят и ме дразни яко. От магазин за авточасти ли се купува?

А това, че накладките са от южната съседка не го разбрах... смисъл, че са менте ли?

Аз ползвам на Бош таква грес. Има я по магазините за авточасти. Една жълта тубичка.

DiStefano
17-06-2009, 13:50
аз последно на мойта сложих Феродо
неам представа кфо производство е
смисъл знам официално къде се произвежда
ама тея знаеш ли ги ментета дали не са ...
ма си спира доволно колата ...