PDA

View Full Version : Алфа 166 или бмв е-39



BASHALOV
16-06-2009, 12:10
Колеги, някой с 166 дали е карал бмв е-39 и aldi 6 и ако е ,какви са разликите м/у трите автомобила:
1.надеждност.
2.динамика и конфорт /оборудване,екстри/.
3.цени на резервни части.
4.разход на гориво /дизел/.
Разчитам на вашето безпристрастно мнение , доколкото може да има такова.
И колеги,какъв пробег сте изминали с вашите коли от закупуването им до сега и колко от тези километри са изминати без проблеми по двигателя ?

qpwo
16-06-2009, 15:15
За 11 месеца - малко над 9000 км. Откакто я купих освен стандартните - масло, ролки ,ремъци филтри и т. н. съм сменил дебитомер , акумулатор и свещи...

p3shku
16-06-2009, 16:17
:hi_temerature: Аз лично бих сменил Алфонсо за бимъра ако е М пакет с ТД двигател и да е много наточено... иначе НЕ.... ама това дето го искам аз нали се сещаш колко камъка струва :( + това не може да очакваш безпристрастно мнение тука + това ползваи търсачката и стига пускал безмислени теми... на много ама много места из раздела се прави паралел м/у А6, БМВ 5, Е класа, и 166 с приблизителни цени и тн... накратко цени на части горе долу еднакви като малко са по ниски на алфата.... БМВто е 6так ако не се лъжа и да го обслужиш е мнооооого по скъпо щото ролките са х2 и са скъпи.... ПОЛЗВАЙ ТЪРСАЧКАТА

ACEHOB
16-06-2009, 16:53
Браво на теб ;) аз от както съм я взел.... :censored::censored::censored::censored::censored:
Но пък сега е бонбон!

code
16-06-2009, 17:29
За година и половина 44 000км (една обиколка на Земята) като 90% от тоя пробег са градско. Иначе я имам от 1г и 8месеца, но като я взех 2месеца беше в ремонт :chair:

qpwo
16-06-2009, 17:42
Колега BASHALOV, виждам че се колебаеш каква кола да си купиш(по всяка вероятност)... Има мн писано по този въпрос и ако модераторите оставят темата , от мненията на всички колеги ще разбереш ,че тези коли които си изброил (а и другите), немогат да се сравняват със 166...:idea:

hitlol
16-06-2009, 19:04
За 9 месеца съм минал малко над 15000 км и освен масло, ремъци, ролки и филтри съм сменил предно дясно каре :)

gigi
16-06-2009, 20:40
Темата маи маи.....:busted_cop:
А иначе за 2 години 50 000км без никакви проблеми по двигателя, 2.4jtd с чип още веднага като я купих.

Коки
19-06-2009, 14:00
Колеги, някой с 166 дали е карал бмв е-39 и aldi 6 и ако е ,какви са разликите м/у трите автомобила:
1.надеждност.
2.динамика и конфорт /оборудване,екстри/.
3.цени на резервни части.
4.разход на гориво /дизел/.
Разчитам на вашето безпристрастно мнение , доколкото може да има такова.
И колеги,какъв пробег сте изминали с вашите коли от закупуването им до сега и колко от тези километри са изминати без проблеми по двигателя ?

На първо място едната както е известно е със задно предаване. Оборудването и екстрите най-вече зависят от това на какъв екземпляр попаднеш, но Вентилатора и Халдито имат много повече автоматици, а 166 има главно от фейслифта насам. Халдито има и 4х4 версия. Вентилатора и Халдито имат по-голям избор на двигатели. Относно моторите: ЖТД на 166 е много здрав и надежден, а ТДИто на А6 от 98-00 г. е много по-зле. 525Д - комънрейла е ОК, но ТДСа на БМВ, както и ТДИто на А6 от 98-00 г. са по-изостанали като технология от ЖТДто.

Иначе, ако се спреш на ръчни скорости и 2.4ЖТД мотор, сравнено с алтернативите от другите 2 марки, няма проблем с екстрите - въпрос на екземпляр.

Досадното при 166 са разни глупости, които се чупят като заключването на някоя врата и разни други тъпотии, които могат да се преживеят, но ЖТД двигателят и окачването са перфектни ако се поддържат както трябва. Оригиналните амортисьори на 166 по-рано сдават багажа, но пък като си сложиш хубави повече няма да я мислиш.

SFINKS
19-06-2009, 14:52
BASHALOV ти какво си карал до сега и що така реши че е добра идея да си купиш 10 годишна лимузина

жокер : разгледай темата за цени на ремонти по 166 и помисли

BASHALOV
19-06-2009, 15:26
Карам БМВ 320 купе от 1994 г. до сега ,но вече съм семеен и ми трябва по -голяма кола . 166 ми допада като визия ,но никога не съм имал допирни точки с алфа ,затова се интересувам за автомобила като цяло .
Ще прегледам препоръчаните теми.

SFINKS
19-06-2009, 15:48
Щом си семеен по добре търси , БМВ тройка комби , 156 спорт вагон и т.н. комбита
има предостатъчно място за багаж , а щом и семейство ще издържаш ,изобщо не се оглеждай за такива бюджето-резачки като 166, БМВ 5 и т.н. ;)

BASHALOV
19-06-2009, 15:53
Какво мога да направя заразил съм се с вируса на 166 .

DerMeister
19-06-2009, 15:57
Еми като си се заразил, купуваш, като си отваряш очите на 4 и я караш в сервиз от форума. И вече от там следва тотална зараза или голямото плюене и пак "немско здраво". Аз като реша, че искам нещо го взимам без да слушам разбирачи около мен. Кеф цена няма.

qpwo
19-06-2009, 16:09
Комфортна возия
Мощен и надежден двигател
Здраво окачване
Всевъзможни екстри
Няма да говорим за визия
Алфа Ромео е
И отгоре на всичко 166...
166 не остарява. Няма кола и модел та дори и от наи-новите която да я засенчи...
Били евтини... Че това е супер... Тогава значи че това е наи добрия вариант между цена и по-горните неща.
Колега, покараи някоя 166 да ти изчезнат колебанията и ,,да затваряме темата'' ...;-)

BASHALOV
19-06-2009, 16:20
В Русе нямам познат със 166 ,можеби в града са 4 или 5 такива алфи .Бих покарал но ....

koolio
19-06-2009, 16:36
BASHALOV ти какво си карал до сега и що така реши че е добра идея да си купиш 10 годишна лимузина

жокер : разгледай темата за цени на ремонти по 166 и помисли

Петък следобед е, айляк съм и ще поспоря с радиото.:pig:

Представи си ситуация: Млад човек с добър доход. Има 9000 лева събрани и може да отделя по около 200-300 месечно за изплащане.
Вариант 1: Купува си Шкода Фабия/Форд Фиеста/Киа на лизинг. Плаща 9000 в началото и 200-300 на месец за вноските. Кара безлична, бавна, неудобна, грозна, нестабилна и т.н. кола, шофирането му е едно от досадните и изнервящи задължения.

Вариант 2: Купува си за 9000 лева 10-годишна кола от висок клас (БМВ, Алфа, Волво, Мазда, без значение каква), в най-лошия случай пак дава по 200-300 на месец средно за ремонти - ако уцели на разнебитен екземпляр, а ако уцели на гледана кола - не ги дава. Кара удобна, стабилна, красива кола, денят започва и завършва с удоволствие от шофирането.

Кое е по-добре?

georgyg
19-06-2009, 17:28
Петък следобед е, айляк съм и ще поспоря с радиото.:pig:

Представи си ситуация: Млад човек с добър доход. Има 9000 лева събрани и може да отделя по около 200-300 месечно за изплащане.
Вариант 1: Купува си Шкода Фабия/Форд Фиеста/Киа на лизинг. Плаща 9000 в началото и 200-300 на месец за вноските. Кара безлична, бавна, неудобна, грозна, нестабилна и т.н. кола, шофирането му е едно от досадните и изнервящи задължения.

Вариант 2: Купува си за 9000 лева 10-годишна кола от висок клас (БМВ, Алфа, Волво, Мазда, без значение каква), в най-лошия случай пак дава по 200-300 на месец средно за ремонти - ако уцели на разнебитен екземпляр, а ако уцели на гледана кола - не ги дава. Кара удобна, стабилна, красива кола, денят започва и завършва с удоволствие от шофирането.

Кое е по-добре?


за млад човек, с не особенно високи доходи нито едно от двете не е добре ;)

трябва му стара кола на 5-6 години , среден клас

Набива още 3000-4000 лв ремонти и я продава след 2 години за два пъти по малко пари, просто защото е на 12-13 години, ако изобщо може да се продаде.
Новата кола след 2 години току що е излезнала от гаранция и може да си я кара още 5 години без много ремонти, за което време 166, Е39 или други подобни вече ще е безбожно скъпи за подръжка.
А това с подържаната 10+ годишна кола вече веднъж съм я гледал. Просто със времето една кола си иска още повече грижи. А дизел на 10 години, по добре не. То 99% от тези коли идват в България на 300 000+ км. или с челен удар (не се знае кое е по добре).
Ако не караш много наистина свинкс-а е прав, взимаш среден клас кола на до 5 години и караш още 3, хем загубата няма да е голяма, хем няма да си абонат на сервизите.

nightroller
19-06-2009, 17:50
Комфортна возия
Мощен и надежден двигател
Здраво окачване
Всевъзможни екстри
Няма да говорим за визия
Алфа Ромео е
И отгоре на всичко 166...
166 не остарява. Няма кола и модел та дори и от наи-новите която да я засенчи...
Били евтини... Че това е супер... Тогава значи че това е наи добрия вариант между цена и по-горните неща.
Колега, покараи някоя 166 да ти изчезнат колебанията и ,,да затваряме темата'' ...;-)

абсолютно е така !!!! само да добавя да търсиш и такава до 4-5 год. така от една страна получаваш доволно обезценен автомобил ;) а и си донякъде застрахован от наличието на 15-16 предишни собственика, некомпетентни намеси и евтини сервизи ;) Успех!!!!!!

mimo_
20-06-2009, 12:26
А аз да питам, колко от вас са карали (не качвали) е39 та се изказвате така крайно!

thecleaner
20-06-2009, 13:27
Колега в темата ще ти сравня Алфа 166 с БМВ Е39 ,Халдито отпада за мен. В един ценови клас са 166 2.4JTD 136Ps i E39 525TDS, като TDS a ще е по стар поне с 2години, мотора на БМВ то е по горящ, по старо поколение, по нединамичен и смело може да ти кажа много по чуплив. Окачването за мене е в + за БМВ то, екстрите и ако щеш простора в автомобила е отново за Алфата. Ако пък ще сравняваме 166 2.4JTD 150Ps и Е39 525d вече предимството на Алфата е поизравнено по критерии двигател, но пък за цената на БМВ то ще те заболи главата. Или ако ти се дават 13000-14000 за кола Алфата при добър късмет може и до фейслифта да я докараш, а тя ще е дооста по нова от БМВ то за тия пари.


P.S. Не гледай Алфи по 4000-5000лв. БМВ та по 6000-7000, защото са били коли преди доста време сега са гробници.

Flame
21-06-2009, 15:27
156-Бмв 3-ка
166-бмв 5-ца
Алфа нямат аналог във високия клас лимозини.

gigi
21-06-2009, 22:50
Браточка казах ти, че не ми се водат фанатични спорове!
5цата е в класа на 156цата я сега сравнявай!
А за мотора това е един от най-здравите и доказали се дизелови мотори! Не случайно го монтират 10г. Тия тук просто са 500+ я ми дай ГТД на 500+ пълен леж!
И аз мн. обичам Алфа но реалноста е друга!
Не забравяй какво работа все пак!
А Херца е чук, мн. съм доволен!:drunk:
Мноого мъка много......
166 си е баш клас на 5-цата
А тъй като случайно имам 7-ца и 166 ще ти кажа че си много в грешка. Алфата вози по хубаво и е по стабилна, по добре е шумоизолирана. БМВ-то е по здраво на ходова част. Като екстри са горе долу еднакви, БМВ-то има в повече парктроник, електрическа щора и телевизия, климатика му е по силен, но пък музиката е по зле. Това става въпрос за най-високо оборудване и на двете коли е извинявай ама разликата не смятам че е в полза на БМВ след като е клас отгоре.
А ТДС-а е в пъти по зле от ЖТД и въобще не ги сравнявай щото едно ЖТД ще надживее 2-пъти ТДС.
И лека полека нещата отиват към заключване......

zilala
22-06-2009, 18:37
Значи 166 е много хубава кола , и бмв също но трябва да се сравняват конкретни екземпляри не може да се говори наизуст ,премерно винаги бих предпочел бмв 530d individiual пред 166 но въпроса е че то е рядкост а относно тдса е опростена технология , но пък алфата си има спортния чар но определино повече при бензиновите мотори. С запазен дизел ,ще забравиш че имаш мотор сомо масло и каране. А истината е каквото ти е на сърцето :)

MrX
23-06-2009, 11:00
Придържайте се към темата!

Biggy
05-07-2009, 11:26
Здравейте колеги, имам и Алфа Ромео и БМВ и за това си позволявам да давам мнение по този въпрос. 166 е много добър автомобил и наистина има база за сравнение с 525 (много от вас бяха точни в предимствата и недостатъците на двата автомобила). Но смятам, че при 530д нещата вече са по-различни. Усещането и динамиката на този автомобил са незаменими. Това е мое мнение разбира се и мисля, че усещането за удоволствие ще накара човек да избере "най-добрия" за него автомобил.

leshoiad
09-07-2009, 21:03
А аз да питам, колко от вас са карали (не качвали) е39 та се изказвате така крайно!
Ами ето например аз карам в момента и Е39, и АР166 и вероятно мога да дам мнение ;) И двете са мои и двете имат предимства и 2 те имат недостатъци особенно 166 в завоите но погледнато в общи линии АР 166 си бие Е39-та и тва го казвам от опит защото тва БМВ не ми е първото от този клас :grandpa:

EMo0o
14-07-2009, 02:36
..2 те имат недостатъци особенно 166 в завоите ..

Не знам какво имаш впредвид с това , но 166-цата се държи прекрасно в завоите :)

По темата - за година и 2-3 месеца и ~53000км съм сменил доста неща (които се потрошиха при мен) , но това беше цената , като си взех хубава кола за малко пари :) Но пък след смяната , която дори вече забравих колата се държи просто прекрасно и като вървене и като поведение на пътя , адски доволен съм !! За БМВ-то не мога да изразя точно мнение за дизеловия мотор , но съм карал 520i '99 добро е , но както и да го погледна като комфорт, визия и вървене - алфата е доста пред нея ;) Както каза бат' Гиги на пръсти се броят екстрите , които различават 166-цата от 7-ма серия на бмв :) Таа каквото и да си говорим 166 няма аналог !