PDA

View Full Version : сняг? чистене?



търтей
06-02-2006, 11:00
някъде да е било почистено днес или снегът успя да изненада дори вездесъщото пожарникарче?
:sick1: :dark2: :cussing: :smackbum:

BatVas
06-02-2006, 11:04
Е пък как да не го изненада - то на 4-5 Февруари да има сняг е много необичайно :shock: :shock: Аз мислех да слагам летните гуми - добре че се забавих :D :D :D :D много се изненадах от толкова сняг през този иначе много топъл месец :shock:

търтей
06-02-2006, 11:05
Е пък как да не го изненада - то на 4-5 Февруари да има сняг е много необичайно :shock: :shock:
да бе много необичайно - за африка :wink:
и да не споменавам че казаха че ще вали още в сряда ...

pent
06-02-2006, 11:08
очаквано беше да има сняг, всички знаят и както обикновенно колите не достигат да се почисти София ;)

аз лично доста се 'забавлявах' вчера като бях в Студ град на кафенце, на завойте пред авто къща Онтарио как се въртях на 2 пъти!

bass
06-02-2006, 11:10
на завойте пред авто къща Онтарио как се въртях на 2 пъти!

И аз така :D Е, въртене е силно казано, но имаше осезателни "танци" в кишата там :D

alf
06-02-2006, 11:58
хаха карам си сутринта по оборище ситнякаво, драган цанков - малки квартални улички и слушам по радиото борейки се с кишата, как ми обясняват че навсякъде било изчистено... слушам и не вярвам на очите си :Suicide:
верно де по колата имаше 20см сняг а по улиците примерно 5... минавал е снеготрин тая седмица

BatVas
06-02-2006, 13:32
А тия малките улички не ги чисти снегорин - днес видях един чичко с лопата и черна шапка с надпис LAPD да рине пред нас, ама той докат смогне да стигне до вас ще чакате :D :D :D

Mury
06-02-2006, 13:52
Снощи бях на Бояна на ОМВ-то и един след друг се прибраха сигурно 25-30 снегорина и лсед 10 мин излезнаха само 10 :evil: :evil:

lazy
06-02-2006, 14:49
Пак снощи към 11 на околовръстното два ДИТЦ-а бодро пореха въздуха с вдигнати гребла :evil:

търтей
06-02-2006, 14:53
мдаааа
щото според пресата (ака ПР на пожаникарчето) 400 коли чистят цяла нощ

малиии
ми ако не беха чистили щеше да има 2 метра натрупан сняг що ли? :Suicide: :no_no_no: :angry1:

Boby
06-02-2006, 15:44
Аз лично бях изумен след като гледах сутрешните новини по К1

"Обстановката в страната е нормална и пътищата са почистени" тези думи придрожени с картина от закъсали тирове и коли паднали в канафката по Околовръсното!10 населени места без ток и вода в които и Стара Загора :screwy: Иначе всичко е нормално.Прекарах нощта в Кокаляне и на връщане към 12 на обяд пътя въобще небеше чистен рейса беше помел 1 стълб и беше затънал в снега на тротоара.Ако е имало хора не ми се мисли... :stumm: С/у кортовете кола паднала в дерето и се беше спряла в 2 дървета!Ако беше разчистено това можеше да не се случи!Въобще на кмета май му е през "кметския" за София. :gives[1]:

BatVas
06-02-2006, 16:05
ВСичко е спокоино и изчистено - има малки изключения: :evil: :evil:

Заради заледените участъци, наветите снежни преспи по някои от пътищата и намалена видимост, са въведени временни ограничения на движението по пътищата, съобщиха в понеделник от "Пътна полиция" и Изпълнителна агенция "Пътища".

Спряно е преминаването на товарни автомобили между селата Арда и Горна Арда в Кърджалийско. Забранено е движението за камиони и по пътя Княжево-Устрем-Радовец. Обходният път е през Свиленград-Младиново-пътен възел "Голямата звезда". Пътят Велинград-Сърница е затворен, като товарните автомобили се насочват през Пещера-Батак.

Всички автомобили трябва да са с вериги през проходите Шипка, Петрохан, Рижкия и Дюлинския. Изискването важи и за Смолянска област, Велинградския район и по пътищата Пещера-Батак-Доспат, Кюстендил-Гюешево, Кюстендил-Радомир, Дупница-Черна нива, Сливен-Ичера, Сливен-Стара река, Котел-Омуртаг, Средец-Елхово, Босна-Малко Търново-границата, Босна-Визица, Босна-Варовник, Царево-Малко Търново и Царево-Резово.

Не се допускат за преминаване и товарни автомобили с ремаркета и полуремаркета през Прохода на Републиката, в област Кърджали, по участъците Тополовград-Харманли, Гоце Делчев-Катунци, Симитли-Разлог и Станке Лисичково-границата. Движението на товарни автомобили през Владая, Гълъбец, Ихтиман-Самоков-Дупница и Обзор-Слънчев бряг е възможно само с вериги.

Пет села в община Руен, Бургаско, са откъснати от общинския център. Пътищата до Рожден, Рудино, Заимчево, Снежа и Зайчар са блокирани от снега. В региона на бургаската община Царево без електричество до момента са Варвара, Синеморец, Ахтопол и Резово. До последното селище е затруднен и достъпът, както и до селата Българи, Бродилово и Кости.

Летище Бургас е отворено за полети, в сила е временна забрана за движение и маневри в пристанището заради скоростта на североизточния вятър, достигаща до 20 метра в секунда, съобщи шефът на Агенция "Гражданска защита " Бургас инж. Йордан Лозев.

Аеропортът в Пловдив обаче е затворен от неделя вечерта заради обилния снеговалеж. Това съобщи заместник-директорът на летището Константин Василев. Той уточни, че пистите и съоръженията са били почиствани - веднъж от нощната смяна, сутринта - отново. От летището се надяват до ранния следобед да преодолеят проблемите със снега и да посрещнат руски туристически чартърен полети.

Малко Търново снегът е с дебелина 52 см.Специализирани общински екипи почистват безуспешно пътната настилка. Едно от селата в общината е без ток. Детските градини в Малко Търново са заредени с дърва за огрев, училището е във ваканция.

Автобус с 12 пътници е закъсал тази нощ край град Завет, съобщиха от Гражданска защита – Разград. Аварията е станала в 2 часа на километър от населеното място, пасажерите са извозени с полицейска патрулка до града и са настанени във Възпитателното училище-интернат „Никола Вапцаров
Най-студено в района в сутрешните часове бе в Белоградчик - минус 10,4 градуса. На места снежната покривка във Видинска област е от 7 до 30 см, съобщи говорителят на дирекция "Гражданска защита" Кристиян Кирилов. Главните пътища в региона са проходими при зимни условия и навсякъде се опесъчават и почистват. В момента непроходими са само междуселските пътища между Слана бара и Бела Рада и Дунавци-Търняне. Ток, вода и телефонни връзки има във всички населени места на областта.

Водоснабдяването на пазарджишкото село Братаница и с. Дъбравите, община Белово, е прекъснато заради обилния снеговалеж, съобщиха от "Гражданска защита" - Пазарджик.

Както казах има малки изключения (тръгваш за някъде и само заради малкото изключение от 2 километра примерно - не стигаш до мястото)- още толкова малки изключения не са описани, за уличките в София не говорим-Има ли две чисти улици се казва че е проходимо "при зимни условия" :evil: :evil: :evil:

Kuku
06-02-2006, 16:05
Аз сутринта търсих Пунтака с метал-детектор :roll: :!: и като се опитах да паркирам на бул."Прага" (не каде да е, а на пъпа на София) имаше сняг на половин метър от бордюра и затънах :evil:

BatVas
06-02-2006, 16:10
Няма да повярвате - колко ефтино ни излиза почистването на един километър от софииските улици за сезон - САМО 7000лв на километър плащаме на Волф и Дитц

valjo
06-02-2006, 16:56
аз тази сутрин пътувах Враца - София ... няма ви описвам ....
ЛЕД да ти види окото .... ама ЛЕД
пясък имаше чак след табелата "Община Ботевград"
а оттам в обратната посока имаше само 15км колона тирове
сутринта по новините дума не казаха за това, аз изрично гледах за да си направя сметката да тръгвам ли изобщо :)
та така ...

за 2 часа ги взех тия 110км ... ;)
макс 100км/ч вдигнах ... на цариградско шосе ;)

krasyb
06-02-2006, 17:28
Вчера София=>Бургас всичко за 11 часа. Колата з@ибана на Ст. Загора /до там 4 часа/ и от там с автобус, който щеше да се обърне поне 3-4 пъти. От там 150 км. за 5 часа до Бургас. останалото престои
Пътя непипнат никъде. През цялото време общо 3 снегорина вечерта към Карнобат видях. ТИР-ове застанали напреко на пътя, катастрофи, канавки, абе квот си поискате :shock:

100letov
06-02-2006, 17:34
И аз тая сутрин пътувах София-Враца-София и наистина беше безкоментарно... аз точно бях в тая колона от тирове за която разправя Valjo когато се разминахме с него... 8) Видях го в последния момент, а той маи въобще не ме забеляза.
Е на връщане вече към 3 часа можеше и да се види и асвалт от време на времепо пътя, а магистралата след Витиня към София се беше направо суха и си пердаших със 160 без проблем :wink:

търтей
06-02-2006, 17:50
е като не чистат - хак да им е:



Полицейска кола и автобус се сблъскаха при моста "Чавдар" и бул. "Владимир Вазов" в столицата

6 февруари 2006 | 14:22
Агенция "Фокус"



София. Полицейска кола и автобус се сблъскаха преди минути при моста "Чавдар" и бул. "Владимир Вазов" в столицата, съобщиха очевидци за Агенция “Фокус”. Пострадали са двама полицаи, които са били в патрулката. Те са без опасност за живота.

valjo
06-02-2006, 18:15
И аз тая сутрин пътувах София-Враца-София и наистина беше безкоментарно... аз точно бях в тая колона от тирове за която разправя Valjo когато се разминахме с него... 8) Видях го в последния момент, а той маи въобще не ме забеляза.


напротив, видях те , тя тая лилавата боя не може да се сбърка :)
дори видях че ми махна, но лявото стъкло беше толкова замъглено че...

Crusader
06-02-2006, 18:20
Няма да повярвате - колко ефтино ни излиза почистването на един километър от софииските улици за сезон - САМО 7000лв на километър плащаме на Волф и Дитц

Баси кви са тия цени бе :shock: , миналите 2-3 години нашите Т-150 чистеха на Агенция "Пътища" за 50 лв. на моточас, знам го щото с татенцето ходихме да сключим договора заедно!
Само за сведение едно Т-150 за един моточас почиства 10км. междуградски път в двете посоки.

BatVas
06-02-2006, 18:32
Ами това е за километър за цялата година с опесачаването - ама си е цифра :shock:

gigi
06-02-2006, 18:53
Ами това е за километър за цялата година с опесачаването - ама си е цифра :shock:
То май и миенето после влиза, но иначе си го плащаме отделно щото нямало пари заради тежката зима :evil:
А иначе положението в цяла София и вчера и днес е трагично. :evil:

bass
06-02-2006, 19:36
Уффф, прибрах се благополучно, НА ПАРКИНГА имаше закъсал бус и некво Ауди :evil: По страничните улици е ужас...
Сега ще си налея нещо високоалкохолно, и aкo перифразирам една песничка,

Let's celebrate the fact
That we've seen the back
of another black white
DAY!!!

Tanuco
06-02-2006, 21:14
Вчера поради катастрофа на 2 тира на отбивката за Рилски манастир(може би, защото пътят е бил чист:) ) пътуването до Благоевград е било малко приключение с 10км колони от автомобили.

Просто нямам думи. ВСЯКА година едно и също, абсолютно всяка...направо не знам...

Dodo 155
07-02-2006, 09:51
Няма да повярвате - колко ефтино ни излиза почистването на един километър от софииските улици за сезон - САМО 7000лв на километър плащаме на Волф и Дитц
Наистина не е много скъпо, като се има предвид, че чистят около 50км само (главните артерии) :idea: Интересно къде отиват милионите, които общината "отпуска" (я отпуска, я не) за "почистване" на София :roll: Явно повечко ринат по жълтите павета и на Московска :evil: :evil: :evil:
Това е същото като с дупките по пътищата (не ми се мисли след тия ледове какви трапове ще се отворят :shock: :shock: :shock: )