PDA

View Full Version : въпрос за Тресене



Maximil
18-06-2009, 14:10
здравейте,като запаля колата ( при студен двигател) тресе да си ебе мамето,оборотите и падат под 900....При продължително форсиране се оправя.Сега закачих и климатика и вече постоянно на празен ход падат оборотите и тресе.Какво да правя ???

jorkodj
18-06-2009, 14:50
според мене е нормално да се усеща при включен климатик в началото за секунди и после се оправят оборотите , aко грeша да ме поправи някои ?

Maximil
18-06-2009, 17:00
да се усеща в началото ДА,но то е постоянно,пусна ли на свободна и започва такоа тресене че камани в бъбреците ще хвана :devil:. Изклуча ли го климата и се оправя,пусна ли го и пак се почва

galinves71
18-06-2009, 20:26
здравейте,като запаля колата ( при студен двигател) тресе да си ебе мамето,оборотите и падат под 900....При продължително форсиране се оправя.Сега закачих и климатика и вече постоянно на празен ход падат оборотите и тресе.Какво да правя ???
Под 900об/мин.е добре, но колко под?От това което съм чел и чул 780об/мин.са най-арни.

soldier
18-06-2009, 21:13
Като гледам си с моя двигател. При мен си държи 950-1000 оборота на място. Като пусна климата падат на към 900. Вече при потегляне падат много, но го компенсирам с натискане на гаста

Maximil
19-06-2009, 14:00
разбирам Ви колеги,но при мен е постоянно.Пусна ли климатика оборотите падат моментално на 500 и тресе много.на светофар или задръстване цялата кола подска4а направо.подам ли газ се оправят ,ама щото стават към 1000,но спря ли да подавам и винаги падат.Айде на дълъг път подържам скорост и обороти,ама в градско как да давам постоянно газ,трябва и да спирам :jason2:

godless
19-06-2009, 14:25
Моята е бетон паля смукача дига на 2500 об. враща ми ги на 1000 об. и там си заспива:sleepy: държал съм я доста да я проверя не мръдва.

kolev
19-06-2009, 14:47
нещо друго да кажеш, светеща лампа, липса на мощност при високите обороти, друга нафта сипвал ли си....

mordohy
19-06-2009, 17:41
Тия дизели не са ми познати , но ако имат регулатор за оборотите на празех ход,аналог на моторчето за празен ход при бензиновите е от него.Давам само идея.Нека спецовете по дизели се изкажат по въпроса!

Maximil
19-06-2009, 17:57
спец климато-техници,къде сте е.Кажете ко да прая с тая мания.Значи няма лапма,няма нищо.Сипвам ся една една малко шано нафта,ама си е добре де,преди да сложа климата вървеше като смок,ся с климата се едно дърпам ремарке отзад,ама пак си тресе :bad_evil:

reptli
19-06-2009, 18:54
Тия дизели не са ми познати , но ако имат регулатор за оборотите на празех ход,аналог на моторчето за празен ход при бензиновите е от него.Давам само идея.Нека спецовете по дизели се изкажат по въпроса!

нямат моторче за празен ход ;) при мен и падат оборотите но не много :) падат доста когато колата загрее и бързата скорост на перката работи а в тия жеги е неизбежно ;) климатика ти в крайна сметка е втора ръка...възможно е да не е много ефективен и за това да тормози двигателя доста и по-рядко да изключва :) със стария ни агрегат беше същото.Трудно му беше да потдържа студено и за това по-дълго време работеше и разбира се тормозише двигателя повече ;)

mordohy
20-06-2009, 09:39
нямат моторче за празен ход ;) при мен и падат оборотите но не много :) падат доста когато колата загрее и бързата скорост на перката работи а в тия жеги е неизбежно ;) климатика ти в крайна сметка е втора ръка...възможно е да не е много ефективен и за това да тормози двигателя доста и по-рядко да изключва :) със стария ни агрегат беше същото.Трудно му беше да потдържа студено и за това по-дълго време работеше и разбира се тормозише двигателя повече ;)
Не съм си и помислял за моторче,а за някакъв регулатор за оборотите на празен ход.Моторчето го дадох само за пример.Може и от комп да се се регулират чрез друг механизъм.Иначе си е чист технически пропуск!:cheers:

reptli
20-06-2009, 11:35
Не съм си и помислял за моторче,а за някакъв регулатор за оборотите на празен ход.Моторчето го дадох само за пример.Може и от комп да се се регулират чрез друг механизъм.Иначе си е чист технически пропуск!:cheers:

има регулатор на оборотите но той е постоянен :yes: имам предвид,че ако при вкл. климатик ги настрои както трябва(малко под 1000об.)то след като го изключи ще му държи 1300 об. примерно ;)

има и един друг механизъм но той е само за студен старт и май никой го няма:tooth: :)

mordohy
20-06-2009, 12:43
Аха!Значи един мотор от Ифа е по-добре направен:lol::crazy:

Maximil
21-06-2009, 16:28
и кво ся в краина сметка ще си карам каруцата и да се моля да не тресе повече от това ....

reptli
21-06-2009, 18:23
Аха!Значи един мотор от Ифа е по-добре направен:lol::crazy:
без удари под кръста:paddle: няма да коментирам МПХ при ТС моторите :Tease: чета че създават много проблеми :tongue2:

Maximil пусни една снимка да видя къде падат оборотите :)

455115
21-06-2009, 21:27
Колега, случвало ли ти се е да тресе и без клима или само като го включиш?

soldier
21-06-2009, 21:29
Колега, случвало ли ти се е да тресе и без клима или само като го включиш?

Като е студено и при тръгване без да натискам газта тресе, без климатик

455115
22-06-2009, 09:11
При мен проблема беше следния - при тръгване особено при лек наклон или както казваш на климатик,колата тресеше много направо цялата предница подскачаше и оборотите падаха много (даже се е случвало и да ми загасне) ако я форсирам леко си тръгваше нормално.По принцип всички ремонти по колата си ги правя сам, но този път си намах и на идея от какво може да го прави.Ходих при Лисан и той като видя как се движи двигателя в коша, каза,че са ми заминали тампоните на двигателя,смених ги аз,но даже нямаше и леко подобрение в тресенето...Кой и майстор да питах не можа да ми помогне,докато един ден не си преебах скоростите и като я разглобих проблема се видя - аксиалния лагер беше вкопал в притискателния диск също така беше счупил пласмасовата втулка по която се движи и оттам е усуквал и тресенето е от там (не е отделял равномерно) А нямаше никакви симптоми за съединител ...

reptli
22-06-2009, 12:43
При мен проблема беше следния - при тръгване особено при лек наклон или както казваш на климатик,колата тресеше много направо цялата предница подскачаше и оборотите падаха много (даже се е случвало и да ми загасне) ако я форсирам леко си тръгваше нормално.По принцип всички ремонти по колата си ги правя сам, но този път си намах и на идея от какво може да го прави.Ходих при Лисан и той като видя как се движи двигателя в коша, каза,че са ми заминали тампоните на двигателя,смених ги аз,но даже нямаше и леко подобрение в тресенето...Кой и майстор да питах не можа да ми помогне,докато един ден не си преебах скоростите и като я разглобих проблема се видя - аксиалния лагер беше вкопал в притискателния диск също така беше счупил пласмасовата втулка по която се движи и оттам е усуквал и тресенето е от там (не е отделял равномерно) А нямаше никакви симптоми за съединител ...

твоя двигател е коренно различен колега ;) при Maximil при мен и при всички с ТД проблема от тресенето (при вкл. клима,суден двг)идва от там,че няма какъвто и да е автоматичен регулатор :) с изкючение на един,който е като авто. смукач при студен старт но както казах вече никой го няма :)

@soldier_vl без газ тресе но не гасне :spiteful:

Maximil
22-06-2009, 18:10
момчета нз какво да кажа,скоростите са си май добре,несам имал проблем с тях а и нз какво трябва да се случи зада усетя ..... но тресенето става само при студен двигател без климатик,а като го пусна и при студен и при топъл тресе на празен ход

mordohy
22-06-2009, 19:36
Ами тогава,вдигни си малко оборотите,да не би някоя пакостна ръчичка,специалист по Ифа:bouncing_smiley:да е намалил много оборотите!

Maximil
23-06-2009, 16:52
май и скоростите заяждат нещо.... :big_heat:

reptli
24-06-2009, 14:26
май и скоростите заяждат нещо.... :big_heat:

сигорен ли си?Напълно е възможно да си въобразяваш след коментара на 455115 :) прочети внимателно мнението му и ще видиш,че при него тресенето не е само при вкючен климатик ;)

Просто специалистите от ИФА са прочели за оплакванията от МПХ на бензинките и са решили да ни спестят това главоболие:smoke: :tooth:

455115
24-06-2009, 19:57
То при мен тресенето нямаше общо с прецакването на скоростите,просто като ги свалих видях от какво е било! А и не тресеше на празен ход само на скорост.

Maximil
25-06-2009, 14:17
оффф да еба и колата,