PDA

View Full Version : Цена на 166 в нета



RoMAN
18-06-2009, 14:24
Последно време някак си се чувствам, като глупак с тази алфа. Купена е миналата година януари на определена цена и досега е излязла доста солено и може с гордост да си кажеш, че караш висок клас кола. Но като погледна в мобилето за какви цени ги предлагат зле ми става. Ето няколко примера:

http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11225676770840271&f1=details

http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11243688446179792&f1=details

http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11232923814503394&f1=details

Да не говорим, че бензинките са все още по-евтини. Толкова ли е паднало реномето на тази кола, че да струва колкото един форд фокус??? Чак се замислям дали да я задържам, тя след 2 години 2000 лв. ще струва. По-голяма загуба от това просто няма... Не знам на другите колко им е излязла като цяло тази машина но това което стои пред вкъщи паркирано минава 15 000 и някак си не ми се струва на далавера да караш кола от 1999 година за тая цена.... Не е мазерати или Ферари... Нито пък е много здрава или частите й да са евтини. Да не говорим и колко общи дефекти за всички модели има, като грешката с климатроника, светещата лампа на еърбега, изгорелите рефлектори, дразнещото тракане на двигателя от веригата на маслената помпа. Тези дефекти естествено и те струват още пари за да се оправят. По мои изчисления 166 засега е най-неоправданата кола. Нищо чудно, че е спряна от производство.

qpwo
18-06-2009, 14:45
Това че и пада цената за мен не е негатив, и след време да струва 2 или 10000 лв аз нито губя нито печеля защото ще си карам същата кола... Дори съм доволен че не е скъпа защото тази кола на старо би трябвало да е около 50 000 и тогава нямаше да мога да си я позволя.Според мен цената пада защото хората немогат да си я позволят да я купят заради поддръжката и комплекса да карат супер автомобила:devil:

BASHALOV
18-06-2009, 14:46
Колега ,разходите по -подръжка на колата колко са ти до момента ?

nightroller
18-06-2009, 14:49
Колега това, което наблюдаваш в мобилето е естествен процес :) и няма нищо отчайващо в него. Просто поради рецесията джамбазите за да продават си жертват надценките и оттам тези коли се приближават до реалната си стойност :):) т.е. тази цена, на която са купени, това имам предвид. Прибави към това и лошото реноме на марката в БГ и някой фактори като объркана представа за лайфстайл и ще ти стане ясно ...

Иначе при Алфа 166 обезценяването е абсолютен факт и някой беше сметнал, че това е най-големият разход по колата :) което обаче не бива да отчайва никого. За мен лично избора да си купя тази кола беше функция на пресечната точка на няколко фактора, които не са се изменили и сега - т.е. и сега пак бих си взел същата кола :):) както може би е и при тебе щом си си купил Алфа :) ... или (баси как се разписах) - карай си колата и да не ти пука :):):)

DerMeister
18-06-2009, 14:50
http://www.youtube.com/watch?v=jgG1wF7OZn4
Човекът си го е казал още ехееее.... Ако цената ти е критерий, търси друга марка...

RoMAN
18-06-2009, 15:15
Това че и пада цената за мен не е негатив, и след време да струва 2 или 10000 лв аз нито губя нито печеля защото ще си карам същата кола... Дори съм доволен че не е скъпа защото тази кола на старо би трябвало да е около 50 000 и тогава нямаше да мога да си я позволя.Според мен цената пада защото хората немогат да си я позволят да я купят заради поддръжката и комплекса да карат супер автомобила:devil:

По тая логика фераритата и те трябва са без пари, като хората не могат да си я позволят. Няма логика в думите ти. 50 000 тая кола никога няма как да е. Няма нужните екстри на кола за 50 000 лв нито поведение на пътя или мощност. Много добре знам поведението на тази кола в завои, както и маневреноста й. С ръка на сърце мога да кажа, че не е от най-добрите. Даже си има и тестове, които го показват.

RoMAN
18-06-2009, 15:19
http://www.youtube.com/watch?v=jgG1wF7OZn4
Човекът си го е казал още ехееее.... Ако цената ти е критерий, търси друга марка...

Трудно е да си търсиш друга марка, след като вече си сложил главата в торбата. Поредната жертва на Алфа Ромео общо взето.

code
18-06-2009, 15:20
Ами замисли се защо 10г Корса струва колкото 10г Омега. Това явление го има при всички големи коли, покупката е само началото . . :prescription:

nightroller
18-06-2009, 15:27
Трудно е да си търсиш друга марка, след като вече си сложил главата в торбата. Поредната жертва на Алфа Ромео общо взето.

никак даже не е трудно :) сменяш марката и пак си с главата на същото място :) купуваш си нова кола от магазина (както някога направих аз) пак главата е там :) така че ... зависи откъде го погледнеш. Алфа Ромео си е обаче голяма доза емоция и ако я вече не си и подвластен тази кола наистина губи всякакъв смисъл ... което важи и всяко нещо :( :):)

RoMAN
18-06-2009, 15:33
никак даже не е трудно :) сменяш марката и пак си с главата на същото място :) купуваш си нова кола от магазина (както някога направих аз) пак главата е там :) така че ... зависи откъде го погледнеш. Алфа Ромео си е обаче голяма доза емоция и ако я вече не си и подвластен тази кола наистина губи всякакъв смисъл ... което важи и всяко нещо :( :):)

Не ми се еярва колата която си взел от магазина нова вече да струва 5 хилки. Освен ако не е на 10 години някъде де... Но при друг случай кола от този клас да струва толкова е просто смешно.

Flame
18-06-2009, 15:38
Като нова тази алфа е струвала около 90-100 000 лв с плюш или кожа,така че ако не се обезценяваха толкова бързо сега трябваше реално да е на цени от по 20-30 000 лв,само погледнете немското мобиле,да видите там читава алфа 166,че държи цена 3500-5000 евро,мойта я купих за 9000 лв,за толкова я и продадох(в идеално състояние-преди продажбата ходи на преглед във Ванто-цялостен).Така че с тези цени си взимаш,кола която иска поне 2000 лв още;-)

SFINKS
18-06-2009, 15:45
аз това за старите лимузини отдавна го разпрвям ама няма кой да слуша :prescription:

RoMAN
18-06-2009, 15:45
Като нова тази алфа е струвала около 90-100 000 лв с плюш или кожа,така че ако не се обезценяваха толкова бързо сега трябваше реално да е на цени от по 20-30 000 лв,само погледнете немското мобиле,да видите там читава алфа 166,че държи цена 3500-5000 евро,мойта я купих за 9000 лв,за толкова я и продадох(в идеално състояние-преди продажбата ходи на преглед във Ванто-цялостен).Така че с тези цени си взимаш,кола която иска поне 2000 лв още;-)

Да, но човек който купува кола не си казва "Абе я да взема на тоя читавата кола за 9000 вместо да си я купя за 5000 " Винаги се хвърлят на по-евтиното и така за хора, като нас остава един голям .... Когато искаме да си продадем алфите. Не ги и виня? Така стана и в моя случай. Когато се сдобих с тази алфа тя вървеше към 13 000 по данни от форума и дори и в мобиле. Но естествено се хвърлих на такава от 8 000 лв. И от там дойде големия батак. По-добре да се беше взела тази от 13 000 и да се спестят мъките по сервизи чудене и т.н. Човек докато не си счупи главата сам не може да разбере. Та от там и проблема че хората ще предпочетат да си чупят главата с по-евтиното а ние си стоим със скъпите алфи. Не че искам я продавам, но след 2 г. няма да ми е весело да карам толкова стара кола, защото оценката на каското и всяко година пада и пада, а частите й са все така скъпи.

RoMAN
18-06-2009, 15:49
аз това за старите лимузини отдавна го разпрвям ама няма кой да слуша :prescription:

Да бях го прочел по-рано?...

SFINKS
18-06-2009, 15:55
не беше към теб конкретно това :waving:

тва е общо въжаща тенденция за Българина шофер
за типичния Българин е по-гъзарско да кара 10 годишна лимузина , 166 , БМВ 5 или 7 , Ауди 6 или 8 и т.н , отколкото 5 годишна кола по-нисък клас.
Ама е нормален такъв манталите... след 45 години лади и москвичи ...

thecleaner
18-06-2009, 15:57
Последно време някак си се чувствам, като глупак с тази алфа. Купена е миналата година януари на определена цена и досега е излязла доста солено и може с гордост да си кажеш, че караш висок клас кола. Но като погледна в мобилето за какви цени ги предлагат зле ми става. Ето няколко примера:

http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11225676770840271&f1=details

http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11243688446179792&f1=details

http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11232923814503394&f1=details

Да не говорим, че бензинките са все още по-евтини. Толкова ли е паднало реномето на тази кола, че да струва колкото един форд фокус??? Чак се замислям дали да я задържам, тя след 2 години 2000 лв. ще струва. По-голяма загуба от това просто няма... Не знам на другите колко им е излязла като цяло тази машина но това което стои пред вкъщи паркирано минава 15 000 и някак си не ми се струва на далавера да караш кола от 1999 година за тая цена.... Не е мазерати или Ферари... Нито пък е много здрава или частите й да са евтини. Да не говорим и колко общи дефекти за всички модели има, като грешката с климатроника, светещата лампа на еърбега, изгорелите рефлектори, дразнещото тракане на двигателя от веригата на маслената помпа. Тези дефекти естествено и те струват още пари за да се оправят. По мои изчисления 166 засега е най-неоправданата кола. Нищо чудно, че е спряна от производство.




Точно тези Алфи които си постнал са еб.. гробниците, обявите стоят с месеци, гледал съм ги на живо 90% от всички коли в мобиле. Миналия месец основната цел беше читава 166JTD, намерихме такова 136Ps за 7000лв, с много ама много зор, така че не се притеснявай толкова за спада на цените, нормалните 166ци си позадържат цените засега.

fox1
18-06-2009, 16:18
зависи от състоянието реалната цена е 4500-6000лв. просто колата е доста слабичка по ходовата час и двигател.и цените на частите трябва да са наи малко на половина при тази честа смяна!някои сега щте почнат това е класов автомобил ала бала,класов ама алфа166. ходи е продаваи да видиш как се продава.моита ште е карам докато се разкапи бес много ремонти и на морга.

Linkestis
18-06-2009, 16:33
... реалната цена е 4500-6000лв. просто колата е доста слабичка по ходовата час и двигател.и цените на частите трябва да са наи малко на половина при тази честа смяна!......

Използваш ли опиати?

fox1
18-06-2009, 16:39
да "руски стандарт"
а ти си ги събираи.като картинки.

nightroller
18-06-2009, 17:08
някой е употребил повече от стандартното ...

qpwo
18-06-2009, 17:13
да "руски стандарт"
а ти си ги събираи.като картинки.
Аве батка как ще е слаба ходовата част и двигателя... Била нестабилна в завои и т. н. Виждам че сфинкса пак се намесва със своите глупости и манипулира незнаещите...Имам познат които има 2-е годишен мерцедес(S), и мога да кажа че 166 е мн по-добър автомобил. Кат ти трака окачването-сменяи и забравяш...Нямало да можеш да го продадеш - батка такъв автомобил не е за продаване... Може и вече да непали, но чувството да го притежаваш ти стига.. Този автомобил е безценен и се радвам че имам Шанса да го притежавам...Така че и 10 годишен за 50000 са му малко...:waving:

code
18-06-2009, 17:23
На който му се струва отчайващо, че за 2г е загубил от обезценка 2-3000лв да си купи нова кола и да види колко ще е загубил за същия период. Престанете с глупостите, коя кола не губи от цената си. Ако не искате да се набутвате купувате си жигула с газова за 500лв и след 2г я продавате пак за толкова :Yeeeehaaa: Аз също съм си купил 166-цата за 9500, когато вървяха по 14-15000лв и съм си понесъл последствията, това не ми пречи на ежедневния кеф, който ми доставя машинката.

пп като си продаваш колата никой не те пита какви ремонти си правил, това важи за всички марки, то си е поддръжка никой не го интересуват на бившия собственик тънките сметки.

old alfist
18-06-2009, 17:41
Последно време някак си се чувствам, като глупак с тази алфа.
А, без Алфата, как се чувстваш ?

genko1982
18-06-2009, 18:20
точно тия трите алфи са пълни боклуци.синята е в мобилето от април миналата година на цена 7500

RoMAN
18-06-2009, 18:21
А, без Алфата, как се чувстваш ?

Като пешеходец.

RoMAN
18-06-2009, 18:36
Аве батка как ще е слаба ходовата част и двигателя... Била нестабилна в завои и т. н. Виждам че сфинкса пак се намесва със своите глупости и манипулира незнаещите...Имам познат които има 2-е годишен мерцедес(S), и мога да кажа че 166 е мн по-добър автомобил. Кат ти трака окачването-сменяи и забравяш...Нямало да можеш да го продадеш - батка такъв автомобил не е за продаване... Може и вече да непали, но чувството да го притежаваш ти стига.. Този автомобил е безценен и се радвам че имам Шанса да го притежавам...Така че и 10 годишен за 50000 са му малко...:waving:

Погледни само колко хора имат проблеми с ходовата част и как са си решавали проблема със задни втулки от мерцедес понеже от алфа са прекалено алчни да продадат втулките по отделно а решили, че трябва целия мост да се продава за 3-4 хилки. В завои наистина е много нестабилна. Купето много се накланя, което е много неудобно. Покарах Хюндай Купе примерно и в завоите със 100 не мърдаше даже. И повярвай ми патил съм си от "маневреноста" на 166. (виж. снимките)
http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=6482&d=1229366022

http://clubalfaromeo.com/forum/attachment.php?attachmentid=6481&d=1229366022

А колкото до ходовата част наистина си е слабичка.

1. горна предна лява щанга
2. ляв маншон на предна полуоска
3. предно дясно каре
4. проверки реглаж на 2 моста
5. пълно обслужена
6. 2 бр. шарнирни втулки на задните шенкели към долните нсоачи
7. 2 бр тампони на задната стабилизираща щанга
8. Допълнително изпъване на джанти
9. задни тампони на предните долни носачи
10. десен халоген
11. десен маншон на хидравличната рейка.
12. сменен заден десен болт на гредата, ел кабели, преден диск.

Доста солиден лист за ходова част не мислиш ли? Да отбележа, че за 1 година има сменени преден долен ляв носач 2 пъти и 1 път заден ляв амортисьор. За двигателя нищо лошо никой не е казал. Поне това й е добре... засега. Колата си има естествено и плюсове, но най-ме изнервя това, че нищо не струва на пазара, а се води еди си какъв клас. Алфа най-много губи от цената си в сравнение със всяка друга кола.

nightroller
18-06-2009, 19:25
разбирам те напълно - точно така разсъждавах и аз когато изтече гаранцията на чисто новата ми предишна кола - тя просто се разпадна - смених предница имаше проблеми с електрониката, заминала рейка... мани. Писна ми тотално и за два дни я продадох на цена 1/2 от тази на лизинга (конюнктура на пазара) ... :( затова си взех Алфата за да ме кефи - може, както казвате, да се чупи, да проявява характер и да прави магарии но ме кефи :) няма какво повече да пиша по темата.

ivo_red
18-06-2009, 19:44
Да, но човек който купува кола не си казва "Абе я да взема на тоя читавата кола за 9000 вместо да си я купя за 5000 " Винаги се хвърлят на по-евтиното и така за хора, като нас остава един голям .... Когато искаме да си продадем алфите. Не ги и виня? Така стана и в моя случай. Когато се сдобих с тази алфа тя вървеше към 13 000 по данни от форума и дори и в мобиле. Но естествено се хвърлих на такава от 8 000 лв. И от там дойде големия батак. По-добре да се беше взела тази от 13 000 и да се спестят мъките по сервизи чудене и т.н. Човек докато не си счупи главата сам не може да разбере. Та от там и проблема че хората ще предпочетат да си чупят главата с по-евтиното а ние си стоим със скъпите алфи. Не че искам я продавам, но след 2 г. няма да ми е весело да карам толкова стара кола, защото оценката на каското и всяко година пада и пада, а частите й са все така скъпи.


добре де, не мога да разбера какъв е точно проблема? Тва, че си се прецакал да си купиш Алфа ли? И колко според тебе трябва да струват тия 166-ици дето са сигурно на по половин милион км.? и след половин година ше има тема "И аз изтропах на магистралата, тия Алфи са егати кенефите". Българина беше свикнал да сменя колата през 6 месеца като я пораздрънка и му писне. Сега обаче е КРИЗА и има коли дето се продават на нереално ниски цени и от половин година нищо не е продадено. А ти викаш евтини били..колко скъпо излизат тия евтините също е коментирано милион пъти. Иначе в Италия можеш да намериш кви ли не коли за по 1000 евро, ама после кво ше патиш с тях никой не знае. Просто там техните коли са по-масови и за тва заливат нашенския пазар. Освентва ако в Германия те хванат да връткаш километражи, отиваш в панделата, ав италия е като тук - секви измамници - те даже май са ги исмислили всички шмекерии жабарите

ancho
18-06-2009, 20:12
От тия които си дал като пример спокойно мога да заявя за 1вата, че само като и видя изолирбланта по волана и съм готов да се откажа без да знам нищо повече за нея. 3тата има леки козметични забележки, ама при тоя модел тръгнеш ли да ги оправяш си изгаснал много лошо. Виж втората ми граба окото, красива е, ама боята крие всичко. Факт, че алфите се обезценяват малко по-бързо от желаното, ама вземеш ли си някоя от тези лошо ще ти стане от ремонти, пък и ще намразиш марката. 156цата излезе 4600, пък лимузината за 4-500лв отгоре. Малко нереално нали ;-)

Linkestis
18-06-2009, 20:16
Ти първата ако я видиш на живо,ще намразиш Алфите.
Когато миналата година ходих да я гледам беше 9800лв.
На задните седалки имаше кашон от домати а по пода имаше шишета от Фанта и Кола.Миризмата беше ужасна.
Коментара беше ако я искам щели да я измият,свалят 500лв и си стискаме ръцете :)

sen7
18-06-2009, 22:32
http://www.capital.bg/show.php?storyid=341231&s

жалко че не можах да намеря една статия в която пишеше как покрай кризата някои топ модели бяха загубили хиляди от цената си само за няколко месеца.Единици от тяха бяха загубили повече от колкото повечето алфи струват.

balev64
18-06-2009, 23:12
Не съм си купил колата за да я продавам а за да и се радвам и изпитвам удоволствие от нея.По добре да се кефиш в кола която се продава трудно от колкото да си тровиш нервите в автомобил който държи цена.Колата ми,алфа 166 2,4жтд е на 368000км докарана на собствен ход от Германия и какво мога да кажа за този който е конструирал и произвел такъв автомобил освен да му сваля шапка.Хора внимавайте от къде си купувате колите,гаранцията не в това колата непременно да струва много пари а да е стопанисвана от грамотни хора живеещи в държави със строг и ефективен контрол.Нямам друго обяснение за факта че и предишната ми кола(Ланчия Дедра) взета също от там беше експлоатирана от мен "само" 10 години и то не по принуда с мерак.Колкото до болшинството сметкаджии джамбази мога да кажа само едно просто ми се гади от тях.Единствения автмобил който съм си купил от България е един бус WV T4,на първото миене му падна боята а година след закупуването разхода му е вече 1л/300 км.....масло.Кажете какво от тук нататък може да ме накара да купя автомобил от тук.Нека хората които не се припознават в тази светлина да ме извинят.Но те трябва да знаят че мошенниците ще "изядат" и техния хляб.

old alfist
18-06-2009, 23:37
Като пешеходец.
Извинявай, но не е лошо да походиш малко пеш, да покараш други коли, за да можеш да оцениш това което имаш.
Купил си си лимузина - направи ли си сметка първо за какво ти е тази голяма кола.
Когато човек си купува кола, трябва да е наясно за какво предимно, ще я ползва. Не е оправдано сам човек да се вози на къси разстояния с този автомобил - това е кола предимно за междуградски разстояния, тогава можеш да оцениш истински комфорта, който ти предлага. Ако пътуваш често на големи разстояния - да. Но ако "джъткаш" повече в града, просто не си заслужава - за това има малки автомобили.
Такава кола на тази възраст независимо каква марка е, трудно би издържала на нашите градски условия, при ежедневно каране.
Другият вариянт е 2бр. - една предимно за града и друга предимно извън него. Сумарно разходите са горе-долу едни и същи, даже мисля, че са по-малки - но си спестяваш нервите и печелиш от удобствата, които ти дават всяка една от тях.

VFTI
19-06-2009, 00:14
Аз няма да казвам, какво е алфа душа сърца и други органи...все пак сме в тоя форум...Ще бъда конкретен с цифри...

В класът на Алфа Ромео 166 са:

БМВ 5та серия Е39
Година: 98-00г.
Цена:5000-6000лв.
Двигатели: всякакви

Обяви:
5300лв. регистрирана 99г.
http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11244871127249506&f1=details

5500лв. регистрирана 99г.
http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11213106931095951&f1=details

5600лв. нов внос 97г.
http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11242365523140976&f1=details

5600лв. регистрирана 99г.
http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11244801418708249&f1=details

5600лв. нов внос 98г.
http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11227298573520825&f1=details

ИМА ОЩЕ 10 страници автомобили...дали трябва още да ви пускам???



Ауди А6
Година:98-01г.
Цена: 5-7хил лв.
Двигатели всякакви

Регистрирана 99г. дизел 5800лв.
http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11244703323044087&f1=details

Регистрирана 2001г. 6200лв.
http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11242910213091467&f1=details


регистрирана 99г. 6800лв.
http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11242740546811964&f1=details


Мерцедес Е клас В210
98-00г.
Цена: 5800-7000лв.
Двигатели: всякакви

Нов внос 98г. компресор 6000лв.
http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11243673623397198&f1=details

Нов внос 98г. 6200лв.
http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11244465623086275&f1=details

Нов внос 98г. + МЕТАН 6900лв.
http://www.mobilen.bg/pcgi/main.cgi?topmenu=2&leftmenu=1&act=11245255124871170&f1=details


ЗАКЛЮЧЕНИЕ:

Колега я пак си помисли за цените и обезценявате САМО НА АЛФА РОМЕО! Защото доколкото виждам обявите същите дараци и от другите марки в СЪЩИЯ КЛАС със СЪЩАТА СКЪПА потдръжка струват същите пари...И то марки от "великите" германски концерни....

Благодаря за вниманието...мислете бре хора :)
:pizza::pizza::pizza:

RoMAN
19-06-2009, 01:11
1. БМВ-ата са комбита и никак не ги свързвам с лимузините... По-малък е интереса към тях.

2. Аудитата погледна ли, че са десен волан, а другото буквално нямаше предница?

3. Тоя огрохания мерцедес май не се вписва във класа на 166...Най-голямата му екстра да е... Климатика? ( Съдейки по екстрите по-скоро бих я сложил при S-Класите, я там погледни цената )

Сравненията ти не са логични. Пробвай отново.

p3shku
19-06-2009, 01:45
50 000 тая кола никога няма как да е. Няма нужните екстри на кола за 50 000 лв нито поведение на пътя или мощност.

....До тук добре... имаме теза и аргументация....


3. Тоя огрохания мерцедес май не се вписва във класа на 166...Най-голямата му екстра да е... Климатика? ( Съдейки по екстрите по-скоро бих я сложил при S-Класите, я там погледни цената ).

И от последния пост нещо се размиват нещата (или получава човека раздвоение на личността)... и за какво се терзаеш толкоз като цяло... дунава ти е близо... казвал си и на други места че ще я засилваш към водата... ето ти решение ако не можеш да я продадеш. Мен също ми е ясно че е вечно моя ама кво ... ще я оставя на сестрата :static: и ще и се радвам докато се опитва да направи обратен завой пред нас :lol_sign:

batzoro
19-06-2009, 02:19
пичове преди месец се варнах от италиа .Там Алфа 166 под 3000 еур не видях .Сега сам си пак в БГ и правя осножен ремонт на италианката..............

batzoro
19-06-2009, 02:24
Ако имате за смяна вариатор визте този линк http://home.hccnet.nl/jaap.bouma/PhaseVariator.htm

batzoro
19-06-2009, 02:28
Мезду другото днес сам и налял 3500 лв (вклучително коляновия вал) така че сам сагласен че подражката не е евтина но като си помисла че мои близак плати за ремонт на мерцедес е320 цди 2005 година кам 14 хиляди аз все едно поддаржам трабант :)

rusiq86
19-06-2009, 09:45
колеги нз за какво се оплаквате, преди 7 месеца мислех да си купувам ауди А3, 2003-2004год. новото купе, турбо дизел 140кс , неще да отвори линка

вървеше около 21-22к лв читаво,вс екстри, сега започват с цена от 15-16к лв нагоре, и то регестрирани, цеанта им е паднала с 5-6к лв, а да не говорим, че ако ти се струва че на алфата частите са скъпи, за това ще те боли глава три дена, нормално си е да пада цената на една кола, а и в интернет тея от автокъщите нали се сещаш че като я купиш започва голямото даване, затова им е по-тънка цената, за да се отървът от курбниците

имам приятел джамбазин: пича казвал така, цената е ниска щото сега нали сме в криза, цените падали, а и имала некви малки забележки, козметични, и ако имал парите щял той за себе си да я вземе, щото вс и е ок, а за годините пича даже талони променя, и на стъклото годината ми вика ще го смени да не се познае :) сами си правете изводи

п.п. един авер си купи точно преди 2 години алфа ромео 156, 02', 2,4жтд, новият двг, и кво сега едвам му взе 8к лв, а го плати на 10500, да не говорим за хвърлените пари по него, нормални неща са си това, остряват си колите, идват нови, и те не са скъпи вече

koolio
19-06-2009, 10:17
Ами колега, ако си търсил кола за далавера - объркАл си рейса, пич. Италианските коли се обезценяват най-бързо - факт. И не защото са лоши, а защото италианците от години нямат маркетингова политика. А, както е известно, за маркетинговата политика силните качества на италианските коли - ергономия, динамика, дизайн, пътно поведение - нямат особено голямо значение. Тия качества имат значение за 20-30 % от потребителите, за т.нар. ценители. Останалите гледат цената, условията по плащането и, не на последно място, да не им кажат комшиите "у, как се преебахте!"
За нашичкия си пазар пък важат малко по-други правила. Тук се напълни с Алфи и Ланчи защото, освен ценителите-алфисти, ги купуват и такива, които гледат, че колата е "по-новичка, евтинка, и с климатик". Само че не стават алфисти, а алфаджии, т.е. излъгали се голфаджии. Без да се обижда, но като му гледам темата за "подобренията", колегата, пуснал настоящата тема, е типичен представител на последните.

rusiq86
19-06-2009, 10:37
защо така колега! аз никога не съм очаквал да си купя алфа, но като я видях, любов от пръв поглед, и сега си я обичам и се грижа за нея мн, глязя си я!!

поддръжката не е ефтина на никоя от марките, но найстина алфа се отличава с уникален дизайн.

от вс марка и модел кола има вариации в цените, като имайки предвид, че ефтините са скрап, имащи нужда от мн ремонт в повечето случаи.

VFTI
19-06-2009, 10:56
Има МНГОООО истина в последните редове на koolio....

Lucky
19-06-2009, 10:56
Колеги,просто има АЛФИСТИ и драйвъри.Много пъти са го казвали много хора,но малко го осмислят.
Алфа си купуваш защото искаш Алфа ако я купиш просто защото е готина,ефтина,с екстри то тази кола не е за теб и ще бъдеш разочарован.
А иначе казано ''Алфа се купува със сърце а не с глава""

Пример мога да дам със себе си сега като е в бокса и по определени причини не я бързам,ползвам на жена ми Пумата,за служебни,Пасат 2001 год. Хюндай Санта Фе и тн.Ми пътуването не е същото,усещането не е същото,като слеза сутрин пред блока очаквам да я видя ма я няма и усмивката ми пада за момент, дори си мисля че понякога изпитвам физическа болка от липсата и.Един път жена ми отбеляза,че никога не казвам ''колата'' а,казвам Алфата все едно е живо същество.

С две думи не ми пука колко се обезценява,колко се троши или какво говорят за Алфите.Не ми пука това е моята кола.

code
19-06-2009, 11:09
Без да се обижда, но като му гледам темата за "подобренията", колегата, пуснал настоящата тема, е типичен представител на последните.

Това мислех същото да му го кажа на колегата, точно тия "подобрения" ми бяха в главата още в началото на темата, ама викам айде да не го засегна. Connor типично като много други купува, кичи и прегаря много бързо.

qpwo
19-06-2009, 11:17
Колеги,просто има АЛФИСТИ и драйвъри.Много пъти са го казвали много хора,но малко го осмислят.
Алфа си купуваш защото искаш Алфа ако я купиш просто защото е готина,ефтина,с екстри то тази кола не е за теб и ще бъдеш разочарован.
А иначе казано ''Алфа се купува със сърце а не с глава""

Пример мога да дам със себе си сега като е в бокса и по определени причини не я бързам,ползвам на жена ми Пумата,за служебни,Пасат 2001 год. Хюндай Санта Фе и тн.Ми пътуването не е същото,усещането не е същото,като слеза сутрин пред блока очаквам да я видя ма я няма и усмивката ми пада за момент, дори си мисля че понякога изпитвам физическа болка от липсата и.Един път жена ми отбеляза,че никога не казвам ''колата'' а,казвам Алфата все едно е живо същество.

С две думи не ми пука колко се обезценява,колко се троши или какво говорят за Алфите.Не ми пука това е моята кола.
:big_bow_down:

plamen petkov
19-06-2009, 11:33
За обезценяването преди месец ходих до Добричките автокъщи и какво видях GOLF 4 беше по скъп от BMW 5 и MERCEDES E .Добре всички казват че наще {таралясници} не са добри и за това са по евтини .А аз си мисля че всичко е изкуствено и хората си вярват на лъжите българина вярва в глупости .тези малки но скъпи боклуци не стига че не са по здрави ами и харчат като нашите .Обаче опитайте се да го обясните на някой зомбиран българин...

RoMAN
19-06-2009, 11:53
....До тук добре... имаме теза и аргументация....



И от последния пост нещо се размиват нещата (или получава човека раздвоение на личността)... и за какво се терзаеш толкоз като цяло... дунава ти е близо... казвал си и на други места че ще я засилваш към водата... ето ти решение ако не можеш да я продадеш. Мен също ми е ясно че е вечно моя ама кво ... ще я оставя на сестрата :static: и ще и се радвам докато се опитва да направи обратен завой пред нас :lol_sign:

Че защо да се разминават нещата, много си е ясно? Тя си е от типа S-Класа, но не съм казал "нова" S-Класа, а такава на нейните години или период примерно. На нейните години S-Класа струва от 20 до 30 хилки. Докато алфата 5 хилки както виждаш. И както казах няма екстрите на кола от 50 000 лв.

georgyg
19-06-2009, 11:57
тва е общо въжаща тенденция за Българина шофер
за типичния Българин е по-гъзарско да кара 10 годишна лимузина , 166 , БМВ 5 или 7 , Ауди 6 или 8 и т.н , отколкото 5 годишна кола по-нисък клас.
Ама е нормален такъв манталите... след 45 години лади и москвичи ...

Ето първия пост, с който съм съгласен със свинкси.

А онтосно колите втора ръка и 166 за 5000 лв. ми криза е все пак. Като се загледам им Ситроен С5 - 2003г. за 8000-9000, а коли на по 10 години, колко трябва да струват.
Само за информация новата Мазда 3 в САЩ започва от $16000, а ако се плати кеш ще има поне 1000-2000 отстъпка или при 16к - това е 22400 лв бг пари, но просто нашия пазар е смотан и няма толкова продажби на нови коли защото не забраниха да се внасят коли над 5 години когата му беше времето.

RoMAN
19-06-2009, 11:59
Това мислех същото да му го кажа на колегата, точно тия "подобрения" ми бяха в главата още в началото на темата, ама викам айде да не го засегна. Connor типично като много други купува, кичи и прегаря много бързо.

Не виждам "киченето" какво общо има с това, че колата се е обезценила до толкова и се губи от нея?... Две различни неща са това :unsure: Това което съм "накичил" даже не го броя към разходите. Тези неща в колата ми мога да си ги прибера по всяко време и остават за следващото ми возило и поне от там не губя.

pinko
19-06-2009, 12:01
Хубу де, обезценяват се, ама как Свинкса ще коментира нашата Тойота:

Тойота Авенсис Комби 2.0 D-4D, 116 к.с., всички възможни екстри без кожа (климатроник, датчик за дъжд, всички електрически екстри +сгъваеми огледала) и купена октомври 2004 за 46 700 лева от ТМ ауто.

В момента е на 93 000 км, сервизирана само в ТМ ауто, сменени доста неща (всички амортисьори, помпа на хидравлика, съединител+маховик, всички спирачни дискове и т.н.). Без никакви удари, чудесен добър външен вид, летни гуми с алуминиеви джанти и зимни угми с ламаринени джанти.

Та тази кола в момента можем да и вземем максимум 16-16 500 лева, ТМ ауто я оценяват на около 13 000 лв, ако им я оставя да я продават.

Та така - перфектната Тавота, дето не се чупи и има повече от чудесен имидж, е загубила 33 700 лв от стойността си за 4 години и 7 месеца. Или по 612 лева на месец или по 7 352 лева годишно.

Или ако щете - по 36 стотинки на километър или по 36 лева на 100 км. Което около близо 4 пъти повече от разходите за гориво на 100 км. (тук не съм включил данъци, каско и ГО, които никак не са малка сума).

Някой може да го сметне и в проценти, ако не го мързи.

dimo
19-06-2009, 12:20
Че защо да се разминават нещата, много си е ясно? Тя си е от типа S-Класа, но не съм казал "нова" S-Класа, а такава на нейните години или период примерно. На нейните години S-Класа струва от 20 до 30 хилки. Докато алфата 5 хилки както виждаш. И както казах няма екстрите на кола от 50 000 лв.

Колега нещо си в генерално заблуждение алфа 166 е еквивалент на Е класа на мерцедес не на S Ха сега се замисли ако я сравниш с Е кое от двете возила е по добро а после говори за подръжка и обезценяване ...

SFINKS
19-06-2009, 12:22
Пинко , Сфинкса ще каже че е 10000 пъти по-добре човек да си купи твоят авензис за 15 000 лв , отколкото да купи 2 пъти по стара 166 за 6000-7000 и да налее още толкова в нея като ремонти и накрая пак ще излезе колкото авензиса с разликата че 166 ще пак в пъти по-лошо техническо състояние . Разликата е че ще караш доста по-нова и хубава кола и след като я покараш ще можеш да я продадеш без проблеми ( за авензиса говоря разбира се )

RoMAN
19-06-2009, 12:22
Хубу де, обезценяват се, ама как Свинкса ще коментира нашата Тойота:

Тойота Авенсис Комби 2.0 D-4D, 116 к.с., всички възможни екстри без кожа (климатроник, датчик за дъжд, всички електрически екстри +сгъваеми огледала) и купена октомври 2004 за 46 700 лева от ТМ ауто.

В момента е на 93 000 км, сервизирана само в ТМ ауто, сменени доста неща (всички амортисьори, помпа на хидравлика, съединител+маховик, всички спирачни дискове и т.н.). Без никакви удари, чудесен добър външен вид, летни гуми с алуминиеви джанти и зимни угми с ламаринени джанти.

Та тази кола в момента можем да и вземем максимум 16-16 500 лева, ТМ ауто я оценяват на около 13 000 лв, ако им я оставя да я продават.

Та така - перфектната Тавота, дето не се чупи и има повече от чудесен имидж, е загубила 33 700 лв от стойността си за 4 години и 7 месеца. Или по 612 лева на месец или по 7 352 лева годишно.

Или ако щете - по 36 стотинки на километър или по 36 лева на 100 км. Което около близо 4 пъти повече от разходите за гориво на 100 км. (тук не съм включил данъци, каско и ГО, които никак не са малка сума).

Някой може да го сметне и в проценти, ако не го мързи.

Новата кола си е винаги набутвация. Говорим за втора ръка луксозна лимузина от типа на 166-ата.

SFINKS
19-06-2009, 12:31
Connor точно 10 годишна луксозна лимузина си е най-голямата набутвация ;)

Speeder
19-06-2009, 12:36
Че защо да се разминават нещата, много си е ясно? Тя си е от типа S-Класа, но не съм казал "нова" S-Класа, а такава на нейните години или период примерно. На нейните години S-Класа струва от 20 до 30 хилки. Докато алфата 5 хилки както виждаш. И както казах няма екстрите на кола от 50 000 лв.

Пий един Спрайт и приеми нещата такива каквито са!

Италианците не сравняват 166 с S-класа ти си тръгнал да сравняваш.
Ако искаш и с ролетката мери, пак е в друг клас. И 15000 лева да вкараш в 166 пак си е в класа на Е-класа.
Единствента Алфа, която горе-долу мога да се замисля да сравнявам с най-високия клас Мерцедес е Алфа 6.
И това е било преди мнооого години...

Коки
19-06-2009, 12:37
Новата кола си е винаги набутвация. Говорим за втора ръка луксозна лимузина от типа на 166-ата.

Така. Това значи А6, БМВ 5 и Е-класа - това е класът. А сега нека поговорим за класове: много по-голяма е разликата от клас до клас, отколкото от марка до марка. Говорим за цена, поддръжка, разход на гориво, застраховки, данъци, размер на гумите дори! По мое скромно мнение, просто не си уцелил своя клас кола, а за това не ти е виновна марката. Ако беше взел БМВ, сега щеше да пишеш същите неща в БМВ форума. Както каза колегата - 10-годишни корса и омега са на една цена, защо? Защото по голямата кола винаги разходите са големи, независимо за колко си я купил, ако ще и подърък да е. 17-ките са 250 лв, а 13-ките са 80 лв - един комплект гуми - и си 760 лв назад. Като вземеш и зимни - 1500 лв назад и нема Алфа, нема Халди, нема Хлопел - 17-ките са си 17-ки. Що не се поинтересуваш на една 145-6 какви са й разходите?

ivo_red
19-06-2009, 12:59
Според мен цялата шумотевица не е, защото пича не е алфист, ами нзащото си е взел колата от някой джамбазин на "примоция" и сега си я чука у главата и ше чуди "що стана бре". Трябва някой да му е виновен - а не той, че не е мислил като си е купувал кола. иначе Венци много точно му беше подбрал същите дараци Е-класи, и А6 и 5-ици на същите км. и състояние като онези умрели 166-ици, за които той реве, че са по 5 бона:jason2: А сравнението в управлението на 166 и Хюндай Купе няма да го коментирам - що не сравни ГТВ и корейската кошница?:ranting:

gigi
19-06-2009, 13:05
Connor точно 10 годишна луксозна лимузина си е най-голямата набутвация ;)

А защо:unsure: Ако си правиш добре сметката не е тъи.:cheers:
Всичко е нормално, модела мина 10г от влизането в производство, криза е, доста дебела потдръжка, на пазара има страшно много марки и модели не е като преди, никоя кола не си пази цената защото освен всичко и са боклуци. Мога много да ви разправям как се определят цените и тук и в Италия, но има ли смисъл. А относно засягането стабилността на колата в първият пост, направо паднах, е тука брато много си се объркал, 166 е една от най стабилните не тунинговани коли, не знам в какво състояние ти е колата с какви гуми и как караш ама да знаеш че някъде има грешка - потърси я докато е време.:comphits:

RoMAN
19-06-2009, 18:46
Според мен цялата шумотевица не е, защото пича не е алфист, ами нзащото си е взел колата от някой джамбазин на "примоция" и сега си я чука у главата и ше чуди "що стана бре". Трябва някой да му е виновен - а не той, че не е мислил като си е купувал кола. иначе Венци много точно му беше подбрал същите дараци Е-класи, и А6 и 5-ици на същите км. и състояние като онези умрели 166-ици, за които той реве, че са по 5 бона:jason2: А сравнението в управлението на 166 и Хюндай Купе няма да го коментирам - що не сравни ГТВ и корейската кошница?:ranting:

Ако трябва да твърдя , че съм алфист повярвай ми 10 пъти повече от теб алфист мога да се изкарам, не ми е първата алфа това все пак а и не е вложено никак малко в тази, но ако трябва да бъда точен съм реалист и виждам, че е нерентабилно да се кара конкретно този модел. Колата е внесена от Италия, а не от някой "автоджмабазин" на промоция и всичко по нея е било стегнато и сменено, но тая кола е като една неблагодарна к***а. Да сравня ГТВ с Купето? Веднага! Имам приятели с купета, които не са чули какво е това сервиз. А тука има едно в квартала ГТВ дето много си обича сервиза и кисне там ежедневно. Също така имам един познат който продаваше едно черно ГТВ понеже много обичало да гасне по завоите. Остави ги тея ГТВ-а. Хюндай Купе карал ли си? Влез в един сервиз и питай някой монтьор за проблеми по Купе и питай за проблеми по ГТВ, да видим какво ще ти каже. ( Не влизай в сервиз, който принадлежи на алфисти защото "алфисите" малко сляпо гледат на нещата )

RoMAN
19-06-2009, 18:51
А защо:unsure: Ако си правиш добре сметката не е тъи.:cheers:
Всичко е нормално, модела мина 10г от влизането в производство, криза е, доста дебела потдръжка, на пазара има страшно много марки и модели не е като преди, никоя кола не си пази цената защото освен всичко и са боклуци. Мога много да ви разправям как се определят цените и тук и в Италия, но има ли смисъл. А относно засягането стабилността на колата в първият пост, направо паднах, е тука брато много си се объркал, 166 е една от най стабилните не тунинговани коли, не знам в какво състояние ти е колата с какви гуми и как караш ама да знаеш че някъде има грешка - потърси я докато е време.:comphits:

Повярвай ми колата е напълно техническа изправна и не знам дали нещо старо освен купето и двигателя дали има по нея вече. Ти пробвал ли си маневреноста и стабилноста на тази кола в по екстремна ситуация? Я малко ако ти стиска на дупето засили я в някой подобен завой на който ти показах да видим как ще завие. Единственото добро във возията й е че вози меко и луксозно...Това е. Опре ли до маневреност е пълна скръб.

RoMAN
19-06-2009, 18:54
Така. Това значи А6, БМВ 5 и Е-класа - това е класът. А сега нека поговорим за класове: много по-голяма е разликата от клас до клас, отколкото от марка до марка. Говорим за цена, поддръжка, разход на гориво, застраховки, данъци, размер на гумите дори! По мое скромно мнение, просто не си уцелил своя клас кола, а за това не ти е виновна марката. Ако беше взел БМВ, сега щеше да пишеш същите неща в БМВ форума. Както каза колегата - 10-годишни корса и омега са на една цена, защо? Защото по голямата кола винаги разходите са големи, независимо за колко си я купил, ако ще и подърък да е. 17-ките са 250 лв, а 13-ките са 80 лв - един комплект гуми - и си 760 лв назад. Като вземеш и зимни - 1500 лв назад и нема Алфа, нема Халди, нема Хлопел - 17-ките са си 17-ки. Що не се поинтересуваш на една 145-6 какви са й разходите?

Добре виждам, че ми изкарваш добри доводи и т.н. Но покажи ми някой който си е купил Е-Класа или БМВ 5 и да е надвишила цената си 2 пъти от купуването си за една година, а също така за тази 1 година е станала 2-3 по евтина??? Аз лично такъв индивид не познавам. Окей ще се съглася , че 166 е от класа на Е-Клас, но не знам колегата какви Е-класи и е изнамерил, но виждам че цените им варират от 8 до 10 хилки. Не ме разбирайте погрешно, че мразя марката или нещо такова, щом все още я карам значи има нещо, но просто съм недоволен от крехкоста на този автомобил и начина по който поевтинява така драстично. Ако я мразех примерно ( както някои хора тука виждам са решили ) вече наистина щеше да е в Дунава и да си прибера парите от каското и нямаше да е толкова голяма загубата.

code
19-06-2009, 19:38
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=503995#post503995:hi_temerature:

RoMeO_156_GTA
19-06-2009, 23:00
Да сравня ГТВ с Купето? Веднага! Имам приятели с купета, които не са чули какво е това сервиз. А тука има едно в квартала ГТВ дето много си обича сервиза и кисне там ежедневно. Също така имам един познат който продаваше едно черно ГТВ понеже много обичало да гасне по завоите. Остави ги тея ГТВ-а. Хюндай Купе карал ли си? Влез в един сервиз и питай някой монтьор за проблеми по Купе и питай за проблеми по ГТВ, да видим какво ще ти каже. ( Не влизай в сервиз, който принадлежи на алфисти защото "алфисите" малко сляпо гледат на нещата )
Май четеш между редовете . Ставаше въпрос за управлението на ГТВ и Купе , не кое колко е здраво . Да си беше взел Хюндай тогава щом не се чупи . А колите от клас лимузина не мисля , че са направени за екстремни ситуации , а за возене . То скоро в мерцедес форума сигурно ще има тема : "Нещо не ми се получава дрифта с Е класата , да си направя ли шпер с електрожена" :unsure:

achkar
20-06-2009, 00:08
Повярвай ми колата е напълно техническа изправна и не знам дали нещо старо освен купето и двигателя дали има по нея вече. Ти пробвал ли си маневреноста и стабилноста на тази кола в по екстремна ситуация? Я малко ако ти стиска на дупето засили я в някой подобен завой на който ти показах да видим как ще завие. Единственото добро във возията й е че вози меко и луксозно...Това е. Опре ли до маневреност е пълна скръб.
Колега според мен проблемът е в твоя телевизор. Един ДЪЖДОВЕН ден ми се случи да изпреваря автобус на Т образно кръстовище,(гледайки това "Т", аз идвам от дясната страна и правя завой на ляво), без видимост и на половината от автобуса пред мен имаше кола, в последния момент се разминах между колата и автобуса, летящ като 2.0 ТС към бордюра вече. Направих рязък ляв завой наляво, зави и поднесох към едно такси, пълен десен и си влязох в пътя. После излязох от колата треперещ, невредим. Поуката е - не изпреварвайте без видимост :D

RoMAN
20-06-2009, 04:35
Май четеш между редовете . Ставаше въпрос за управлението на ГТВ и Купе , не кое колко е здраво . Да си беше взел Хюндай тогава щом не се чупи . А колите от клас лимузина не мисля , че са направени за екстремни ситуации , а за возене . То скоро в мерцедес форума сигурно ще има тема : "Нещо не ми се получава дрифта с Е класата , да си направя ли шпер с електрожена" :unsure:

Значи досега отговарях културно ама тука почнаха някакви остри изказвания да се появяват. Първо не ми дръж сметка или не ми давай акъл какво е трябвало да си купя. Тия работи ги запази за приятелите си, не говориш с някои близък човек и се придържай към правилата за разговор с непознат и културата ( ако имаш такава ). Каквото е купено е купено вече и не съм бил много навътре с работите когато е било купено. Екстремни ситуации се получват, желаеш ли го или не. Живеем в България с много лоши и криви пътища и тези ситуации са доста чести.


п.п. Съдейки по прякора ти предполагам караш 156-а? Ако е наистина така, моля ти се не пиши е раздела на 166 без да си имаш понятие за какво се говори тук, а върви да си играеш в пясъчника на 156-ите.

RoMAN
20-06-2009, 04:37
Колега според мен проблемът е в твоя телевизор. Един ДЪЖДОВЕН ден ми се случи да изпреваря автобус на Т образно кръстовище,(гледайки това "Т", аз идвам от дясната страна и правя завой на ляво), без видимост и на половината от автобуса пред мен имаше кола, в последния момент се разминах между колата и автобуса, летящ като 2.0 ТС към бордюра вече. Направих рязък ляв завой наляво, зави и поднесох към едно такси, пълен десен и си влязох в пътя. После излязох от колата треперещ, невредим. Поуката е - не изпреварвайте без видимост :D

Колега монитора си стои прибран. Flipout е и много рядко го държа изкаран. Просто колата е тежка, тромава и няма добра маневреност в завоите.

ivo_red
20-06-2009, 11:20
Ако трябва да твърдя , че съм алфист повярвай ми 10 пъти повече от теб алфист мога да се изкарам, не ми е първата алфа това все пак а и не е вложено никак малко в тази, но ако трябва да бъда точен съм реалист и виждам, че е нерентабилно да се кара конкретно този модел. Колата е внесена от Италия, а не от някой "автоджмабазин" на промоция и всичко по нея е било стегнато и сменено, но тая кола е като една неблагодарна к***а. Да сравня ГТВ с Купето? Веднага! Имам приятели с купета, които не са чули какво е това сервиз. А тука има едно в квартала ГТВ дето много си обича сервиза и кисне там ежедневно. Също така имам един познат който продаваше едно черно ГТВ понеже много обичало да гасне по завоите. Остави ги тея ГТВ-а. Хюндай Купе карал ли си? Влез в един сервиз и питай някой монтьор за проблеми по Купе и питай за проблеми по ГТВ, да видим какво ще ти каже. ( Не влизай в сервиз, който принадлежи на алфисти защото "алфисите" малко сляпо гледат на нещата )

Купе съм карал и е голямо корейско дърво, което не може да стъпи на ГТВ-то на малкия пръст. Споменах го изобщо, защото сравняваш несравними неща, все едно аз да сравнявам ТИ-ката с Тико. За тва дали си по-голям алфист от мен няма да го коментирам изобщо. Който ме познава знае за какво става въпрос, другото са излишни глупости. тия истории за гаснещите ГТВ-та, аз мога да ти разкажа такива истории за 2 умрели Мегана купе, един голф 3 ГТИ и много други такива скрапове :jason2:в моя квартал и нито една Алфа, щот хората си се грижат за алфите. Аз моята Алфа я карам вече 2 г. и да чукна на дърво, за сега освен консумативи съм сменил по нея радиатор и цилиндърче на съединител :magic:Дано да си ме слуша все така:hitbycupid: Ходя в клубния сервиз при Румен, който си е алфист и е много точен пич, така че без да се убиждаш - за мен говориш абсолютни глупости
:coolio:

rusiq86
20-06-2009, 11:22
първо относно корейската машина, е боклук е, двг здрав вече 1,5 година се ръчка, ходова част като вс останли заради пътищата, разказвам тази история поучително: моят авер с който сме заедно по кръчми вече 7-8 год има такава, внесена, няма проблеми, даде 5к лв преди 1,5 год. бласна я заради добрата и управляваща система, ремонта му струва 3к лв само за ламарини говоря(два калника,врата,багажник и боядисване), та може ли на една кола която струва 4к лв да й искат 600лв за фар втора ръка, 99 год е колата, ламарини немогат да се направят,предна броня 1000 лв му искаха за втора ръка, и му носеха чак от испания, купето е ебаси боклука, вс по него е адски скъпо, иначе има визия колата, но неможе да се сравнява с моята 156-което е нямам думи :) купето не става, кола която е ефтина, но с мн скъпа поддръжка, няма части, аве не става, все едно е едно део,корейски боклуци, на тази кола за 1,6 двг пича и смени съединител и даде 500лв за валео и то корейското валео ефтиното уж

вс кола си остарява и това си е нормално, 166 е в клас лимузини, кадето търсенето не е толкова голямо, търсенето на а6 и е-класи съшо е такова, частите им са скъпи на вс тях. за возия е страхотна на 166-цата, интериор мн добър. но просто според мен търсенето й е не толкова голямо и цената и пада, мога да дам пример за няколко коли от който съм се интерсувал за цени преди 7 месеца и сега:

ауди а3, 2004 г. 140 тд преди 21-22 сега 15-16
ауди а6 2002, 150 тд преди 16-18 сега 10-12
бмв 320д 01 преди 12-13 сега 8-10
мерцедес цлк 00-01' преди за 15-16 сега за 12-14
мерцедес слк 00 преди 14 сега 11-12
хюндай купе 04' преди 13-16 сега 10-14
хонда црх след 92' преди 6-7 сега 4-5к лв

това са цени за коли от който съм се интересувал, с екстри както си му е редът, виждате как са спаднали цените, списъкът е безктраен

plamen petkov
20-06-2009, 11:23
Абе хора как може така да си плюете колите ! по много параметри са по добри от BMW а какво да говорим за някакъв смотан GOLF или PASSAT вземете се в ръце !това че им падат цените повече от един FORD не значи че са по зле .Май никой не ми е прочел предишното мнение че MERCEDES E е по евтин от [великия] GOLF.гледайте цените като нови а не измислените от автоджамбазите повярвайте ми има за какво например като мойта 156 да е двойно по скъпа от един FOCUS. СЪБУДЕТЕ СЕ !!! :smackbum:

rusiq86
20-06-2009, 11:40
никой не плюе марката колега, аз съм повече от довелен от моята белисима, убеден съм че когато реша да я сменям за 159 :spiteful: след някой друг месец ще и взема лесно парите, колата е мн гледана и сега без да я продавам са ме питали мн пъти като ходя по къщите с приятели, за продам ли е и така, и смея да твърдя че си държи цената стабилно засега...голф не става нема да говорим,или форд,къв форд стига, на голф 4 са му паднали цените с по 2-3к лв, това са си реални цени на колите октомври 2008 и сега юни 2009

айде изведете белисимата някаде, измиите я, нека вс неангажирани и ангажирани девойки ни видят :)

RoMAN
20-06-2009, 12:18
Купе съм карал и е голямо корейско дърво, което не може да стъпи на ГТВ-то на малкия пръст. Споменах го изобщо, защото сравняваш несравними неща, все едно аз да сравнявам ТИ-ката с Тико. За тва дали си по-голям алфист от мен няма да го коментирам изобщо. Който ме познава знае за какво става въпрос, другото са излишни глупости. тия истории за гаснещите ГТВ-та, аз мога да ти разкажа такива истории за 2 умрели Мегана купе, един голф 3 ГТИ и много други такива скрапове :jason2:в моя квартал и нито една Алфа, щот хората си се грижат за алфите. Аз моята Алфа я карам вече 2 г. и да чукна на дърво, за сега освен консумативи съм сменил по нея радиатор и цилиндърче на съединител :magic:Дано да си ме слуша все така:hitbycupid: Ходя в клубния сервиз при Румен, който си е алфист и е много точен пич, така че без да се убиждаш - за мен говориш абсолютни глупости
:coolio:

Нали знаеш че има голяма разлика от това да си карал купе и да си се качвал 1-2 пъти в купе. Нещо ми се струва, че май само кръгче си направил с нея. Айде покарай тая кола малко и ми кажи, че е боклук и че се държи зле в пътищата.

RoMAN
20-06-2009, 12:21
първо относно корейската машина, е боклук е, двг здрав вече 1,5 година се ръчка, ходова част като вс останли заради пътищата, разказвам тази история поучително: моят авер с който сме заедно по кръчми вече 7-8 год има такава, внесена, няма проблеми, даде 5к лв преди 1,5 год. бласна я заради добрата и управляваща система, ремонта му струва 3к лв само за ламарини говоря(два калника,врата,багажник и боядисване), та може ли на една кола която струва 4к лв да й искат 600лв за фар втора ръка, 99 год е колата, ламарини немогат да се направят,предна броня 1000 лв му искаха за втора ръка, и му носеха чак от испания, купето е ебаси боклука, вс по него е адски скъпо, иначе има визия колата, но неможе да се сравнява с моята 156-което е нямам думи :) купето не става, кола която е ефтина, но с мн скъпа поддръжка, няма части, аве не става, все едно е едно део,корейски боклуци, на тази кола за 1,6 двг пича и смени съединител и даде 500лв за валео и то корейското валео ефтиното уж

вс кола си остарява и това си е нормално, 166 е в клас лимузини, кадето търсенето не е толкова голямо, търсенето на а6 и е-класи съшо е такова, частите им са скъпи на вс тях. за возия е страхотна на 166-цата, интериор мн добър. но просто според мен търсенето й е не толкова голямо и цената и пада, мога да дам пример за няколко коли от който съм се интерсувал за цени преди 7 месеца и сега:

ауди а3, 2004 г. 140 тд преди 21-22 сега 15-16
ауди а6 2002, 150 тд преди 16-18 сега 10-12
бмв 320д 01 преди 12-13 сега 8-10
мерцедес цлк 00-01' преди за 15-16 сега за 12-14
мерцедес слк 00 преди 14 сега 11-12
хюндай купе 04' преди 13-16 сега 10-14
хонда црх след 92' преди 6-7 сега 4-5к лв

това са цени за коли от който съм се интересувал, с екстри както си му е редът, виждате как са спаднали цените, списъкът е безктраен

По купето е скъпо!? Ами по алфата евтино ли ? Частите на алфите са 3 пъти по скъпи от на една немска кола примерно. А това, че приятеля ти са го брадвили толкова бари за броните сам си е виновен. Ходил е при кожодери. Има си места където се лепят и пребоядисват брони, а ламаринтие се изчукват. А това за фара, ако ме питаш направо са му го дали в устата. Те като видят пиле майсторите и те почват, нали знаеш. Препоръчай на приятеля си да ходи само при познати, че току виж другия път да не му поискат 1000 лв. за смяна на масло.

ancho
20-06-2009, 12:44
По купето е скъпо!? Ами по алфата евтино ли ? Частите на алфите са 3 пъти по скъпи от на една немска кола примерно. А това, че приятеля ти са го брадвили толкова бари за броните сам си е виновен. Ходил е при кожодери. Има си места където се лепят и пребоядисват брони, а ламаринтие се изчукват. А това за фара, ако ме питаш направо са му го дали в устата. Те като видят пиле майсторите и те почват, нали знаеш. Препоръчай на приятеля си да ходи само при познати, че току виж другия път да не му поискат 1000 лв. за смяна на масло.


Защо говориш глупости не мога да разбера? Едва ли тоя пич с Хюндая са го брадвили както казваш ти, той едва ли е някой кретен който от първата обявена сума да я брои и да си тръгва, всеки си прави сметката, но хич не се учудвам че на Хюндайчето са му такива цените след като ми казаха че скапаната Алмера (Нисан) задния стоп и е 1200лв. И какво казваш че на Алфата са и скъпи частите, нормално е на най-високия клас алфа да са и толкова скъпи частите, ако ми сравниш на 5ицата и на Е-класата частите с тия на 166 - едва ли ще има разлика нали, даже се чудя на марцала как ще са :)

Сравнявай цените на авточастите по класове, а не "мойта и на моя приятел" :)

RoMAN
20-06-2009, 13:15
Защо говориш глупости не мога да разбера? Едва ли тоя пич с Хюндая са го брадвили както казваш ти, той едва ли е някой кретен който от първата обявена сума да я брои и да си тръгва, всеки си прави сметката, но хич не се учудвам че на Хюндайчето са му такива цените след като ми казаха че скапаната Алмера (Нисан) задния стоп и е 1200лв. И какво казваш че на Алфата са и скъпи частите, нормално е на най-високия клас алфа да са и толкова скъпи частите, ако ми сравниш на 5ицата и на Е-класата частите с тия на 166 - едва ли ще има разлика нали, даже се чудя на марцала как ще са :)

Сравнявай цените на авточастите по класове, а не "мойта и на моя приятел" :)

Защото ми призлява, като видя какви глупости се пишат...1000 лв. броня , 600 лв. фар и какво ли не още. Цените на частите за алфите са брадви, като цяло а не самия модел. Примерно интересувал ли си се, колко ти струва термостата? Ще ти кажа, ако не знаеш 100-120 лв алтернативен ( да не говорим за оригинален ) 30 лв. За немска кола. Не знам защо спорите, че корейските са по-скъпи частите от на италианските. Много взе да се отклонява темата. Почнах с това, че просто исках да споделя колко нерентабилна е 166-ата, как губи цена и същевременно продължава да гълта пари, това е. Нека се върнем към основата.

rusiq86
20-06-2009, 13:20
колега пича търси части 5 месеца, стоеше колата, пича при който си прави колата му взе пари само за боя и боядисване цялостно. мяот е толкова разочарован, коалта сега и 3500 не струва, а ремонта и е супер скъп, частите ги взе от испания, тяхните му ги пратиха след като търси 5 месеца части от бг, сега може и да има и то защото като се бласнат колегите по-яко ги продават на части защото немогат да намерят части, кво хвалиш тая корейска машина, като двг е здрава, но ако нещо и стане сиго няма оправяне, не само съм карал бази бурия мн пати, возил,поправял и какво ли не, иначе откъм дизайн е добро.

термостат 72, фар комплект 240 с доставка от италия са, в бг товарят цените страяшно мн, а за масло нз къде могат да го сменят за повече от 200 лева в който и да е сервиз и каквато и да е кола. зан мцени за ауди q7 и тoyota cellica 02' и двете ревизирани само в сервиз на toyota.
166-цата просто не е от най-търсените коли, затова цената им пада така, кофти но истина, добра кола, малко по-скъпа поддръжка но няма как на голяма кола, лимузина като твоята да е ефтино, тя не е спортна а луксозна, това е и нейният клас за мен, хората започнаха да си купуват по масови и ефтини коли за да не дават мн мн пари, и виждаш обстановката, но знаеш че има кола и кола, един авер си взе алфа 156, 2.4 за 5500, мн ми се кефи, но като я видях, тя няма нито салон, нито е запазена отвътре, изгорено по тапицерията,по таблото издрано, нямаше джанти а тасове, нямаше окачване, сенника липсваше, нямаше прагове, ходовата част беше съсипана,вътре с някакви обикновени говорители, след като го повозих ми вика бе твойта защо не трака и скърца като моята, след една седмица го гледам има теч на двг и проблем с маслото, та в зависимост и от състоянието на колата варира и цената, не вярвам да си оставил твоята в такова състояние?! сам направи равносметките
просто 166-цата е за по-зрял и улегнал човек с семейство, така че е нормално като няма търсене да са и ниски цените

code
20-06-2009, 13:25
Защото ми призлява, като видя какви глупости се пишат...1000 лв. броня , 600 лв. фар и какво ли не още. Цените на частите за алфите са брадви, като цяло а не самия модел. Примерно интересувал ли си се, колко ти струва термостата? Ще ти кажа, ако не знаеш 100-120 лв алтернативен ( да не говорим за оригинален ) 30 лв. За немска кола. Не знам защо спорите, че корейските са по-скъпи частите от на италианските. Много взе да се отклонява темата. Почнах с това, че просто исках да споделя колко нерентабилна е 166-ата, как губи цена и същевременно продължава да гълта пари, това е. Нека се върнем към основата.

Добре бе колега, да се беше поинтересувал преди да си я купиш, следващия път си вземи S класа и ходи да се оплакваш в Мерцедес форума, колко са ти скъпи частите да видиш какво ще ти отговорят.:ghost: Гарантирам ти, че ще има доста обидни квалификации по твой адрес.:love_umbrella:

dimo
20-06-2009, 13:32
Момчето е ударило греда и си е купило кола която е била тотално грохнала хвърлило е доста пари и му е писнало не го наемайте чак толкова ... иначе по въпроса за ниската стойност мога да кажа че това е само един плюс за алфиста а не минус ..алфистите знаят какво имам в предвид

RoMAN
20-06-2009, 13:35
Добре бе колега, да се беше поинтересувал преди да си я купиш, следващия път си вземи S класа и ходи да се оплакваш в Мерцедес форума, колко са ти скъпи частите да видиш какво ще ти отговорят.:ghost: Гарантирам ти, че ще има доста обидни квалификации по твой адрес.:love_umbrella:

Еми поинтересувах се и само гледам из форума как я хвалят колко е безупречна, а никой не говори за минусите й. Ето аз сега примерно казвам реално що за машина е и тука ме зариват с някакви аргументи точно за обратното. Ако го бях прочел пост, като този по-рано много ясно, че нямаше да се хвърлям на 166. Ама свърши вече де. Каквото станало станало и това ще се кара. Алфата единствено я спасява дизайна, екстрите и возията.

rusiq86
20-06-2009, 13:38
0894310445, петър се казва момчето, попитай го за купето и за частите, със сигорност знае по-добре.
кажи му само, че русия е дал номера му
то хубу, че падат алфите ако ще купуваш, но частите са все на тези цени и като продаваш старата за да купиш нова е малко кофти.

п.п. относно частите за заден лагер без абс за алфата 156-ца е 65 кинта добра марка, със 170 лева,там има един трик,на който му трябва да пита на лично, а за неговата най-ефтино пича го купи без абс гривната за 100 кинта и търси доста време ефтин, и това за неква корейска марка не беше я чувал

RoMAN
20-06-2009, 14:22
Момчето е ударило греда и си е купило кола която е била тотално грохнала хвърлило е доста пари и му е писнало не го наемайте чак толкова ... иначе по въпроса за ниската стойност мога да кажа че това е само един плюс за алфиста а не минус ..алфистите знаят какво имам в предвид

То да беше само при мен на греда. Тука един от квартала и той нещо май е ударил на греда с тая кола. Баси как сички се удряме в тая греда наречена "166" Жалко, че се срещнах с тоя човек чак когато беше купена тая кола. Каза ми какъв к.р е, ама много късно.

Linkestis
20-06-2009, 14:29
Аз поне на времето доста тренирах футбол/нападател/,та не целим гредите а само мрежата :big_beer:

RoMAN
20-06-2009, 14:33
Аз поне на времето доста тренирах футбол/нападател/,та не целим гредите а само мрежата :big_beer:

Колега гледам си имаш гараж със 166-и. Искам да те питам нещо , ако не те бърка. Колко пари си наринал общо за двете?

Linkestis
20-06-2009, 14:36
Общо към 5000лв.
Първата я взех с проблеми,за които се досещах и глътна повечето пари.Втората Всичко сменено около 1500лв.
Но като цяло,може да се каже че имах ГОЛЯМ късмет и с двете
-------------------
П.П Едната е в почти перфектен външен вид,за другата може да добавим към сметката 1000+ лв. за боя

ancho
20-06-2009, 14:48
Защото ми призлява, като видя какви глупости се пишат...1000 лв. броня , 600 лв. фар и какво ли не още. Цените на частите за алфите са брадви, като цяло а не самия модел. Примерно интересувал ли си се, колко ти струва термостата? Ще ти кажа, ако не знаеш 100-120 лв алтернативен ( да не говорим за оригинален ) 30 лв. За немска кола. Не знам защо спорите, че корейските са по-скъпи частите от на италианските. Много взе да се отклонява темата. Почнах с това, че просто исках да споделя колко нерентабилна е 166-ата, как губи цена и същевременно продължава да гълта пари, това е. Нека се върнем към основата.


Хм, на Мареата също термостата е 120лв., а някой ако ми каже, че на Мареата частите са скъпи се самоубивам моментално :) Иначе за сефте слушам че термостат за шваба е 30лв. Според мен си направил спрвка за Кадет или Астра :devil:

RoMAN
20-06-2009, 14:52
Хм, на Мареата също термостата е 120лв., а някой ако ми каже, че на Мареата частите са скъпи се самоубивам моментално :) Иначе за сефте слушам че термостат за шваба е 30лв. Според мен си направил спрвка за Кадет или Астра :devil:

И голф :)

rusiq86
20-06-2009, 14:54
термостат за нисан 100нх 94' цена 47 кинта

ivo_red
20-06-2009, 15:00
Нали знаеш че има голяма разлика от това да си карал купе и да си се качвал 1-2 пъти в купе. Нещо ми се струва, че май само кръгче си направил с нея. Айде покарай тая кола малко и ми кажи, че е боклук и че се държи зле в пътищата.

Не мерси, аз си имам кола, която карам и съм 100% убеден, че е подобра от Хюндай Купе. :rosso_racers:Ще разкажа една кратка историйка. Като я регистрирах в КАТ по време на 6-часовото пътуване от колелото на 4-и км. до каналите на КАТ няколко човека ме заговориха за колата, разпитваха ме, и дори ме караха да отварям капака да видят двигателя. Пича със синьото Купе който се движеше горе-долу с мен никой не го разпитва за колата. Този момент се е запечатал в съзнанието ми, защото се почувствах горд, че карам Алфа Ромео. Едно такова готино чувства Хубавата кола е като хубавата жена - иска много внимание и не малко средства и да и се угажда- тва е. За тези, които не могат да си позволят тези неща има Хюндаи, Голфове, Вентота, Сивици и Астри:smoke:

RoMAN
20-06-2009, 15:09
Не мерси, аз си имам кола, която карам и съм 100% убеден, че е подобра от Хюндай Купе. :rosso_racers:Ще разкажа една кратка историйка. Като я регистрирах в КАТ по време на 6-часовото пътуване от колелото на 4-и км. до каналите на КАТ няколко човека ме заговориха за колата, разпитваха ме, и дори ме караха да отварям капака да видят двигателя. Пича със синьото Купе който се движеше горе-долу с мен никой не го разпитва за колата. Този момент се е запечатал в съзнанието ми, защото се почувствах горд, че карам Алфа Ромео. Едно такова готино чувства Хубавата кола е като хубавата жена - иска много внимание и не малко средства и да и се угажда- тва е. За тези, които не могат да си позволят тези неща има Хюндаи, Голфове, Вентота, Сивици и Астри:smoke:

Сменяш темата колега :bad_evil: Никой не говори, че алфата няма вид или излъчване или нещо друго. Тука приказваме за съвсем други неща.

ivo_red
20-06-2009, 15:18
Сменяш темата колега :bad_evil: Никой не говори, че алфата няма вид или излъчване или нещо друго. Тука приказваме за съвсем други неща.

Прочети пак последните 2 изречения от предишния ми пост и ще разбереш какво искам да кажа:rosso_spider:

RoMAN
20-06-2009, 15:22
Прочети пак последните 2 изречения от предишния ми пост и ще разбереш какво искам да кажа:rosso_spider:

Щом я карам значи изглежда мога да си я позволя отделно е въпроса, че е просто нагла кола и гълта много пари.

dimo
20-06-2009, 19:45
Колега ,вземи си едно пунто 1.1 или 1.2 8 клапана и си готов данъка му е 8 кинта а ангренажа му е 25 кинта даже да скъсаш ремък няма да правиш ремонт защото не удря клапаните в буталата ,гори малко.. не като тези алфи ...:sleepy:

qpwo
20-06-2009, 19:59
Щом я карам значи изглежда мога да си я позволя отделно е въпроса, че е просто нагла кола и гълта много пари.
Живееш в барака- минимум данък.
Живееш в палат - .......................
Колега в един пост пишеш - че имала само возия, екстри и външен вид. Аз добавям страхотни двигатели, и какво искаш от една кола...
Що се отнася до термостатите, преди 1.5 години имах Вектра Ц (2002) на която сменях термостата в БОВА-та ...- 235лв...

achkar
20-06-2009, 20:22
Темата от цената в нета прерасна в колко гадна е тая кола.. Connor нямаш ли си друга работа?

RoMAN
20-06-2009, 22:09
Темата от цената в нета прерасна в колко гадна е тая кола.. Connor нямаш ли си друга работа?

Значи хайде прочети всеки мой пост внимателно и тогава си поствай глупавите и неподготвени коментари. Нямам намерение да се цитирам по няколко пъти и да уточнявам специално за твоя милост.

code
20-06-2009, 22:13
Connor, твоето мнение вече е ясно, разбирам те напълно. Има колеги с противоположната позиция, включвам и себе си тука, и не е нужно да се налагаме един на друг. Темата според мен отдавна е за ключ. :magic: Малко сме все пак хората с тия екзотични машини, още по-малко сме във форума, да не се джавкаме :handshake:

RoMAN
20-06-2009, 22:36
Connor, твоето мнение вече е ясно, разбирам те напълно. Има колеги с противоположната позиция, включвам и себе си тука, и не е нужно да се налагаме един на друг. Темата според мен отдавна е за ключ. :magic: Малко сме все пак хората с тия екзотични машини, още по-малко сме във форума, да не се джавкаме :handshake:

НЯма проблем, просто човека погрешно ме разбра и ми се нахвърля. Изтъквам минусите на колата просто. Естествено че я харесвам щом все още я карам, но си има работи които негодувам спрямо нея и не са малки неща, това е. Предлагам и аз да се заключва темата, мисля че се изчерпахме по този въпрос. Просто някои хора не искат да приемат, че автомобила има минуси, а гледат с розови очила.

achkar
20-06-2009, 22:41
Еми и аз не искам да се джавкаме, ама не ми е приятно като някой ми казва колко ми е "гадна" колата в собствения й форум. Просто на колегата като не му харесва колата защо трябва да му четем жалбите колко е нагла колата, колко пари гълтала, какъв К.Р е... и да не продължавм с "цитатите". Продай я за 4 бона и си вземи БМВ, или VW напрвао, те са безсмъртни. Хайде да не се превъщаме в хейтърски форум.

old alfist
20-06-2009, 23:12
Смятам, че Connor ни счита за достатъчно близки да сподели своите "размисли и тревоги" - нека не му се сърдим.
Сигурен съм, че е обогатил своя житейски опит - за това сме помогнали и всички ние.
Времето ще покаже отношението му към Алфа Ромео.

ACEHOB
21-06-2009, 00:04
Къде е ключаря?!

em4o1
21-06-2009, 01:04
След 7 прочетени страници и 1 час:
Детската градина........
Аман от глупости !
Колега, преди да са заключили темата и мен, след поредното наказание, искам да кажа няколко неща :
1. Объркал си марката
2. Объркал си мястото от където си си купил колата
3. Объркал си сервиза в който си поддържаш колата
4. Объркал си форума
4. .............................

П.С Няма лични обиди ! (да се вземе в предвид от модераторите/тора)
:)
наздраве :wein:

RoMAN
21-06-2009, 12:12
След 7 прочетени страници и 1 час:
Детската градина........
Аман от глупости !
Колега, преди да са заключили темата и мен, след поредното наказание, искам да кажа няколко неща :
1. Объркал си марката
2. Объркал си мястото от където си си купил колата
3. Объркал си сервиза в който си поддържаш колата
4. Объркал си форума
4. .............................

П.С Няма лични обиди ! (да се вземе в предвид от модераторите/тора)
:)
наздраве :wein:

От 4 точки си прав само за втората. След 4 не следва ли 5? :calc:

qpwo
21-06-2009, 17:36
От 4 точки си прав само за втората. След 4 не следва ли 5? :calc:
Щом само мястото е грешно, тогава за какво говориме!!!
Марката е ТАЗИ!!!
Модела е ТОЗИ!!!
Чувството....е...ние си го знаем...Аиде - :cheers: