PDA

View Full Version : 155 2.5 ТД '96, Има ли катализатор?



millko
06-02-2006, 17:22
155 2.5 ТД 96 г.-Има ли катализатор и дали не е по-добре да го махна?
(Преди месец счупих сегменти с 170 км/ч и около 2 литра масло излязоха през ауспуха) :cry:

alf
06-02-2006, 18:57
дизел с катализатор е голяма рядкост май некви изпълнения за швейцария или австрия или нам си къде си беше задължително да имат- дизела е практически по - еко двигател изключая саждите което са твърди частици и падат на земята а идеята не катализатора е да намали емисиите на въглероден диоксид до съответни норми. при дизела това се постига по-лесно защото по принцип съдържат по-малко такива емисии а за да се спазват нормите се поставят системи за рециркулация на газовете (както и при някои бенз. двг) по-усъвършенствано управление на впръскването за по-пълно изгаряне и т.н. даже на шефа на стария ситроен - Ц5 2.2 хди имаше няква щуротия дето се долива някаква адаски скъпа течност през определен пробег ама какъв и е принципа неразбрах... така че споко - едва ли имаш катализатор, ако пък случайно имаш по-добре не го махай ако все оюе работи след защото на техническите прегледи и това ще отчитат вече...

Dexer
06-02-2006, 20:56
ми мойта няма катализатор примерно.... може би и твойта няма

millko
07-02-2006, 13:30
По документи този мотор се води EURO 2, и може и да има. Като сваля ауспуха ще си покаже.Вече мина 5000 км. и продължава да смърди на изгоряло масло.

alf
07-02-2006, 13:38
не е задължително като е евро2 да е с катализатор ;)

Dodo 155
07-02-2006, 14:09
По документи този мотор се води EURO 2, и може и да има. Като сваля ауспуха ще си покаже.Вече мина 5000 км. и продължава да смърди на изгоряло масло.
Докато не изгори маслото дето е влязло в гърнетата няма да спре да мирише :wink:
Катализатора седи преди всички гърнета (ако го има) и се пада под барчето 8)

Yon
07-02-2006, 14:19
Има някакво удебеляване на тръбата след двг- то по схемите но не пише да е катализатор. :roll:

Dodo 155
07-02-2006, 14:32
Има някакво удебеляване на тръбата след двг- то по схемите но не пише да е катализатор. :roll:
http://web.hit.bg/orlin/garne.jpg
Първото гърне е катализатора 099-395. Това е при бензиновата версия, но сигурно и на дизел катализатора е същият :roll:

Mury
07-02-2006, 14:33
дизел с катализатор е голяма рядкост май некви изпълнения за швейцария или австрия или нам си къде си беше задължително да имат- дизела е практически по - еко двигател изключая саждите което са твърди частици и падат на земята а идеята не катализатора е да намали емисиите на въглероден диоксид до съответни норми. при дизела това се постига по-лесно защото по принцип съдържат по-малко такива емисии а за да се спазват нормите се поставят системи за рециркулация на газовете (както и при някои бенз. двг) по-усъвършенствано управление на впръскването за по-пълно изгаряне и т.н. даже на шефа на стария ситроен - Ц5 2.2 хди имаше няква щуротия дето се долива някаква адаски скъпа течност през определен пробег ама какъв и е принципа неразбрах... така че споко - едва ли имаш катализатор, ако пък случайно имаш по-добре не го махай ако все оюе работи след защото на техническите прегледи и това ще отчитат вече...Първо тва е абсолютна глупост че рядко се виждат дизели с катализатор-на брат ми Пежото беше 94 и имаше катализатор/колата беше от Германия/и един съсед има Сеат Кордоба 95 и тя има катлизатор така че е напълно възможно.Второ про дизелите не се казва катлизатор а филтър за твърди частици и няма почти нищо общо с бензниновия катализатор.
П.С. М/у другото дизеловия катализатор смърди и по-различно от бензиновия

търтей
07-02-2006, 14:38
Второ про дизелите не се казва катлизатор а филтър за твърди частици и няма почти нищо общо с бензниновия катализатор.
П.С. М/у другото дизеловия катализатор смърди и по-различно от бензиновия

най-накрая некой да се сети да го напише тва :th_up:

Dodo 155
07-02-2006, 14:46
[quote="Mury_alfata":a6ox3m59]Второ про дизелите не се казва катлизатор а филтър за твърди частици и няма почти нищо общо с бензниновия катализатор.
П.С. М/у другото дизеловия катализатор смърди и по-различно от бензиновия

най-накрая некой да се сети да го напише тва :th_up:[/quote:a6ox3m59]
Ами качете някаква снимка на този "филтър за твърди частици" за да може колегата да не се чуди толкова :idea:
Има логика да не е катализатор, защото нафтата изгаря и остават сажди, няма олово и сяра колкото при бензина :roll:

търтей
07-02-2006, 14:49
http://me.engin.umich.edu/autolab/Projects/Images/ExhaustGas_DPF.jpg
http://me.engin.umich.edu/autolab/Projects/Images/ExhaustGas_Urea.jpg

Yon
07-02-2006, 15:14
Според мен така както са представени схемите няма отделен детайл в изпускателната система на 155 2.5ТД с обсъжданото предназначение. Някой ако е търбушил гърне на въпросния дизел да каже има ли уловители вътре.


п/с При 146 1.9ТД също няма но при 1,9JTD има и си е баш катализатор.

millko
07-02-2006, 16:42
Като се рових в интернет и попаднах на това http://www.chipmeister.nl/specificaties/alfaromeo/AlfaRomeo15525TD.html

Yon
07-02-2006, 16:48
Я си напиши номера на рамата и ако може някой колега да го провери в епера.

Bobo
07-02-2006, 16:49
Дизеловия катализатор не смърди :?: Той представлява прегради тип пчелна пита няколко на брой и е практически едър филтър няма нищо сложно в него :wink:

Аз лично на фиата веднага го махнах :lol:

millko
07-02-2006, 16:51
ZAR16700001037230

Mury
07-02-2006, 17:35
Дизеловия катализатор не смърди :?: Той представлява прегради тип пчелна пита няколко на брой и е практически едър филтър няма нищо сложно в него :wink:

Аз лично на фиата веднага го махнах :lol:Да беше покарал още малко с катализатора да те питам после дали не смърди :idea: :idea: като се сдуха катализатора смърди доста по-гадно от бензиновия

Yon
07-02-2006, 17:39
Една тръба удебелена в края и три гърнета: едно самичко/погледни него/ и две на една обща тръба -едното е трапецовидно другото е последното и е това което се вижда отзад .
Фабрично обаче няма катализатор в смисъла който влагаш в думата съпоставена с бензиновите събратя.
Прочети по горния пост, разкачи ги и погледни какво има вътре. Устройството на по-горните детайли може да е по-особено не съм търбушил такива :D

Хубавото от цялата работа е че от това масло ръждичката нема да вирее :roll:

Dodo 155
07-02-2006, 21:17
Като се рових в интернет и попаднах на това http://www.chipmeister.nl/specificaties/alfaromeo/AlfaRomeo15525TD.html
Е това доказва, че шанса колегата да има катализатор е 50:50 :wink:

п.с. Ебати дизела, с чипа става 150кс, доста добре :D :D

Bobo
07-02-2006, 21:43
Дизеловия катализатор не смърди :?: Той представлява прегради тип пчелна пита няколко на брой и е практически едър филтър няма нищо сложно в него :wink:

Аз лично на фиата веднага го махнах :lol:Да беше покарал още малко с катализатора да те питам после дали не смърди :idea: :idea: като се сдуха катализатора смърди доста по-гадно от бензиновия

Би ли ми обеснил метала как почва да мирише :idea: :?: :idea: :?:

Mury
08-02-2006, 09:46
Застани до някоа маршрутка и ще подушиш :rotfl: :rotfl:

Yon
08-02-2006, 10:22
Те сигурно е така то щото тия маршрутки плюс всичко останало горят и антифриз :roll2:

millko
08-02-2006, 12:19
И при мен мирише странно,а и турбото преди се чуваше яко а сега нещо се губи.Сменихме всичко, турбото е о.к. а колата не върви както преди!

Yon
08-02-2006, 12:53
Колега, ами погледни под колата иначе няма да стане що се отнася до имаш/нямаш катализатор:D
Един колега по горе каза 50:50 :D
Значи ДА/оправяш проблема/ ; НЕ/проблема си остава/

Ако има катализатор/а не би трябвало/ махаш и дано се оправи/ДА/ ако няма катализатор или не се оправи след махането му /НЕ/ вероятно от масло останало от аварията по изспускателната система омесено със сажди и конденз се е затлачила системата от проходи във вътршността на гърнетата. - Пусни търсачка във форума и намери подходящата тема с инфо за подмяна от-до. При всички случаи по-зле няма да стане :D

Bobo
08-02-2006, 21:45
Застани до някоа маршрутка и ще подушиш :rotfl: :rotfl:

Пак си пил от ония смешните хапчета дето и мозъка са ти повредили я смени дилъра :idea: :!: :twisted:

Bobo
08-02-2006, 21:48
И при мен мирише странно,а и турбото преди се чуваше яко а сега нещо се губи.Сменихме всичко, турбото е о.к. а колата не върви както преди!

А с работната температура на мотора как са нещата :?: Случайно да има склонност към прегряване като я зориш много :?:

П.П. Вируууууссс тва е твоьо мотор помагай :idea:

virusalfa
08-02-2006, 22:06
КОЙ КАЗА,ЧЕ ТУРБОТО Е ОК? :boxed: :gruebel: :falos2:
Току така сегменти не се чупят! Катализатор нямат,това е електронно контролиран дизел и няма нужда от катализатор за покриване на емисиите на изгорелите газове.

millko
09-02-2006, 10:22
Чупят се, много лесно, като ризите и сегментите се разградски и пропуснеш разработката.А на втори януари след :drunk: хич не ми беше до разработки!

Mury
09-02-2006, 17:22
Застани до някоа маршрутка и ще подушиш :rotfl: :rotfl:

Пак си пил от ония смешните хапчета дето и мозъка са ти повредили я смени дилъра :idea: :!: :twisted:За сведение пия си хапчетата редовно а и за разлика от тебе не се друсам :chair: а ако искаш мога да ти покажа един дизел с катализатор да го подушиш малко ма внимавай да не ти се изпотят лупите :rotfl: :rotfl:

virusalfa
09-02-2006, 20:51
Чупят се, много лесно, като ризите и сегментите се разградски и пропуснеш разработката.А на втори януари след :drunk: хич не ми беше до разработки!абе и аз съм с разградски сегменти,ама първите 500км ги минах по-поле4ка