PDA

View Full Version : Затвор за 20 лв. подкуп - Или как стават нещата



pr_00f
07-02-2006, 15:26
Една година лишаване от свобода присъди Великотърновски окръжен съд на Георги Йорданов за опит да подкупи полицаи.

През миналата година в Горна Оряховица той е предложил 20 лева на двама сержанти от районното полицейско управление. С това е искал да предотврати акт за административно нарушение при шофиране.

Георги Йорданов е управлявал автомобила си без предпазен колан, а с него е пътувал мъж без документ за самоличност.

Осъденият ще трябва да заплати и глоба в размер на 2000 лева.

Присъдата подлежи на обжалване пред апелативна инстанция в 15-дневен срок.

Източник:
http://www.dariknews.net/?p=article&tid=1&id=45147


А и като съм тръгнал да им гледам сайта на дарик , вижте на какво попаднах :

С пари от винетки купуват коли за полицията
http://www.dariknews.net/?p=article&tid=1&id=45145

Абе парите от тези минетки не са ли САМО за поддръжка на пътната мрежа. Скоро както е тръгнало и наш Първанчо ще си купи някоя нова лимузина от тези пари. :twisted:

BatVas
07-02-2006, 15:38
Ами явно тогава половината от нас са за затвор и глоба 2000 лева. Готови сме нали - само първо да набутат в затвора тези дето се разппореждат с парите ни както си искат и не съгласно заложеното в закона. :evil: Да се отчетат първо как са изразходвани парите от винетки до сега и какъв е бюджета за изразходването има за тази година. Как не казаха - има излишък - от него допълнително ще направим ,аркировката еди къде си - непредвидено според разчетите и бюджета. То пък от тук идва и въпроса как така превишение-щом са от винетки - толкова се е пътувало и не е някакъв приход от друга дейност. Пък щом не е предвиден - значи смотано са планирали постъпленията - ама впесто да се засрамят - те го изкарват геройство :evil: :evil: :evil:

Yon
07-02-2006, 15:39
Не е ли по-евтино да карат разни конфискувани "брички" :roll:

Dodo 155
07-02-2006, 20:59
... А и като съм тръгнал да им гледам сайта на дарик , вижте на какво попаднах :

С пари от винетки купуват коли за полицията
http://www.dariknews.net/?p=article&tid=1&id=45145

Абе парите от тези минетки не са ли САМО за поддръжка на пътната мрежа. Скоро както е тръгнало и наш Първанчо ще си купи някоя нова лимузина от тези пари. :twisted:
То ако само Първанчо си вземе лимузина не е страшно - той е един :idea: ама да не им хареса на пръдльвците от НС, че там са 240 търтея и ще се озъбиме :evil: :evil: :evil:
Този "господин" Асен Гагаузов с чужда пита помен прави :evil: :evil: :evil: То много лесно се харчат чужди пари (ебати наглото копеле) :evil: :evil: :evil: Първо да оправят пътищата пък после ако искат и курви да си взимат :idea:

Загатка: Колко години затвор и каква глоба ще получи Асен Гагаузов за злоупотреба със 1,5 млн. лв. предназначени за пътищата при положение, че редови шофьор получава 1г. лишаване от свобода и глоба от 2000лв. при опит да подкупи сержант с 20лв. :?:

Жокер: Може да използвате калкулатор :!:

Отговор: Няма да му стигне жизненият път за да си излежи присъдата :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

п.с. Май никога няма да ти напишат протокол от КАТ, когато си строшиш колата в някоя дупка :cry: :cry: :cry:
Ебати гадната държава, после гордо се наречи българин :cry: :cry: :cry:

Dodo 155
07-02-2006, 21:04
Не е ли по-евтино да карат разни конфискувани "брички" :roll:
Не, защото са брички и не могат да "гонят" престъпниците :wink: :evil: :evil: :evil:
А за какво да ги гонят, когато играят от един отбор :?: :roll: :?
При всички положения Полицията трябва да има нови коли, но тези мърлячи които ги карат не ги заслужават :idea: :evil: :evil:
Лично пред мен са размазвали полицейски Форд Орион и WV Поло, но и в двата случая ченгетата явно бяха пияни, защото при опита ми да им окажа помощ ме напсуваха и напъдиха :shock: :shock: :shock: А така левашки се бутурясаха двата пъти, че не е за разправяне :lol: :lol: :lol: а и темата ще стане една .... :lol: :lol: :lol:

Mury
08-02-2006, 09:18
Не е ли по-евтино да карат разни конфискувани "брички" :roll:
Не, защото са брички и не могат да "гонят" престъпниците :wink: :evil: :evil: :evil:
А за какво да ги гонят, когато играят от един отбор :?: :roll: :?
При всички положения Полицията трябва да има нови коли, но тези мърлячи които ги карат не ги заслужават :idea: :evil: :evil:
Лично пред мен са размазвали полицейски Форд Орион и WV Поло, но и в двата случая ченгетата явно бяха пияни, защото при опита ми да им окажа помощ ме напсуваха и напъдиха :shock: :shock: :shock: А така левашки се бутурясаха двата пъти, че не е за разправяне :lol: :lol: :lol: а и темата ще стане една .... :lol: :lol: :lol:И аз съм присъствал на такъв случай точно с Поло :roll2: :roll2: :roll2: ма аз не се опитах да им помогна а само излезнах и им се смях 10 минути :rotfl: :rotfl:

Yon
08-02-2006, 10:11
Под "Брички" имам предвид след 2001 г с такива е пълно по паркинга където държат конфискуваните коли. Те и без друго си ръждясват кротко.
Фордове или фалвета/те са за кметовите :D / за полицията трябва да става въпрос за десетки киловати :evil: Те нали и военна прокуратура трябва да има работа когато правят разни униформени фиести по улиците с изгорял един буркан ? :priest:

Dodo 155
08-02-2006, 10:21
Под "Брички" имам предвид след 2001 г с такива е пълно по паркинга където държат конфискуваните коли. Те и без друго си ръждясват кротко.
Фордове или фалвета/те са за кметовите :D / за полицията трябва да става въпрос за десетки киловати :evil: Те нали военна прокуратура трябва да има работа като правят разни фиести по улиците с изгорял един буркан ? :priest:
Така де, ама ако там седи "арестувана" твоята кола няма да си много съгласен някой мазен полицай да рупа фалафели и дюнери в нея и да се подмества из София :wink: :lol: :lol: :lol:
Много от тези коли са били откраднати и заловени и заради тромавата система в Полицията и Съда висят там и гният с години :idea: Това ти го казвам като потърпевш от тяхното безхаберие :idea:
Коли да им купи МВР, а не от приходите от винетки и други подобни постъпления :!: :evil: :evil: :evil: Утре ще кажат, че имало излишък в НОИ и Здравната каса и с парите да им купиме анораци и кубинки :evil: :evil: :evil: Айде няма нужда 8)

Yon
08-02-2006, 10:28
Съдласен съм но като свърши процедурата и се отнеме в полза на държавата е по-добре да остане едно яко ауди за ползване от властите а не да правят търг и за жълти стотинки да го вземе някой мастит полицай или чиновник дето си мисли че е господ. :evil:

Dodo 155
08-02-2006, 10:34
Съдласен съм но като свърши процедурата и се отнеме в полза на държавата е по-добре да остане едно яко ауди за ползване от властите а не да правят търг и за жълти стотинки да го вземе някой мастит полицай или чиновник дето си мисли че е господ. :evil:
Съгласен съм с теб на 100%, но от къде ще си купуват колички на далавера ако това стане :?: :idea: :? И понеже това няма да стане, защото означава да се преебат те самите, коли да им купува МВР :idea: Нека Г-н Петков да измисли от къде ще спести или намери пари :wink: Нали затова е министър, не само да взима дебела заплата и да се пудри пред камерите :lol: :lol: :lol:

kris11
08-02-2006, 19:49
Като е сглупил да го каже пред двама души едновременно !!
Казва се само на единият, и ако можеш да прецениш веднага кой е шефа / но никога пред двама защото става лошо 2 ма срещу 1 . Може да отидеш настрани и да заговориш 1 я, но да не те чува другият. Те винаги са комбина. И друго важно , като те спрат да не вземеш да се показваш - знаеш ли аз кой съм ??Ей това ме е спасявало няколко пъти докато се договаряме с Човека.
Само като го чуят и вече са написали половината акт.

Yon
09-02-2006, 09:57
Като е сглупил да го каже пред двама души едновременно !!
Казва се само на единият, и ако можеш да прецениш веднага кой е шефа / но никога пред двама защото става лошо 2 ма срещу 1 . Може да отидеш настрани и да заговориш 1 я, но да не те чува другият. Те винаги са комбина. И друго важно , като те спрат да не вземеш да се показваш - знаеш ли аз кой съм ??Ей това ме е спасявало няколко пъти докато се договаряме с Човека.
Само като го чуят и вече са написали половината акт.

За съжаление си много прав...

Темпра
20-02-2006, 13:33
Обаче ето ви т.нар. "обществена значимост" на случая с осъдения търновец..........имам много добро приятелче, колега, работим заедно..........той е прословут с непукиза си към куките, в мое присъствие е давал пари, за да не го закачат.......днес ми разказва как в петък го спрели, бил без талон на колата, забравил го...и ми вика:"ааа, кви двайсе лева, след случая с търновеца, дето го даваха по телевизията, вече ме е страх..."......и си отнесъл акта най спокойно, макар че до колкото го познавам, и за 50 лева не е.......просто си има парички момчето.

Поздрави!!!