PDA

View Full Version : Що е град от селски тип и има ли място за алфа 166 в него



balev64
22-06-2009, 13:21
Отварям тема с мисъл най вече да си излея мъката.Живея и работя в Ловеч.Собственик съм на алфа 166 2,4 жтд.Колата си беше много хубава и почти без технически проблеми.Имаше едни втулки на горните носачи за смяна и с това започва историята.Отидох в сервиз да ги сменя.Предврително попитах за цена на части, труд и за колко време ще се извърши подмяната.Всичко беше приемливо на приказки,но...като му дойде времето да бъде свършена работата стана една не за разказване.То не бе късане на болтове,то не бе рязане,то не бе заварки...та почти два дена.Стана ми мъка и за колата и за майстора.На края обаче стана най напечено когато някакъв си киек дето не се вясна да види какви ги бяха забъркали ми сервира че дължа почти двойно от това за което бяхме говорили.Естествено обясних му че човек не му плащат а си плаща за да се учи.На края стигнахме до разумен завършек но рекапитулацията показа че съм с един амортесьор на зад.Просто болта мисля че беше 14мм на скобата с вилката бе разпробит и сменен по нашенски с друг 10мм което ама никак не ми хареса.Друг е въпроса че и единият от двата горни дето държат амортесьора към бомбето на подкалника също беше скъсан и заварян и..а бе стана мазало голямо.Та понеже си мисля че не съм само аз и има други "доволни" от подобни градчета с пишман майстори давам предложение към сервизите заслужили доверието на хората да организират от време на време по една мобилна група и като им се съберат клиенти от дадено место или регион да ходят и да ги оправят :).То това зорът е голямо нещо,човек като е на тясно може да ги измисли всякакви.Даже се наложи и инструмент за избиване да измисля.Ако имах подемник май че щеше да е най добре да си ги сменя сам.

Pepo
22-06-2009, 13:30
Та понеже си мисля че не съм само аз и има други "доволни" от подобни градчета с пишман майстори давам предложение към сервизите заслужили доверието на хората да организират от време на време по една мобилна група и като им се съберат клиенти от дадено место или регион да ходят и да ги оправят :)
Това с мобилната група е интересно. Дали пък не е това идея да се изкарат допълнителни пари в условията на криза? Дори и да е в по големите регионални само.
Аз подкрепям колегата :-)

old alfist
22-06-2009, 18:56
По отношение на специалисти разбиращи от Алфи, всички градове с изключение на София са от селски тип.
Аз познавам едно друго изключение не живеещо в София - но няма да му кажа името за да не правя реклама.
По отношение на "мобилните групи" - това е нереалистично. Ремонт и диагностика се правят с разбиращи хора, но с оборудването и инструментите им, които са много индивидуални за всеки един от тях. Дори мястото на инструментите е от голямо значение.

souze
22-06-2009, 19:15
Колега, все си мисля, ако си беше палнал ЖТДто, като преди това си се обадил на Румбата от клубния сервиз, може би нямаше да ти е толкова тежко с разни пишман майстори и още по обяд щеше да си пътуваш обратно с кеф.. В никакъв случай нямаше да е по-скъпо, дори напротив. А мобилните групи е хубава идея, ама май няма толкоз много кадърни майстори, че да обикалят из БГ. Айде успех с алфичката и ги избягвай таквиз, че..........:brickwall:

teodor80
22-06-2009, 19:19
По отношение на специалисти разбиращи от Алфи, всички градове с изключение на София са от селски тип.

Пак си умен.
п.с.Всички градове освен София-като ни се развалят автомобилите си запазваме час за майстор в Столицата.Докато дойде часът до тогава стоят развалени.:static::static::static::static::static:

old alfist
22-06-2009, 19:32
Пак си умен.
п.с.Всички градове освен София-като ни се развалят автомобилите си запазваме час за майстор в Столицата.Докато дойде часът до тогава стоят развалени.:static::static::static::static::static:
Колега, говоря за важните неща - когато първоначално е обслужена колата, както трябва, след това е по-лесно да се отстряняват текущите проблеми свързани с консумативи и др.
Само едно неправилно зацепване на ангренажен ремък, може да те доведе до смяна на половината детайли по периферията на двигателя.

balev64
22-06-2009, 19:41
Ей стана ми малко по леко че колегите от форума се отзоваха да споделят мъката :).Проблема с ремонтите и контактът с къдърните майстори опира до време което да загубим за да пътуваме до определена точка.Но и това ще стана като няма друг начин.Отдавна ми е станало ясно че практиката му е майката и точно това липсва у местните "специалисти",но какво да се прави и ние не сме си намерили колите на пътя че да ги даваме на всеки мераклия да се учи.Поздрави на всички колеги и :cheers:наздраве на Теодор ;)

balev64
22-06-2009, 19:58
На колегата old alfist мога да кажа че съм напълно съгласен с него и именно по тази причина блъсках 2000 км до Германия за да си взема поддържана кола.И така като гледам тези 500 лв за ролки отидоха на вятъра тъй като и двата ремъка си бяха нови(сменени) и намаше как да не са сменили и ролките след като даже бяха сменили и водна помпа.Само че това ми стана ясно едва след като минах 2-3000 км и видях че визуалното състояние на новите ролки вече е едно към едно със "старите".Но това е една друга тема и ако се впусна пак ще опра до майстори и т.н.

old alfist
22-06-2009, 20:36
На колегата old alfist мога да кажа че съм напълно съгласен с него и именно по тази причина блъсках 2000 км до Германия за да си взема поддържана кола.И така като гледам тези 500 лв за ролки отидоха на вятъра тъй като и двата ремъка си бяха нови(сменени) и намаше как да не са сменили и ролките след като даже бяха сменили и водна помпа.Само че това ми стана ясно едва след като минах 2-3000 км и видях че визуалното състояние на новите ролки вече е едно към едно със "старите".Но това е една друга тема и ако се впусна пак ще опра до майстори и т.н.
Ти визуално трудно можеш да разбереш. По принцип се сменя всичко необходимо - не можеш да разчиташ на думите и документите на бившия собственик, защото самият той може да е бил излъган без да знае за това.
Може да е сменено всичко, да речем без един детайл и точно това да направи проблем.

teodor80
22-06-2009, 20:59
Колега, говоря за важните неща - когато първоначално е обслужена колата, както трябва, след това е по-лесно да се отстряняват текущите проблеми свързани с консумативи и др.
Само едно неправилно зацепване на ангренажен ремък, може да те доведе до смяна на половината детайли по периферията на двигателя.
Аз мога да ти каже че на мой приятел от София му направиха във Варна правилна диагностика на Алфата която доста се различава от трите диагностики в София.И след смяната на загиналите части колата мърка.Ако беше слушал Софиянци трябваше направо да си купи друг мотор+консумативите.И накрая след консултация с Петко се намери и майстор да смени и частите.Така че не се бий в гърдите че е само София.Ние като сме от Провинцията не значи,че сме селски тип.

koolio
22-06-2009, 21:56
Не знам за селски и градски тип, обаче моята кола не можаха да я оправят в София в един прехвален във форума сервиз. Оправиха я в Плевен във фирмен сервиз на друга марка. Просто защото хората бяха майстори.

old alfist
22-06-2009, 22:21
Аз мога да ти каже че на мой приятел от София му направиха във Варна правилна диагностика на Алфата която доста се различава от трите диагностики в София.И след смяната на загиналите части колата мърка.Ако беше слушал Софиянци трябваше направо да си купи друг мотор+консумативите.И накрая след консултация с Петко се намери и майстор да смени и частите.Така че не се бий в гърдите че е само София.Ние като сме от Провинцията не значи,че сме селски тип.
Както виждаш и аз съм от "провинцията", но когато отида и почват да ми се "мръщат", направо се отвръщавам.

old alfist
22-06-2009, 22:23
Не знам за селски и градски тип, обаче моята кола не можаха да я оправят в София в един прехвален във форума сервиз. Оправиха я в Плевен във фирмен сервиз на друга марка. Просто защото хората бяха майстори.

Коле, ако този сервиз започва с буквата "Е", да знаеш че единият собственик имаше Алфа 156.

RoMeO_156_GTA
25-06-2009, 13:21
Колега balev64 за съжаление е така и в доста случеи обещанията се разминават с реалността . Въпреки че в моя град има доста сервизи , малко са тези с добри майстори ;) Добре че беше форума , за да ме насочи към правилния

Не знам за селски и градски тип, обаче моята кола не можаха да я оправят в София в един прехвален във форума сервиз. Оправиха я в Плевен във фирмен сервиз на друга марка. Просто защото хората бяха майстори.

Ти също си доста прав колега . Понякога в по-земен сервиз могат да ти свършат по-качествена работа , отколкото в прехвален , колкото и странно да звучи ....:screwy: После що се чупели много тези Алфи . А и при другите немасови марки също е така