PDA

View Full Version : Да бъде или да не бъде Alfa 156 Sportwagon 1.9 jtd



harati
22-06-2009, 16:05
Задравейте! И аз съм нов тук.
От години много уважавам стила и духа на Алфа Ромео,визията.... Преди дни изкочи една оферта за такъв звяр и се позамислих. :)
Конкретно Alfa romeo 156 sportwagon 1.9 jtd 12.2001.
Нямам наблюдения върху марката, и затова се обръщам към вас за съвет. Питането е колко е надежден автомобила, колко излиза поддржката му ( миинавам средно под 10 000км на година), консумативи, впечатления и т.н.
Та ако кажа "Хоп" за 7к, дали ще си струва, и колко би ми излезло първоначалното след тези парички? :)
Благодари Ви предварително!

dimo
22-06-2009, 16:50
Здрасти, желателно е да се погледне в сервиз колата и да се види има ли неизправности за отстраняване ако има каква би била стойноста на ремонта след което вече ще имаш по добра представа.

търтей
22-06-2009, 17:01
Четем внимателно форума.
След това, ако още искаме алфа, затваряме очи и се надяваме да имаме късмет с покупката.
Останалото са празни приказки.

dimo
22-06-2009, 17:08
Да не забравяме че тук хората предимно търсят решение на даден проблем но това не означава че при всяка кола ще се проявят всички проблеми описани в форума за това е хубаво да се огледат нещата и да се преценят .

harati
22-06-2009, 17:17
Разбира се, че ще прегледам колата - мотор, ходова част, кое работи, кое не... ;)

RPWWD
22-06-2009, 21:47
Хубава кола, но както ти казват другите - преглед и диагностика и после, ака е що годе в ред, кефффффффф!

harati
23-06-2009, 10:50
Така ще бъде!
Няма как да мине без преглед и тест преди покупка.

sheim
23-06-2009, 11:13
е то кво друго тест ..преглед...и останалото с времето ....

fiore
23-06-2009, 12:34
Четем внимателно форума.
След това, ако още искаме алфа, затваряме очи и се надяваме да имаме късмет с покупката.
Останалото са празни приказки.

Този форум може да те откаже да си купуваш алфа за съжаление.
Макар да не съм привърженик на нафтата 1,9 е един икономичен и приличен двигател. С ремап върви доста добре. Ако не си фен на спортното каране ще си доволен от него. Другото е въпрос на късмет- как е поддържана колата и в какво състояние е .
Успех!

harati
23-06-2009, 14:07
Принципно не съм фен на спортните изпълнения по улиците и шосетата. По-скоро за возене и надежност ми трябва един автомобил. :) То сега по изборите и уличките в Лозенец ни по оправиха, но все пак съм любител на по-спокойното каране, а и не само за квартална фукня искам да си взема Алфа :)
Просто ме кефи визията и духа на Алфа Ромео и има няколко оферти и в мобиле-то и от един познат....
А задвигателите на колите втора ръка, то е ясно - много късмет и читав предишен собственик :)

SandoOne
23-06-2009, 16:51
Принципно не съм фен на спортните изпълнения по улиците и шосетата. По-скоро за возене и надежност ми трябва един автомобил. :) То сега по изборите и уличките в Лозенец ни по оправиха, но все пак съм любител на по-спокойното каране, а и не само за квартална фукня искам да си взема Алфа :)
Просто ме кефи визията и духа на Алфа Ромео и има няколко оферти и в мобиле-то и от един познат....
А задвигателите на колите втора ръка, то е ясно - много късмет и читав предишен собственик :)

Ма бензинова или дизелова

harati
24-06-2009, 09:48
Дизел :)

RPWWD
24-06-2009, 11:01
Принципно не съм фен на спортните изпълнения по улиците и шосетата. По-скоро за возене и надежност ми трябва един автомобил. :) То сега по изборите и уличките в Лозенец ни по оправиха, но все пак съм любител на по-спокойното каране, а и не само за квартална фукня искам да си взема Алфа :)
Просто ме кефи визията и духа на Алфа Ромео и има няколко оферти и в мобиле-то и от един познат....
А задвигателите на колите втора ръка, то е ясно - много късмет и читав предишен собственик :)

Спалният вагон, особено с двигател 1,9 е чудесна кола за дълъг път, много стабилна, пъргава и икономична (5/100), изобщо голям кеф. До 160-170 км./ч. няма разлика в поведението на колата в сравнение с по-високи класове като А6 куатро, например. В градски условия моята харчи около 8/100 , което е повече от приличен разход. Единият минус е големият радиус на завой, който я прави малко неудобна за тесни улички, в общи линии доста маневри и завойчета се правят "на 2 пъти", но се свиква. Друг минус е липсата на лайстни по вратите което значи, че трябва много да внимаваш на какво разстояние спираш от съседните коли, защото ще ти се налага да пребоядисваш често тези елементи от колата (аз лично скоро го правих), заради разни нефелници, които не гледат как си отварят вратите. И накрая, колкото по-нова, толкова по-добре.Успех!

harati
24-06-2009, 12:04
8/100 си е приемлив разход на дизел за градско, поне според мен! Инак с предишната ми кола съм го играл номера с лайсните... голям ужас си е да гледаш белия кит, на фона на червената боя!
Инак офертата е 12.2001г. за Алфата вагон :) Малко над 100к е в момента, има сервизно книжле. Ама ще я проучим колата :)
Да питам - като капацитет на багжника как е колата? Също така като комфорт на задния ред седалки добре ли е?

fiore
24-06-2009, 12:11
спален вагон и голям багажник- несъвместими неща. Ако искаш голям багажник- 155

RPWWD
24-06-2009, 12:12
8/100 си е приемлив разход на дизел за градско, поне според мен! Инак с предишната ми кола съм го играл номера с лайсните... голям ужас си е да гледаш белия кит, на фона на червената боя!
Инак офертата е 12.2001г. за Алфата вагон :) Малко над 100к е в момента, има сервизно книжле. Ама ще я проучим колата :)
Да питам - като капацитет на багжника как е колата? Също така като комфорт на задния ред седалки добре ли е?
На задният ред седалки определено не е за трима души, идва малко тесничко за коленете на пасажерите. Капацитетът на багажника е повече от достатъчен, защото има предпазна щора, която позволява да се товари до тавана, а и седалките се сгъват при нужда (така съм си прекарвал един хладилник и пералня). При все че не изглежда голяма, тази кола събра тонове багаж миналото лято, когато пътувахме за морето четирима души плюс малко дете на 2 годинки, плюс детска количка, плюс плажни чадъри и сума ти куфари и сакове :rosso_racers:

harati
24-06-2009, 12:18
Аха.... ясно
Е, то на мен затова ми беше питането ;) Моренце, трима души, и от време на време излет някъде, но с по-малко багаж :)

fiore
24-06-2009, 12:30
На задният ред седалки определено не е за трима души, идва малко тесничко за коленете на пасажерите. Капацитетът на багажника е повече от достатъчен, защото има предпазна щора, която позволява да се товари до тавана, а и седалките се сгъват при нужда (така съм си прекарвал един хладилник и пералня). При все че не изглежда голяма, тази кола събра тонове багаж миналото лято, когато пътувахме за морето четирима души плюс малко дете на 2 годинки, плюс детска количка, плюс плажни чадъри и сума ти куфари и сакове :rosso_racers:

Говорим за багажно пространство без да се пускат седалките все пак. За да има база за сравнение.

sheim
24-06-2009, 13:14
Багажника спрямо коли от този клас е доста малък...но е спорт вагон все пак

RPWWD
24-06-2009, 20:59
Говорим за багажно пространство без да се пускат седалките все пак. За да има база за сравнение.

Че аз съм описал какво събира вагона със 4 човека и половина вътре и багаж до тавана,даже забравих и детското столче, в което се возеше детето ;-) Като се замисля, май само в Опел Омега Караван можеш да "складираш" пералня или хладилник без да се налага да сгъваш задните седалки?!?

harati
25-06-2009, 12:22
Че аз съм описал какво събира вагона със 4 човека и половина вътре и багаж до тавана,даже забравих и детското столче, в което се возеше детето ;-) Като се замисля, май само в Опел Омега Караван можеш да "складираш" пералня или хладилник без да се налага да сгъваш задните седалки?!?

Е, това не е никак малко! :)
Все до морето с 2-3 куфара среден размер ще стигна ;) :)

k1lcone
25-06-2009, 16:46
земи си алфата. по добре е от ЮМЗ 525 ТДС

harati
25-06-2009, 17:59
Убав трактор, да! :)

undy
07-07-2009, 20:01
Убав трактор, да! :)
мн.добре си се ориентирал,колега.колкото по е натоварена толкова повече върви и по-убаво вози.успех.няма да съжаляваш.подръжката е като на всеки един автомобил тая година горе-долу,така че ти остана само жеалнието и си готов.

Dodo 155
07-07-2009, 20:19
Нали няма да слагате буркани и плочки в багажника, за да искате да е голям? :shutup:

търтей
07-07-2009, 20:21
Нали няма да слагате буркани и плочки в багажника, за да искате да е голям? :shutup:

тухли, киреч
прасьета
али бали
:biggringift:

Dodo 155
07-07-2009, 20:41
тухли, киреч
прасьета
али бали
:biggringift:
Така де :hehe:
Който иска товарна кола, да си купи баничарка :gayfight: