PDA

View Full Version : каско - къде?



търтей
08-02-2006, 16:51
дайте акъл за добър застраховател за каско

Mury
08-02-2006, 16:52
Вече ти казах Булинс :wink: :wink:

Kuku
08-02-2006, 16:53
Ела при мене :P 8)

търтей
08-02-2006, 16:54
Ела при мене :P 8)
чудесно
дай оферти - icq номера ми го има

MONI
08-02-2006, 17:00
Общата маса която е минала през ДЗИ е доста доволна включително и аз.

Kuku
08-02-2006, 17:01
Чисто нова кола - 5%
До 4г. - 7%
От 5г. до 8г. - 8%
От 9г. до 12г. - 9%
Над 12г. - 30%
Имаш 10% отстъпка от мен :!:

Mury
08-02-2006, 17:03
Тва в коя компания е бре :?: :?: :?:
П.С. Монка и аз мисля да се прехвърля тази година в ДЗИ ма още не съм решил

Kuku
08-02-2006, 17:09
Не искам да правя реклама, затова ще ти напиша л.с. :wink:

Dodo 155
08-02-2006, 18:06
Общата маса която е минала през ДЗИ е доста доволна включително и аз.
ДЗИ е доста изгодна, ако автомобилът ти е над 10г. Аз застраховах моята на 8,3% без отстъпка (над 10г.) което е много прилично, имайки предвид, че Алианц не искаха да я застраховат защото била стара кола :roll:

santo_traficante
08-02-2006, 18:14
?????? ?? ?????? ?? ???? ?????
http://vwclub-bg.org/forum/viewtopic.php?t=14518
________
1949 FORD (http://www.ford-wiki.com/wiki/1949_Ford)

blagun
08-02-2006, 19:14
Тва в коя компания е бре :?: :?: :?:
П.С. Монка и аз мисля да се прехвърля тази година в ДЗИ ма още не съм решил
НЕ го прави :!: Много съм разочарован от тях. Имам 2 коли застраховани там и никога не са си платили, както трябва. Много мога да изпиша за тяхните издънки..... :!:

Tanuco
08-02-2006, 20:00
HDI!!!
Защо-плащат бързо(в рамките на 1 седмица от завеждането на щетата ми изплатиха щета за 930лв, ремонтът ми излезна 680лв)
-Не се заяждат, не надценяват колата, за да ти вземат по-голяма сума за застраховката(както БулИнс, например) и така...общо взето са много коректни.

Dodo 155
08-02-2006, 20:22
HDI!!!
Защо-плащат бързо(в рамките на 1 седмица от завеждането на щетата ми изплатиха щета за 930лв, ремонтът ми излезна 680лв)
-Не се заяждат, не надценяват колата, за да ти вземат по-голяма сума за застраховката(както БулИнс, например) и така...общо взето са много коректни.
А на какъв % са, защото и това има значение :wink:

Crusader
08-02-2006, 20:27
При мен застраховката е в "Орел" сумата за която е застрахована колата е 6000, след като ми свалиха 25% заради ГО-то в крайна сметка какското ми струва 340, не ми се е случвало до сега да пробвам колко и как плащат но мой приятел е доста доволен от тях!
Ама за ГО-то ме окъпаха здраво - 105лв.

Bobo
08-02-2006, 21:00
BulIns :wink:

Tanuco
08-02-2006, 21:02
HDI!!!
Защо-плащат бързо(в рамките на 1 седмица от завеждането на щетата ми изплатиха щета за 930лв, ремонтът ми излезна 680лв)
-Не се заяждат, не надценяват колата, за да ти вземат по-голяма сума за застраховката(както БулИнс, например) и така...общо взето са много коректни.
А на какъв % са, защото и това има значение :wink:

Честно казано не си спомням, а сега няма как да видя полицата, но при 3200 застрахователна премия каското ми е 260 или 230лв. Утре ще знам 100%.

gigi
08-02-2006, 23:23
BulIns :wink:
Да и аз от тях съм супер доволен. На уното за градушка ми платиха 180лв а то почти не си личеше, после ме удари един отпред в дясно и понеже гражданската му беше в Български имоти аз си отидох в Булинс и за фар мигач броня и съвсем леко жулнат калник ми дадоха 550лв аз я оправих за 150 като това включва и ръжда по вратите. и после я продадох за 2200лв, и след няколко месеца ме викнаха да кажат че е станала грешка при оценката и трябвало да ми дадът още 50лв :shock:

santo_traficante
09-02-2006, 09:26
??? ??? ????????????? ? ? "????" ?????? ?? ????? ? ???????????? ?????? ? 6000, ???? ???? ?? ??????? 25% ?????? ??-?? ? ?????? ?????? ???????? ?? ?????? 340, ?? ?? ?? ? ???????? ?? ???? ?? ??????? ????? ? ??? ?????? ?? ??? ??????? ? ????? ??????? ?? ???!
??? ?? ??-?? ?? ??????? ?????? - 105??.
?? ???? ?!???????? ???? ???????? ???????? ?????? ?? ???? ??? ?? ?????? ???.???? ? ?? ??????? ?? ??????.???? ? ? ?????? ?? ?? ?????? ?? ???? ??? ??? ?? ? ?? ???? ??????.???? ??????? ?????? ?? ?????? ????? ?????.?? ????? ???? ???????? ?????? ?? ?????? 150???? :D
________
Ford Cx Specifications (http://www.ford-wiki.com/wiki/Ford_CX)

pumukle
09-02-2006, 11:12
А бе пичове, застраховайте се в Булинс, не си праете експерименти....за да ви е мирна главата!

Kuku
09-02-2006, 11:22
Вие пък ги изкарахте богове :P

BatVas
09-02-2006, 11:29
Ще имам възможност да тествам ДЗИ имам малко огънато вдясно от москвич и отзад под стопа (колкото един пръст) огънато от Голф2 -тея високите 4х4 :evil:

Quadrifoglio
09-02-2006, 12:51
На мен не ми ли е мирна главата във Витоша. Много привилегии на добра цена а и най-качествения сервиз :D

Mury
09-02-2006, 16:39
BulIns :wink: :th_up: :th_up: а процентът им за над 10 годишна кола е 8.7 така че не е много по-висок от ДЗИ/аз така си мислех/ а и плащат много добре поне засега съм супер доволен последните ми 3 коли са били застраховани там
П.С.Май ще се откажа да се местя в ДЗИ-мислех че процента за над 10 е много по-нисък от на Булинс :wink: :wink: :wink:

blagun
10-02-2006, 00:23
BulIns :wink: :th_up: :th_up: а процентът им за над 10 годишна кола е 8.7 така че не е много по-висок от ДЗИ/аз така си мислех/ а и плащат много добре поне засега съм супер доволен последните ми 3 коли са били застраховани там
П.С.Май ще се откажа да се местя в ДЗИ-мислех че процента за над 10 е много по-нисък от на Булинс :wink: :wink: :wink:
А така, мани ги тея от ДЗИ. По-добре си отиди в Бул инс!!! Днес ми върнаха отговор на жалбата (не си плтиха както трябва) за една щета и съм бесен, пак не искат да плащат...! не се занимавай с тези смешковци :!:

Dodo 155
10-02-2006, 09:22
BulIns :wink: :th_up: :th_up: а процентът им за над 10 годишна кола е 8.7 така че не е много по-висок от ДЗИ/аз така си мислех/ а и плащат много добре поне засега съм супер доволен последните ми 3 коли са били застраховани там
П.С.Май ще се откажа да се местя в ДЗИ-мислех че процента за над 10 е много по-нисък от на Булинс :wink: :wink: :wink:
А така, мани ги тея от ДЗИ. По-добре си отиди в Бул инс!!! Днес ми върнаха отговор на жалбата (не си плтиха както трябва) за една щета и съм бесен, пак не искат да плащат...! не се занимавай с тези смешковци :!:
И мен се опитаха да ме направят луд в Армеец със служебният Орел, ама не им мина номерът :twisted: :twisted: 1 молба, 1 жалба и 1 як скандал и нещата се оправиха :wink: Ставаше въпрос за една изкъртена лайсна с емблема, представям си ако трябва калник да плащат, сигурно ще трябва да се стреляме :lol: :lol: :lol:
Явно този на % на Булинс дето го дават на Мъри е като за приятел, на мен ми обявиха 9.5% миналата година за кола над 10г. :wink:

Bobo
10-02-2006, 11:25
Явно този на % на Булинс дето го дават на Мъри е като за приятел, на мен ми обявиха 9.5% миналата година за кола над 10г. :wink:

Няма такива проценти за приятели :!: Това е строго регламентирано и никога процента не е бил толкова :!: Все пак аз имам 3 коли над 10 години там :wink:

Dodo 155
10-02-2006, 11:32
Явно този на % на Булинс дето го дават на Мъри е като за приятел, на мен ми обявиха 9.5% миналата година за кола над 10г. :wink:

Няма такива проценти за приятели :!: Това е строго регламентирано и никога процента не е бил толкова :!: Все пак аз имам 3 коли над 10 години там :wink:
Значи мен са ме заблудили, за да избера сигурно ДЗИ :? :roll:

Mury
10-02-2006, 16:19
[quote=Bobo]BulIns :wink: :th_up: :th_up: а процентът им за над 10 годишна кола е 8.7 така че не е много по-висок от ДЗИ/аз така си мислех/ а и плащат много добре поне засега съм супер доволен последните ми 3 коли са били застраховани там
П.С.Май ще се откажа да се местя в ДЗИ-мислех че процента за над 10 е много по-нисък от на Булинс :wink: :wink: :wink:
А така, мани ги тея от ДЗИ. По-добре си отиди в Бул инс!!! Днес ми върнаха отговор на жалбата (не си плтиха както трябва) за една щета и съм бесен, пак не искат да плащат...! не се занимавай с тези смешковци :!:
И мен се опитаха да ме направят луд в Армеец със служебният Орел, ама не им мина номерът :twisted: :twisted: 1 молба, 1 жалба и 1 як скандал и нещата се оправиха :wink: Ставаше въпрос за една изкъртена лайсна с емблема, представям си ако трябва калник да плащат, сигурно ще трябва да се стреляме :lol: :lol: :lol:
Явно този на % на Булинс дето го дават на Мъри е като за приятел, на мен ми обявиха 9.5% миналата година за кола над 10г. :wink:[/quote:zzptl8is]Значи наистина са те заблудили защото процента е толкова някъде незнам с точност ако искаш го пресметни колата ми я застраховаха на 5000лв и каското излезе 440лв. кеш/аз си го направих на вноски и излезе 470/ :wink: :wink:

Alfa User
10-02-2006, 16:34
Колеги, според мен щеше да е по-добре вместо само да овикваме накоя застрахователна компания, всеки да изложи :
1 - в коя компания се е застраховал
2 - при какви условия е сключил застраховката (т.е. процент от оценката, разсрочено плащане и т.н.)
3 - какви екстри предлага дадената компания при сключена застраховка при нея
4 - впечатления от досегашната ви работа с тази компания - т.е. плащат ли добре, опитват ли се да избиват някой лев и др

Нямам за цел да упреквам някого, но така информацията щеше да е максимално сбита и прегледна - сега за да реша в коя компания да се застраховам, трябва да ровя всички мнения напред-назад за подробности. Ако споделяте това мое мнение - моля ви напишете повече инфо за компанията, в която имате застраховка. Мерси за вниманието :wink:

valjo
10-02-2006, 16:40
има и един последен аргумент - а именно къде каква отстъпка може да получим.

аз си смених застрахвателната компания преди 15тина дни
бях в ЗК Лев Инс - 2 години
и сега минах в БулИнс ....
колата я застраховах на 10000 лв, на разсрочено плащане

получих обаче 20% отстъпка от премията, което .. поне по моите разбирания е ДОСТА ... :)

и това беше един от аргументите ми

от друга страна ЛевИнс ми платиха последната
щета много коректно и това ме накара да мисля дали не сбърках, но с времето ще разберем ;)

SIS
10-02-2006, 16:47
Застрахован съм в Орел - процента не го помня, но беше около 8. За сега съм доволен - плащат добре и много бързо, последния път като ходих в 9:00 ми направиха огледа и в 14:00 същия ден ми дадоха парите :shock: . Е вярно, че там малко се поизложиха, защото за изчукване и боядисване на калник ми бяха предвидили под 100лв., а повечето майстори искат поне 120, но ако се потърси може и за 80лв. да се свърши тази работа. Другото лошо нещо е, че плащат за неоригинални части (напр. като сменях предното стъкло ми платиха за чисто ново турско - 230лв.), но аз се съмнявам, че в България има компания, която да плаща за оригинални части. Даваха избор за плащане: по експертна оценка (ако излезе по-скъпо има възможност да представиш фактура за доплащане); по фактура (но не повече от 10лв. на час за труд); ремонт в сервизи, с които имат договор. Сега не знам как стоят нещата, защото скоро не съм ходил :)
Заключение: За щастие не ми се е налагало да проверявам много пъти честността на Орел, но за сега са коректни - плащат добре и бързо.

Отстъпки:1. При сключена гражданска при тях дават 10% отстъпка от каското
2. При плащане в брой - 5%
3. При сключване на предварителен договор за каско и 100лв. депозит до края на февруари, отстъпката беше много голяма, но не помня точния процент - лошото в случая е, че се връзваш за тях.

raiders
13-02-2006, 03:54
В ДЗИ коли над 10год. 9.5% ако има ГО за 1 год. 8.5% това е официално
Иначе която и Застрахователна компания да изберете няма да сгрешите, но има и един друг момент кой е Вашият агент/брокер???
Това за мен също е важна част от цялата процедура може да се правят всякакви отстъпки от 5% до 25%, но когато имате точен и коректен застраховател с когото работите нещата придобиват малко по друг вид ( е не мога да не кажа, че това првило и до сега го спазвам в моята работа) :D

MONI
13-02-2006, 09:07
Следвайки предложението на колегата Алфа Юзър:

1. ДЗИ
2. 6% на разсрочено без завишение + валутно покритие (пък и като бивш кадър на застр. брокер оше -15% от премията)
3. Мисля има безплатна пътна помощ при ПТП и работят с доста сервизи(хубаво е да имаш познат там където я пращаш)
4. Веднъж съм им ползвал услугите и вариянта в техен сервиз ми допадна щото нямам никакво време да хода да търся части и т.н(в моя случай не трябваха части а боя).......пък като не ти хареса не подписваш протокола и тва e!

П.С. И ГОто ми е там, но заради другите преференции няма други отстъпки

Crusader
13-02-2006, 18:18
Отстъпки:1. При сключена гражданска при тях дават 10% отстъпка от каското


На мен пък ми направиха 25 % заради ГО-то