PDA

View Full Version : И аз съм във филма вече :)



Chimev
24-06-2009, 13:38
От вчера и аз се мAторизирах със 166, 2.4JTD :smoke: . Като за начало отлични впечатления. За щастие нищо по окачването не тропа, лопа и т.н. Леко дебитомера е със заспали реакции, иначе от диагностиката излиза, че всичко е ок. Естествено има разни неща за оправяне, та да почнем със следното питане - мигача много рядко се изключва сам - някой да е имал такъв проблем? Другото е, че има крив диск и при спиране при висока скорост тресе. Трето - вие лагер, предполагам в следствие на второто :gruebel: . Дано повече се хвалим отколкото да се оплакваме с тия кораби :cheers:

warbah
24-06-2009, 13:55
:-)честито и да няма други проблеми освен тези които описваш.

balev64
24-06-2009, 18:22
Честито колега! Пожелавам безаварийно и щастливо ползване.Относно мигача мога да кажа че и на моята 166 2,4 JTD е така,хич не съм очарован но пък и не е кой зна какъв проблем даже в някои случаи е от полза.Освен това и включването на дългите не е кой знае колко удобно.Ама какво се тия проблемчета на фона на всичко останало.Карай си колата,радвай и се и по възможност отбягвай да се отбиваш до бокса за щяло и не щяло.

Chimev
24-06-2009, 18:51
Сега усетих, че като е на скорост и пусна газта и после дам газ се чува едно цъкване, явно някакъв луфт има. Усеща се най-осезаемо на 2-ра. Какво ще да е това?

teodor80
24-06-2009, 19:23
Сега усетих, че като е на скорост и пусна газта и после дам газ се чува едно цъкване, явно някакъв луфт има. Усеща се най-осезаемо на 2-ра. Какво ще да е това?
Без много да ми се впрягаш в мнението но мисля че е тампон на мотор.Чувал съм че е 300 лева но не е потвърдено.Пробвай с разко тръгване и между първа и втора пусни разко съединитела и пълен газ да чуеш дали ще тропне.Моята трака така.Имам чуството че мотора ще тръгне пред колата.

qpwo
24-06-2009, 20:32
При мен десния мигач се връща , а левия не. Мислех,че така е фабрично...:bionic:

leketo84
24-06-2009, 20:34
От вчера и аз се мAторизирах със 166, 2.4JTD :smoke: . Дано повече се хвалим отколкото да се оплакваме с тия кораби :cheers:
Честито и от мене да си я ползваш с кеф и да те слуша много !!!;-)

RoMeO_156_GTA
24-06-2009, 23:06
Честито колега :wow: Остана малко фото да покажеш :devil:

gigi
24-06-2009, 23:15
При мен десния мигач се връща , а левия не. Мислех,че така е фабрично...:bionic:

И при мен от скоро е така. Тия дни мисля да разбера защо:jason2: но със сигурност не е фабрично :comphits:

Честито на колегата и много безавариини.

ACEHOB
24-06-2009, 23:37
А трябва ли да се връщат сами?!? :wow:
Аз си мислех че не се връщат заради круиз контрола?!

souze
24-06-2009, 23:54
Честито колега, карай си колата и да не ти дреме за мигачите и мойте не се връщат, че даже и на таблото не светят....Много безаварийни километри!!!:super::super:

Chimev
25-06-2009, 07:24
Ето малко снимки :whistle: . Значи това с мигачите си е нещо като вариатора при туинспарка :bangin:

Коки
25-06-2009, 16:12
...мигача много рядко се изключва сам - някой да е имал такъв проблем? ...


При мен десния мигач се връща , а левия не. Мислех,че така е фабрично...:bionic:


И при мен от скоро е така. Тия дни мисля да разбера защо:jason2: но със сигурност не е фабрично :comphits:

Честито на колегата и много безавариини.


А трябва ли да се връщат сами?!? :wow:
Аз си мислех че не се връщат заради круиз контрола?!

Тоя филм за втори път го гледам - на Дедрата започна все по-рядко да изключва и накрая спря, но си връщам лостчето ръчно. Сега и на Ромина започна така и пак си го изключвам ръчно.

Коки
25-06-2009, 16:16
Ето малко снимки :whistle: . Значи това с мигачите си е нещо като вариатора при туинспарка :bangin:

Честито колега, чудесно изглежда хубавицата. Поздравления за избора на този модел.

П.П. Вземи сипи малко нафта, че резервоарът е на 0-та :) И да боднеш една запалка, че много грозно зее тая дупка там :)

achkar
25-06-2009, 16:17
Хаха и мойта ръчно си ги спирам, даже като се кача на друга кола ми е странно, че се спира само :D Иначе честито за колата и земи и сложи едни джанти, че й стоят като на 20 годишна фиат крома така :)

Коки
25-06-2009, 16:29
...и земи и сложи едни джанти, че й стоят като на 20 годишна фиат крома така :)

Що бе, тези са идеални за зимата, аз също карам с железни 16-ки, само си купих оригинални тасове. Но едни летНи Жанти си трябват - 17-ки е по-готино, ама гумите са по-скъпи.

achkar
25-06-2009, 16:36
Е да за зимата, ама е лято :D А това с летните джанти ми напомня на една случка. Приятел си беше спрял Реното 19 с тасове до Севастолоп във Варна, за през нощта и на сутринта отиваме да вземем колата. При което едно циганче стоеше до колата на една пейка и му вика "батее много хубава колата дай няккоя стотинка че ти я пазих до сега, бодигард й бях", и моя приятел му вика "Е като ти харесва ти я давам за 1000 лева" при което циганчето му отговря "Аа бате не я искам няма леТни джанти", при което аз леш умрях да се хиля :D
Иначе стига с офтопика. Ако вземе оригиналните джанти ще стане много красива. Тоя цвят ме кефи. :) Важното е да не загрозява колата с тасовете :)

Jivko7777
25-06-2009, 18:58
Честито колега, чудесно изглежда хубавицата. Поздравления за избора на този модел.

П.П. Вземи сипи малко нафта, че резервоарът е на 0-та :) И да боднеш една запалка, че много грозно зее тая дупка там :)


Хаха и мойта ръчно си ги спирам, даже като се кача на друга кола ми е странно, че се спира само :D Иначе честито за колата и земи и сложи едни джанти, че й стоят като на 20 годишна фиат крома така :)

Чакайте бе Вие ще го изядете още в началото...:shocking::shocking::shocking:

Коки
25-06-2009, 19:21
Чакайте бе Вие ще го изядете още в началото...:shocking::shocking::shocking:

Е па ако в началото не му вземем страха, кога? :bouncing_smiley:

Chimev
25-06-2009, 19:53
Лелее, вие ме сгънахте веднага бре :drinking: . Това са снимки, които ми прати човека дето ми я продаде, така бяха изсмукали нафтата, че изгасна като я качвахме на платформата. А летните джанти ше почакат, че малку нанагорну ше ми дойде точно сега. Днеска направих трип благоевград - сф - блд и :shocking: - 4.9 междуградско с клима по бордкомпа (ако може да му се вярва) и 8.2 софийско. Доволна работа бря.
Питанка - по едно време, след като покарах със 180 взе да скърца нещо то предно дясно колело, където според мен е за смяна лагера на главината (не знам дали има връзка). Като понатисна спирачката и спре, пусна я - пак засвири. Спрях, тръгнах и не се чу вече тоя звук. Дали е притеснително, че утре викам пак към 200 км да навъртам :gruebel: . Накладки има, и крив диск също има (ма не много, че се усеща само над 100 като натискам яко спирачката)

batzoro
25-06-2009, 20:59
Пичове след 32 дена в бокса днес я запалих и мотора мърка като котенце Искам да благодаря на Румен и Лисан За тяхната отзивчивост и за това че винаги отговаряха на вапросите ми тъи като ми се наложи да я правя сам (Тук в Разград Няма на кого да я поверя мръсницата) Доста пари затворих в части но съм адски доволен от резултата. Наздраве!!!!!!!!!!!!!!

balev64
25-06-2009, 21:34
Лелее, вие ме сгънахте веднага бре :drinking: . Това са снимки, които ми прати човека дето ми я продаде, така бяха изсмукали нафтата, че изгасна като я качвахме на платформата. А летните джанти ше почакат, че малку нанагорну ше ми дойде точно сега. Днеска направих трип благоевград - сф - блд и :shocking: - 4.9 междуградско с клима по бордкомпа (ако може да му се вярва) и 8.2 софийско. Доволна работа бря.
Питанка - по едно време, след като покарах със 180 взе да скърца нещо то предно дясно колело, където според мен е за смяна лагера на главината (не знам дали има връзка). Като понатисна спирачката и спре, пусна я - пак засвири. Спрях, тръгнах и не се чу вече тоя звук. Дали е притеснително, че утре викам пак към 200 км да навъртам :gruebel: . Накладки има, и крив диск също има (ма не много, че се усеща само над 100 като натискам яко спирачката)

Тва за разхода направо гали ухото,ама другото с нафтата не много добре.А бе почти също като в цивилизованите държави.И на мен в Германия ми я продадоха така,само дето не като него едвам да я кача на платформата а я докарах почти до средата на Австртия, имаше в нея над 35 литра нафта.

achkar
26-06-2009, 01:10
Пичове след 32 дена в бокса днес я запалих и мотора мърка като котенце Искам да благодаря на Румен и Лисан За тяхната отзивчивост и за това че винаги отговаряха на вапросите ми тъи като ми се наложи да я правя сам (Тук в Разград Няма на кого да я поверя мръсницата) Доста пари затворих в части но съм адски доволен от резултата. Наздраве!!!!!!!!!!!!!!

Баща ми я водеше мойта и я води като е при него при един Румен в Разград, негов приятел, който има сервиз. Ако искаш мога да ти дам някаква информация за сервиза.

Коки
26-06-2009, 11:02
...така бяха изсмукали нафтата, че изгасна като я качвахме на платформата...

Абе джамбазин нема да пусне и една карфица аванта :)


...Питанка - по едно време, след като покарах със 180 взе да скърца нещо то предно дясно колело...Дали е притеснително, че утре викам пак към 200 км да навъртам :gruebel: . Накладки има, и крив диск също има (ма не много, че се усеща само над 100 като натискам яко спирачката)

Колега, недей да я пробваш с такива скорости преди да си направил всичко по нея и да си сигурен, че всичко е ОК. Кривият диск ако тресе над 100, смятай че при 200 направо ще ти избие волана от ръцете.

em4o1
26-06-2009, 12:02
Честито колега, много безаварийни ......
Това за разхода 8.2 в сф. направо ми се струва като с хибридно задвижване спрямо моите 10.5 !!!:-|

moniiii
26-06-2009, 16:42
Честито колега, много безаварийни ......
Това за разхода 8.2 в сф. направо ми се струва като с хибридно задвижване спрямо моите 10.5 !!!:-|
Подкрепям....

Chimev
26-06-2009, 20:55
Да ви питам, каква температура потдържат вашите в извънградски условия, че гледам мойта около 70 държи, а в града си е 90. Май и термостат ше сменям :drunk:

~NiKoL~
26-06-2009, 21:06
Честито колега!Пожелавам ти много безаварийни километри и много да те радва! :)

souze
28-06-2009, 17:36
Подкрепям....

Аз стигам и 13-14, така че...........екстра

Chimev
28-06-2009, 17:40
Аз стигам и 13-14, така че...........екстра

Между другото аз се опитвах в случая да карам икономично, за да видя до колко мога да сваля разхода. Гледах да не ползвам турбото и така :baby:

souze
28-06-2009, 19:08
Между другото аз се опитвах в случая да карам икономично, за да видя до колко мога да сваля разхода. Гледах да не ползвам турбото и така :baby:

Един колега от форума(да ме прощава ама не помня ника), беше написал - " на алфа и трябва обороти да се смазва и скорост да се охлажда" така че ........ само газ и безаварийно :punk::punk::punk:

Jivko7777
29-06-2009, 17:43
Да ви питам, каква температура потдържат вашите в извънградски условия, че гледам мойта около 70 държи, а в града си е 90. Май и термостат ше сменям :drunk:

Ми така си е :???: Недей да бързаш да го сменяш :coolio:

Коки
30-06-2009, 18:55
Ми така си е :???: Недей да бързаш да го сменяш :coolio:

Не заблуждавай човека! Има много теми за термостата и температурата - когато е наред, на ЖТДто стрелката не мърда от 90!

Чимев, иди си прегледай охладителната система, разбери къде е проблема. Ако е термостата - сменяй го. Аз лично като купя кола, не само й преглеждам охладителната система, но и задължително й сменям антифриза. На Ромина съм сложил червен, защото пишеше из форума, че е по-добре. Вече близо 2 години нивото не е мръднало и само си разнасям тубата в багажника.

souze
30-06-2009, 20:25
Не заблуждавай човека! Има много теми за термостата и температурата - когато е наред, на ЖТДто стрелката не мърда от 90!

Чимев, иди си прегледай охладителната система, разбери къде е проблема. Ако е термостата - сменяй го. Аз лично като купя кола, не само й преглеждам охладителната система, но и задължително й сменям антифриза. На Ромина съм сложил червен, защото пишеше из форума, че е по-добре. Вече близо 2 години нивото не е мръднало и само си разнасям тубата в багажника.

Абсолютно подкрепям колегата!