PDA

View Full Version : Окабеляване на 156



Zumer
24-06-2009, 17:20
Здр някой има ли някакви схеми как да си прекарам музиката до багажника...Сваля ли се таблото?...През къде минават кабелите за багажника.През праговете или през центъра?

SandoOne
24-06-2009, 18:45
Значи най - лесно пускаша до вратата през праговете на задната седалката подлакатника махаш има една кора и там си ги пускаш:) ще ти направа снимки с тела

Zumer
24-06-2009, 18:47
Ок мерси много колега..

SandoOne
24-06-2009, 19:29
Ето ги снимките

oem
24-06-2009, 20:05
Може и без да се прецаква уплътнението. Има дупка точно зад излоацята на таблото. маха се този тампон зад ботуша който е и в дъното има една гумена капачка. Моите кабели са прекарани под пластмасовите прагове.

benji_gb
24-06-2009, 20:09
Може и без да се прецаква уплътнението. Има дупка точно зад излоацята на таблото. маха се този тампон зад ботуша който е и в дъното има една гумена капачка. Моите кабели са прекарани под пластмасовите прагове.
И моите са от там

SandoOne
24-06-2009, 20:23
Може и без да се прецаква уплътнението. Има дупка точно зад излоацята на таблото. маха се този тампон зад ботуша който е и в дъното има една гумена капачка. Моите кабели са прекарани под пластмасовите прагове.

И при мене е така от двете страни и счипих единия за съжаление ама после го напаснах с капчица и го направих и заспа

oem
24-06-2009, 20:25
И моите са от там

Голяма мъка беше да ги сваля тия лайсни. С много гадни щипки са хванати. Едната е на обратно на другите. Даже си бях счупил задния праг, че купувах от моргата. Голям филм. В 3 морги неможаха да извадят прага от колата им здрав. В четвъртата с със стабилно предупреждение от моя страна го извадиха здрав, със здрави щипки. Накрая само с наддигане ги напъхах кабелите от долу.

Та колегата ако ще ги прекарва под праговете да не се мъчи да ги откача. Да наддига леко с отверка и да мушка кабелите един по един. Кофти е с дебелия кабел само. Другите влизат лесно. И на колонката е много гадно аз я свалях. Там счупих една щипка, но поне ги има по магазините.

Успех!

SandoOne
24-06-2009, 20:27
Голяма мъка беше да ги сваля тия лайсни. С много гадни щипки са хванати. Едната е на обратно на другите. Даже си бях скупил задния праг, че купувах нов. Голям филм. накрая само наддигане ги напъхах от долу.

Та колегата ако ще ги прекарва под праговете да не се мъчи да ги откача. Да наддига леко с отверка и да мушка кабелите един по един. Кофти е с дебелия кабел само. Другите влизат лесно. И на колонката е много гадно аз я свалях. Там счупих една щипка, но поне ги има по магазините.

Успех!


Oem при мене не бяха махани и с отверка напъвах трудно много

oem
24-06-2009, 20:30
Дебелия кабел се мушка от отпред и се натиква на вътре. На колонката само се маха пластмасата да се прекара от там и през задниа праг също се тика на зад кабела. Другите се промушват с отверката.

Масата съм я вързал на единия болт на капака на бензиновата помпа. И бушона се слага от пред при акомулатора. Винаги бушона се слага близо до источника на захранване! Голяма грешка е да се слага в багажника!

SandoOne, представи си плюса ти както е прищипан на вратата как със сигурност някой ден ще се заакъса и ще укъси към маса. Кое ще го спре да не ти гръмне акомулатора и да ти се подпали колата? Марш веднага да местиш бушона отпред!!!

SandoOne
24-06-2009, 20:46
Дебелия кабел се мушка от отпред и се натиква на вътре. На колонката само се маха пластмасата да се прекара от там и през задниа праг също се тика на зад кабела. Другите се промушват с отверката.

Масата съм я вързал на единия болт на капака на бензиновата помпа. И бушона се слага от пред при акомулатора. Винаги бушона се слага близо до источника на захранване! Голяма грешка е да се слага в багажника!

SandoOne, представи си плюса ти както е прищипан на вратата как със сигурност някой ден ще се заакъса и ще укъси към маса. Кое ще го спре да не ти гръмне акомулатора и да ти се подпали колата? Марш веднага да местиш бушона отпред!!!'

Аз си купих 16 Квадрата с дебела изолация кабел батка неможе да се прекъсне и виж как съм го изолирал отпреде кабела нищо му няма на старата кола не се бях старал толкова и бех купил слаби кабели

oem
24-06-2009, 20:59
'

Аз си купих 16 Квадрата с дебела изолация кабел батка неможе да се прекъсне и виж как съм го изолирал отпреде кабела нищо му няма на старата кола не се бях старал толкова и бех купил слаби кабели

Е, добре. Щом казваш. Ама така какво си го сложил от зад все едно не си. Какво ще пазиш там? Стъпалото ли? То си има предпазител. За твое добро! Премести го отпред.

Това все едно у вас бушоните да излизат в спалнята. :) Нали се сещаш за какво се слага предпазител? Ако има късо съединение да изгори той, a не инсталацията. За това се слага на входа. Най-близо до източника. Както е така отзад и да стане късо той няма да изгори. Товара няма да мине през него.

А това колко била дебела изолацията е смешно. Колкото и да е дебела тя протрива. Дай боже да не стане, но ако стане не мож свари да извадиш пожарогасителя от багажника!

SandoOne
24-06-2009, 21:21
Е, добре. Щом казваш. Ама така какво си го сложил от зад все едно не си. Какво ще пазиш там? Стъпалото ли? То си има предпазител. За твое добро! Премести го отпред.

Това все едно у вас бушоните да излизат в спалнята. :) Нали се сещаш за какво се слага предпазител? Ако има късо съединение да изгори той, a не инсталацията. За това се слага на входа. Най-близо до източника. Както е така отзад и да стане късо той няма да изгори. Товара няма да мине през него.

А това колко била дебела изолацията е смешно. Колкото и да е дебела тя протрива. Дай боже да не стане, но ако стане не мож свари да извадиш пожарогасителя от багажника!

И това го има ама нямах самонарезни да го хвана някъде

oem
24-06-2009, 21:30
И това го има ама нямах самонарезни да го хвана някъде

Оправи си го някой ден. :)

SandoOne
24-06-2009, 21:31
Оправи си го някой ден. :)

Ще го оправа :)

benji_gb
24-06-2009, 22:07
Голяма мъка беше да ги сваля тия лайсни. С много гадни щипки са хванати. Едната е на обратно на другите. Даже си бях счупил задния праг, че купувах от моргата. Голям филм. В 3 морги неможаха да извадят прага от колата им здрав. В четвъртата с със стабилно предупреждение от моя страна го извадиха здрав, със здрави щипки. Накрая само с наддигане ги напъхах кабелите от долу.

Та колегата ако ще ги прекарва под праговете да не се мъчи да ги откача. Да наддига леко с отверка и да мушка кабелите един по един. Кофти е с дебелия кабел само. Другите влизат лесно. И на колонката е много гадно аз я свалях. Там счупих една щипка, но поне ги има по магазините.

Успех!
Аз пък счупих само една щипка(на колонката на колана), а на праговете ги опазих, ама наистина си беше голяма играчка докато ги махна:bad_evil:.
А на колегата SandoOne (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=9692) горещо му препоръчвам да си премести бушона наистина при акомулатора защото последствията мога да бъдат лоши.......

mirchozo
24-06-2009, 23:54
Та значи под черната пласмаса на чистачките (махат се чистачките и пласмасата) в ъгъла под лявата колконка има фабричен отвор с гумена тапа.Пробиваш тапата и си прекарваш каквито си кабели искаш.Отвора излиза в таблото, ще видиш след като махнеш капака на бушоните и страничната част на таблото (откъм шофьорската врата, на няколко болта и щипки се държи). После прекарваш под декоративните прагове, и така докато стигнеш багажника.Леко с праговете че са на едни кофти щипки и лесно се чупят, съветвам те преди да започнеш процедурата, да оставиш колата на слънце 2-3 часа с цел да се затоплят праговете и да станат малко по-еластични,щото лесно се цепят иначе.Ако знаеш какво правиш, процедурата отнема 1час, трябват ти малко знания, малко инструменти и мнооого търпение.
Общо взето това е, ако имаш затруднения ползвай търсачката.

Към колегата Сандо, сложи си предпазител до акумолатора, щото така както си прекарал кабелите някой ден ще си запалиш колата.Освен това си ел.техник и знаеш за какво става дума.

SandoOne
25-06-2009, 12:41
:shocking: E, не......

Знам знам ..... :) ма нещо ми е слаба музиката

oem
25-06-2009, 13:04
Не се офлянквай ами ходи да местиш бушона :bouncing_smiley: