PDA

View Full Version : предпазна клапа



koko155
09-02-2006, 09:21
сложих газ на 1.7 обикновенна уредба но не са сложили клапа.казват че неможело. малко ме съмнява да е така.гръмна вече няколко пъти и то само при палене на колата . къде и как да си сложа такава . на металния колектор може ли да се сложи?? и ако не-къде ги слагат на алфите.че така без клапа ще ми отвори беля :?: :?: :?:

Nikiboy
09-02-2006, 09:42
Как си се навил да ти спестят 15 лв. не знам :shock:

Хвани си дебелината и си намери клапа. Монтажа е лесен. Гледах на една Капа беше станало много добре.

Dodo 155
09-02-2006, 09:56
сложих газ на 1.7 обикновенна уредба но не са сложили клапа.казват че неможело. малко ме съмнява да е така.гръмна вече няколко пъти и то само при палене на колата . къде и как да си сложа такава . на металния колектор може ли да се сложи?? и ако не-къде ги слагат на алфите.че така без клапа ще ми отвори беля :?: :?: :?:
:shock: :shock: :shock:
Първото нещо, което ще направиш сега е да си намериш едно пушкало, ама колкото е по-голямо толкова по-добре. Отиваш при въпросните "майстори" и :shoot: :shoot: :shoot: След това изпепеляваш "сервиза" за да не се преебе някой друг при тях :idea:
После отиваш в някой магазин за газови уредби и си купуваш "кихалка", т.е. предпазна клапа :idea: Тя се слага веднага след дебитомера (посока интейка) или казано пред него, за да може като гръмне, клапата на кихалката се затваря и пречи детонацията да го повреди :idea: Монтира се от едната страна с болчета, като се хваща за дебитомера и от другата страна се нанизва черната тръба (оребрената). Трябва да си вземеш и една доста широка скоба :idea:
И вземи си го направи ти да не ти дотрошат колата разни олигофрени дето се наричат "газаджии" :horror:

п.с. Нали ти писах колега, че трябва да има "кихалка" НЕПРЕМЕННО :!: Работи ли нормално на бензин още :?: :?

koko155
09-02-2006, 10:36
аз съм дал 550лева за газта.как си помисли че ще пестя 15 лв????? а сега на додо- пълни капути са тези некадърници.гледат алфата като животно от марс :roll: :roll: ок ще купя клапа.но на самия колектор не трябва ли клапа-детонацията за да отиде до дебитомера преодолява дроселовата клапа няма ли да я счупи. в боша я оправиха на бензин но са човъркали катализатора и сега трэбата в него дрънка но ще го сваля и ще го оправя. снощи като грамна ми изкара колектора от гумените мъркучи. вкарах ги с натиск докъдето можах но ще ги свалям зада стане както си беше а газаджиите са тапаци -това е :paddle:

koko155
09-02-2006, 12:17
и ако може да видя снимка на алфа с предпазен клапан до дебитомера ще съм много щастлив защото умника-гъзъджия вика че неможел да сложи там маркуча неможел да скаси.дано някой колега ми помогне защото луднах тези дни от примитивни майстори то ми избяга кефа да си карам алфата баси :( :( :?: :?:

Dodo 155
09-02-2006, 12:51
и ако може да видя снимка на алфа с предпазен клапан до дебитомера ще съм много щастлив защото умника-гъзъджия вика че неможел да сложи там маркуча неможел да скаси.дано някой колега ми помогне защото луднах тези дни от примитивни майстори то ми избяга кефа да си карам алфата баси :( :( :?: :?:
За снимка се обърни към Gigi, да щракне старата ми кола и да я качи тук , за да я видят и останалите колеги :idea:
Маркуча не се скъсява :!: Седи съвсем малко настрани, което не е никакъв проблем :wink:
Нека Гиги да качи снимка и ще видиш как става :wink:

yovi
09-02-2006, 13:16
Тя се слага веднага след дебитомера
Има ли някаква специална причина за това?
Аз мисля, че е по-добре да бъде между интейка и дроселовата клапа. Както колегата е обърнал внимание детонация обикновено се получава при палене. При това положение обикновено дроселовата клапа е затворена и кихалката пази дебитомера но не може да предпази интейка, гумените съединения, дроселовата клапа.

Dodo 155
09-02-2006, 13:22
аз съм дал 550лева за газта.как си помисли че ще пестя 15 лв????? а сега на додо- пълни капути са тези некадърници.гледат алфата като животно от марс :roll: :roll: ок ще купя клапа.но на самия колектор не трябва ли клапа-детонацията за да отиде до дебитомера преодолява дроселовата клапа няма ли да я счупи. в боша я оправиха на бензин но са човъркали катализатора и сега трэбата в него дрънка но ще го сваля и ще го оправя. снощи като грамна ми изкара колектора от гумените мъркучи. вкарах ги с натиск докъдето можах но ще ги свалям зада стане както си беше а газаджиите са тапаци -това е :paddle:
Няма да ти счупи дросела, не се притеснявай :wink:
В БОШ-а явно са пипали дебитомера, след като е кихнала няколко пъти :roll:
Това, че ти е изкарала колектора от маншоните е добре, защото е освободила напрежението отгоре още :idea:
Какво трябва да направиш от тук нататък:
1. Слагаш клапа преди дебитомера (м/у дросела и дебитомера) за да може като кихне да обръща ластика.
2. Сменяш свещи - за препоръчване са Golden Lodge :idea:
3. Сменяш кабели - колкото и неприятно да ти звучи, колата гърми от утечки в тоците. Много рядко гърми от бедна смес (само когато не е регулирана правилно).
4. Сменяш гумените маншони на интейка, за да си сигурен че не е скъсала или пукнала някой от тях :idea:
5. Нов въздушен филтър на всеки 5 - 7000км :!: На толкова се сменя при каране на ГАЗ - иначе харчи и не ти се връзва икономията, а и спира да върви, което по-неприятно.

Тази цялата процедура ще ти излезе към 300лв., но не трябва да ги пестиш ако искаш да разрешиш проблема :idea:

И най-важното е, колата да пали ВИНАГИ на бензин :!: :!: :!: Не знам дали ти е ел.ключа, но ако не е, трябва и него да смениш. Ел.ключа пали на бензин ВИНАГИ и при достигане на определени обороти превключва на ГАЗ. Гледай да имаш и ръчно превключване, за да може ако се наложи в инцидентна ситуация да запалиш и на ГАЗ. Ключа трябва да привключва при ПОВИШАВАЩИ обороти :!: :!: :!: А не при понижаващи - тогава се получава обедняване на сместа и може да кихне :wink:

Дано съм ти бил максимално полезен :roll:

УСПЕХ :!: И се въоръжи с максимално търпение :idea: После ще и се отрадваш :D 8)

п.с. Ако видиш много проблеми, ела в София и ще те пратя при човек, който наистина разбира - той ще оправи колата и ще я настрои, така че да върви и да харчи нормално. Аз само при него съм ходил последните няколко години и Гиги да каже как върви и харчи бившата ми любовница и дали прави ядове :wink:

Dodo 155
09-02-2006, 13:28
Тя се слага веднага след дебитомера
Има ли някаква специална причина за това?
Аз мисля, че е по-добре да бъде между интейка и дроселовата клапа. Както колегата е обърнал внимание детонация обикновено се получава при палене. При това положение обикновено дроселовата клапа е затворена и кихалката пази дебитомера но не може да предпази интейка, гумените съединения, дроселовата клапа.
Е там е най-добре (където казвате) ама няма как да се сложи :wink: И аз съм го мислил много пъти, защото малко минах и по-неговият път 8)
Но дори да е отворен дроселът (натискаш педала при палене) пак ще изплюе интейка, защото маншоните са станали на кокал и излизат много лесно вече :wink:
На дросела нищо му няма. На мен ми е кихала десетки пъти.
Проблема е че гърми (има отечка на тоци). Той трябва да си разреши този проблем (както съм го описал) и после няма да се притеснява къде му седи кихалката, важното е да е преди дебитомера, защото той е много чуствителен :wink:

gigi
09-02-2006, 13:33
Като се прибера веднага отивам да снимам. А иначе найстина колата и на бензин и на газ върви страшно няма никакви проблеми.А харчи газ доста малко което даже ме очуди Бат Вас също е свидетел.

koko155
09-02-2006, 13:40
мерси колега смених свещи преди два дена .от боша казаха че са за смяна .кабелите били добре. чудя се ако сваля колектора и му пробия три клапи дали ще се получи???? или пак клапа до дебитомера е достатъчна??? ключа ми е електрически прехвърля на 1800оборота

yovi
09-02-2006, 16:06
ама няма как да се сложи
Има начин. Имам ProE-модел на клапа за това място, тоталното удължаване е 16 мм, така че няма никакъв проблем да се монтира. Ако имате подходящ материал (Д16Т или В95) и що годе свестен стругар мога да дам чертеж или модел.
Ето я картинката:
http://web.hit.bg/kossoman/schots/kihalka.jpg

А това тук (http://web.hit.bg/kossoman/schots/drawing_k.pdf) е чертежа в pdf-формат. Ако на някой му трябва друг формат, моля да каже и ще го има.
Има и инструкция (http://web.hit.bg/kossoman/docs/manual.pdf) за монтиране на предпазната клапа.

търтей
09-02-2006, 16:14
ама няма как да се сложи
Има начин. Имам ProE-модел на клапа за това място, тоталното удължаване е 16 мм, така че няма никакъв проблем да се монтира. Ако имате подходящ материал (Д16Т или В95) и що годе свестен стругар мога да дам чертеж или модел. Ще опитам да кача една картинка да видите за какво става дума.

качи
стругар може да се измисли винаги

Dodo 155
09-02-2006, 20:10
мерси колега смених свещи преди два дена .от боша казаха че са за смяна .кабелите били добре. чудя се ако сваля колектора и му пробия три клапи дали ще се получи???? или пак клапа до дебитомера е достатъчна??? ключа ми е електрически прехвърля на 1800оборота
Те и моите кабели бяха добре, ама докато не ги смених си кихаше чат-пат :wink:
Недей да дупчиш интейка излично, после ще вземе да смуче въздух след дебитомера и ни на ГАЗ ни на бензин ще може да работи като хората :idea:
Колегата Yovi е дал много хитра идея :idea: Намери само стругар да ти направи такава кихалка и я слагяй пред дроселовата клапа :wink:

krasyb
09-02-2006, 20:10
имам същия проблем с детонациите, макар да ми сложиха клапа. Моето решение малко по-драстично. Клапа и на самия колектор, за да не ходи чак до дебитометъра. Иначе, за да пасне дросела преди дебитометъра, който сте посочили на картинката, се скъсява /реже/ оребрената пластм. тръба към колектора. Няма начин иначе. :( На тоя дросел съм надянал още едно гумено уплътнение по-настрани, ако скъса работното, да сложа резервното без да демонтирам, а самата дроселна клапа съм я уплътнил и с черен силикон, за да не взима въздух. Клапата на колектора отгоре, трябва да е много добре поставена и качествена самата тя, щото иначе взема въздух и от нея :( Понеже при детонация избутва гумените уплътнения на колекторите и почва да взима въздух, съм хванал колектора за главата с 2 метални шини, така че няма как да мръдне назад и да ги изплюе . Малко по-кофти е с вибрациите, но няма как. Пускаш по-богата смес и това е :) Сега е опушена отсекъде, гърми и взема малко въздух само от клапата на колектора и то рядко. :) Желателно е да се сменят и гумичките на дюзите /бензина/ щото често и те заминават и от там пък почва да взима въздух на бензин ;)

ak47
18-07-2007, 12:14
krasyb можеш ли да щракнеш модификацията ? едва ли разполагаш с чертеж ?!?! :)

а тука едно генерално питане, значи при моя боксер въздушния филтър е от ляво, та ако сложа спортен филтър, и махна цялата кутия и резонатора и всичките карантии няма да е нужно да се скъсява черния маншон, въпросът ми е дали спортния филтър ще промени работата на двигателя на газ ?

Mury
18-07-2007, 18:44
krasyb можеш ли да щракнеш модификацията ? едва ли разполагаш с чертеж ?!?! :)

а тука едно генерално питане, значи при моя боксер въздушния филтър е от ляво, та ако сложа спортен филтър, и махна цялата кутия и резонатора и всичките карантии няма да е нужно да се скъсява черния маншон, въпросът ми е дали спортния филтър ще промени работата на двигателя на газ ?

Моя съвете е да не слагаш конус на боксера :idea: :idea: аз пробвах и нищо не стана,просто няма как да го изолираш от топлия въздух в коша :idea: :idea: по добре си вземи риплейсмънт и си направи един хубав интейк и си огън :wink: :wink: