PDA

View Full Version : Къде се намира сирената на алармата на 156?



alex1
24-06-2009, 21:16
Здравейте колеги , откакто съм я взел колата от подписа нямам звук на алармата иначе всичко работи дистанционни , светят мигачите при закл. и откл. обаче няма звук, тъсих сирената не можах да я намери и има ли само за нея бушон /което ме съмнява/?
ПП. Не е деактивирана от ключето проверено е на ON e като е на оф не светят мигачи , само заключва??
Благодаря предварително!

mirchozo
24-06-2009, 22:59
Доколкото знам, оригиналното централно заключване няма сирена. Нека по компетентните да изкажат мнение.
Виж ако имаш монтирана аларма, това е вече друго нещо. Най-подходящото място за сиренката е под черната пласмаса (държи се на 2 видий, приквива левия подкалник, м/у левия фар и левия ботуш).

търтей
24-06-2009, 23:20
ако алармата е оригинална звук няма
в Италия са по-умни то нас и са забранили безумното пищене на 9387443275 аларми

голямата риба
25-06-2009, 00:03
Петрееееее,
за какво е аларма ако няма сирена.
Иначе наистина за различните страни има изисквания, за силата на сирената в децибели.

Ако алармата е оригинална, сирената се намира под лявата панта на предният капак.

digitalundgrd
25-06-2009, 02:01
затова ли мойта, за да я заключа трябва да опра едва ли не ключа до левият калник..защото от далече не ще да хваща :( .... Опра ли до калника ключа заключва от раз! И моята не пищи!

търтей
25-06-2009, 10:35
Петрееееее,
за какво е аларма ако няма сирена.
Иначе наистина за различните страни има изисквания, за силата на сирената в децибели.

Ако алармата е оригинална, сирената се намира под лявата панта на предният капак.

Талянските при включване и изключване не писукат

DiStefano
25-06-2009, 11:04
Талянските при включване и изключване не писукат

бхреееейй :drinking:

BO
25-06-2009, 11:53
Талянските при включване и изключване не писукат
Писукат си.
Поне Либрите, ама и те са "талянци" както каза :)
Иначе както се каза, за какво ти е аларма без сирена?

Иначе алармата трябва да се намира някъде около акумулатора.
Представлява една кутия която включва самата аларма като устройство (електрониката) и с едно черно кръгло (самата сирена).
Не е много малка като големина така, че може да я видиш.

k1lcone
25-06-2009, 19:00
и как се настройват примерно тия дето са добавяни не стоково

fiore
25-06-2009, 19:07
Всяка марка си има упътване как се настройва за сила, чувствителност и т.н.

BLUE1
25-06-2009, 19:30
Моята е с аларма слагана в Италия, писука та пушек се вдига при всяко включване мяка цели 5 пъти...

KirilSol
25-06-2009, 19:51
Както казва Търтея оригиналната аларма звук няма...няма и при мен. И двамата имаме Спортвагон, и определено при заключване и отключване сирена не се чува... Пак казвам - оригиналната, а не такава монтирана в Италия

alex1
25-06-2009, 20:25
Благодаря всичко ми се изясни , няма да ровя щом е така
ПП. А изобщо чували се някога или има друга функция при нежелано отваране кражба чупене на стъкло и т.н /да не дава господ/ или и тогава само святка?
ПП2 оригинална ми е алармата

Neokill
25-06-2009, 20:36
Петрееееее,
за какво е аларма ако няма сирена.
Иначе наистина за различните страни има изисквания, за силата на сирената в децибели.

Ако алармата е оригинална, сирената се намира под лявата панта на предният капак.

Тия пък италиански манекени пак нещо са объркали - що на мойта пише фиат, имам код карта на на алармата с гаранция от да кажем ауто ташак италия от дето е купена бангията и се води за заводска 664 евро е доплатено за нея, а па сирената ич не е там и ключалката е под предния капак. Сигурно щото е от първите и са експерементирали м..ка им. :bouncing_smiley: Иначе цвили мнооого тихо като я заключваш -едва се чува и трябва да я утрепя от бой или вкарам тухла през предния прозорец да се включи.

encho
25-06-2009, 21:45
Както казва Търтея оригиналната аларма звук няма...няма и при мен. И двамата имаме Спортвагон, и определено при заключване и отключване сирена не се чува... Пак казвам - оригиналната, а не такава монтирана в Италия

Моята е оригинална, пак казвам ОРИГИНАЛНА с карта с код и с книжка с ключ който е до бушоните и мяка и пищи и мигат мигачите, като я изсключа само мигат мигачите. колата е спортвагон също

k1lcone
25-06-2009, 23:22
мойта пък пиука се едно мелодия на филмче в което две деца си играят и много мъ е срам да е ползвам :(

голямата риба
26-06-2009, 01:30
колеги ще ви замоля да правите разлика

между централно заключване от ключа(има само мигане на мигачите)
фабрично монтирана аларма
и аларма която се води lineacessori(не съм сигурен за правописа)

BO
26-06-2009, 14:00
Както казва Търтея оригиналната аларма звук няма...няма и при мен. И двамата имаме Спортвагон, и определено при заключване и отключване сирена не се чува... Пак казвам - оригиналната, а не такава монтирана в Италия
А каква е функцията на алармата в твоя случай?

DiStefano
26-06-2009, 14:17
авсолютно .. едно е дистанционно заключване с оригиналния ключ, съвсем друго е фабричната аларма
има Фиати от 96 - примерно Марея със стария синия ключ с бутон на него дето си е аларма и си пиука доста доволно ...

Lyubo
03-07-2009, 09:14
Моята аларма си е оригинална. Имах малко проблеми с нея но се оказа че платката е клеясала и затова се включваше да писука безпричинно.След обстойно почистване сега само 2 пъти се включи но гърмеше навън и ще го приема от времето.

BO
03-07-2009, 09:43
Оригинална аларма е тогава, когато сензорите за движение са разположени на средната колонка (над колана).
Алтернативата е не "оригинална", когато се интегрира отново и се управлява от ключа.
Има два модела на Марели, които се вграждат по принцип. Едната е оригиналната - слага се още в завода. Другата е пак подобна, но се слага най-често от дилърите, при модел, който не е излязъл от завода с алармата.
За това обикновено доста често се бъркат.
Със сигурност оригиналната алармена система Марели има сирена, на колите произведени за Италия.

Lyubo
03-07-2009, 18:43
Моите датчици са на предните колони горе в ъглите.Иначе не споря оригинална или не но предполагам че е защото има излято логото на Алфа по пластмасата на корпуса на тялото, както и на дистанционните от задната страна.