PDA

View Full Version : Да се оплача. Премазаха ми котенцето. :(



oem
25-06-2009, 14:45
Да се оплача. Тазя сутрин някой долен идиот ми премаза котенцето дето си го гледам от шепа мъничко. Много красиво котенце беше... Какви идиоти има мамка му...

Аз като видя животинче на пътя и спирам моментално.... много съм растроен...

Ще пусна снимки по-късно да я видит екаква расавица беше...

bouncer
25-06-2009, 15:35
Съжалявам колега,

и аз гледам гадинка вкъщи и знам колко си я обичам. Но всичко се случва по пътищата и на мен ми се е случвало да сгазя животинче и то не е от невнимание, а просто защото понякога излизат пред колата внезапно и няма физическа възможност да се спре навреме. жалко за котето :(

VET
25-06-2009, 15:48
Здрасти колега, моите съболезнования за котенцето ти. Абсолютно те разбирам какво чувстваш, защото и аз живея на централна улица и за 25 години нямам котка която да е умряла от старост. Все бързат идиотите и нямат уважение към нищо живо на пътя. Хора само не газят защото ги е страх че ще ги съдят, иначе ако нямаше съд само трупове щеше да има по пътищата. Умират си от кеф изродите да блъснат животинката, та дори и до тротоара, прави им кеф явно и се чувстват юнаци. Всеки път като ми се случи това или като видя убита животинка на пътя, проклинам изрода и семейството му да умрът по същия начин. Съвсем скоро бях свидетел как едно изродено говедо прегази едно коте през таза и то горкото продължи да се влачи само на предни лапички до тротоара, като го прегази нарочно на булевард с 6 ленти в Люлин. Понякога ми се иска да имам автомат под ръка. Както беше казал един човек - не помня името му - " Колкото повече опознавам хората, толкова повече обиквам животните". Има и една друга категория изроди на които не им пука, както казват щом не дава мляко и месо за кво им е. Та не съзнават ли че и това е живинка, не осъзнават ли че това животинче е обичано от някого и така нараняват и хора с убийството му. Но всичко опира до простотия и липса на възпитание, защото един простак който няма уважение към животинката на пътя, той няма уважение към нищо и към никого.
Може би някои от Вас ще кажат че съм прекалено краен, но знаете ли как боли, като го намериш сутринта размазано на пътя пред вас, това животинче което те е радвало и което си отгледал, и което ти е член от семейството.
Така че следващия път като видите животинка на пътя, нищо не Ви коства, за момент да натиснете спирачките, да намалите скоростта и да спасите един живот.
А тези които ще ми се изсмеят на това което съм написал, няма да им казвам какво бих направил ако ги видя тях на пътя пред колата ми.

Колега не мога да ти пожелая приятен ден, защото знам че не е приятен, но ти съчувствам искрено.

fred
25-06-2009, 16:59
Неприятна история и аз никога не бих наранил животно

code
25-06-2009, 17:05
Стига бе хора кой ще тръгне да гази котки нарочно? :shocking: Сигурно има и такива идиоти, ама пред очите ми са газили коте на задна - то не се вижда, колкото и да внимаваш!

pacho_kardana
25-06-2009, 17:07
Много неприятна история!Съжалявам!А на тоя където го е направил :screwy: да му се случи нещо много лошо!

LeoVin4i
25-06-2009, 17:14
:depressed:

trustworthy
25-06-2009, 17:16
Има огромна разлика м/у това да удариш умишлено животно и да го сгазиш в неизбежна ситуация.
Имал съм случай, когато с 50 в населено място котка ми се шмугна директно в гумата иззад една кола, паркирана вдясно - никакъв шанс да го избегна. Случва се.
Мой познат удари куче пак в безиходна ситуация, макар и със съобразена скорост, и резултатът беше над 2000 лв щета по колата - брони, радиатори, гредата даже се беше огънала, а кучето даже май е било със стопанин, който го е бил пуснал без каишка. Кой е виновен в такава ситуация???
В цивилизования свят безстопанствени животни не би трябвало да има по пътищата, както и 'стопанствени', псунати свободно, а стопаните би трябвало да могат да бъдат подвеждани под отговорност и глобявани за небрежност.
Има си две страни монетата ;)

pacho_kardana
25-06-2009, 17:18
Има огромна разлика м/у това да удариш умишлено животно и да го сгазиш в неизбежна ситуация.
Имал съм случай, когато с 50 в населено място котка ми се шмугна директно в гумата иззад една кола, паркирана вдясно - никакъв шанс да го избегна. Случва се.
Мой познат удари куче пак в безиходна ситуация, макар и със съобразена скорост, и резултатът беше над 2000 лв щета по колата - брони, радиатори, гредата даже се беше огънала, а кучето даже май е било със стопанин, който го е бил пуснал без каишка. Кой е виновен в такава ситуация???
В цивилизования свят безстопанствени животни не би трябвало да има по пътищата, както и 'стопанствени', псунати свободно, а стопаните би трябвало да могат да бъдат подвеждани под отговорност и глобявани за небрежност.
Има си две страни монетата ;)


И стопанина е виновен и шофьора,защото стопанина не е трябвало да пуска кучето,а пък шофьора е трябвало да кара със съобразена скорост...че да може да спре при такава ситуация!

PEPI-2ALFA
25-06-2009, 17:21
Много неприятна история!Съжалявам!А на тоя където го е направил :screwy: да му се случи нещо много лошо!
Хайде да не прекаляваме с пожеланията.
Със сигурност е гадно да загубиш домашен любимец, но домашния любимец нали за това е домашен- за да си седи у дома. Сега, знам, че ще предизвикам ... дори и клетви, и подобни пожелания, ама нека сме малко по-обективни.
П.П. А, да, и аз съжалявам за загубата.

pr_00f
25-06-2009, 17:30
Много неприятна история.
Но за съжаление ако живееш в къща е доста трудно да задържиш коте вътре.
Кучето си седи вързано , няма проблеми но коте..

DerMeister
25-06-2009, 17:36
Много е гадно чувството. Вземи си ново и се грижи за него по същия начин.

а пък шофьора е трябвало да кара със съобразена скорост...че да може да спре при такава ситуация!
Няма такава скорост, която да ти позволи да спреш, ако ти изкочи внезапно куче или котка пред колата. Ако пресича далеч напред вече ниската скорост може да ти помогне.

pacho_kardana
25-06-2009, 17:46
Няма такава скорост, която да ти позволи да спреш, ако ти изкочи внезапно куче или котка пред колата. Ако пресича далеч напред вече ниската скорост може да ти помогне.

Има!Например като се движиш с 20км/ч и ти изскочи на 1,1.5м нещо (независимо дали е човек или някакво живортно) ще успееш да спреш ако натиснеш спирачките веднага,но ако ти скочи под гумите няма спасение!

DerMeister
25-06-2009, 17:52
Има!Например като се движиш с 20км/ч и ти изскочи на 1,1.5м нещо (независимо дали е човек или някакво живортно) ще успееш да спреш ако натиснеш спирачките веднага,но ако ти скочи под гумите няма спасение!
Иди, пробвай, да видиш, че не става. Имаш време за реакция, после време да упражниш цялата сила върху педала, колата изминвава поне 5 метра докато спре като прибавиш всичко. Демек, ако изкочи на над 5 метра и караш с 20км/ч, може. :shocking:

RoMeO_156_GTA
25-06-2009, 17:53
Еее Ники много гадно :cry::cry: Горкото животинче не заслужава такава съдба :rip:

Има!Например като се движиш с 20км/ч и ти изскочи на 1,1.5м нещо (независимо дали е човек или някакво живортно) ще успееш да спреш ако натиснеш спирачките веднага,но ако ти скочи под гумите няма спасение!

разбирач , запази мненията си за себе си . Кой кара в населено място с 20 , дори и пак не е гаранция за спирането - някоя по-стара кола няма да спре толкова бързо .

myato
25-06-2009, 17:57
Гадост !!!
Предполагам,че се сещаш какво мисля,кото погледнеш аватара?

CrazyElement
25-06-2009, 20:32
Съжелявам много колега!

Иначе и аз мисля , че е много трудно да се държи 1 коте в къща, колкото и да съм се пробвал с моите винаги са излизали 1 път и после винаги се измкъкват а досега съм сменил доста котки :( и кажи речи всичките ги премазаха коли :( и то аз живея на доста махленска улица и движение има но не е голяма а и повечето минаващи са комшии :(

oem
25-06-2009, 22:06
Много хубаво котенце беше наистина. Ама ние сме си виновни в къщи. То нямаше страх от нищо, а го пускахме на вън. Уж за хубаво да не е запряно постояно. И сутринтае е драскало по вратата и майка го пуснала и... сигурно е искочило пред колата на улицата... в първия пост малко снимки. :(

Баси от мъничко е при мен... като си правех колата ми крадеше отверките малките ключенца... вреше се постояно при мен... :( не мога да си взема друго... не искам да го заменям с друго...

Derry
25-06-2009, 22:10
Жалко за котето.

rusiq86
25-06-2009, 23:47
обожавам котки, мн мили и красиви създания, от 8 годишен винаги съм намирал най-добрият домашен любимец и приятел, сещай се с добрите спомени, и не се отказвай, вземи си когато се почустваш готов друго коте, мн кофти, аз като видя животно набивам рязко спирачки и се моля да спра да не го ударя

SandoOne
26-06-2009, 00:23
Да се оплача. Тазя сутрин някой долен идиот ми премаза котенцето дето си го гледам от шепа мъничко. Много красиво котенце беше... Какви идиоти има мамка му...

Аз като видя животинче на пътя и спирам моментално.... много съм растроен...

Ще пусна снимки по-късно да я видит екаква расавица беше...

Мойте съболезнования батко и аз имам животинки 3 морски свинчоци и една риба и ми е жал много гледал съм и котка :(

nasty
26-06-2009, 04:14
Голяма сладурана е била...
Съжелявам..

oem
26-06-2009, 09:22
Пффф както всяка сутрин и тази чаках да мяуне сутринта, че е гладно, но не.... тишинаааа...

pacho_kardana
26-06-2009, 09:50
разбирач , запази мненията си за себе си . Кой кара в населено място с 20 , дори и пак не е гаранция за спирането - някоя по-стара кола няма да спре толкова бързо .

Ами ако има деца ако трябва ще караш и с 10 км в час имам една фиестичка 89г. като и натиснеш спирачките кове веднага!Така че не ми разправяй за по-старите коли..няма значение колко е стара кола важното е да има добри спирачки!

пп: :rip: Много готино коте е било!

pacho_kardana
26-06-2009, 09:52
Иди, пробвай, да видиш, че не става. Имаш време за реакция, после време да упражниш цялата сила върху педала, колата изминвава поне 5 метра докато спре като прибавиш всичко. Демек, ако изкочи на над 5 метра и караш с 20км/ч, може. :shocking:

Ако нямаш спирачки може... :shutup:

DerMeister
26-06-2009, 10:06
Ако нямаш спирачки може... :shutup:
Аз ти казах, пробвай и ще видиш. Ако толко не вярваш, хората са го доказали с научно:
http://www.cs-pi.org/AiS/textbook/unit2/flow_solution.html
Ето този ред е интересен:
Speed (miles/hr) Reaction Dist. (ft) Braking Dist. (ft)
10 10 5
20 20 20
Като обърнеш от футове в метри и от мили в километри, става интересно. Ама оспамихме темата на човека, може да си направим нова.

kokless
26-06-2009, 10:12
Съжалявам за животинчето ти.

morfius
26-06-2009, 10:40
Съжалявам за животинката.

Derry
26-06-2009, 12:53
Пффф както всяка сутрин и тази чаках да мяуне сутринта, че е гладно, но не.... тишинаааа...

Моя котарак като умря 2 седмици след това ми се причуваше, че мяука отнякаде, но уви, горе главата, след 2-3 седмици си вземи друго коте.

oem
26-06-2009, 13:25
Не искам повече котки. Следващото ще бъде бебе :) Там поне майка му ще седи до него постояно и до едно време поне ще може да му се обясни, че на улицата е опасно и куп други неща :)

kokless
26-06-2009, 13:27
:clapping:
Не искам повече котки. Следващото ще бъде бебе :)

code
26-06-2009, 14:40
Не искам повече котки. Следващото ще бъде бебе :) Там поне майка му ще седи до него постояно и до едно време поне ще може да му се обясни, че на улицата е опасно и куп други неща :)
Ооооо аз на моята принцеса други неща и обяснявам вече!
От 4годишна кара 166-ци :big_whoops:

oem
26-06-2009, 14:44
Ооооо аз на моята принцеса други неща и обяснявам вече!
От 4годишна кара 166-ци :big_whoops:

И мен това ме чака :)

balev64
26-06-2009, 14:59
Съжелявам за хубавото животинче.В такива моменти няма много думи.Скоро смачках едно мъничко диво патенце,майка им беше решила точно в най натовреното време на пътя да ги преведе.Пет сантиметра не му стигнаха на горкото за да живее.Сигурно има един месец от тогава ама мен ме чопли здраво и не ми дава мира.Какво да се прави има моменти в които не можеш да избегнеш неизбежното.Много дълга тема е това,живота и смъртта са от както свят светува.

Galeano
26-06-2009, 15:07
Гадост!!! Представям си кво ти е.......

oem
26-06-2009, 15:10
Просто трябвало е да си седи в къщи и да не го пускам на вън. То дефакто нямаше страх от нищо. Свикнало ние да го пазим и... стана белята.

Kris
27-06-2009, 00:10
Горе главата .. вземи си сега едно малко, ще ти помогне да прежалиш котето.

oem
27-06-2009, 09:16
Не, не... повече животни в дома не. То го гледаш радваш му се и в един момент го виждаш на пътя лежи. Не мога. Тежко ги изживявам такива неща. А и не искам да заместя това с друго. Ще си остана със спомена за това и толкова. :)