PDA

View Full Version : Kakви ски да си взема???



KGB
09-02-2006, 18:08
Онзи ден ходихме с Пламен до магазина на Росиниол на бул.Черни Връх той да гледа някакви ски..и нещо ми стана и реших, че и аз трябва да си взема нови ски и отново да почна да карам.

От 3 години не съм карал ски, а в БГрия от много малък...не съм от най-добрите но не съм и начинаещ.

Тоест съм малко над начинаещите...или едно ниво под средното :roll:

В магазина много не разпитвах, но момчето там ми предложи Росиниол Кобра РС 250 ако не греша...май не са карвинг...а аз май искам карвинг.

И още един въпрос какви са условията за нощното каране на Витоша...???

пс: мислиме тази вечер да се разходиме до Витоша да видиме как е....желаещи???

100letov
09-02-2006, 19:06
Относно новите ски не се бутам разбирач, ама наистина карвинг е по-добре. А за условията на витоша нощна: 15лв карта от 5:30 до 10:00ч, пистата в повечето случаи е в много добро състояние, но е една (Витошко Лале) и писва бързо... Иначе е близо, става за малко кеф след работа и пътят се обработва прилично.
Аз през няколко седмици се качвам когато ими малко кинти :twisted:


П.П. Няма откъде да си наемеш екипировка горе, така че носенето на собствена е задълже :wink:

WhitePower
10-02-2006, 09:05
Саломон склада е в студентски град и цените са с по 100 лева под тази на магазините

а ако си спортишче и караш по твърдо има и по скъпи по 700-800 лева

KGB
10-02-2006, 13:47
Не сам чак толкова добър, за това писах че сам над начинаещи и сам малко под-средното ниво....поне така си мисля де.

Къде е този склад???

пс: вчера ходихме до Витоша, но Григор подмина отбивката за пистата с около 160 с вратите напред...щото БатВас се опитваше да го изправари...бяха решили, че сме на рали Швеция и така стигнахме до Алеко :roll:

WhitePower
10-02-2006, 13:57
до картинга на дунев след него веднага в дясно ( ако идваш от дианабад) и после в ляво то са едни западнали складове и цени на ски с автомати е кам 300 кинта

бе там питаи има хора и ще ти кажат

KGB
10-02-2006, 13:58
Мерси..днеска може да мина от там.

WhitePower
10-02-2006, 16:59
имам и още една идея ако там не си харесаш нищо
обади се ако няма нищо но ще трябва лично да те водя щото е с връски

lazy
10-02-2006, 19:20
Дайте някакво инфо ако сте намерили нещо щото и аз търся ски и обувки. Също съм начинаещ и затова ще си купя карвинг. Миналата неделя ми беше първото каране на Банско, взех под наем някакъв Голд карвинг на Фишер и ми бяха много удобни. Щом след 2 урока се спуснах по пътеката от горния край на лифта до долу ... :)

kris11
10-02-2006, 21:00
Пробвал съм няколко пъти харвинга но не съм доволен. Къси са и на шускане няма стабилност, трополят доста , ако има неравности.
Ако е да се кефиш на къси дъги на завоите стават .
по си ми харесват моите 195см за шускане- поне знам,че няма да се обърна някъде.Пробвал съм ги на шуса на Маркуджик 3 горна към 2ка горна.Маркуджик 1 след влека по пътеката към Маркуджик 2 , горна станция на лифта по улея към междинна и си признавам, че бях ужасен от нестабилността ми.
Но си е въпрос на навик, привички и умение.Горното е мое лично мнение.

Quadrifoglio
12-02-2006, 16:46
Петко в магазините вече няма други ски освен карвинг!!! Или е супер рядко в накои специализирани.
Крис11 ако пробваш карвинг от висок клас който е твърда ска няма да имаш същото мнение за кравинга! Аз карам ски от 18 години и от 3 карам карвинг. В началото и аз мислих като теб обаче разбрах че просто съм карал ски от нисък клас...