PDA

View Full Version : Интересувам се от...



BMWWW
26-06-2009, 10:11
Здравейте всички,от скоро чета този форум и оставам с много добри впечатления!Другият месец отивам до Германия за 166-ца и искам да ви попитам за какво да гледам като я купувам освен да има 3те картончета?В смисъл как мога да разбера дали двигателя е здрав поддържан,има ли шанс Германец да те прецака-щото според 1 мой приятел НЯМА но ме интересува вашето мнения по въпроса?Първа кола ще ми е т.е. и сега карам но не е моя а на баща ми и знаете как е!Относно цените изчетох повечето теми във форума и не ми се виждат скъпи,но пак казвам ще съм благодарен на всяко мнение

DerMeister
26-06-2009, 10:12
Те колите там ги продават албанци,турци,араби и т.н., така че не леж на тая, че няма кой да те прецака. Освен, ако не я купуваш директно от човек. Иначе поразтърси се из форума, всичко е писано многократно.

BMWWW
26-06-2009, 10:16
Те колите там ги продават албанци,турци,араби и т.н., така че не леж на тая, че няма кой да те прецака. Освен, ако не я купуваш директно от човек. Иначе поразтърси се из форума, всичко е писано многократно.
Ти май си навътре в нещата щото и тоя мой приятел каза за турците и албанците.А с колко най-ефтино да ми излезе от там 2бона ?Понеже тук като ги гледам в сайтовете по 5-6 и веднага смятам 1000 лева докарване,надценка за джамбазите,регистрация това онова о6те 500 лева и ми се виждат малко менте-т.е. не смея да рискувам от тук да си я купя вкарана

DerMeister
26-06-2009, 10:21
В Германия конкретно алфите са по-скъпи отколкото в Италия и то доста. Аз като я вкарвах моята, със сто зора я дадоха за 2000 и нещо евро, при положение, че тук започваха от 4000 лв, а в Италия имаше и по 1000 евро. А дали да взимаш нов внос или кола от България е труден въпрос, и при двете положения има + и -. Най-добре да си вземеш 166-ца, от някой от форума, в смисъл редовен потребилте, не някой джамбаз, който е пуснал обява тук.

BMWWW
26-06-2009, 10:25
В Германия конкретно алфите са по-скъпи отколкото в Италия и то доста. Аз като я вкарвах моята, със сто зора я дадоха за 2000 и нещо евро, при положение, че тук започваха от 4000 лв, а в Италия имаше и по 1000 евро. А дали да взимаш нов внос или кола от България е труден въпрос, и при двете положения има + и -. Най-добре да си вземеш 166-ца, от някой от форума, в смисъл редовен потребилте, не някой джамбаз, който е пуснал обява тук.
Ееееееее за това не се бех сетил.А иначе в италия са мн яки на ламарина ,но на двигател са гробници иначе знам че там са ефтини дори имам мой човек там и лесно може да ореди нещата ама за какво ми е 166 жтд след като може да се окаже кошник , а иначе за тоя двигател още не съм чул нещо лошо

balev64
26-06-2009, 15:10
Моята 166 2,4 жтд я взех април месец от Германия.Бяха изгоряли крушки на късите,акумулатора беше много слаб и имаше още няколко малки проблема по електрониката в смисъл грешки на компютъра.Двигателя и е на 369000км.Докарах я на ход от там без проблеми не ми гори масло а разхода на гориво е символичен за тази кола.П

balev64
26-06-2009, 15:22
Моята 166 2,4 дизел я докарах от Германия.Имаше изгоряли крушки на късите,слаб акумолатор и няколко козметични забележки по купето но последните не са дразнещи.Имаше също и натрупани грешки в компютъра.Докарах я до тук на ход,разхода на гориво направо беше символичен за тази кола а на масло - никакъв.Единствения проблем в моторния отсек беше шумен лагер на генератора.Колата е на 368000км и съм платил за нея 1550 евро,с докарване и регистрация ми излезе 4150лв но не съм давал пари за транспорт до Германия и за спане и ядене там.Смених ролки,гумени втулки на горни носачи,филтри и дебитомер щото си нямах друга работа.Въпреки че продавача ми каза че е сменен ангр.ремък аз смених ролките и както се оказа по късно съвсем нахалост(наистина беше сменян ремък,ролки че и водна помпа ама нали майстора...)

fox1
26-06-2009, 16:48
недеи така колега 4150лв.тук цените във форума са други *2. моита от италия ми излезна 4600 +/- 100лв. проблеми няма. сега ште ни грабнат какви трошки караме.

qpwo
26-06-2009, 17:19
Последно - 368 или 369 хиляди е колата...:-P

BMWWW
26-06-2009, 17:30
недеи така колега 4150лв.тук цените във форума са други *2. моита от италия ми излезна 4600 +/- 100лв. проблеми няма. сега ште ни грабнат какви трошки караме.
Що да са трошки колите са супер ние ко сме виновни че ги продават ефтино

BMWWW
26-06-2009, 17:43
Междо другото съм тругнал за нещо към 170-180 000 км максимум 200 000 до към 2 500евро щото тия 370 000 км много ми се виждат я кажете като са на по толкова колите ви как вървят ?Имат ли съществени проблеми по ходовата част и пак да си питам за двигателя-наистина ли е велик?А разхода -колко ви даде специялно вас питам който сте ги докарвали на ход ?

RoMeO_156_GTA
26-06-2009, 18:50
и пак да си питам за двигателя-наистина ли е велик?

Доста добър двигател е и ако е поддържан може да живее доста - 2.4 ЖТД ;)

Напълно нормално за Германия. Имам един приятел от немския форум, който кара 166-ца като моята (99-ти набор) и още по-миналата година беше на близо 900 000 - сега сигурно е над 1 200 000 км)

Просто всеки ден пътува от Мюнхен до Пфорцхайм и обратно. А някои германци пътуват доста по-големи разстояния всеки ден.

Аз лично бих отишъл да погледна тази в някой сервиз - обслужена , с платени такси и готова за каране ;)
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=33585

BMWWW
26-06-2009, 22:58
Мдааа зайнтересува ме ! Благодаря за добрият отзив!!!А ако ида на сервиз какво да гледам?Обаче го няма автопилота който мн ме интересува

p3shku
29-06-2009, 12:59
Мдааа зайнтересува ме ! Благодаря за добрият отзив!!!А ако ида на сервиз какво да гледам?Обаче го няма автопилота който мн ме интересува

Ейййй те и автопилот ли слагали на тея коли???? Мойта само с темпомат доиде... искам и аз автопилот да му кажа даваи към нас и после само вестниче да си чета докато оня ме вози :wallbash: .... + тва може и без тая екстра (според колеги колата харчи с литър отгоре ако е с активиран круз контрол)

achkar
29-06-2009, 13:04
Хм такава функция "давай към нас и оня да ме вози" още няма :) А темпомат/круз контрол е едно и също.

balev64
29-06-2009, 14:18
До колегата qpwo.На фона на толкова много километри от значение ли са 1000 км.То за тоя мотор и 100 000 разлика не са от значение та...Друга ми беше мисълта а именно че не съм имал случай аз да бъда излъган до сега от германец ,турчин или арабин живеещ в Германия,де да знам може и така да съм уцелвал.И по тази причина като ми се наложи ходя до там и си купувам кола.И друго,не трябва да забравяме че това за което говорим денонощно тук в тоя е форум се нарича автомобил втора употреба.А колкото до цената,каквото можах направих по въпроса с пазаренето.Сега в настоящия момент обаче се мъча малко да я надигна с измислени ремонтчета и обслужваници които в друг случай не бих си мръднал пръста да ги направя.Златно правило е здрав пръст да не се превързва.А на колегата дето е мераклия за такава кола ще му кажа че мерак се гаси с пари.Гледай само да ти легне на сърце и действай.Аз преди да си я купя бях болен.От дете не бях се вълнувал така.Тази кола ти влиза под кожата и е потенциална съперница на всички съпруги.Влюбването в нея е гарантирано.

qpwo
29-06-2009, 14:23
До колегата qpwo.На фона на толкова много километри от значение ли са 1000 км.То за тоя мотор и 100 000 разлика не са от значение та...Друга ми беше мисълта а именно че не съм имал случай аз да бъда излъган до сега от германец ,турчин или арабин живеещ в Германия,де да знам може и така да съм уцелвал.И по тази причина като ми се наложи ходя до там и си купувам кола.И друго,не трябва да забравяме че това за което говорим денонощно тук в тоя е форум се нарича автомобил втора употреба.А колкото до цената,каквото можах направих по въпроса с пазаренето.Сега в настоящия момент обаче се мъча малко да я надигна с измислени ремонтчета и обслужваници които в друг случай не бих си мръднал пръста да ги направя.Златно правило е здрав пръст да не се превързва.А на колегата дето е мераклия за такава кола ще му кажа че мерак се гаси с пари.Гледай само да ти легне на сърце и действай.Аз преди да си я купя бях болен.От дете не бях се вълнувал така.Тази кола ти влиза под кожата и е потенциална съперница на всички съпруги.Влюбването в нея е гарантирано.
Е колега видях разликата и се пошегувах... Навярно си видял емотикона след поста ми... Разбира се че нямат значение 368 или 369 ооо км...

balev64
29-06-2009, 14:54
Не съм си и помислил такова нещо.Отдавна съм разбрал че в този форум има само интилигентни,добронамерени и помагащи хора.Поздрави!

BMWWW
29-06-2009, 14:58
Та викате че тоя Темпомат/Круиз контрол/Автопилот и т.н. не е точно екстра ?

p3shku
29-06-2009, 15:22
Та викате че тоя Темпомат/Круиз контрол/Автопилот и т.н. не е точно екстра ?

Не, казвам че самолетите имат автопилот, а колите имат темпомат/круз контрол. Яко е да го имаш но ако само тва и е кусура на колата може да го прежалиш...

p3shku
29-06-2009, 15:26
Хм такава функция "давай към нас и оня да ме вози" още няма :) А темпомат/круз контрол е едно и също.

Има има ... казва се шофффер:) ... а иначе знам за темпомата (Германия/Европа ако не се лъжа) и cruise control (US предимно) че са различни названия на едно и също нещо :)

BMWWW
29-06-2009, 15:40
Искам мойта да има или кожа или темпомат ако не и двете,като без едно от тях мога да живея :drive: Иначе колкото повече пиша тук толкова повече се самонавивам да ходя другия месец,направо колата е лудница ама можете ли само да ми кажете отзад тесна ли е?Щото като гледам снимки ми се вижда тесничка от седалката до предната седалка става на въпрос

hamel1
29-06-2009, 16:43
Нормална е. Има и по тесни коли отзад.

BMWWW
29-06-2009, 17:00
мхм абе че ще взимам ще взимам ама знаете ли колко ще ме е яд че май вече има много 166 по пътя и дано да не стане като с голфовете че :wallbash: :crybaby: РЕВНУВААААААМ :lsabre:

SoHm
29-06-2009, 17:10
Passat 5, макар и с по-малки външни размери е по-просторен отвътре, но на девойките им е идеално.
Аз съм 185 и не ми е приятно да се возя отзад.

BMWWW
29-06-2009, 17:19
Passat 5, макар и с по-малки външни размери е по-просторен отвътре, но на девойките им е идеално.
Аз съм 185 и не ми е приятно да се возя отзад.
Точно това се чудех Алфата е доста голяма отвън а на снимките растоянието за краката ми се струва малко в сравнения с е34ката примерно-нищо тфа не е кусур ами от любопитство се интересувам

p3shku
29-06-2009, 18:11
Ами колега аз съм 191 и зад мен трудно се влиза но като седнеш и се настаниш не е толкова зле. Ако си примерно 180 185 зад теб ще седна дори и аз без проблем. Задните седалки са изключително удобни (по удобни от предните). Има малко недомислие с предната пасажерска седалка. Поне на мен тя ми е много неудобна заради пространството за краката. Има една преграда долу която много неестествено скъсява разтоянието за краката. Но изглежда само на мен ми е правило впечатление ... и на баща ми всъщност (без той да е толкова висок). Без проблем сме се возили 5 човека до морето (4 момчета и 1 момиче) при положение че аз като най-висок шофирах а другите пичове бяха едри момчета.

achkar
29-06-2009, 19:21
Мда много е дразнещо това за пасажерската седалка... един път се качи едно по-височко момиче и не бях преценил да дръпна още седалката, та умрях от срам като си сви кракатата :D

p3shku
29-06-2009, 20:18
Мда много е дразнещо това за пасажерската седалка... един път се качи едно по-височко момиче и не бях преценил да дръпна още седалката, та умрях от срам като си сви кракатата :D

..... срамммммм..... а представяш ли си да ги беше дигнала.....:shutup:

old alfist
29-06-2009, 23:03
..... срамммммм..... а представяш ли си да ги беше дигнала.....:shutup:
E, това вече не е срамно.

code
29-06-2009, 23:12
166 е единствената кола с толкова яка задна седалка, страничните опори са супер. И мястото не е никак малко все пак това е почти 5м кола! Седалките на повечето конкуренти са като скамейки.http://images.google.bg/url?source=imgres&ct=tbn&q=http://www.mostpopularcarsnn.com/images/5ghdlalfa-romeo-166-2-0-t-spark-114kw-1.jpg&usg=AFQjCNHKeQz1I8QRSKu2cwI4jAIX-YhzmQ
Ето задна седалка на Passat - трагедия и това е един от еталоните в класа! Оптично създават илюзията, че има огромно място за краката понеже седалките са по-къси :)
http://images.google.bg/url?source=imgres&ct=tbn&q=http://l.yimg.com/dv/ag/volkswagen_passat_sedan_lux_2008_interior_18.jpg&usg=AFQjCNG75mrwHcvhO6NrDG3g5pk1U5jdRQ

BMWWW
29-06-2009, 23:36
Да много си прав наистина са по къси и само създават илюзията че е по широко-сега като видях има доста голяма разлика.Искам да ви попитам Темпомата +или- ,а Кожата как я намирате защото мойта 100 процента ще е с едно от двете.И като съм почнал Италия или Германия-от къде да я внеса при положение че в Италия имам роднина и знае езика перфектно,а в Германия никой не познавам .Какво ми препоръчвате щото нали знаете че човек от човек се учи

gigi
30-06-2009, 02:26
След 2001г преградата на предното дясно място се маха до тогава под нея е компютъра, а моя вече е в двигателният отсег, и отпред е значително по удобно. Миналата седмица ходихме до Бургас - аз Нено, Бобо и Мъри, с БМВ-то та Нено и Мурджев съобщиха че БМВ-то е по неудобно от 166-цата :shutup::shutup:
Та незнам аз отзад не съм се возил никога ама като съм сядал е голям кеф.
Според мен темпомата е по добра екстра от кожата, но най-добре ако вземеш и с двете. А дали от Италия или Германия никои не знае, въпроса е какъв късмет ще имаш......

achkar
30-06-2009, 04:17
Колко ти струва оправянето на тоя проблем? Как и къде? Хвърли малко светлина :)

hamel1
30-06-2009, 08:45
Според мен по добре от Италия, по запазени са от ръжда по окачването и ламарината.Търси я със хубав салон дори и да не е с кожа другото се оправя .Кожата в повечето случаи е напукана като на баба ми петите.

BMWWW
30-06-2009, 11:53
Според мен по добре от Италия, по запазени са от ръжда по окачването и ламарината.Търси я със хубав салон дори и да не е с кожа другото се оправя .Кожата в повечето случаи е напукана като на баба ми петите.
Да в Италия не гният ,но за сметка на това прецакват двигателите тия тапаци,но какт казвате всичко е до късмет

kartell
30-06-2009, 15:24
След 2001г преградата на предното дясно място се маха до тогава под нея е компютъра, а моя вече е в двигателният отсег, и отпред е значително по удобно...

Покрай монтажа на алармата ми, свалях въпросната преграда и се оказа, че там няма нищо :tv:. Не проумявам за какво е тази кухина там, но вече там ми се намира алармата. Незнам при по-новите какво е сложено на мястото на пластмасата, понеже зад нея при мен се вижда изолацията на пода. Евентуално да взема от някоя морга от по нов екземпляр и да си разширя мястото отпред :evil:

code
30-06-2009, 17:25
Според мен по добре от Италия, по запазени са от ръжда по окачването и ламарината.Търси я със хубав салон дори и да не е с кожа другото се оправя .Кожата в повечето случаи е напукана като на баба ми петите.
Кожения салон е МОМО и е перфектен, шофьорската седалка стои малко по-различна, но това е нормално. Сравнение с други тапицерии изобщо не може да става, 166 без кожен салон не ме кефи вътре ама изобщо.

BMWWW
30-06-2009, 18:41
Кожения салон е МОМО и е перфектен, шофьорската седалка стои малко по-различна, но това е нормално. Сравнение с други тапицерии изобщо не може да става, 166 без кожен салон не ме кефи вътре ама изобщо.
Мен също,а също така и с черна кожа не ме кефи щото ми изглежда малко в стил 124ка

Коки
30-06-2009, 19:00
...Аз съм 185 и не ми е приятно да се возя отзад.

Ами защото си свикнал отпред :) И аз съм 185-6, ама при колеги като съм се возил ми е добре. Сравнено с такситата, в които се качвам ....

Коки
30-06-2009, 19:10
...Искам да ви попитам Темпомата +или- ,а Кожата как я намирате защото мойта 100 процента ще е с едно от двете...

Защо ти е едно от 2-те? Търси и 2-те и не прави компромис! На годините, на които ще е колата, няма да има разлика в цената с 2-те или с 1-то. Моята е с кожа и е супер яко, освен това кожата върви с подгряване, често с памет и т.н. А темпомат нямам и много съжалявам за това.


...И като съм почнал Италия или Германия-от къде да я внеса при положение че в Италия имам роднина и знае езика перфектно,а в Германия никой не познавам .Какво ми препоръчвате щото нали знаете че човек от човек се учи

Ами според мен задаваш отговор - естествено, че ще идеш там, където имаш роднина. Освен това цените са други, а и не на последно място в Италия вероятно има по-голям избор, защото се карат повече италиански коли.

pr_00f
30-06-2009, 19:30
Като гледам темата само да вмъкна ( поне на Либрата е така) цялото окабеляване за "темпомата" или круиз контрола е прекарано.
Единственото необходимо е да се сложи лостчето което го управлява.
А ако не може да се намери лост , системата може да заработи само с с 2 бутона за по левче и 10 минути с поялника.


Ето темата в Ланча форума.

http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic_10695_0.html

BMWWW
30-06-2009, 19:39
Майко в тоя форум сте бати психопатите кефите ме яко.Особено как давате мнения и не се превъзнасате за разлика от другите форуми-евала ви много сте печени всичките,винаги ще помогнете.Товаа за мен е най-якия форум и колкото повече отговори получавам толкова повече се кефя щото другия месец отивам или до Германия или до Италия :choice: Щер взимам ЖТД защото нафтата ми е без пари ама вашето мнение какво е да я сипвам ли в колата или да я продавам пак да сипвам от бензиностанция-с лоша нафта може ли да стане нещо да направя някой гаф

achkar
30-06-2009, 19:43
И аз да допълня нещо, макар че тук е по-сложна работата с монтажа на темпомата.
http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-164-and-166/123978-how-to-fit-cruise-control.html

balev64
30-06-2009, 20:32
Видях скоро едно Рено Клио с повредени дюзи.Отвориха капак на резервоара и източиха една течност която се състоеше от два пласта.От долу беше една черна и грозна мътилка а от горе нещо жълто зелено и полупрозрачно.Естествено че на пазара на крадената нафта има и добри попадения.Чувал съм че някои точат директно от цистерни зареждащи бензиностанциите.Сигурно обаче има лоша нафта и в някои бензиностанции.Особено на такива където няма контрол и се правят далавери или пък самите им цистерни не са чисти и съдържат остатъци от предишни други видове горива.Както е казано, човек не знае от къде ще му дойде беля до главата.Да не говорим че скро наливах нафта в Германия на 0,89 евроцента може сами да си сметнете какво прави в лева а като качество не знам дали толкова добра като нашата :).А с лоша нафта гафа е сигурен.Ма то като гледам до сега на хубава май не съм попадал.Без добавки не става.Струва ми се че нафтата е суха (няма мажещи свойства)и това води до проблеми неминуемо.

BMWWW
30-06-2009, 20:37
Добре получих достатъчно отговори всичките от който бяха смислени.Имам последен въпрос и може да затваряме темата-направо да се изтрие.Като купя колата от Италия какви документи ми трябват-договор за покупко-продажба,голям талон и малък,някакво ДДС четох и незнам как стоят нещата с него и това ли е?Като я купя да гледам как работи двигателя-имам малка представа какъв трябва да е звука?

П.С.-ако искате може да не се търка темата щото имам хиляди въпроси , но ако ви омръзна от мен нека се трие :D:D:D

code
30-06-2009, 20:45
Струва ми се че нафтата е суха (няма мажещи свойства)и това води до проблеми неминуемо.
Суха?! "Мажещи свойства" за да маже . . . . какво?:shocking:

BMWWW
30-06-2009, 20:49
Бих каза за да смазва ГНП-то на нали е Комън Рейл та по-добре да си мълча щото доколкото знам няма ГНП

Сега май се изложих :chair:

balev64
30-06-2009, 20:50
Ами аз мойта я взех от Германия.Човека ми даде договор(кауфертраг),голям и малък талон мисля,3 броя ключове(2 с дистанционно и 1 сервизен)книжка за обслужването на колата,картонче със 5 цифрения секюрити код който е много важен,кода на ICS(него нещо не беше го видял че е написан на едно място та се обаждал в централата на алфа ромео и се изръсил бая евро за да му го дадат отново,после аз го намерих в една от книжките написан небрежно на една от странците).Явно прдварително я беше отписал защото аз ходих сам в службата за номера и от там си взех едни жълти и застраховка всичко 120 евро.С талона си пътуваш до тук и в КАТ ти го вземат и ти дават вече нашенски + номера.Плащаш и еко такса и си готов.Ако взимаш от Грмания гледай да има и TUV щото ако трябва да минаваш в последствие става мамата си е...От Германия до България нямах ама абсолютно никакви проблеми.Пътуваш с кеф.Това е горе долу.

balev64
30-06-2009, 20:53
Ами прочети какво пише по добавките за дизел.Така ще разбереш по добре какво смазва.Тъй като не съм професионалист за това и немога да се впускам в подробности,но това за смазването съм го чували от стари дизелджии

BMWWW
30-06-2009, 20:53
Ами аз мойта я взех от Германия.Човека ми даде договор(кауфертраг),голям и малък талон мисля,3 броя ключове(2 с дистанционно и 1 сервизен)книжка за обслужването на колата,картонче със 5 цифрения секюрити код който е много важен,кода на ICS(него нещо не беше го видял че е написан на едно място та се обаждал в централата на алфа ромео и се изръсил бая евро за да му го дадат отново,после аз го намерих в една от книжките написан небрежно на една от странците).Явно прдварително я беше отписал защото аз ходих сам в службата за номера и от там си взех едни жълти и застраховка всичко 120 евро.С талона си пътуваш до тук и в КАТ ти го вземат и ти дават вече нашенски + номера.Плащаш и еко такса и си готов.Ако взимаш от Грмания гледай да има и TUV щото ако трябва да минаваш в последствие става мамата си е...От Германия до България нямах ама абсолютно никакви проблеми.Пътуваш с кеф.Това е горе долу.
Ако нямам TUV там ли си го правя и транзитни номера отде го взимаш?за 1 ден става ли работата

BMWWW
30-06-2009, 20:55
Ами прочети какво пише по добавките за дизел.Така ще разбереш по добре какво смазва.Тъй като не съм професионалист за това и немога да се впускам в подробности,но това за смазването съм го чували от стари дизелджии
Аз също,но за старите дизели , а незнам 166цата има ли ГНП ,щото най-вече за нея важи.Като нафтата е смотана зимата става като боза а лятото като корасалин и затова се слага или добавка или най-добре трансформатарно масло което подобрява смазването нас ГНПто но за старите които са с ГНП

balev64
30-06-2009, 20:56
По добре гледай да си има TUV.В противен случай си е приключение плюс пари.Ама от друга страна ще видиш как в Гермния се коли проверяват.Мноого е интересно за тези които само гледат и нямат отношение :)

balev64
30-06-2009, 21:06
Рискувам да навлеза в територия която не ми е толкова добре позната но все пак. дизела няма как да работи без помпа.И тази помпа не може да няма триещи се части и елементи.Освен това има дюзи които са подложени на огромно налягане и ако няма малко от малко мазане става проблема.

code
30-06-2009, 21:13
Старите дизелджии по-малко ги слушайте. Добавките за дизел почистват, редуцират емисиите, подобряват цетановото число и т.н. като налееш трансформаторно масло в нафтата кое точно се подобрява, че не ми е ясно? Недейте така, хората карат Евро4 и 5, от ауспусите им излиза планински въздух, ние с маслото в нафтата :coolio:

BMWWW
30-06-2009, 21:14
Рискувам да навлеза в територия която не ми е толкова добре позната но все пак. дизела няма как да работи без помпа.И тази помпа не може да няма триещи се части и елементи.Освен това има дюзи които са подложени на огромно налягане и ако няма малко от малко мазане става проблема.
Аз също вече навлязох във дълбоките води , само че мисля че устройството на Комън Рейл е горивоподаваща помпа и дюзи а няма гориво нагнетателна помпа ГНП (мали срам ме е щото незнам какво пиша).Та За ГНПто е нужна смаска,а за дюзите не съм много сигурен-там проблема беше че ако е калпава нафтата се натрупва сяра по дюзите и ги задръства .

BMWWW
30-06-2009, 21:15
Старите дизелджии по-малко ги слушайте. Добавките за дизел почистват, редуцират емисиите, подобряват цетановото число и т.н. като налееш трансформаторно масло в нафтата кое точно се подобрява, че не ми е ясно? Недейте така, хората карат Евро4 и 5 ние с маслото в нафтата :coolio:
Трансформаторно се изразих ,че е за дизели до 95-6 год.Изобщо не си и помислям за след тия години

balev64
30-06-2009, 21:19
дайте да говорим за нещо друго :)

achkar
30-06-2009, 21:21
дайте да говорим за нещо друго :)
Как да си сложим темпомат. Аз сериозно се зарибих!

code
30-06-2009, 21:26
Сега като се поразрових, явно има някакъв резон в тая смазочност. Преди дизела е смазвал повече заради по-високото съдържание на сяря. На по-новите коли обаче такова гориво не им понася. Ето и материалчето:
http://polytron.bg/index.php?option=com_content&task=view&id=209&Itemid=119
С две думи мазната нафта вече е само в спомените да старите дизелджии! :)

BMWWW
30-06-2009, 21:29
Как да си сложим темпомат. Аз сериозно се зарибих!
:rosso_spider: идеята си е доста яка и е напълно възможно да си ги има кабелите само че да не са свързани щото на повечето коли в завода слагат всички кабели и от както кажат коя с кфи екстри ще е свързват само тия екстри,аз съм чул че на БМВ,Рено,Опел и Пежо правят така за други незнам

P.S. за Темпомата става на въпрос

achkar
30-06-2009, 21:33
Ами при ланчията и явно при алфата е така. Но аз съм пълен лаик в електротехниката, така че ще ми е трудно да син аправя нещо с подръчни материали, освен ако няма подорбно описание как и къде. Аз почвам да търся ръчка за темпомата.

balev64
30-06-2009, 21:35
За темпомата трябва да имаш и датчици на спирачките и на съединителя.Моят винаги се изключва при натискане на спирачка или на съединител.Освен това когато я докарах той не ми работеше и чак след една диагностика при която ми казаха че имам проблем в датчик на съединителя открих съответния датчик регулирах го и веднага след това темпомата проработи.

BMWWW
30-06-2009, 21:36
Ами при ланчията и явно при алфата е така. Но аз съм пълен лаик в електротехниката, така че ще ми е трудно да син аправя нещо с подръчни материали, освен ако няма подорбно описание как и къде. Аз почвам да търся ръчка за темпомата.
искаш ли да ти кажа нещо-как да я намериш?
влез в мобилето и даи на алфа 166 -после дай на подреди по цена и ти излиза една черна за 333лв тя е строшена.Званкай на номера и искай ручката ама бъди много бърз щтото колегите вече прочетоха това хаха.От нея предполагам можеш да намериш датчиците и сичко необходимо за под 200лв

achkar
30-06-2009, 21:44
200 лева са много за една ръчка. а датчиците и всичко би трябвало да ги има по алфата, но е възможно да са с повреда.

balev64
30-06-2009, 21:49
Не се касае за повреда в датчиците а за регулиране.То казано другояче това са едни прости бутони които са на резба и контактуват с педалите .Когато натиснеш педала и бутона дава на късо някакъв норм отв.контакт и се подава сигнал към съответния блок.

achkar
30-06-2009, 21:53
Мда нищо не разбрах, но както казах не съм на ти с електротехниката, поне съм сръчен с ръцете. Иначе му се обадих на тоя и ми иска 100 лева - да е жив и здрав :haha:

BMWWW
30-06-2009, 21:54
200лв май наистина е много така че давай с пазарлък за цялата ръчка и невиждам да не се сдобиеш с нея съдейки по състоянието на Алфата както и невиждам защо да не стане работата с темпомата.

BMWWW
30-06-2009, 21:54
Мда нищо не разбрах, но както казах не съм на ти с електротехниката, поне съм сръчен с ръцете. Иначе му се обадих на тоя и ми иска 100 лева - да е жив и здрав :haha:
Ще я взимаш ли?

achkar
30-06-2009, 21:56
Ще я взимаш ли?
Луд ли си :D успех му пожелавам с продажбата...

BMWWW
30-06-2009, 21:58
Луд ли си :D успех му пожелавам с продажбата...
100 лева никак не са мноgo според мен,аз ако бях на твое място бих я взел веднага само че проблема е че още нямам алфа :d иначе 100% съм сигорен че ще стане работата няма как да не стане

leketo84
30-06-2009, 23:26
100 лева никак не са мноgo според мен,аз ако бях на твое място бих я взел веднага само че проблема е че още нямам алфа :d иначе 100% съм сигорен че ще стане работата няма как да не стане
Стига бе колеги , ако някой ми помогне и наистина е сигурен че имаме тези работи вградени всички 166-ци аз я зимам веднага:evil: ! И ще черпа яко !!! :handshake:

p3shku
01-07-2009, 10:19
Така малко пояснение за тези темпомати... При бензините не става само с ръчка щото нещо трябва да ти управлява дросела... При дизелите става работата но трябва да се отвори да се види дали има изведени кабели защото аз избързах и сега си имам ръчка която нищо не прави... и трябва да намеря някой да ми изведе кабели от компютъра... Кабелите на дизела съдейки по буксите на ръчката трябва да излизат отляво на волана точно над ръчката кадето влиза...

didod
01-07-2009, 11:00
Точно. Не знам при бензинките дори дали самия компютър на инжекциона командва нещата или има друго блокче за целта. Изключвам бензинките с 'електронна' газ от списъка де, ако има такива 166.

pr_00f
01-07-2009, 13:05
100 лева за лостчето си е цена трепач.
Вземайте го бързо.
Относно датчиците на педалите би следвало всички по-нови коли да ги имат ( това съвсем не е експертно твърдение).


За трябва да се наканя да си монтирам системата с копченцата.
Имам много удобна вдлъбнатина на пластмасовата кора под волана - там където свършва пътя на лоста за регулация на височината. Така че след монтажа ако не знаеш че са там няма и да ги видиш копчетата.

Едното е за активиране на системата, а другото за възстановяване на последната зададена скорост.
Оригиналният вариант с лоста има и възможност за + и - на скоростта с определена стъпка.
Мен лично не ми пука - да си постигна необходимата скорост с педала на газта, и после само цъкаш копчето и си в джаза.

http://eshop.bg/eshop3/images_products/pic_large/pbs-11%20copy2.jpg

Аз си взех нещо такова.

А самата схема на ланчата е че пин 1 и 3 на буксата се съврзват постоянно.

Бутон 1 прави връзка на пин 1 и5
Бутон 2 свързва пин 1 и 6
Това е , и си мисля че италианците едва ли са измислили нещо по-различно за 166.

achkar
01-07-2009, 13:58
Сигурно е цена трепач, но не мога да дам 100 лева и да не съм сигурен, че ще стане. Иначе мерси на pr_00f за обобщената информация от темата.

didod
01-07-2009, 14:01
Не забравяйте, че става дума за дизела. Все пак.
Най-добре някой с бензинова и оригинален темпомат да поразгледа как стоят нещата при него.

achkar
01-07-2009, 14:21
Ами в темата, която дадох пък дизеловите имаха проблем май. Ама ме домързя да я прочета изцяло. http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-164-and-166/123978-how-to-fit-cruise-control.html

pr_00f
01-07-2009, 15:52
Ами дори и да дадеш 100 лева и не стане - сигурен съм че ще я продадеш моментално на същата цена.
И ако я вземате - искайте и пластмасовите кори около волана, иначе ще трябва да режете вашите.

NVG
01-07-2009, 17:40
По въпроса за темпомата и аз съм разсъждавал и ми се струва, че пропускате един съществен проблем. Лоста за мигачите/круз контрола върви заедно с този за чистачките. Двата са захванати за общо тяло, което се нанизва на кормилната колона. А за да се стигне до там трябва да се свали волана и ейрбега(без да се отвори). До колкото съм чувал има и някаква спирала за еърбега отзад, която трябва да се навие толкова пъти колкото е била преди свалянето на волана. Всичко това ме притеснява. Някой правил ли го е да каже дали е сложно, изисква ли специални инструменти и т.н.

BMWWW
01-07-2009, 20:32
според мен кабелите ги има и само слагаш ръчката от тая алфа,намираш празно място при бушоните като предположип кой е за темпомата ръчкаш бушона и си готож

pinko
01-07-2009, 22:07
според мен кабелите ги има и само слагаш ръчката от тая алфа,намираш празно място при бушоните като предположип кой е за темпомата ръчкаш бушона и си готож


Не на всички са изтеглени кабелите - на моята 166-ца я нямаше буксата за темпомата, на 156-цата ми също я няма тая букса, хем е Дистинктив.

Така че не бързайте да купувате ръчката - може да не ви са изтеглени кабелите.

Ето такава (трябва да) е буксата при 156 - свободно висяща, като махнете корите

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/166/spa0014mz0.jpg

Ако нямате такава бяла букса под волана, забравяте за темпомат

pr_00f
02-07-2009, 00:28
Същата букса съм пуснал на схемата. Корите на волана се махат и слагат за 5 минути
Благодарско на Бо.

Btw - На 156 изобщо предлага ли се като екстра темпомата ?

leketo84
02-07-2009, 01:22
Така че не бързайте да купувате ръчката - може да не ви са изтеглени кабелите.
Ето такава (трябва да) е буксата при 156 - свободно висяща, като махнете корите!
Ако нямате такава бяла букса под волана, забравяте за темпомат
Колега а как да разбера дали ги имам тези кабели сам мога ли или трябва сервиз :shocking: ? Малко повечко информация ако може да ми се даде че съм доста бос по темата , но съм голям мераклия :drool: !!!!

RoMeO_156_GTA
02-07-2009, 09:47
Колега а как да разбера дали ги имам тези кабели сам мога ли или трябва сервиз :shocking: ? Малко повечко информация ако може да ми се даде че съм доста бос по темата , но съм голям мераклия :drool: !!!!

Ами то и двамата колеги са написали - махаш корите и виждаш дали има или няма :yes:

BMWWW
02-07-2009, 10:08
абе човек колкото и да си бос просто махни корите има ли ги кабелите с буксата мерака ти ще се осъществи

p3shku
02-07-2009, 11:00
По въпроса за темпомата и аз съм разсъждавал и ми се струва, че пропускате един съществен проблем. Лоста за мигачите/круз контрола върви заедно с този за чистачките. Двата са захванати за общо тяло, което се нанизва на кормилната колона. А за да се стигне до там трябва да се свали волана и ейрбега(без да се отвори). До колкото съм чувал има и някаква спирала за еърбега отзад, която трябва да се навие толкова пъти колкото е била преди свалянето на волана. Всичко това ме притеснява. Някой правил ли го е да каже дали е сложно, изисква ли специални инструменти и т.н.

Да аз съм го правил и двете лостчета са едно одщо и се нанизват преди волана + тва не взимайте никви кори защото лостчето с темпомат или без е абсолютно еднакво ... сега по въпроса с буксата при мен я нямаше но се надявам като имам време да отида при някой и ако се навие да ми изтегли кабели от пиновете... ако изобщо е възможно. По въпроса с еърбега: тои си е на букса и се сваля без проблем... след това се вади волана и готово.... а и между другото си купих лостчето за около 40 лева.... не помня точно ... ако се разровите в форума ще видите... от една морга в Горубляне

pr_00f
02-07-2009, 11:51
Е ти си ударил бингото с тази цена.
Проблема е че не се намират лесно и моргаджиите дерат яко :(

leketo84
05-07-2009, 18:55
Ами то и двамата колеги са написали - махаш корите и виждаш дали има или няма :yes:


абе човек колкото и да си бос просто махни корите има ли ги кабелите с буксата мерака ти ще се осъществи
:director:Така сега ето какво има под корите ! Бяла букса има но не е свободна:-( ! Кажете сега имам или нямам шанс за темпомат !!!

p3shku
06-07-2009, 09:59
:director:Така сега ето какво има под корите ! Бяла букса има но не е свободна:-( ! Кажете сега имам или нямам шанс за темпомат !!!

Колега, горната кора повдигни там трябва да е....

leketo84
06-07-2009, 11:36
Колега, горната кора повдигни там трябва да е....
Не там няма нищо дигах Я и нея !!! Не е ли тая белата букса !!!:cry:

leketo84
07-07-2009, 17:46
Момчета какво стана с тази тема мисля че е доста интересна:shutup: ! И все пак някой ако може да ми каже имам ли или нямам изводи ще съм му много благодарен ! :lupe:

p3shku
08-07-2009, 15:41
Момчета какво стана с тази тема мисля че е доста интересна:shutup: ! И все пак някой ако може да ми каже имам ли или нямам изводи ще съм му много благодарен ! :lupe:

Ми нямаш... на ръчката кадето трябва да влиза буксата се намира от към горната страна... + тва я кажи твойта кола с къв мотор е?

didod
08-07-2009, 16:34
Голям бензинов му е мотора :)

Никой с бензинка ли няма оригинален темпомат?

BMWWW
09-07-2009, 10:41
Голям бензинов му е мотора :)

Никой с бензинка ли няма оригинален темпомат?
Има-на 3 v6 24v

didod
09-07-2009, 16:47
Ставаше дума за някой от форума.

BMWWW
10-07-2009, 18:29
Я кажете найстина ли се сваля двигателя за да смениш водната помпа?

qpwo
10-07-2009, 18:38
Я кажете найстина ли се сваля двигателя за да смениш водната помпа?
За ТS не!!!

BMWWW
11-07-2009, 06:50
е не е ли по лесно да свалиш калника отколкото да демонтираш двигателя за една водна помпа

EMo0o
14-07-2009, 02:38
е не е ли по лесно да свалиш калника отколкото да демонтираш двигателя за една водна помпа

Не се откачва двигатела :)

BMWWW
14-07-2009, 08:31
Не се откачва двигатела :)
АМИ?

moniiii
14-07-2009, 19:31
Не там няма нищо дигах Я и нея !!! Не е ли тая белата букса !!!:cry:
Колега виждам ,че си мераклия за автопилот ,затова снимах въпросната букса заради теб...заповядай:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=154966&pid=13546878
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=154966&pid=13546877
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=154966&pid=13546876

Ако я имаш буксата ти трябва това:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=154966&pid=13546875

leketo84
15-07-2009, 00:32
Колега виждам ,че си мераклия за автопилот ,затова снимах въпросната букса заради теб...заповядай:


Ако я имаш буксата ти трябва това:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=154966&pid=13546875
Мони ти си златен бате имам я буксата :tongue2:!!! Така я беха скрили (увили за световно ) , че се бех отказал мислех че нямам ма ти ме надъха пак и наистина ефекта е положителен:flex: ! Я сега помагай за намирането на врътката:yes: !!!

p3shku
15-07-2009, 09:42
Мони ти си златен бате имам я буксата :tongue2:!!! Така я беха скрили (увили за световно ) , че се бех отказал мислех че нямам ма ти ме надъха пак и наистина ефекта е положителен:flex: ! Я сега помагай за намирането на врътката:yes: !!!

Къде точно рови за да я намериш колега?

leketo84
15-07-2009, 12:01
Къде точно рови за да я намериш колега?
:director:Значи както повечето от вас ми казаха да видя под горната кора бяха прави , но там не виждах никаква букса само някакъв плат с изолации и доста сръчно опаковани кабели :nono:! Реших да срежа плата и да вида какво има вътре и оп буксата , предполагам че нарочно ги крият Талянците:angry1: !!!

qpwo
15-07-2009, 14:24
Има ли шанс и ТS от 99 да има такава букса...

achkar
15-07-2009, 14:40
Аз май нямам :(

p3shku
15-07-2009, 15:06
Както казах за хората с ТС няма да минете само с ръчката както при дизелите

moniiii
15-07-2009, 18:22
Мони ти си златен бате имам я буксата :tongue2:!!! Така я беха скрили (увили за световно ) , че се бех отказал мислех че нямам ма ти ме надъха пак и наистина ефекта е положителен:flex: ! Я сега помагай за намирането на врътката:yes: !!!

Радвам се че я намери тая букса...за врътката - само по моргите баце,аз мойта я взех за 100 лева с ебати пазарлъка,но въпреки това нещо не мога да го подкарам автопилота.Ще трябва да я закарам на майстор да види дали са в ред датчиците на педалите ,защото само за това се сещам в момента като причина да не тръгне.Поздрави

moniiii
15-07-2009, 18:25
Къде точно рови за да я намериш колега?
Здрасти колега ,значи буксата се намира под горния декоративен капак на кормилната колона...най - вероятно е увита в дунапрен и е свободно стояща

leketo84
15-07-2009, 19:35
Радвам се че я намери тая букса...за врътката - само по моргите баце,аз мойта я взех за 100 лева с ебати пазарлъка.
Л . С . :surrender:

pr_00f
15-07-2009, 20:13
Радвам се че я намери тая букса...за врътката - само по моргите баце,аз мойта я взех за 100 лева с ебати пазарлъка,но въпреки това нещо не мога да го подкарам автопилота.Ще трябва да я закарам на майстор да види дали са в ред датчиците на педалите ,защото само за това се сещам в момента като причина да не тръгне.Поздрави


На прав път си да провериш датчиците на педалите, но
просто като идея - провери си и бушоните.
На Либрата съвсем случайно забелязах че гнездото на бушона за круиз контрола е празно.

leketo84
18-07-2009, 22:01
Колеги айде да ви се похвала ! Вчера се видяхме с колегата Мони и пробвахме тази ръчка която той си е зел за Темпомата на мене и ХОП всичко заработи и то перфектно !:yes: Много съм доволен и сега си търся ръчка и аз !!! :biker:

leketo84
19-07-2009, 17:58
а и между другото си купих лостчето за около 40 лева.... не помня точно ... ако се разровите в форума ще видите... от една морга в Горубляне Колега какво стана оправили си темпомата ? Дали там от където ти си зел ръчката има една и за мене ? :drive:

p3shku
20-07-2009, 10:59
Колега какво стана оправили си темпомата ? Дали там от където ти си зел ръчката има една и за мене ? :drive:

Значи ръчката я взех от горубляне има една автоморга.. викат му италиянеца... като караш по самоковско посока околовръстното подминаваш сфетофара където се събират самоковско и павел красов и втората пряка вдясно... казва се ул. Пионерска... гледаш за табела Кафе Идън и там свиваш от самоковско... намира се от дясната страна с/у кафето... ама май имаха само едно... инач звънях на такива обяви за коли на части и там ми обаждаха някви ЪпСуртни цени от сорта на 200 лв. Тази автоморга край пазарджик Найденов го има тва нещо за 200лв и е от кола с десен волан но в епера писхе че са еднакви..

leketo84
21-07-2009, 00:51
Колеги аз съм готов :grin:! Зех си целия комплект за 50 лева с малко свалки от Италиянеца :gayfight:! Ходих при едно приятелче жичкаджия , от форума е пича и ми го монтираха много бързо и вече всичко е 6 ! Та сега съм на седното небе много е голям кефа ! Успех и на другите мераклкии :thumbup:!!!

moniiii
24-07-2009, 11:33
Колеги аз съм готов :grin:! Зех си целия комплект за 50 лева с малко свалки от Италиянеца :gayfight:! Ходих при едно приятелче жичкаджия , от форума е пича и ми го монтираха много бързо и вече всичко е 6 ! Та сега съм на седното небе много е голям кефа ! Успех и на другите мераклкии :thumbup:!!!

Еее браво ,колега радвам се за тебе,беше голям мераклия.
От италианеца на овча купел ли го взе автопилота или от другия на горубляне...И за колко време ти я монтираха ръчката на колата.Мерси

leketo84
24-07-2009, 13:30
Еее браво ,колега радвам се за тебе,беше голям мераклия.
От италианеца на овча купел ли го взе автопилота или от другия на горубляне...И за колко време ти я монтираха ръчката на колата.Мерси
Мони , ако не беше ти брат нямаше да имам автопилот мерси пак :dance:! Значи от овча купел го зех с много голям късмет , защото беше единственото :-D! Как изкара на морето :on_da_beach:, аз тръгвам в неделя ? Ако искаш да ти прата координатите на момчетата за 30 минути ми го монтираха мисля че там ще те оправят и тебе без проблеми :humpx:!!!

achkar
24-07-2009, 22:30
Защо някои 166ци имат антенки отгоре, а други нямат? :?

pinko
25-07-2009, 00:20
Защо някои 166ци имат антенки отгоре, а други нямат? :?

Тази антенка е за вградения GSM.

achkar
25-07-2009, 02:07
Знаех си! Мерси.

leketo84
25-07-2009, 02:37
Тази антенка е за вградения GSM.
Добре де това означавали че след като нямам телефон в колата и място за карта на таблото , а имам антенка мога да си сложа тел. ? :surrender:

ACEHOB
27-07-2009, 10:48
Тази антенка е за вградения GSM.

Аз знам че е за навигацията. ГСМ-а не му трябва антена там за да лови.

EMo0o
30-07-2009, 15:32
Аз знам че е за навигацията. ГСМ-а не му трябва антена там за да лови.

Точно! ;) Тази за телефона ако не се лъже е към тази за радиото :)

achkar
30-07-2009, 16:27
Кажете на колко да си помпя задните и предните гуми лятото и зимата. За 16ки по каталог.

bazil4o
30-07-2009, 16:30
Точно! ;) Тази за телефона ако не се лъже е към тази за радиото :)
колеги трябва ми двигател за 156

EMo0o
30-07-2009, 17:56
0878883443 Търси Жоро , мисля че при него се продаваше един 2.4 ;) Ама въпроса ти не е за тази тема мисля , че и за този раздел :)

---------- Post added at 14:56 ---------- Previous post was at 14:55 ----------


Кажете на колко да си помпя задните и предните гуми лятото и зимата. За 16ки по каталог.

Принципно ги дават на 2.2 ама аз ги правя на 2.3-2.4 и съм по-доволен така - 205/55-16 ;)

achkar
30-07-2009, 18:51
0878883443 Търси Жоро , мисля че при него се продаваше един 2.4 ;) Ама въпроса ти не е за тази тема мисля , че и за този раздел :)

---------- Post added at 14:56 ---------- Previous post was at 14:55 ----------



Принципно ги дават на 2.2 ама аз ги правя на 2.3-2.4 и съм по-доволен така - 205/55-16 ;)
И 4тях ли 2.2?

EMo0o
30-07-2009, 22:10
И 4тях ли 2.2?

Ами аз всичките ги правя 2.4 и съм екстра иначе попринцип ги дават 2.2 задни и 2.3 предни , ама ми се струват мекички .. на 2.4 ми лепят идеално :)

zihni
03-07-2012, 13:15
А аз от...

Ass
04-07-2012, 07:52
Кажете на колко да си помпя задните и предните гуми лятото и зимата. За 16ки по каталог.

Налаягането в гумите отпред и отзат е еднакво 2,3 - при празен автомобил до 2,7 при пълно натоварване!

alfa156jtd
04-07-2012, 13:16
Колега,за двигател италианките са нр.1,скоро беше казано,че за двигател 1-во място е на Фиат производството за 2011г. така че не ги омаскарявай.