PDA

View Full Version : Моторче за празен ход



leshoiad
26-06-2009, 11:18
Колеги дайте някакъв снимков материал за облужване на моторчето за празен ход!!! Алтернатор май му се викаше?

spe4elist
26-06-2009, 11:46
Колеги дайте някакъв снимков материал за облужване на моторчето за празен ход!!! Алтернатор май му се викаше?

Това сериозно ли го питаш?!?

qpwo
26-06-2009, 17:21
Алтернатора небеше ли нещо като генератор...подобно...:shutup:

myato
26-06-2009, 21:34
Стъпков мотор колега,алтернатор=генератор.

leshoiad
28-06-2009, 10:08
Да бе стъпков мотор верно, че така беше........... Е някой има ли нещо по въпроса?

Kuker
28-06-2009, 10:50
Да бе стъпков мотор верно, че така беше........... Е някой има ли нещо по въпроса?Не ти трябват снимки.Лесно се сваля и отваря.3-4 болтчета са, останалото е на "щипки".
Обаче моторчето не се обслужва.Единственото което можеш да направиш, е да изчистиш червяка и колелцата от старата смазка, и да сложиш нова.На самото моторче няма какво да правиш.

leshoiad
02-07-2009, 18:14
Мдааааав верно моторчето не се обслужва но пък за сметка на това се адаптира или там както му се вика. Днес процедурата беше извършена ииииии трябва да знаете, че двигателя се държи съвсем по различен начин. Закачиха я на неккъв комп и всичко си дойде на мястото. С учудване разбрах, също така, че колата си е на километрите които си показва на киометража и не е записана нито една грешка. Всички данни на дисплея на компа си бяха в норма, поне по думите на техника.

spe4elist
02-07-2009, 18:19
Чудесно! Къде ти оправиха колата?

Kuker
02-07-2009, 18:55
Мдааааав верно моторчето не се обслужва но пък за сметка на това се адаптира или там както му се вика. Днес процедурата беше извършена ииииии трябва да знаете, че двигателя се държи съвсем по различен начин. Закачиха я на неккъв комп и всичко си дойде на мястото. С учудване разбрах, също така, че колата си е на километрите които си показва на киометража и не е записана нито една грешка. Всички данни на дисплея на компа си бяха в норма, поне по думите на техника.Щом е сменено трябва да мине адаптация.Но от друга страна, винаги съм бил на мнение че първо трябва да се ходи на диагностика, а след това ако проблема не се реши, да се отваря тема във форума.

leshoiad
03-07-2009, 06:22
Как да го разбирам това "сменено"? Не е сменено, просто техника така се изрази за "адаптиране"-то говоря. Не съм сменял стъпков мотор. Но все пак го проверих за цената-222лв. BOSH. А настройката я правих атук в СтЗ в новонабедения сервиз на Алфа Ромео който м/у другото ми е :holiday2:под гъза ;)

Kuker
03-07-2009, 20:37
Как да го разбирам това "сменено"? Не е сменено, просто техника така се изрази за "адаптиране"-то говоря. Не съм сменял стъпков мотор. Но все пак го проверих за цената-222лв. BOSH. А настройката я правих атук в СтЗ в новонабедения сервиз на Алфа Ромео който м/у другото ми е :holiday2:под гъза ;)Нямам в предвид "сменено", а сменено.Това което знам аз, е че ако свалиш моторчето, и пак го закачиш, няма нужда от адаптация.Може да има игра на обороти, но е временно явление, връткаш едно кръгче и си готов /като не пропускаш да настъпиш педала до край/.Но, ако свалиш мпх-то, и го замениш с друго, трябва адаптация.Също, ако го смениш с друго, и след това върнеш старото, пак трябва адаптация.