PDA

View Full Version : Чистачки - проблем



giliev
28-06-2009, 16:37
Здравейте колеги,
имам дребен но дразнещ проблем с чистачките, за който не можах да открия тема. Когато дръпна лостчето да измия стъклото, пръскалките пръскат, но чистачките не тръгват. Знаете ли къде е релето за чистачките, защото нещо не мога да го намеря или откъде идва проблема ?
Предварително Благодаря !

ludkanar
28-06-2009, 18:46
Здравейте колеги,
имам дребен но дразнещ проблем с чистачките, за който не можах да открия тема. Когато дръпна лостчето да измия стъклото, пръскалките пръскат, но чистачките не тръгват. Знаете ли къде е релето за чистачките, защото нещо не мога да го намеря или откъде идва проблема ?
Предварително Благодаря !

и при мен колега е така,но се появи и още един проблем.на първата степен ми тръгват отместват се 5 см и спират,на другите степени си работят.извинявай че ти ползвам темата да попитам и аз.поздрави

Xtrime7
28-06-2009, 21:03
и при мен колега е така,но се появи и още един проблем.на първата степен ми тръгват отместват се 5 см и спират,на другите степени си работят.извинявай че ти ползвам темата да попитам и аз.поздрави

Извади си моторчето смени му греста,почисти му пътечките и леко натегни пластинките за по-хубав контакт.И едновременно с това където са двата извода за чистачките им извади осите и почисти втулките.Смазваш и сглобяваш.

giliev
28-06-2009, 21:15
Благодаря колега, но днес това го направих. Разглобих моторчето, почистих пистите, почистих и контактите, няма резултат. Вероятно е нещо по платката. Освен ако няма някъде релета.

giliev
28-06-2009, 22:25
Имам чувството, че съм един от най - големите каръци ! Нима сме само двама с подобни проблеми ?

slav40
29-06-2009, 14:06
3-ма сме .............!

trusnto1
30-06-2009, 11:39
Четирима ставаме.
Само че при мен е малко по-различен проблема.От няколко дни не винаги успявам да ги пусна с лостчето, а когато успея започват да работят и по някое време докато си карам спират на произволно място(най-гадно е в средата на стаколот като ми спрат) и за да паднат отново трябва да изключа от контакт и пак да включа тогава се прибират.Според мен проблема е в лостчето, нещо сигурно не дава добър контакт ще взема тия дни да го отворя и да видя дали е от там.

giliev
30-06-2009, 14:20
Някой знаели как точно се сваля това лостче за чистачките ? Щото на Дедра знам как става, ама на Алфата не съм сигурен. И по точно дали е отделен модул или излиза заедно с това за мигачите, като се сваля пр. волана.

ludkanar
30-06-2009, 18:20
Извади си моторчето смени му греста,почисти му пътечките и леко натегни пластинките за по-хубав контакт.И едновременно с това където са двата извода за чистачките им извади осите и почисти втулките.Смазваш и сглобяваш.

значи аз веднъж го разглобявах,натегнах пластинките,почистих пътеките,но несложих грес.дали може да е от това

giliev
30-06-2009, 22:17
Колега, мисля си, че става въпрос за контакти на реле или тези на превключвателя на волана. Проблемът е обаче, че не зная къде е релето за чистачките, а и как се сваля превключвателя за да ги проверя.

Stranger65
01-07-2009, 14:34
Щом мислите, че моторчето и пистите по него са ви ОК - добре. Но все пак проверете отново!
Едва тогава тръгвайте към електрониката. На лостчето има превключвател за интервала - и него проверете
Електрониката оставете за най накрая защото регулаторът не е само обикновено реле

giliev
01-07-2009, 14:36
Колега имаш ли идея как се сваля лостчето ?

Stranger65
01-07-2009, 15:46
Колега имаш ли идея как се сваля лостчето ?
Не, съжалявам

vovata
01-07-2009, 16:09
Първа и елементарна проверка: пускате чистачките на 2,отваряте лоста за движение на волана и почвате да го движите на горе-надоло.Ако чистачките спират,отваряте кората (долната на 3 винта е) и зад лоста на светлините има една голяма букса,тя прави лоша връзка. Дано да съм помогнал на някои.

П.П. за 156

giliev
01-07-2009, 16:38
Много благодаря колега, ще го пробвам възможно най - скоро.

ludkanar
01-07-2009, 19:58
Първа и елементарна проверка: пускате чистачките на 2,отваряте лоста за движение на волана и почвате да го движите на горе-надоло.Ако чистачките спират,отваряте кората (долната на 3 винта е) и зад лоста на светлините има една голяма букса,тя прави лоша връзка. Дано да съм помогнал на някои.

П.П. за 156

значи моите сисе пускам и си се спират там където върна лостчето несе връщат сами.оттам и първата степен несработва т.е. когато ги включа на 1 отместват се 5 см и спират:shocking:

marian
01-07-2009, 20:58
Я пробвайте дали работят при свален волан в най долна позиция.

slav40
02-07-2009, 12:40
И моите отлепват 5 см и спират като са на първ позиция!
Волана винаги ми е бил в най-долна позиция и издърпан към мен..... ако има значение!
А като е по-студено въобще не искат да тръгнат. Само се чува едно пристъргване от към моторчето и немогат да зацепят! Така 2-3 пъти и спира и да стърже ...... като позагрее се оправя от само-себеси .... Луда работа!

giliev
03-07-2009, 09:54
Здравейте колеги !
Пустите му чистаки работят и при свален волан, и при издърпан, и когато го движиш нагоре и на долу. Обаче като пръскаш чистачките не тръгват. Не знам какво да правя, дразня се вече !

ksf
04-07-2009, 22:03
Много е важно първо да почистите щарнирите на механизма на чистачките. Разглобявате, почиствате, смазвате и сглобявате.

fiore
06-07-2009, 19:52
Щом мислите, че моторчето и пистите по него са ви ОК - добре. Но все пак проверете отново!
Едва тогава тръгвайте към електрониката. На лостчето има превключвател за интервала - и него проверете
Електрониката оставете за най накрая защото регулаторът не е само обикновено реле

Колегата казва че при пускане на пръскачките не се включват чистачките, а не че въобще не му работят чистачките(или не съм разбрал)
Не го вкарвайте там където няма работа. Това за което пишеш е вярно ако въобще не работеха.


Много е важно първо да почистите щарнирите на механизма на чистачките. Разглобявате, почиствате, смазвате и сглобявате.

Още едно мнение извън питането!

ksf
09-07-2009, 13:11
Здравейте колеги,
имам дребен но дразнещ проблем с чистачките, за който не можах да открия тема. Когато дръпна лостчето да измия стъклото, пръскалките пръскат, но чистачките не тръгват. Знаете ли къде е релето за чистачките, защото нещо не мога да го намеря или откъде идва проблема ?
Предварително Благодаря !


и при мен колега е така,но се появи и още един проблем.на първата степен ми тръгват отместват се 5 см и спират,на другите степени си работят.извинявай че ти ползвам темата да попитам и аз.поздрави


значи моите сисе пускам и си се спират там където върна лостчето несе връщат сами.оттам и първата степен несработва т.е. когато ги включа на 1 отместват се 5 см и спират:shocking:


И моите отлепват 5 см и спират като са на първ позиция!
Волана винаги ми е бил в най-долна позиция и издърпан към мен..... ако има значение!
А като е по-студено въобще не искат да тръгнат. Само се чува едно пристъргване от към моторчето и немогат да зацепят! Така 2-3 пъти и спира и да стърже ...... като позагрее се оправя от само-себеси .... Луда работа!

При мен беше същото. Проблема се появяваше само при задейсване на пръскалките и при импулсния режим на работа на чистачките. Осите на механизма бяха клеясали. Предполагам, че при това положение се задейства термичната защита на моторчето заради по-голямото натоварване и или не отмества чистачките изобщо (чува се само едно "цък") или тръгва и спира.

ПП Пистите на червячното колело на моторчето бяха наред нямаше нагар, пластинките си опираха нормално.

ludkanar
10-07-2009, 23:31
Я пробвайте дали работят при свален волан в най долна позиция.

същото е :shocked:

giliev
12-07-2009, 12:14
Здравейте, вече реших проблема с чистачките. Проблема очевидно е бил в платката, която е към моторчето. Взех ново моторче / втора употреба / за късмет то въобще не тръгна, но използвах платката му и сега всичко е наред. Разбирасе почистих и смазах целия механизъм, както и осите на чистачките, вадят се елементарно, на зегерки са. Общо взето цялата работа е за един час. При мен така се реши проблема, надявам се съм помогнал на някого !:smile: