PDA

View Full Version : Лустрация - ех, мечти, мечти



търтей
29-06-2009, 22:13
Сред кандидатите за депутати има 139 агенти на ДС
[...]
в листите на социалистите има 13 сътрудници на бившите служби
[...]
Общо петима са жълтите претенденти с досие
[...]
Партията на Бойко Борисов има общо петима агенти в листите си
[...]
Сред кандидатите на РЗС 9 са с агентурно минало, в ЛИДЕР - 6, в "Атака" - 4
[...]
От всички 18 формации, които участват в парламентарните избори, комисията не е установила кандидати с досиета само в три - "Синята коалиция", "Зелените" и партия ПЛАМ
[...]

Агентите в листите на основните партии
ГЕРБ - 5
БСП - 13
ДПС - 25
"Атака" - 4
"Синята коалиция" - 0
НДСВ - 5
ЛИДЕР - 6
РЗС - 9


Яко, а.
Мислете.

old alfist
29-06-2009, 22:32
Яко, а.
Мислете.
Няма, какво да мислим - ти си от "Синята коалиция" щом си избрал този цитат.

code
29-06-2009, 22:48
Няма, какво да мислим - ти си от "Синята коалиция" щом си избрал този цитат.
Търтего е спипан!! :laughing1::roll2:

koolio
29-06-2009, 23:32
Ама някой още ли вярва сериозно, че ще разкрият доносниците и ще ги елиминират от политическия живот? Това с досиетата се използва само за шантажи, всяка предишна власт е лик видирала спомените за себе си за разни срамни малки тайни.:lsabre:

BatVas
29-06-2009, 23:47
Лошото , че с Търтея като гласуваме за синята коалиция получаваме мутрата бойко :)

RAT
30-06-2009, 08:46
Не обичам никакви методи и практики свързани с лустрация. Вярвам, че хората се променят. Вярвам във възможността да се даде втори шанс, НО........
поздравявам колегата търтей за тази извадка, тя е кратка, но адски показателна и съдържа много информация в себе си.
Доказателство са и последните клипчета с брадвата. Те свидетелстват за безумен страх. Тези клипчета и то излизащи от партия като БСП , говорят за страх на котка сгащена в ъгъла, сами си отговорете защо?
Твърдо против съм участието на всякакви сътрудници на бившите служби във властта, но за съжаление вече е твърде късно за подобни неща. :choice:

warbah
30-06-2009, 09:04
Мдаа голяма е нашта трагедия.

BatVas
30-06-2009, 10:48
Баси тия нещастници дето се правят на много морални и честни РСЗ колко агенти извадиха - определено са създадени от ДПС и БСП.

morfius
30-06-2009, 11:00
Лустрация... да ама не би, това трябваше да стане още 92... вече е много много късно за съжаление.
А досиетата отдавна трябваше да са отворени или изгорени... в този си вид са само инструмент за шантаж.

bouncer
30-06-2009, 11:10
оффффффф за пореден път си казвам че няма да пиша в такива теми и пак пиша.
добреееее нека си представи мследната ситуация. роден си около 1950 година. Растеш и живееш в режим и нямаш много избор какво и да правиш и как да го правиш. В един момент решаваш че искаш да направиш нещо за страната си и се посвещаваш на нея. учиш, развиваш се и стигаш до службите за сигурност, каквито има всяка една страна. там има един 7-ми отдел "Политическа полиция" това са хора, които следят дали не се разказват вицове за властта и дали не се говори срещу партията. Ти обаче не работиш там. Ти работиш като разузнавач ил контраразузнавач и основната ти задача е да събораш информация за страната си в чужбина или да следиш за чуждите шпиони в България. Такива хора има много и днес и те продължават да работят за страната си. питам сега аз дали те са под един знаменател със служителите на политическа полиция и защо като им пише че са работили в ДС всичко го приемат за нещо лошо?!?!? а не са ли работили те за страната си?!!?? само у нас ли е това? нямат ли другите страни разузнаване и контраразузвнаване? защо петниме имената хора, които нямат нищо общо с режима и патрията само защото са правили нещо достойно? Търтей?

търтей
30-06-2009, 11:34
оффффффф [...]Търтей?

Теоретично си прав. Като видиш имената на хората, обаче, ти става ясно защо не си прав.

Kuku
30-06-2009, 11:37
И аз цял живот се питам, какво е лошото на ДС?
А на Д(АН)С?

RAT
30-06-2009, 11:44
оффффффф за пореден път си казвам че няма да пиша в такива теми и пак пиша.
добреееее нека си представи мследната ситуация. роден си около 1950 година. Растеш и живееш в режим и нямаш много избор какво и да правиш и как да го правиш. В един момент решаваш че искаш да направиш нещо за страната си и се посвещаваш на нея. учиш, развиваш се и стигаш до службите за сигурност, каквито има всяка една страна. там има един 7-ми отдел "Политическа полиция" това са хора, които следят дали не се разказват вицове за властта и дали не се говори срещу партията. Ти обаче не работиш там. Ти работиш като разузнавач ил контраразузнавач и основната ти задача е да събораш информация за страната си в чужбина или да следиш за чуждите шпиони в България. Такива хора има много и днес и те продължават да работят за страната си. питам сега аз дали те са под един знаменател със служителите на политическа полиция и защо като им пише че са работили в ДС всичко го приемат за нещо лошо?!?!? а не са ли работили те за страната си?!!?? само у нас ли е това? нямат ли другите страни разузнаване и контраразузвнаване? защо петниме имената хора, които нямат нищо общо с режима и патрията само защото са правили нещо достойно? Търтей?

Уважавам до известна степен този начин на мислене. Въпросът тук е да се внесе едно уточнение, а то е следното, партия и държава бяха едно цяло. Работил си за държавата респективно работил си за партията. Трябва и друго уточнение да се внесе. Всеки преход взема своите жертви. Хубаво съгласен съм били са умни били са отличници станали са агенти, били са по върховете някои от тях, но идва смяна на властта и изцяло нов модел политически и икономически модел. Сам трябва да се оттеглиш, сам трябва да кажеш - това не е моята идеология не е моят режим, това не е онова, за което съм подготвян и за което съм обучаван. Врагът вече не е този, за който мен са ме обучавали и редица други неща. И понеже в България малко хора имаха достойнството да се оттеглят сами, ние имахме нужда от закон за лустрацията.

morfius
30-06-2009, 12:05
оффффффф за пореден път си казвам че няма да пиша в такива теми и пак пиша.
добреееее нека си представи мследната ситуация. роден си около 1950 година. Растеш и живееш в режим и нямаш много избор какво и да правиш и как да го правиш. В един момент решаваш че искаш да направиш нещо за страната си и се посвещаваш на нея. учиш, развиваш се и стигаш до службите за сигурност, каквито има всяка една страна. там има един 7-ми отдел "Политическа полиция" това са хора, които следят дали не се разказват вицове за властта и дали не се говори срещу партията. Ти обаче не работиш там. Ти работиш като разузнавач ил контраразузнавач и основната ти задача е да събораш информация за страната си в чужбина или да следиш за чуждите шпиони в България. Такива хора има много и днес и те продължават да работят за страната си. питам сега аз дали те са под един знаменател със служителите на политическа полиция и защо като им пише че са работили в ДС всичко го приемат за нещо лошо?!?!? а не са ли работили те за страната си?!!?? само у нас ли е това? нямат ли другите страни разузнаване и контраразузвнаване? защо петниме имената хора, които нямат нищо общо с режима и патрията само защото са правили нещо достойно? Търтей?

Проблема идва от това, че там почти всички останали след 89 сами се сложиха под един знаменател, тия дето ги говориш свестните избягаха като попарени (познавам такива) от това което ставаше и как кадрите на политическия отдел оглавиха останалите отдели и нароени от партията майка фирми.
Но това няма общо с разговора...
Законите за лустрация касаят УПРАВЛЕНИЕТО на държавата, е там място нямат.
Иначе още 50 години ще живеем във феодалосоцизвращенизъм.

dimo
30-06-2009, 13:18
Проблема идва от това, че там почти всички останали след 89 сами се сложиха под един знаменател, тия дето ги говориш свестните избягаха като попарени (познавам такива) от това което ставаше и как кадрите на политическия отдел оглавиха останалите отдели и нароени от партията майка фирми.
Но това няма общо с разговора...
Законите за лустрация касаят УПРАВЛЕНИЕТО на държавата, е там място нямат.
Иначе още 50 години ще живеем във феодалосоцизвращенизъм.
Точно .

fred
30-06-2009, 14:19
Трябва да има лустрация, наистина няма да бъдат разкрити всички такива, но поне, тези, за които има данни не трябва да заемат ВИСШИ /пак подчертавам, нека бъдат обикновени служители/ държавни длъжности, както и да не бъдат избирани за депутати и съветници.


И аз цял живот се питам, какво е лошото на ДС?
А на Д(АН)С?

Ами полза от тях няма, а вреда в изобилие:choice:

Kuku
30-06-2009, 14:32
Слушам те (чета) с интерес?!

fred
30-06-2009, 14:38
Общо взето са оплетени в едно кълбо с мутри, всякакви съмнителни струтури от бившия източен блок, най вече бившите КГБ и т.н.При такива структури проблема идва от там, че почти безконтролната власт, която имаха преди 1989 г. /а след тая дата и малкия контрол, който имаха изчезна/се изроди в алчност за първоначално натрупване на капитал.
Не случайно ДПС е партия, в която почти няма някой, който да не е бил свързан с ДС в ръководството и.
Затова-нека си работят в частния бизнес, да бъдат и обикновени държавни чиновници, но да не бъдат хора, които заемат висши постове, депутати и общински съветни.и Поставянето на такива, както се и вижда от досегашната ни история води, до там, че връзките им с упоменатите по горе личности и организации води до вреди на държавта.За да се задържи това положение пък няма и интерес от силни и независими държавни органи, които да се противопоставят на подобни явления.

Kuku
30-06-2009, 14:43
Искаш дакажеш, щом не е ДС значи е цвете?

bouncer
30-06-2009, 15:15
Няма как да се съглася с тези тези поради факта, че разкриването на пълната агентурна мрежа на ДС ще срина тотално националната ни сигурност поради факта, че разкриването на агентурната мрежа ще доведе до разкриване на настоящата такава ( две и две прави четири). Какво значи да се оттеглиш от службите за сигурност? Казваш ми аз си тръгвам не ме кефите вече нищо че имам достъп до ебем ти информацията и довиждане? Дали?
Не може да се проваля живота на всички тези хора които са работили за родината си като ги сочите с пръст и им слагате клеймо агент на ДС!
А пък за това че полза няма от агенциите за национална сигурност.....няма дори да коментирам.
Търтей освен че пак философстваш не видях доводи с които да ме оборваш?!??

Нещо главни букви, това онова, е добре да употребяваш. Знам че го можеш ;)

Пчелице мила, оправих си правописа. Целивам те!

morfius
30-06-2009, 15:25
Колега, тръгвали са си, баш са си тръгвали, напускали са и са се пенсионирали.
Какво мислиш, че в другите държави работещите в структурите не се пенсионират и не напускат?
И никой не говори за никакво пълно разкриване, а за забрана бишви кадри на ДС от времето на социълизъмо да заемат държавни управленски постове.
Който наруши такъв закон и в следствие на това бъде огласен - се саморазкрива на практика.

търтей
30-06-2009, 15:28
Търтей освен че пак философстваш не видях доводи с които да ме оборваш?!??

Правилно не си видял. Изобщо не се опитвам да те оборвам. Щом не разбираш къде е проблема - значи не разбираш.
Идеята е да се замислите, нямам намерение да убеждавам никого в нищо.
Пък "който има уши да слуша, нека слуша!"

fred
30-06-2009, 15:39
Искаш дакажеш, щом не е ДС значи е цвете?

Не, но твърдя, че голяма заслуга за това положение в което сме в момента като икономическо състояние и обществено положение, имат точно тия от ДС.Ако МВР, ДАНС, съд, прокуратура,НС и прочее се изчистят от такива ситуацията ще бъда различна.Но това не е изгодно за тях.В мътната вода всичко е по лесно, естествено, че има и такива, които не са от ДС и също се възползват, както могат в ситуацията.
Не случайно в Германия след 1944, а и в почти всички по западно разположени от нас страни от бившия соц лагер има лустрация в различни степени.На дъното от гореспоменатите сме ние с Румънците, при тях работата с тяхното си ДС е същата.
В Сингапур например, без да имат ДС, когато на власт идват военните арестуват масово полицаи и митничари и подобни, свързани със старият режим и ги освобождават само при доказване, че са невинни-незабъркани в подобни сделки. Сега Сингапур е сталибен, инвестициите растат и т.н.

Old Fox
30-06-2009, 16:36
И никой не говори за никакво пълно разкриване, а за забрана бишви кадри на ДС от времето на социълизъмо да заемат държавни управленски постове.
.
Toва точно защо? Визирам тия не работили в така популярния 7ми отдел.

georgyg
30-06-2009, 17:24
Лустрация, ако имаше, то това трябваше да стане в зората на демокрацията, а не 20 години по-късно. Просто сега няма смисъл, а и не виждам какво лошо има да работиш за държавата, друг е въпроса кой какво е работил...

RAT
30-06-2009, 17:36
Пак трябва да се повтарям, но аз съм упорит и малко нахален.
Всички работили за държавата са работели за комунистическата партия респективно за големият и баща комунистическата партия в СССР.
Комунизмът е идеология, те са защитавали тази идеология. Не може сега да бъдат научени да защитават нещо, което НЕ РАЗБИРАТ как точно функционира. Обучавани са специално за това.
Всеки служител на ДС е можел да се оттегли, убеден съм в това. Но това не означава да стане журналист или зам министър, или шеф на политическа партия, или издател на вестник.
Моите уважения, но не става така.
И батака се вижда. Той е очеваден.
Няма по лошо нещо от "зависими от някой, министри, депутати, шефове на бордове, шефове на заводи и псевдобизнесмени".

morfius
30-06-2009, 17:49
Toва точно защо? Визирам тия не работили в така популярния 7ми отдел.

Защото са обвързани с провалена идеология, отречени методи и съюзни връзки останали в миналото.
Защото са уязвими за шантаж от служби на други държави.
Защото така се прави - доказва го разликата в развитието на държавите провели лустрация и тези като нашата.

И не беше ли 6 ти отдел/управление?

И пак ще кажа, вече е късно, омазването там е пълно, досиетата са редактирани, държавата превърната във феодално владение!
Сега единствения полезен ход е изгарянето на де що е останало досие и бавно пълзене по пътеката на създаването на гражданско общество.
Пък подобрение - след 40 години най-рано.

bouncer
30-06-2009, 18:00
Структура [редактиране]
Първо главно управление се е занимавало с външно разузнаване. Негов приемник от 1990 г. е Националната разузнавателна служба
Второ главно управление е контраразузнаване, известно днес като Национална служба Сигурност
Трето управление е военното контраразузнаване, но е независима институция от РУМНО
Четвърто управление
Оперативно-техническо (до 1986)
Икономическо (от 1986)
Пето управление - безопасност и охрана (УБО); обезпечава охраната на висшите политически фигури на държавната власт. (днес Национална служба за охрана).
Шесто управление - вътрешна сигурност; тогава включвало политическа полиция; днес е наследено от Главна дирекция за борба с организираната престъпност. То е имало следните отдели
Първи отдел работи сред интелигенцията. Под негов контрол са творчески съюзи като тези на писателите, художниците, журналистите, музикалните дейци, преводачите, филмовите дейци и т.н.
Втори отдел работи сред висшите училища и студентите.
Трети отдел отговаря за духовенството, евреите, арменците, белоемигрантите.
Четвърти отдел е специализирал в протурски и промакедонски национализъм.
Пети е внедрявал агенти във „вражеския контингент“ като земеделци и социалдемократи.
Шести отдел е следял за промаоистка и антипартийна дейност.
Седми — информационен анализ и анонимна дейност.
Централна информационно-аналитична служба (от 1980 е управление)

Така. айде сега всеки честно и ръка на сърцета да си признае майка му и баща му не са ли работили в държавно предприятие по време на соца? щото това значи че са работили за държавата респективно за СССР по логиката на колегата. аз не виждам какво лошо има в това да си разузнавач и да защитаваш интересите на държавата ти. хората работили в първо и второ управление за мен са достойни мъже. а и никой не се пенсионира от службите колеги. просто стават извънщатни сътрудници. завинаги.

morfius
30-06-2009, 18:03
Е щом ти харесва хала на държавата ни... ок, аз спирам с темата.

bouncer
30-06-2009, 18:07
чакай сега - това са две различни неща! аз както виждашединствено съм против поставянето на всички от ДС под един знаменател защото според мен е неправилно! от тук нататък в политичеки спорове не се меся!

warbah
30-06-2009, 18:29
Не е ли ясно все още че държавата ни продължава да се командва от Москва.Тези които са на кормилото са в служба на Московската върхушка.

Old Fox
30-06-2009, 19:20
Защото са обвързани с провалена идеология, отречени методи и съюзни връзки останали в миналото.
Защото са уязвими за шантаж от служби на други държави.
Защото така се прави - доказва го разликата в развитието на държавите провели лустрация и тези като нашата.
.

Tи си този който винаги призовава да не се подлагаме на прмиване на мозъци, да не се поддаваме на пропаганда и т.н.
Как го реши това за всички от ДС? Нали говорим за извън полит отдела? То така се почна яко набиване в главите на хората че ДС са престъпници и главорези-комунисти по всички възможни канали. Ето го и резултата - да искаме закони против бивши членове на ДС. Чиста проба пропаганда. Хубаво е и ти да отвориш очи, не само да призоваваш към това.
Стига с тази идеология. Далеч не цялата ДС се се занимавала с проблеми на идеологията.

търтей
30-06-2009, 19:54
Далеч не цялата ДС се се занимавала с проблеми на идеологията.

Това е вярно.
Но, според мен цялата ДС, МВР, БА и пожарна НЯМАТ място в политиката.
Мисля че причините са ясни на всички.

code
01-07-2009, 07:30
Колеги, ето я системата в нашата държава, и тя важи на всички нива от горе до долу:
http://vbox7.com/play:e5397b45 :innocent::yes:
Кой откъде е все тая, манталитета си е един. . .

georgyg
01-07-2009, 08:52
Така. айде сега всеки честно и ръка на сърцета да си признае майка му и баща му не са ли работили в държавно предприятие по време на соца? щото това значи че са работили за държавата респективно за СССР по логиката на колегата. аз не виждам какво лошо има в това да си разузнавач и да защитаваш интересите на държавата ти. хората работили в първо и второ управление за мен са достойни мъже. а и никой не се пенсионира от службите колеги. просто стават извънщатни сътрудници. завинаги.

Това е ясно за всички, но може и от страха да е било, но престъпността е била в пъти по ниска и да те спре милиция и ти да не спреш, те това е нямало как да стане. Тука във форума имаше изказвания, че защо да спира и разни подобни.


чакай сега - това са две различни неща! аз както виждаше динствено съм против поставянето на всички от ДС под един знаменател защото според мен е неправилно! от тук нататък в политичеки спорове не се меся!

Поставянето на една група хора под общ знаменател ВИНАГИ Е ГРЕШНО.

Това е все едно да кажеш - Всички, койти карат Алфаромео карат бързо, защото колите са бързи. Е да ама ако има един, който кара нормално, то това е изключение, което винаги ще го има.


Това е вярно.
Но, според мен цялата ДС, МВР, БА и пожарна НЯМАТ място в политиката.
Мисля че причините са ясни на всички.

Това е самата истина, но проблема идва от самите политици. Просто те са толкова малко, че вероятно нямат и 10% в парламента, другите са там с икономически цели. А и никога не се знае, кой какво е работил за службите.
Както се казва "Монетата винаги има две страни".

georgyg
01-07-2009, 08:55
Колеги, ето я системата в нашата държава, и тя важи на всички нива от горе до долу:
http://vbox7.com/play:e5397b45 :innocent::yes:
Кой откъде е все тая, манталитета си е един. . .

Мисля, че си сбъркан и то доста. Все от 60 000 човека в МВР има малко честни, работещи и професионалисти.

п.с. Този, който дава пари също е не по малко виновен.

dimo
01-07-2009, 09:56
На колегата bouncer и на други гоито твърдят че държавна сигурност е работила за държавата ще кажа че това не е вярно.
Държавна сигурност е работила и работи само и единствено в своя полза и в полза на комунистическия режим тук и в СССР.Врагове са и били всички нормални хора с лично мнение както и така наречените западни държави .
Основни занимания са били гнусни доноси , репресии ,терор, изнудване ,шантаж над населението в това отношение по нищо не се различават от гестапо.
Хората на държавна сигурност в момента са и в политиката и в организираната престръпност.

Old Fox
01-07-2009, 10:03
Основни занимания са били гнусни доноси , репресии ,терор, изнудване ,шантаж над населението в това отношение по нищо не се различават от гестапо.
.

Aйдеее, да си цитирам ли горния пост или няма нужда? Ти може би си бил/си част от системата или тия "факти" си ги чел в пресата?

RAT
01-07-2009, 10:05
Няма как, "сърце буйно не трае" -цитатът не е точен.
Пак ще пиша.

Колегата, bouncer e изброил всички отдели на службите за сигурност, но не е уточнил, че службите на ДС винаги работят в тясно взаимодействие. Какво имам предвид. Много просто е, когато някой различен от шести отдел надуши нещо от компетенцията на шести отдел, той сигнализира на този същия отдел. Надявам се да бъда разбран.
Големият проблем на бившите кадри на ДС е, че те всичките са зависими, това е истината. Нямат място в политическия живот на една демократична страна. Никой не отрича правото им на живот и на работа и всичко останало, но не бива да определят политическия път на България. Аз бих се разпрострял и към журналистиката и някои други ръководни постове, но не искам да залитам в крайности.
Искам да бъда разбран правилно. Нямам нищо против тези хора, но те са идеологически обременени.

koolio
01-07-2009, 10:11
Баунсър е донякъде прав. Затова казвам, че веднага след падането на режима трябваше да бъдат разкрити ПОЛИТИЧЕСКИТЕ ДОНОСНИЦИ а не РАЗУЗНАВАЧИТЕ и да бъдат елиминирани от обществения и политическия живот. Щото със старите нов бардак не става. Но СЕГА, 20 години след падането на ржима, когато всяко правителство е имало достъп до архивите, съответно възможността да унищожи или съответно сътвори удобни за себе си факти, темата за досиетата е безсмислена дъвка в устата на политици, които няма какво да кажат.
Да не говорим, че начинът по който се разгласява информацията от тъпите медии е крайно некоректен. Появи се бомбастично заглавие - еди кой си имал картонче. Ама той ли е бил доносник, срещу него ли е имало доноси - тва се спомянава с две думи в края на материала. Впоследствие за някои се оказва, че дори не е имало нищо за тях (Доньо Донев), но си отиват опетнени от този свят. Е ако това е борбата срещу доносниците - нищо чудно, че растат и процъфтяват.

bouncer
01-07-2009, 10:19
Плъх,
изказването ти граничи с абсурда, но дори няма да си правя труда да го коментирам!

dimo
01-07-2009, 10:59
Aйдеее, да си цитирам ли горния пост или няма нужда? Ти може би си бил/си част от системата или тия "факти" си ги чел в пресата?

Семейството ми е потърпевшо точно от тази система точно по начина по който съм го написъл :гнусни доноси , репресии ,терор, изнудване ,шантаж ,което за нещастие ме прави един вид потърпевш участник в тази система ясно !

Old Fox
01-07-2009, 12:05
Семейството ми е потърпевшо точно от тази система точно по начина по който съм го написъл :гнусни доноси , репресии ,терор, изнудване ,шантаж ,което за нещастие ме прави един вид потърпевш участник в тази система ясно !

Напълно възможно и вероятно. Никой не оспорва че го е имало това.
Обаче пишеш "основни занимания..." просто не е така.

code
01-07-2009, 17:30
Мисля, че си сбъркан и то доста. Все от 60 000 човека в МВР има малко честни, работещи и професионалисти.
Сбъркан си ти, ако си се сблъсквал с простотии колкото мен друга песен ще пееш. Ако имаш някаква розова представа за обстановката не си в час.

dimo
01-07-2009, 18:11
Напълно възможно и вероятно. Никой не оспорва че го е имало това.
Обаче пишеш "основни занимания..." просто не е така.

Не само е възможно и вероятно ами е било основна и системна политика

В края на декември 1944 г. Министерски съвет приема наредба за откриване на “трудово-възпитателни общежития за политически опасни лица”. Без съд и присъда в т.нар. лагери са изпратени хиляди хора. В тях попадат културни дейци, учени, лекари. Още в първите дни след 9 септември 1944 г. са арестувани около 20 000 души. Голяма част от тях са екзекутирани в края на септември и началото на октомври. Избитите са заравяни в общи гробове и изхвърляни като боклук в кладенци, реки, шахти и др. В белене са били давани на прасетата.

Според Специалната комисия, разследвала жертвите на лагерите, от 1944 г. до 1962 г. през тях преминават 23 531 души, от които 2089 са жени. Най-голям е броят на лагеристите в Белене - 9933. Осъдените по политически причини са 14 647 души.

30 000 души ! Ами семействата им тероризирани в продължение на десетилетия ?!? Децата ,внуците системно тъпкани и унижавани ,лишавани от основни граждански права ?!?Не е ли това геноцид?И реално на никой не е потърсена сметка и никой потърпевш по никакъв начин не е компенсиран .

В момента управляват децата и внуците на тези престъпници и искат още да управляват ,както каза Търтея хубаво се замислете ...

RAT
01-07-2009, 20:01
Не само е възможно и вероятно ами е било основна и системна политика

В края на декември 1944 г. Министерски съвет приема наредба за откриване на “трудово-възпитателни общежития за политически опасни лица”. Без съд и присъда в т.нар. лагери са изпратени хиляди хора. В тях попадат културни дейци, учени, лекари. Още в първите дни след 9 септември 1944 г. са арестувани около 20 000 души. Голяма част от тях са екзекутирани в края на септември и началото на октомври. Избитите са заравяни в общи гробове и изхвърляни като боклук в кладенци, реки, шахти и др. В белене са били давани на прасетата.

Според Специалната комисия, разследвала жертвите на лагерите, от 1944 г. до 1962 г. през тях преминават 23 531 души, от които 2089 са жени. Най-голям е броят на лагеристите в Белене - 9933. Осъдените по политически причини са 14 647 души.

30 000 души ! Ами семействата им тероризирани в продължение на десетилетия ?!? Децата ,внуците системно тъпкани и унижавани ,лишавани от основни граждански права ?!?Не е ли това геноцид?И реално на никой не е потърсена сметка и никой потърпевш по никакъв начин не е компенсиран .

В момента управляват децата и внуците на тези престъпници и искат още да управляват ,както каза Търтея хубаво се замислете ...
..........техните пък дядовци и прадядовци преди това са били преследвани от жандармите и също са били избивани като кучета или изтезавани от жандарми по мазета пълни с плъхове и без никаква храна.......и така кръговрата е безкраен........на мен леко ми омръзна от призраците на миналото, всяка промяна взема своите жертви. Така е откакто свят светува.
Темата клони към мутация, и израждане, а започна доста добре. Говорехме за съвсем други неща, а именно имат ли място бивши служители на ДС в днешният политически живот на страната, аз съм твърдо против!!!!!!!!!

georgyg
01-07-2009, 21:34
Сбъркан си ти, ако си се сблъсквал с простотии колкото мен друга песен ще пееш. Ако имаш някаква розова представа за обстановката не си в час.

Сега като ги опишеш ще е добре, защото така написано можеш да прочетеш пак моето мнение и ще разбереш колко си в грешка.



В момента управляват децата и внуците на тези престъпници и искат още да управляват ,както каза Търтея хубаво се замислете ...

Децата не са виновни за глупостите на родителите, а и не можем да си избираме родителите, така че мисля си в грешка. Мисля да говоря с дядо ми и да го питам какво е сътворил преди 50 години и после да се призная за виновен в съда, аре малко по сериозно......... че темата отива към спам.
Това, че са правени абсурдни неща е ясно и на комунистите в момента, но това, че сега се правят абсурдни неща е ясно на половината български народ, но въпроса е защо ги търпим?

old alfist
01-07-2009, 21:39
Темата клони към мутация, и израждане, а започна доста добре.
Така хубаво започнах темата и вие я прецакахте.

fred
01-07-2009, 21:48
Сега като ги опишеш ще е добре, защото така написано можеш да прочетеш пак моето мнение и ще разбереш колко си в грешка.



Децата не са виновни за глупостите на родителите, а и не можем да си избираме родителите, така че мисля си в грешка. Мисля да говоря с дядо ми и да го питам какво е сътворил преди 50 години и после да се призная за виновен в съда, аре малко по сериозно......... че темата отива към спам.
Това, че са правени абсурдни неща е ясно и на комунистите в момента, но това, че сега се правят абсурдни неща е ясно на половината български народ, но въпроса е защо ги търпим?

Мда, само дето децата на комунистите, май никога не са си отивали у нас, ей ги сега са пак управляващи, пак от същата партия, а ги търпим по ред причини-поради промита психика, пропаганада, има си и отделна тема, поради факта, че тия дето на са търпяли са напъждани, мачкани и гоненени, много причини има.

dimo
02-07-2009, 00:15
..........техните пък дядовци и прадядовци преди това са били преследвани от жандармите и също са били избивани като кучета или изтезавани от жандарми по мазета пълни с плъхове и без никаква храна.......и така кръговрата е безкраен........на мен леко ми омръзна от призраците на миналото, всяка промяна взема своите жертви. Така е откакто свят светува.
Темата клони към мутация, и израждане, а започна доста добре. Говорехме за съвсем други неща, а именно имат ли място бивши служители на ДС в днешният политически живот на страната, аз съм твърдо против!!!!!!!!!

Не е изместена темата напротив идеята е че бивши служители на ДС хора пряко или косвено участвали в репресиите на терористични диктаторски режими нямат място в демократичното управление на страната защото те не са в състояние да осъществяват такова .

Furious 155
02-07-2009, 00:38
Хората на държавна сигурност в момента са и в политиката и в организираната престръпност.
че аз разлика не намирам между политика и организирана престъпност... ФАКТ!

DanewRomeo
02-07-2009, 01:49
Колеги, толкова е просто. Всички, които пишат в прослава на "жертвоготовните" "мъжаги" от ДС, на тези "мъченици" в името на майка България, на тези титани на мисълта и видни конкуренти на Джеймс Бонд, са по някакъв начин обвързани с въпросните служби. Татко, дядо, мама, чичо и пр. и пр.
Много забавен беше доводът, че видите ли ако имате някого в семейството роден около 50 година, то няма начин този някой да не е обвързан с ДС. Е, аз съм този някой. От двете страни в моето семейство има около 6-7 лекари специалисти. По пътя на логиката, трябваше да имаме много висок социален статус и кинти, но това не е така. Защо? ЗАЩОТО НИКОЙ ОТ МОЕТО СЕМЕЙСТВО НЕ СИ Е ПРОДАЛ ЗАДНИКА НА ТАЗИ ПАСМИНА РОДООТСЪПНИЦИ И ПЛАТЕНИ УБИЙЦИ! И аз съм горд с моето семейство.
Доброто име се гради с години, а се руши моменталически (ще извинявате пошлите неологизми). От него по-ценно няма. Моята фамилия има добро име. Не се е продала. Когато са вербували чичо ми в университета, той е отказал, извъртял е някак нещата, че да не се налага да клепа своите колеги и приятели, че да не се налага да слиза до нивото на слизеста гадина, която е останала без съвест и душа. Ако беше приел сега щеше да има бизнес, скъпа кола/коли, лукс и тъй нататък. Но той не е продал душата си (и дупата си) на дявола, довел до крах всичко в изтерзаната ни родина. Вечно презрение за всички събратя на Юда, опустошили съдби на обикновени хора, вкарани по затворите заради това че слушат западни радиостанции, че слушат рок'н'рол, заради това че ИСКАТ ДА СА СВОБОДНИ!

ПЛЮЯ на всички измислени долни спекулации, че слугите от ДС пазели интересите на България! ПЛЮЯ на цялата слугинска сволоч, която не заслужава да се нарече със светото "българин"!

Лека ви нощ!

koolio
02-07-2009, 09:51
Не знам за Държавна сигурност, ама със сигурност си имал роднини в състава на Народния съд.

dimo
02-07-2009, 12:05
Сега като ги опишеш ще е добре, защото така написано можеш да прочетеш пак моето мнение и ще разбереш колко си в грешка.



Децата не са виновни за глупостите на родителите, а и не можем да си избираме родителите, така че мисля си в грешка. Мисля да говоря с дядо ми и да го питам какво е сътворил преди 50 години и после да се призная за виновен в съда, аре малко по сериозно......... че темата отива към спам.
Това, че са правени абсурдни неща е ясно и на комунистите в момента, но това, че сега се правят абсурдни неща е ясно на половината български народ, но въпроса е защо ги търпим?

Ами и аз това казвам Децата не са виновни за глупостите на родителите обаче комунистите са ги считали за виновни и не само децата ами и внуците дори
сега като става дума за тях тените деца и внуци не са виновни-нещо странен ми се вижда този мироглед ...Според мен Тяхните деца са до толкова виновни до колкото не направиха нищо да бъдат разследвани престъпленията и престъпниците да бъдат подведени под отговорност по този начин всеки, който е чист няма от какво да се притеснява.Щом прикриваш престъпление ти си съучастник т.е и ти си престъпник и щом си престъпник каква работа имаш в управлението на една нормална държава ? Агенти на бившата ДС нямат работа в Парламента такава е моята гражданска позиция и като гледам списъка с агенти аз виждам само една възможна политическа сила която представлява това мое виждане.

nhg
04-07-2009, 12:41
Аз имам една идея: ако няма лустрация, нека просто да няма хора в управлението на държавата, които са родени преди 1965 год. (примерно)... просто за 2-3 години съзнателен живот няма да са имали възможност на станат 'част от системата'!