PDA

View Full Version : Оцени модератора.



acko88
01-07-2009, 21:06
Така,нека има 1 тема в която да се оценяват модераторите според работата им,защото е ясно че има уплаквания от тях а след като някой се уплаче бива наказан затова.Интересна е темата за репутацията на потребителите в темата на Шокса за "Коректни копувачи/продавачи" нека в първия пост има скала с "+" и "-" срещу имената и когато се достигне определен брой отрицателна репутация да следва "Уволнение" естествено с гласуването и да има обяснение защо е гласувано с съответния знак.

Kris
01-07-2009, 21:26
аз съм за, що па да няма:hehehm:

code
01-07-2009, 21:37
И някой като ти влезе в поста да драска с червената химикалка реплики, че и некомпетентен, че и без да е ясно кой е? На кой да пишем плюсчета и минусчета :bouncing_smiley: Пресен случай! :clapping: Минуса иначе веднага щях да му го лепна,ако имаше такава възможност щото много ме издразни.

pr_00f
01-07-2009, 21:37
И все пак според теб колко потребители ще дадат положителна оценка за работата на модератор който ги е наказал за това че са нарушили правилата на форума?

Работата на модератора е такава, че много често поражда недоволство и противно на очакванията ти модератора с най-лошата репутация получена от потребители да бъде най-високо оценен от мод екипа. :bouncing_smiley:

code
01-07-2009, 21:45
И все пак според теб колко потребители ще дадат положителна оценка за работата на модератор който ги е наказал за това че са нарушили правилата на форума?

Работата на модератора е такава, че много често поражда недоволство и противно на очакванията ти модератора с най-лошата репутация получена от потребители да бъде най-високо оценен от мод екипа. :bouncing_smiley:
Съгласен съм с pr_00f тука съм видял какви ли не шамандури, трябва си някакъв контрол, но модератора според мен трябва да взема отношение в дадена тема със собствения си пост, а не да цвъка моя с анонимни "смешки" В края на краищата, е твърде възможно и да греши, както всеки греши понякога, включвам и себе си тука в това число!:comphits:

Kris
01-07-2009, 21:48
Добре де, нека да оставим идеята да се ... развие, пък квото сабя покаже ...:hehehm:

Old Fox
01-07-2009, 21:54
Смешките не са анонимни. Отдолу си пише: "Последно редактирано от Едикойси"

acko88
01-07-2009, 21:58
Съгласен съм с pr_00f тука съм видял какви ли не шамандури, трябва си някакъв контрол, но модератора според мен трябва да взема отношение в дадена тема със собствения си пост, а не да цвъка моя с анонимни "смешки" В края на краищата, е твърде възможно и да греши, както всеки греши понякога, включвам и себе си тука в това число!:comphits:

Значи това е идеята,че не е изпипана до край така е.Това със анонимните редакций на постовете по принцип е глупова и според мен трябва да си пише кой го е поправил.Другото което е,това че никой няма да сложи + на мод. не е така,не един път съм молил модове да ми разчистят някоя тема или за нещо друго и тогава на драго сърце бих му ъпнал репутацията,а затова че всеки ще слага минуси за щяло и нещяло,също написах в първия пост че когато някоя слага - или + също да напише защо го прави,и когато и другите потребители го видят ще стане дискусия и мнозинството ще спечели не е ли така ?Аз лично искам да има място на което да си изказвам недоволството от някой неща и съответно да има тесла и за хората с права!

code
01-07-2009, 22:00
Смешките не са анонимни. Отдолу си пише: "Последно редактирано от Едикойси"
:rotfl: това беше много оригинално, сигурно е някакъв шуменски хумор или модераторски, още ме боли корема. Ще се смеем няма как, че иначе БАН! :lol_sign: Ще отидем в отбора на ония другите, дето знаят за какво става въпрос!! Еми добре си пописвах тука, ама щом се налага. Те последните дни натам си вървят нещата.
Лека нощ на всички и бъдете хора с позиция! На бялото черно няма да кажа, по никаква причина!!

marian
01-07-2009, 22:01
И все пак според теб колко потребители ще дадат положителна оценка за работата на модератор който ги е наказал за това че са нарушили правилата на форума?

Работата на модератора е такава, че много често поражда недоволство и противно на очакванията ти модератора с най-лошата репутация получена от потребители да бъде най-високо оценен от мод екипа. :bouncing_smiley:Ми аз бих дал на повечето положителна оценка макар и да имам наказание без предупреждение за това.

Ma7e4k0
01-07-2009, 22:26
Аре стига сте спорили! Пишете + или - и тва е....аиде и Аз да се отбележа.

+ pr_00f

Old Fox
01-07-2009, 22:42
:rotfl: това беше много оригинално, сигурно е някакъв шуменски хумор или модераторски, още ме боли корема. Ще се смеем няма как, че иначе БАН! :lol_sign: Ще отидем в отбора на ония другите, дето знаят за какво става въпрос!! Еми добре си пописвах тука, ама щом се налага. Те последните дни натам си вървят нещата.
Лека нощ на всички и бъдете хора с позиция! На бялото черно няма да кажа, по никаква причина!!

Радвам се че те забавлявам. Просветли ме пор фавор за какви анонимни смешки става въпрос. Според мен визираш тази тема:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=24484&highlight=%EF%F0%E0%E2&page=2
Тук си пише обаче кой ти е цапал постчето. Ако става въпрос за друго нека и аз да вляза в отбора на тия дето знаят, моля. Или той е само за "ония другите"?

mitaka_cs
01-07-2009, 22:44
Това инициатива под наслов "Да си го върнем на колегата модератор" ли е или какво!?

mordohy
01-07-2009, 23:04
По скоро ми напомня за "Парламентарен контрол".Всеки ще може да се оплаче,ама никой няма да слуша.Накрая в общия хаос вече никой няма да знае за какво иде реч!

old alfist
01-07-2009, 23:10
Това инициатива под наслов "Да си го върнем на колегата модератор" ли е или какво!?
Не е така !
Работата, която вършат модераторите е неблагодарна.
Както всички потребители и те грешат - нищо човешко не им е чуждо, но когато става въпрос за системни грешки нещата са други.
Може някой да изпада в крайности в някакъв момент, но си личи "човекът".
И обратното - някой от тях постоянно се опитва да бъде "моралист" и не се усеща, че е перманентно смешен.

pr_00f
01-07-2009, 23:44
Значи - тествах го - нормалните потребители не виждат кога и кой си е променил мнението .
А модераторите го виждат и това води до известно объркване. Аз лично наскоро се усетих за това нещо

Ето какво виждаме под самото мнение :
Последната редакция е на pr_00f от днес, 20:12 часа

@ Коде - ситуацията за която говориш е обсъдена в мод раздела и са взети коригиращи мерки.

@Мариан- имаш предупреждение а не наказание.

@всички модератори - Защо само вие пишете в темата.

@ Ацко88 - на бас за 2 каси бира, че ако пуснеш същата тема в Ланча форума ще бъдеш баннат максимум до 30 минути :bouncing_smiley:

acko88
02-07-2009, 10:57
Значи - тествах го - нормалните потребители не виждат кога и кой си е променил мнението .
А модераторите го виждат и това води до известно объркване. Аз лично наскоро се усетих за това нещо

Ето какво виждаме под самото мнение :
Последната редакция е на pr_00f от днес, 20:12 часа

@ Коде - ситуацията за която говориш е обсъдена в мод раздела и са взети коригиращи мерки.

@Мариан- имаш предупреждение а не наказание.

@всички модератори - Защо само вие пишете в темата.

@ Ацко88 - на бас за 2 каси бира, че ако пуснеш същата тема в Ланча форума ще бъдеш баннат максимум до 30 минути :bouncing_smiley:

Хахах добре аз щи донеса 2 каси бира ма ти толко ще се напиеш от първата че ще ти отмъкна 2-рата и пак си е далавера :)

Значи виж сега мене ланча форума неме интересува по този начин като нашия,просто тука от време на време стават едни анумалий който немога да неги пропусна.Всеки си гони интереса а аз съм такъв тип човек че нито забравям нито оставям нещата така.Имам 2 наказания за който найстина съм виновен и съм ги приел,макарче тогава пак малко като гръм от ясно небе стана всичко,дори незнаех че нарушавам нещо и без предопреждение бам некво наказание,нищо няма значение,но сега при това трето наказание или там предопреждение малко ми кипна щото хем има малко злоупотреба хем се проявява и самоначешване на личното его.Също ми се повдига въпроса защо пък "членовете все пак да неса малко над другите" сега някой да не почне да крещи ама форума не е КАРБ и КАРБ не е форума,даааааааа така е,ама ФОРУМА Е НА КАРБ!И ще ви кажа защо ако още никой несе сеща,защото като влизаш в форума какво пише най-горе?clubalfaromeo.com :) Също аз лично неудобрявам хора който неса членове да бъдат модератори или поне обикновен потребител да неможе да поправя или каквото и да било да прави със постове и всякакви други работи на членове на клуба.Тука трябва да има някакво взаймно уважение не от тази малката детелинка а по-принцип,и когато някой 1,2,3.... год. е бил само обикновен потребител и изведнъж някой му дава права откача,за най-малкото нещо почва едно ровене да се види по кой параграф може да му прасне наказание.

pr_00f
02-07-2009, 11:26
Членовете на КАРБ са потребители на форума.
И това е.
Единствената им привилегия е че виждат "Клубният раздел", това че даден човек е член на клуба не му дава никакви специални привилегии.

acko88
02-07-2009, 11:32
Членовете на КАРБ са потребители на форума.
И това е.
Единствената им привилегия е че виждат "Клубният раздел", това че даден човек е член на клуба не му дава никакви специални привилегии.

Говориме за 2 различни неща...аз говоря за уважение а не за привилегий

pr_00f
02-07-2009, 11:40
Е добре де, това че човек си е платил 60 лева членски внос означава ли че трябва да бъде уважаван повече от този който не е платил ?
Защото според скромните ми разбирания уважение с пари не се купува, или поне не с толкова малки суми :naughty:

acko88
02-07-2009, 11:51
Е добре де, това че човек си е платил 60 лева членски внос означава ли че трябва да бъде уважаван повече от този който не е платил ?
Защото според скромните ми разбирания уважение с пари не се купува, или поне не с толкова малки суми :naughty:

Нещата отиват в друга насока,по-дорбе да непродалжаваме тази тема тогава,да се върнем към началната която беше за работата на модовете,и до колкото съм чувал в този раздел мога да ги обсъждам нали?

trustworthy
02-07-2009, 11:53
Нека купуването на модераторско благоразположение започне сега! Давам номер на банкова сметка на л.с. :roll2:

acko88
02-07-2009, 11:57
Нека купуването на модераторско благоразположение започне сега! Давам номер на банкова сметка на л.с. :roll2:

Хахха ти се шегуваш ама положението не е никак добре

code
02-07-2009, 11:57
Значи - тествах го - нормалните потребители не виждат кога и кой си е променил мнението .
А модераторите го виждат и това води до известно объркване. Аз лично наскоро се усетих за това нещо

Ето какво виждаме под самото мнение :
Последната редакция е на pr_00f от днес, 20:12 часа

@ Коде - ситуацията за която говориш е обсъдена в мод раздела и са взети коригиращи мерки.
И какво сега, значи дължа извинение на Old Fox, дано разбере какво недоразумение стана! Модераторите виждат едно ние друго, така ли? Голям човек съм, какво се паля тука за някакви глупости не мога да си обясня :brickwall: Като почна да пиша и не мога да спра, сам се нервирам, друг не ми трябва :bg::handshake::cheers:

pr_00f
02-07-2009, 12:02
@ code

http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=36339

Old Fox
02-07-2009, 13:44
И какво сега, значи дължа извинение на Old Fox, дано разбере какво недоразумение стана!

:cheers:
Taя подробност и аз не я знаех. Във връзка с това модовете ще пишем и кой прави редакцията.

MrX
02-07-2009, 17:12
И лека, полека нещата отиват към спам, ко ново?!?

75 turbodelta
03-07-2009, 21:49
Нека купуването на модераторско благоразположение започне сега! Давам номер на банкова сметка на л.с. :roll2:

купуването и продаването на глассове е престъпление :pimp:

pr_00f
04-07-2009, 00:39
Я ти нали беше официално обявил че си приключил с този форум ?

Добре дошъл отново.

acko88
04-07-2009, 12:50
Найстина форума е заминал на кино,щом и в този раздел неможе да се говори сериозно.

pr_00f
07-07-2009, 00:26
А защо няма точка по която да се наказва модератор който се заяжда с мен !??!?!?!

Вярно не са на добре нещата.