PDA

View Full Version : Dodge -> Alfa Romeo !?



bass
02-07-2009, 12:26
Новите модели на Dodge ще се продават под марката Alfa Romeo в Европа
http://lifestyle.ibox.bg/news/id_166940070

Зе яко да ми писва от простотии. Въпросът е дали са журналистически или фиатски тоя път...

Furious 155
02-07-2009, 12:33
абе вярно аман от простотии - цитат: "В рамките на програмата за преструктуриране на Chrysler, всички автомобили на Dodge ще се предлагат в Европа под марката Alfa Romeo. От друга страна пък, моделите на италианската компания ще се продават в САЩ под американската марка, като крайното решение за това преименуване ще бъде взето до края на месеца."

Е на това му викам аз :dyrvo_v_kenefa:!

Lqnkata
02-07-2009, 13:06
Тц-тц-тц... и какво сега следва в Европа Alfa Romeo Viper, а в USA - Dodge MiTo или Dodge Milano :hmm:

MUROMAN
02-07-2009, 13:11
Ебати глупоста.:sick:

SFINKS
02-07-2009, 13:39
кво дзяете не мога да разбера , тъкмо ще се обогати гамата на Алфа в Европа :pancake:
Американците знаеш ли кога са чували за Алфа Ромео , като им продаваш Додж по има шанс да им пробуташ някое МиТо или 159 , сменяш емблемата и готово :)
Много си е разумен даже хода на жабарите

georgyg
02-07-2009, 13:40
Дано да не стане, защото двете марки си имат наследство във времето, което може да се изпари само с една такава глупост.
Alfa Romeo Viper - по скоро да монтират двигателя от Вайпъра в 159 - това ще е лудница.

plamen petkov
02-07-2009, 13:45
лудница е ама GM фалира димек има криза ако това е цената алфа да продължава да съществува аз съм ЗА а пък и алфа вайпър не звучи зле още един супер самолет при алфа .не забравяйте че и мерцедес издигнаха доста крайслер

reptli
02-07-2009, 13:51
Дано да не стане, защото двете марки си имат наследство във времето, което може да се изпари само с една такава глупост.
Alfa Romeo Viper - по скоро да монтират двигателя от Вайпъра в 159 - това ще е лудница.

и аз съм на същото мнение ;) не е възможно да се случи това!!!!Всичко могат да направят но не и да им сменят емблемите:Suicide:

reptli
02-07-2009, 13:56
лудница е ама GM фалира димек има криза ако това е цената алфа да продължава да съществува аз съм ЗА а пък и алфа вайпър не звучи зле още един супер самолет при алфа .не забравяйте че и мерцедес издигнаха доста крайслер

едно е да правят и разменят взаимно разработки друго е да има Додж 159!!!!! или Алфа Вайпър???Друго е да има Додж Неон с наш дизел примерно или 159 с някой от силните им мотори на Хамериканците ;)

Jivko7777
02-07-2009, 14:09
едно е да правят и разменят взаимно разработки друго е да има Додж 159!!!!! или Алфа Вайпър???Друго е да има Додж Неон с наш дизел примерно или 159 с някой от силните им мотори на Хамериканците ;)

Ето така е по приемливо:yes:

plamen petkov
02-07-2009, 14:11
това с крайслер е нищо ами представяте ли си ако беше с форд опел или фолксваген това щеше да бъде гавра с хубавата марка

pent
03-07-2009, 14:38
какво не ви харесва? така или иначе добре ще дойде един V10 двигател...
http://zoosviat.com/autoreader/wp-content/uploads/2009/07/alfa-brand-viper580x.jpg (http://autoreader.net/?p=898)

Flame
03-07-2009, 15:21
Аз харесвам Додж като марка,имат хубави модели и са по-спортно ориентирани,но ще ми е доста странно да видя алфа авенджър.....:dunno:

bass
03-07-2009, 15:55
Абе аз тотално не схващам идеята на тва нещо - какво променя простата смяна на емблемата и името!? Къв дебил трябва да си, че да не искаш Opel Vectra (примерно), но да си купиш Vauxhall Vectra!? При какви хора работи тва?
И обратно - ако искаш Додж щото е готина типично американска кола, ще се изкефиш ли да си я купиш с емблемата на макаронджийска малолитражка? Или пък емблемата, която винаги си свързвал с европейски декадентски стил, да седи върху тъпоумен и брутален (в най-добрия случай с Вайпър) американски кютук, проектиран от среднозападен царевичар!?
Ебаси...

SFINKS
03-07-2009, 16:32
какво не можете да схванете ????
В USA никой не е чувал кви са тия Алфа Ромео , ако се продава под тая марка нито една кола нямат да могат да продадат .... сега схванахте ли ?
+ това бъдете сигурни че става въпрос за бъдещите модели на консорциума а тва някой да махне емблемата на Вайпъра и да му залепи такава от Алфа няма никога да стане .Със сигурност има още 1001 причини това да се направи .
Само за пример има 3 малки абсолютно еднакви коли които се различват само по емблемата , Aygo , C1, 107 , никой няма проблем с това

bass
03-07-2009, 17:16
Само за пример има 3 малки абсолютно еднакви коли които се различват само по емблемата , Aygo , C1, 107 , никой няма проблем с това

Това май в някакъв смисъл отговаря на риторичния ми въпрос при какви хора работи схемата с емблемите...
Но дали тия, дето си избират колите по цвят, са точно таргетът на Алфа и Додж, а?

SFINKS
03-07-2009, 17:25
Какво значи при какви хора работи схемата с емблемите .
Истината е че ако Алфа не бяха купени от Фиат , сигурно вече щяха да са изчезнали като марка и акто фирма .
От сега нататък таргетът на Алфа и Додж са тия които каже боса на Фиат , capisci :gangstah:

bass
03-07-2009, 17:35
От сега нататък таргетът на Алфа и Додж са тия които каже боса

Туй беше през комунизма и плановото стопанство.

pavlin
04-07-2009, 07:04
какво не можете да схванете ????
В USA никой не е чувал кви са тия Алфа Ромео , ако се продава под тая марка нито една кола нямат да могат да продадат .... сега схванахте ли ?
+ това бъдете сигурни че става въпрос за бъдещите модели на консорциума а тва някой да махне емблемата на Вайпъра и да му залепи такава от Алфа няма никога да стане .Със сигурност има още 1001 причини това да се направи .
Само за пример има 3 малки абсолютно еднакви коли които се различват само по емблемата , Aygo , C1, 107 , никой няма проблем с това

В САщ много добре знаят за Алфа Ромео, защото се е продавала до 1994г. , също така там живеят много италианци, за които марката е нациаонална гордост. Относно Додж, марката има репутация на евтина не особенно надежна кола. Изключвам Вайпер, който е екзотичен модел и не се продава много.

Stoyan Georgiev
06-07-2009, 08:56
вайпър не се продава много ? лол, затова ли се чака с месеци а понякога и с години за нов....


и свинкса е прав, каквото каже шефа на консорциума това прави марката :) незнам защо намесихте комунизма и плановото стопанство

автомобилната индустрия не е длъжна на никой за нищо, ако искат и на дачиа ще слагат значка на мерц, ако е икономически аргументирано и ще донесе печалби

94'та е вече преди 15 години, не забравяйте ;) а дори тогава колко да са продавали..........

сега вждам, че павлин живее във Флорида , айде вземи се замисли колко от съгражданите ти там познават алфа ромео, и дали това което каза, че не се продавал вайпър, който е една от нац. им гордости е дори 10% вярно...

Stoyan Georgiev
06-07-2009, 09:00
и още 3 не до там велики , но много еднакви коли

пежо 4007, ситроен ц-кросер и митсубиши каквото-и-да-било

топъл хляб ти казвам

SFINKS
06-07-2009, 13:05
еми така се прави , един модел 3 емблеми ;)
а не като не разбираш от косоувъри( PSA) ,да тръгваш тепърва да измисляш топлата вода (и да наливаш безумни пари в разработка на тотално нов модел) , други са я измислисли вече ( Митсу)

ся ще видиш като Камал излезе на платформата на някой хамериканско возило :meeting:

Stoyan Georgiev
06-07-2009, 13:08
еми така се прави , един модел 3 емблеми ;)
а не като не разбираш от косоувъри( PSA) ,да тръгваш тепърва да измисляш топлата вода (и да наливаш безумни пари в разработка на тотално нов модел) , други са я измислисли вече ( Митсу)

ся ще видиш като Камал излезе на платформата на някой хамериканско возило :meeting:

бас фаштам , че ще е или на тоя смешния джип малкия на додж или на платформата на гранд витара

макар че.... могат просто да ползват много вдигната версия на q4 и да направят чист он-роудър с висока проходимост.... каквито са и повечето смешни СУВ на пазара :)

pavlin
06-07-2009, 13:38
вайпър не се продава много ? лол, затова ли се чака с месеци а понякога и с години за нов....


и свинкса е прав, каквото каже шефа на консорциума това прави марката :) незнам защо намесихте комунизма и плановото стопанство

автомобилната индустрия не е длъжна на никой за нищо, ако искат и на дачиа ще слагат значка на мерц, ако е икономически аргументирано и ще донесе печалби

94'та е вече преди 15 години, не забравяйте ;) а дори тогава колко да са продавали..........

сега вждам, че павлин живее във Флорида , айде вземи се замисли колко от съгражданите ти там познават алфа ромео, и дали това което каза, че не се продавал вайпър, който е една от нац. им гордости е дори 10% вярно...

Във Флорида много добре знаят за Алфа Ромео, даже има и фен клуб на марката. Относно Додж Вайпър, въобще не е национална гордост за американците и се продава съвсем слабо.За пример Корвет е много по разпространен. Защо се чака, най-вероятно защото е специална поръчка и маи се сглобяват на ръка.

Alexanderbb
08-07-2009, 10:17
Тук всички говорите само за Вайпър ама я си помислете че при тази логика трябва да има Alfa Romeo RAM, Alfa Romeo Durango и още камара пикапи, бусове и ванове. Бая забавно ще е