PDA

View Full Version : Повдигане на предница



teodor80
03-07-2009, 06:33
Кой как е дигал предницата на тия зверове?Чух доста варианти.Нека се пробваме да ги обсъдим-плюсове и минуси...

Pepko-Bepko
03-07-2009, 22:15
Здравеите и от мен!Купих колата преди 10 месеца....Преди това карах Капа,която също е ниска и е доста трудно да се качваш по бордюрите.Собственика на Алфата ме предупреди че колата е доста ниска.Чел съм за много колеги които са с изпраскани картери.Обикновенно си карам колата сам наи-много да има седнал човек отпред.Общо взето с внимателно каране някак си се справяш по кривите като кадаиф Варненски булеварди.Но скоро се наложи да седнат всички 5 човека които може да побере.Колата буквално легна на земята ....и разбира се ударих картера.Много се уплаших и твърдо реших че така няма да я бъде.Четох за колега които беше сменил предни пружини с нови ...Като се замисля има логика...Защото ЖЕТЕДЕТО си е не много лек мотор и 10 години е нормално да се слегнат така пружините и колата да висне.Странното е че това не дава никакъв резултат.Колегата ТЕОДОР и тои скоро смени старите пружини и сложи нови.Прави ми впечатление че 166ците след 2000 година са малко по високи отпред от първите години на производство....
Моята я повдихнах като подложих под оригиналните пружини тавата която държи пружината на задните амортисьори на Голф 2-3-ка...Ето снимки преди и след повдигането
За мен е постигнат желания ефект колата се повдигна точно с около 3 пръста.Ако някои се интересува мога да помогна с допълнителна информация точно кое как става.

Pepko-Bepko
03-07-2009, 22:34
ето снимките

qpwo
04-07-2009, 00:10
ето снимките
Готина кола...

bobbybg75
04-07-2009, 01:33
много хубава кола прилича на лада нива хора като искате висока кола си купете джип не разбрахте ли че това е лимузина а не кола да си орете нивата с нея има голфове за тая работа с тия пружини и тая вдигната предница е усран целият италиански дизайн

teodor80
04-07-2009, 06:30
много хубава кола прилича на лада нива хора като искате висока кола си купете джип не разбрахте ли че това е лимузина а не кола да си орете нивата с нея има голфове за тая работа с тия пружини и тая вдигната предница е усран целият италиански дизайн
Точно голям дизайн...-виснала предница като сопол.А да капне а не.Само където на края капва ама черно и то отзад.156 да не е с развален дизайн че е дигната нормално от земята?

code
04-07-2009, 08:01
Аз пък се чудя как да сваля задницата :notify: Всеки с проблема си:rotfl: Ако някой му идва нещо на ум да казва.

old alfist
04-07-2009, 08:24
Аз пък се чудя как да сваля задницата :notify: Всеки с проблема си:rotfl: Ако някой му идва нещо на ум да казва.
Слагаш две тобри пясък по 20кг. в багажника и си готов. :rotfl:
Наскоро ми се наложи и се убедих, че возията е по-добра отколкото сам човек в колата.

code
04-07-2009, 08:28
Слагаш две тобри пясък по 20кг. в багажника и си готов. :rotfl:
Наскоро ми се наложи и се убедих, че возията е по-добра отколкото сам човек в колата.
Eeeeee то ако е така, най-спортната кола ще е жигула връщаща се У градЪ :tooth:

Chimev
04-07-2009, 10:55
Бравос колега, добре си го измислил. Аз за 2 седмици 2 пъти закачам картера, та тия приказки за трактори мрактори са голяма романтика, ама... Екстра си е, не е станала УАЗ. Всеки си решава сам. Може би и аз ще прибегна до тоя вариант скоро :cheers:. . Можеш да дадеш малко подробности ако не те мързи :tv:

qpwo
04-07-2009, 11:08
Зимните ми гуми са 215/55/16 и с тях беше чувствително по-висока...

souze
06-07-2009, 23:47
Точно голям дизайн...-виснала предница като сопол.А да капне а не.Само където на края капва ама черно и то отзад.156 да не е с развален дизайн че е дигната нормално от земята?

Може би, едни нови пружинки да свършат работа, че гледам, гледам, предницата на тоя модел автомобили са всичко друго, но не и ниски и увиснали.

teodor80
07-07-2009, 06:35
Може би, едни нови пружинки да свършат работа, че гледам, гледам, предницата на тоя модел автомобили са всичко друго, но не и ниски и увиснали.
Преди 8 дена ги смених.Резултат нулев.

code
07-07-2009, 07:31
Откакто си махнах шпилките отдолу на картера и планката-паразит не съм имал никакви проблеми :rolleyes:

teodor80
07-07-2009, 20:31
Откакто си махнах шпилките отдолу на картера и планката-паразит не съм имал никакви проблеми :rolleyes:
Нито първия ми имаше такива нито втория ми има.Дано по скоро се реша какво да я правя та да не коментирам как са ми шпилките на третия.

Pepko-Bepko
07-07-2009, 22:39
Колеги недеите така да говорите....Погледнете ми първата снимка и забежете клирненса ми....колко е....Погледнете и разтоянието от горната част на гумата ми и калника.....?
И това е без пасажери и без натоварване....Така колата не може да се кара.....!!!Повечето алфи на са така които съм заглеждал....След интервенцията сега е друга бира.....

code
08-07-2009, 08:52
Така колата не може да се кара.....!!!
Не знам твоята колко е била ниска, аз моята си я карам без проблем :rolleyes:

много хубава кола прилича на лада нива хора като искате висока кола си купете джип не разбрахте ли че това е лимузина а не кола да си орете нивата с нея има голфове за тая работа с тия пружини и тая вдигната предница е усран целият италиански дизайн
Този пост отразява точно моето мнение по темата. :oops:

souze
08-07-2009, 23:29
Откакто си махнах шпилките отдолу на картера и планката-паразит не съм имал никакви проблеми :rolleyes:

Ако съм те разбрал правилно, мисля, че ЖТДто такива шпилки нема.

RoMAN
08-07-2009, 23:33
Не искам да преча на темата или нещо, но ако се вдигне предницата на тоя автомобил дали няма да се наруши аеродинамиката във високите скорости? Хубаво че намираме алтернативни начини да попраеяме фарове, окачвания и т.н. но това са го мислели сигурно 20 инжинера как да стане и сега ние с 1 замах да променим нещо толкова важно дали няма да свърши с влошаване на нещата? Просто мисъл...

code
09-07-2009, 07:44
Не искам да преча на темата или нещо, но ако се вдигне предницата на тоя автомобил дали няма да се наруши аеродинамиката във високите скорости? Хубаво че намираме алтернативни начини да попраеяме фарове, окачвания и т.н. но това са го мислели сигурно 20 инжинера как да стане и сега ние с 1 замах да променим нещо толкова важно дали няма да свърши с влошаване на нещата? Просто мисъл...
Има логика да влиза повече въздух под колата при големи скорости и колата да олеква, но това е просто логика без познания :blah: ама ако се окажа прав мале мале :priest::priest:

nightroller
09-07-2009, 14:47
Има логика да влиза повече въздух под колата при големи скорости и колата да олеква, но това е просто логика без познания :blah: ама ако се окажа прав мале мале :priest::priest:

Донякъде е вярно но проблема е в това че влизайки под колата въздушния поток се забавя и според закона на Бернули неговото налягане се увеличава и това създава подемен ефект или иначе казано имате самолетно крило с форма на Алфа 166 ;) Но по темата - моя съвет и решение на ниската предница е ето това http://www.prospeed.bg/cat/index.php?cPath=4129_4131_4185

П.П. И понеже ще си слагам такава скара искам да питам колегите, които повече знаят - тази кора не влошава ли охлаждането на картерите ???

code
09-07-2009, 15:01
Първо не виждам какво ще предпази тая кора като си изпраскаш картера и второ кой ще тръгне да си слага 12кг на колата без бой :priest: Според мен недей :no_no_no:

teodor80
09-07-2009, 19:33
Аз пък се чудя как да сваля задницата :notify: Всеки с проблема си:rotfl: Ако някой му идва нещо на ум да казва.
По не потвърдена информация Алфите след 2001 година са с по дълги амортисьори от тези които са преди 2001 и естествено чашката където лежи пружината е повдигната нагоре с около 4-5см.В следствие на това и колата е по висока с около 4-5 см по висока отпред.И като я погледнеш от страни се вижда ясно че разтоянието м/у предната страна на прага и задната е еднакво.А при нашите се забелязва че отпред е по ниска.За това съм решил да подлага не повечеот това което го имат по новите Алфи.Да се изравнят предница и задница.Щом техните не изхвърчат при по високи скорости,Следователно не трябва това да се случи и с нашите.Явно това е била грешка при дизайна която в последствие е изчистена.Това не се случва да се чистят грешки само при нашата марка коли.Получава се с много други автомобили и други стоки-няма значение кои.Вече съм решил как ще постъпя с повдигането.След това ще пиша резултати и снимки.Ще се постарая да запиша и точните размери на фланеца та ако някой реши да повдига след това да му ги дам да не се лута по стругари а всичко да приключи за 1 час.

qpwo
10-07-2009, 17:42
ето снимките
Не че искам да спамя ама тази кола я има в раздел - продава се, от колегата - крис.. Има УП от днес:?:

achkar
10-07-2009, 17:52
Да, колата е негова (Не на Крис, а на Пепко-Бепко :D). Даже днес се видяхме за малко да погледне и моята, защото работи в сервиз.

p3shku
13-07-2009, 10:01
Донякъде е вярно но проблема е в това че влизайки под колата въздушния поток се забавя и според закона на Бернули неговото налягане се увеличава и това създава подемен ефект или иначе казано имате самолетно крило с форма на Алфа 166 ;) Но по темата - моя съвет и решение на ниската предница е ето това http://www.prospeed.bg/cat/index.php?cPath=4129_4131_4185

П.П. И понеже ще си слагам такава скара искам да питам колегите, които повече знаят - тази кора не влошава ли охлаждането на картерите ???

Колега аз такава скара съм си заслагал от 3 месеца... Дал съм и на тея 150 лв капаро и все още ме мотаят... Всеки ден "звънят" до Германия да питат кво ми става с кората... 3 МЕСЕЦА няма лъжа измама... последния път като се чухме каза че идва в понеделник.... във вторник ми каза че дошлата коора е за друга марка и ми каза че тъй като съм чакал доста бил решил че мога да отида да си взема капарото.... от него да мине.... не се занимавай с тея!!!!!!!!

nightroller
13-07-2009, 12:33
Колега аз такава скара съм си заслагал от 3 месеца... Дал съм и на тея 150 лв капаро и все още ме мотаят... Всеки ден "звънят" до Германия да питат кво ми става с кората... 3 МЕСЕЦА няма лъжа измама... последния път като се чухме каза че идва в понеделник.... във вторник ми каза че дошлата коора е за друга марка и ми каза че тъй като съм чакал доста бил решил че мога да отида да си взема капарото.... от него да мине.... не се занимавай с тея!!!!!!!!

Благодаря за инфото, ще го имам предвид.

Megadet
03-02-2016, 16:38
Колеги, ще ползвам темата да попитам как да повдигна предницата? Как става с тези чашки от Голф, или друг вариант подлагане на втулки под чашката на пружината като на снимката. Това дали ще стане http://www.dbk-dimitrov.com/%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%BF%D0%BE%D0%BD%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D1%83%D0%B6%D0%B8%D0%BD%D0%B8-alfa-romeo-fiat-lancia-kb-2241

Megadet
05-02-2016, 12:28
Никой ли не може да даде мнение?

Megadet
09-02-2016, 18:06
Някой може ли да каже как да я повдигна отпред?

iveli
09-02-2016, 21:36
Много ли е виснала Не съм чувал някой да повдига предница Как са пружините и амортисьорите

Megadet
10-02-2016, 14:09
Не е толкова увиснала но много опира отдолу. Като съм виждал други Алфи са доста по високи

ecotronic
10-02-2016, 16:52
Явно са уморени пружините. По-добре ги смени, ако искаш да се вдигне. Така рискуваш и да се спраска някоя в неподходящ момент.

Megadet
10-02-2016, 17:30
Май ще търся пружини

Bobo Markov
11-02-2016, 23:17
Май ще търся пружини

нашите коли имат навика да чупят пружини - но това е при ситемно претоварване иначе аз какво направих купих универсални такива - те са най-голямата гадост възможна - сега си купих такива оригинални другата седмица ще ги сложа и ще кажа как са.
Важна подробност при моята кола която беше 169 к.с. фейслифт но 10 клапанов мотор няма как да удариш и да счупиш картера понеже най-долната точка на колата е даунпайпа на турбината когато я фраснеш отдолу яко само преместваш турбината и заклинваш даунпайпа картера е доста по-високо ;)