PDA

View Full Version : Тресе нещо и всяка дупка се усеща при висока скорост ...



wasp
13-02-2006, 00:54
Взех да усещам все повече и повече дупките, неравностите по пътя, даже в един участък от магистралата взе да се клати видимо. Не беше така като я вземах, а съм минал само 2400 км.
В един сервиз в Люлин-2 като сменях маслото на скоростната кутия, ми казаха че предните носачи ми били зле и са за смяна. Възможно ли е това да е причината да усещам всяка дупка и неравност по пътя?

P.P.#1 Не разбирам достатъчно, така че питам, не ми се смейте на тъпите въпроси :oops:

P.P.#2 Казаха ми че ще струва по 95 на носач, а тъй като напоследък се охарчих прекалено много и ще трябва да вземам заем да ги оправя, как стоят нещата по другите места? Евентуално да си ги купя от ТиН или някъде другаде с отстъпка и да ги сменя при кой? Мерси предварително за помощта :)

blagun
13-02-2006, 02:20
Колега ето ти отговора :wink:
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=4865

Alfamaniak
13-02-2006, 09:14
Може и амортисьор да ти е изпуснал, при разбити носачи ще чуваш повече потропване отколкото клатене на колата :wink:

BatVas
13-02-2006, 09:47
Съгласен съм с мнението на Алфаманяк-аз сменях носачи-чува се потропване по дупките, а не толкова да тресе.

П.П. Да си си помпил гумите скоро :?: - моите ги бях напомпал на някакъв компресор с грешно отчитащи уреди и показваше че са напомпани нормално - аз обаче чувствах яко друсане и когато спрях на следващата бензиностанция да проверя - се оказа че гумите са ми 2.9 предни и 2.8 задни:shock: :shock: - спаднах ги както си трябва и друсането изчезна :D :D

MONI
13-02-2006, 09:59
Колега пробвай с най-елементарния преглед на амортисьори с натискане и виж как връщат.....

wasp
13-02-2006, 11:51
Да си си помпил гумите скоро :?: - моите ги бях напомпал на някакъв компресор с грешно отчитащи уреди и показваше че са напомпани нормално - аз обаче чувствах яко друсане и когато спрях на следващата бензиностанция да проверя - се оказа че гумите са ми 2.9 предни и 2.8 задни:shock: :shock: - спаднах ги както си трябва и друсането изчезна :D :D

Абе това е първото което и аз си помислих, но отидох и ми ги донапомпиха леко даже, 2.2 предни, 2 задни. Не е от това.

И то верно че повече потропва, само се клатеше леко на един участък от магистралата, не знам, май пишеше експериментална настилка. Другаде не се клатеше. Но за потропването бая потробваше, имах чувствтото че съм с москвич :D

Значи освен да отида някой да ми види какъв е точно проблема ... но ми казаха за носачите че са разбити, съмнявам се да ме лъжат, така че май ще трябва да ги сменям тез дни :(

wasp
13-02-2006, 11:52
Колега пробвай с най-елементарния преглед на амортисьори с натискане и виж как връщат.....

Натискам ... колата над гумата ли? И как да разбера дали е нормално ... въобще нямам опит и няма и да го усетя дали е ОК

MONI
13-02-2006, 11:57
Колега пробвай с най-елементарния преглед на амортисьори с натискане и виж как връщат.....

Натискам ... колата над гумата ли? И как да разбера дали е нормално ... въобще нямам опит и няма и да го усетя дали е ОК

Ами да! Първо виж отзад....ако като се върне почне да "подскача" нагоре - надолу, а не спира след като се върне ясна работа и по същия начин и отпред.

valjo
13-02-2006, 12:08
а носачите са по 60тина лева в Т&Н
са незнам дали има разлика за боксера....

Mury
13-02-2006, 17:30
Да си си помпил гумите скоро :?: - моите ги бях напомпал на някакъв компресор с грешно отчитащи уреди и показваше че са напомпани нормално - аз обаче чувствах яко друсане и когато спрях на следващата бензиностанция да проверя - се оказа че гумите са ми 2.9 предни и 2.8 задни:shock: :shock: - спаднах ги както си трябва и друсането изчезна :D :D

Абе това е първото което и аз си помислих, но отидох и ми ги донапомпиха леко даже, 2.2 предни, 2 задни. Не е от това.

И то верно че повече потропва, само се клатеше леко на един участък от магистралата, не знам, май пишеше експериментална настилка. Другаде не се клатеше. Но за потропването бая потробваше, имах чувствтото че съм с москвич :D

Значи освен да отида някой да ми види какъв е точно проблема ... но ми казаха за носачите че са разбити, съмнявам се да ме лъжат, така че май ще трябва да ги сменям тез дни :(Tове дето го наричаш клатене е носене на предницата и се получава от разбити втулки на носачите :wink: :wink: :wink: носачите са по 67лв в ТиН ама не помня дали с отстъпката :wink: :wink:

wasp
13-02-2006, 22:00
Ами да! Първо виж отзад....ако като се върне почне да "подскача" нагоре - надолу, а не спира след като се върне ясна работа и по същия начин и отпред.

По наблюдения не го прави това, а спира, само веднъж надолу и спира ... така че не би трябвало да са амортисьори. Явно носачи са си :?
Ами ще сменям, мерси за помощта на всички!

gigi
13-02-2006, 22:57
Tове дето го наричаш клатене е носене на предницата и се получава от разбити втулки на носачите :wink: :wink: :wink: носачите са по 67лв в ТиН ама не помня дали с отстъпката :wink: :wink:
С отстъпката иначе е 74лв :wink: