PDA

View Full Version : Помощ колеги - стъкло за странично огледало



VICO
13-02-2006, 13:47
Преди няколко дни се разминах с едно ауди на едно огледало разстояние (в буквалния смисъл :)) и моето не издържа. Молбата ми е, ако някой има счупено странично огледало със здраво стъкло, да му купя стъклото? Че така не се кара - шофьорското е :(
Всъщност дали има разлика в стъклата между лявото и дясното и възможно ли е да се монтира стъкло от огледало 2-ра ръка?

Bobo
13-02-2006, 13:51
Преди няколко дни се разминах с едно ауди на едно огледало разстояние (в буквалния смисъл :)) и моето не издържа. Молбата ми е, ако някой има счупено странично огледало със здраво стъкло, да му купя стъклото? Че така не се кара - шофьорското е :(
Всъщност дали има разлика в стъклата между лявото и дясното и възможно ли е да се монтира стъкло от огледало 2-ра ръка?

Най-добре отиди при стъклар и да ти изреже стъкло и да го залепи в/у старото :wink:

valjo
13-02-2006, 14:47
Най-добре отиди при стъклар и да ти изреже стъкло и да го залепи в/у старото :wink:
ама в тоя случай губиш отопляемото огледало (ако твоето е такова де)

2ра ръка при италианеца имаше последния път като ходих, и им искаше по 60лв - за електрически

Mury
13-02-2006, 17:39
Най-добре отиди при стъклар и да ти изреже стъкло и да го залепи в/у старото :wink:
ама в тоя случай губиш отопляемото огледало (ако твоето е такова де)

2ра ръка при италианеца имаше последния път като ходих, и им искаше по 60лв - за електрическиАко огледалото е с подгрев няма проблем има една основа като платка върху нея се лепи новото огледало и пак си грее.В тази платка е самият нагревател/то не е точно платка ама прилича само дето е по еластично/ :wink: :wink:Така че ориди при първия стъклар да ти изреже и залепи ново

Наката
13-02-2006, 20:03
А само стаклото на страничното огледало може ли да се купи но да е оригинално от оторизиран магазин :?: Или най добре е втора употреба :?: :wink:

Dodo 155
13-02-2006, 22:30
А само стаклото на страничното огледало може ли да се купи но да е оригинално от оторизиран магазин :?: Или най добре е втора употреба :?: :wink:
Оригинални стъкла за огледала няма, поне до сега не съм виждал да се продават такива части :wink: Арабски ментета по 15-20лв. колкото щеш, ама са по-зле от изрязвано :!:
Най-добре е при застрахователя да ти даде някой лев и после 2-ра употреба както ти каза Valjo :wink:

VICO
13-02-2006, 23:43
Благодаря на всички за идеите!
Пропуснах да кажа, че огледалото е обикновено - механично без подгряване.
Относно изрязването при стъклар... огледалото не е ли увеличително, а и ми се вижда, че е тонирано, има синкав оттенък?

Dodo 155
14-02-2006, 09:07
Благодаря на всички за идеите!
Пропуснах да кажа, че огледалото е обикновено - механично без подгряване.
Относно изрязването при стъклар... огледалото не е ли увеличително, а и ми се вижда, че е тонирано, има синкав оттенък?
Е така е, ама срещу 1-2лв. ще си смениш само стъклото :wink: Че е цигания, спор няма, но е някакво решение на проблема :wink:

Kubert
17-02-2006, 17:32
колега имам точно това огледало, ако имаш желание звани да се разберем 0896 679 705

Shporata
31-10-2012, 18:47
Колега, а имаш ли дясното (не шофьорското)? Синьо тонирано, с подгряване :)

starata alfa
31-10-2012, 19:03
аз съм сменял стъклото на шофьорското огледало на 164 от старите .в магазина имаха стъкло за новите само и ми дадоха от бмв и си стана идеално,зад стъклото има една двойно залепваща лепенка,махаш я и лепиш струваше 10 лв някъде на раковска около сливница беше магазина

пп ето ти само стъкла от 145 но мисля че стават
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=74582

Shporata
31-10-2012, 22:41
аз съм сменял стъклото на шофьорското огледало на 164 от старите .в магазина имаха стъкло за новите само и ми дадоха от бмв и си стана идеално,зад стъклото има една двойно залепваща лепенка,махаш я и лепиш струваше 10 лв някъде на раковска около сливница беше магазина

пп ето ти само стъкла от 145 но мисля че стават
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=74582
Добре ама аз не съм от софия :) имат ли сайт тези на раковска около сливница за по 10 лв на стъкло? :)

btw Огледалата от 145 не стават за 156

starata alfa
31-10-2012, 23:31
малко ме объркахте или аз се обърках автора на темата търси за 146 а ти за 156 разбрах ли правилно.за сайт надали имат щото беше малко магазинче а и преди бая време а за 156 ако стъклата ляво и дясно са еднакви мога да те уредя имам дясно за 156,а линка който дадох погоре е на стъкла за 145 които мисля че стават на 146

Shporata
31-10-2012, 23:40
малко ме объркахте или аз се обърках автора на темата търси за 146 а ти за 156 разбрах ли правилно.за сайт надали имат щото беше малко магазинче а и преди бая време а за 156 ако стъклата ляво и дясно са еднакви мога да те уредя имам дясно за 156,а линка който дадох погоре е на стъкла за 145 които мисля че стават на 146
Ляво и дясно не са еднакви но на мен ми трябва точно дясното (от другата страна на шофьора) ако е синьо тонирано можем да минем на лично съобщение или скайп да го уговорим.