PDA

View Full Version : Проблем с климатика на 155 HELP



seepo
07-07-2009, 00:24
Имам 1 питане и вапросче, климатроника не работеше от някаде течеше, купих нов радятор и смених 2-3 тампончета на компресора и спря да тече ,но вътре от конзолата не одлепва :-( неможе да пусне компресора и перката, като им подам на рака ток на компресора и на перката работaт иначе нещат .Човека които ги прави каза ,че от това не разбира и е за ЖичКаЖиаааа деба ,та дали е от там проблема ? и за жичкажиа ли съм , и да не е проблем като при 145 ците от доло под жабката нали има 1 бошонче дето изпада и климата не работи на 155 цата де е това бушонче ? Колеги даите савет нещо и ако требе да се ходи некаде каде да отида ,че ми писна от БАШ МАИСТОРИ :new_Eyecrazy: Някаде добър електротехник ?

bass
07-07-2009, 09:08
Не ми се търси темата, която бях пуснал по повода, но при мен беше изгорял един пиклив бушон в кутийката до резервоара за хидравликата.
Може и да се бъркам с релето за перката, но май при различните години въпросният бушон можеше да е на друго място - просто имай предвид, че може и да е дреболия.

Ъпдейт: ето я темата, аз от нея тръгнах. Дано и ти финишираш на последното мнение :-P
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=4606

seepo
07-07-2009, 11:20
Мерси колега ма бушоните под волана и тия отпред маистора каза ,че ги е проверил и не било от тях , ма да няма спецялно некаде бошон за климата некаде ДЕБА фарлих 500 лв до тук и нищо направо откачам , некои др с мнение ,а в конзолата не ми се вярва да има проблем даите идея каде да отида на добър жичкажиа или при какв маистор изобщо и некои надежден ,щотот в ауто италиа ще ми одргнат кожата ептен аз по добре да я продам деба РЕВЕ МИ СЕ . п.с. и некво реле каза ,че бил проверил от пред човека .

seepo
07-07-2009, 16:43
и да вметна ,че колата е 96 с рама ZAR16700000139581 , DGM 53157OM мисла ,че е 1.7 или и 8

Madjo
07-07-2009, 16:55
здравей колега,

скоро имах същият проблем и се оказа че кабелът между бушона /под волана в ляво/ и вентилатора е прекъснат някъде по пътя. пуснаха ми нов кабел и всичко заработи отново :gayfight:
всеки разбиращ жичкаджия би могъл да ти го направи, става бързо и лесно :)
успех, дано да се окаже това проблема :lupe:

Alexanderbb
07-07-2009, 18:00
тази ситема е лесна обаче щом не разбираш бягай при някой електричар. интересно е че не ти пуска и перката. а иначе като качи температура перката пуса ли ти се. че освен бушони има и релета

TRENDi
07-07-2009, 21:07
и да вметна ,че колата е 96 с рама ZAR16700000139581 , DGM 53157OM мисла ,че е 1.7 или и 8

Може да си оправиш подписа ;-):

seepo
07-07-2009, 21:55
10x TRENDI :P A за перката деба след като си я зех от климатичниа маистор забелязах ,че перката работи постояно което е мега страното и днес пребягах през работно време до 1 маистор и ми каза че ми е залепнало некво реле и ми иска 40 лв да го оправи но нещо му нема доверие и отидох в кв. ла при 1 сасед и утре ще идват некви Капацитети да видат тоците дано не е нещо голямо ще пиша утре кво е станало :\

Furious 155
07-07-2009, 21:59
10x TRENDI :P A за перката деба след като си я зех от климатичниа маистор забелязах ,че перката работи постояно което е мега страното и днес пребягах през работно време до 1 маистор и ми каза че ми е залепнало некво реле и ми иска 40 лв да го оправи но нещо му нема доверие и отидох в кв. ла при 1 сасед и утре ще идват некви Капацитети да видат тоците дано не е нещо голямо ще пиша утре кво е станало :\

виж как са радиаторите - ако не е релето и те са мръсни ефекта е пак този ;)! Успех!

seepo
08-07-2009, 13:44
радяторите са чисто нови фиурио мерси се пак некаде може би от устата идва проблема ма ще го видиме към 5ч и после ще пиша

seepo
08-07-2009, 20:25
неам думи ходих при тия вартяха се сукаха се около колата изгориха ми масата бензин и накрая ми казаха ,че не е от жиците което не е така 100% утре ще хода при 1 други ,дамо там удара бингото : Bass ти каде го прави тоя климатик ?

bass
08-07-2009, 23:27
Bass ти каде го прави тоя климатик ?

В IRIS (има им координатите из фоурма нейде), но там също се "въртяха и сукаха", смениха ми фреона (как да е - той не беше пипан от покупката на колата), не успяха да подкарат машината и ме отсвириха за друг ден, уж некъв спец жичкаджия да дойдел...

п.п. ето, да не се хАбиш:
АДРЕС:
г.София,кв.Княжево
бул.Цар Борис ІІІ, №: 272
(между предпоследната и последна спирка на трамвай №: 5)
ТЕЛ: 02-9631224,9630859
МОБИЛНИ: 0888 551270, 0888 400993

Alexanderbb
09-07-2009, 10:41
В Ирис не са добри с тоците. Другите неща ги умеят и работят добре но за тоци си казват че не разбират. Колега в къде живееш че ако се окаже близо до някой съфорумник дето отбира да хвърли едно око

victtorbg
09-07-2009, 22:33
Имам 1 питане и вапросче, климатроника не работеше от някаде течеше, купих нов радятор и смених 2-3 тампончета на компресора и спря да тече ,но вътре от конзолата не одлепва :-( неможе да пусне компресора и перката, като им подам на рака ток на компресора и на перката работaт иначе нещат .Човека които ги прави каза ,че от това не разбира и е за ЖичКаЖиаааа деба ,та дали е от там проблема ? и за жичкажиа ли съм , и да не е проблем като при 145 ците от доло под жабката нали има 1 бошонче дето изпада и климата не работи на 155 цата де е това бушонче ? Колеги даите савет нещо и ако требе да се ходи некаде каде да отида ,че ми писна от БАШ МАИСТОРИ :new_Eyecrazy: Някаде добър електротехник ?

По- скоро си за добър диагностик и електрончик.Климатроника има няколко датчика и ако някой от тях е прецакан климата или въобще няма да тръгне или няма да работи нормално.Щом компресора и перката тръгват принудително и бушоните са здрави,значи проблема е в управлението на климатроника.

seepo
10-07-2009, 15:23
Колеги оправих го при 1 хора дето знам ,че работат добре - намират се близо до княжево .Та проблема беше ,че просто хората дето ми опраиха теча "МАИСТОРИТЕ" са свързали едни кабели от дясната страна при презустата на обратно (разменили са ги) и от там ми беше изпушило 1 то реле и 1 бушонче вътре в конзолата като сложиха кабелите по местата им и перката и климатика заработиха , но се още ми се струва ,че не духа много силно може би се лъжа ма незнам .Просто аман от маистори - и го питах тоя дали са сложили кабелите правилно и ми каза да ,да ма не и заради тия кабели - 90 лв се набих .Някои ако има премеждие с тоците може да ми пише ще му обясна с точност каде се намират момчетата .ПОЗДРАВИ