PDA

View Full Version : ”Гражданската” ще стигне 300 евро



Old Fox
09-07-2009, 12:09
Гледах, гледах и такава тема не видях
”Гражданската” ще стигне 300 евро (http://dnes.dir.bg/2009/07/07/news4731251.html)

Супер просто, страотно
Най ме кефи това обаче
По "Гражданската" цената върви нагоре, по "Каското" слиза надолу. Ще дойде момент, когато тази застраховка ще се предлага комбинирано, а застраховките ще се слеят, каза Петков.

Мамини гутуки един ден разбираш ли щяло да стане. Само дето по Авропата тия 300евро са именно за комбинирана застраховка.

santo_traficante
09-07-2009, 12:56
хората в един момент ще разберат че по добре да застрахова имот /апартамента който има/ отколкото една бангия за 5000лв

от едното губи 5000лв а от другото 60/100000евро при даден инцидент:priest:.

автомобили с оценки под 6000лв в един момент ще карат само на Г.О.
изключвам ФВ,Ауди,Мерцедес и БМВ+някви джипки.

колкото е по дърта една бангия толкова по малко пари взима от "щета" по автокаско.
минала ли е 12год....ядеш дървото с малко парици

pent
09-07-2009, 13:46
мдам, крайно време е да се вдигнат тия такси и застраховки!

търтей
09-07-2009, 13:50
Може и 500 ойро да я нарпавят
ма хората ще спрат да плащат
пазарът има две страни винаги


ПП може да се види и статистиката каква е печалбата на застрахователите от ГО за 2008 и да не се говорят тъпотии по медиите.

ППП Изобщо, прозират мераци на застрахователните компании.

santo_traficante
09-07-2009, 14:20
ма хората ще спрат да плащат
пазарът има две страни винаги


ЕС ни натиска за цената.
като спрат да плащат пада % на сключени Г.О. и ЕС ни реже моментално зелената карта:priest:
да не говориме че има З.К. който изобщо не отчитат сключени Г.О. в надзора:hmm: не декларират и щети.

търтей
09-07-2009, 14:28
ЕС ни натиска за цената.
като спрат да плащат пада % на сключени Г.О. и ЕС ни реже моментално зелената карта:priest:
да не говориме че има З.К. който изобщо не отчитат сключени Г.О. в надзора:hmm: не декларират и щети.

Ама ЕС не са идиоти, не си мийте ръцете с тях.

Old Fox
09-07-2009, 14:47
ЕС ни натиска за цената.
като спрат да плащат пада % на сключени Г.О. и ЕС ни реже моментално зелената карта:priest:
да не говориме че има З.К. който изобщо не отчитат сключени Г.О. в надзора:hmm: не декларират и щети.

EС има изискване към лимити за отговорност. Как това влияе на цената ще трябват да изчисляват нашите актюери. Но като гледам това изказване требе да ги изволнят сичките.

Не може при тези обстоятелства компании да носят отговорност за милиони, а да продават полици по 100-120 лв.",

Да не би за всяка полица от 120лв да носят отговорност за милиони? Общата е такава. По какъв процент от сключените ГО са изплатени обезщетения? Или искат да си покрият целия риск с вноски по ГО. Такива моменти като инвестиране във финансови инструменти ги забравяме за по лесно.
Прикачам едно файлче къртъси оф търтей.
Въпреки че липсва коректен ОПР се вижда, че компаниите са реализирали печалба за 2008, някои дори брутна след всякакви данъци такси и т.н.
Проста сметка
Получени премии(=брутен приход по ГО) - 383 843 604лв
Изплатени обезщетения по ГО - 161 273 084лв
Разлика грубо, че ме мързи да смятам 200 и кусур милион лв остават в компаниите.
Живи да ги оплачеш. И тия 200 се стопяват нали? Егати разходите за персонал и обслужване, егати ЕС натиска, въобще егати.
Всъщност няма смисъл да спорим за нещо дето няма да стане. Пуснах темичката защото статийката е интересна. Пък и мразя да ме правят на идиот.

Kuku
09-07-2009, 14:58
Идеално :thumbup:


.... Да не говорим за застраховките "Живот" ;)

raiders
09-07-2009, 15:18
Стига глупости, не, че аз не се занимавам със застраховане и е добре да се вдигат цените, но едно частно нещо както са компаниите искат по-големи печалби, така, че дали с ЕС или за доброто на България все ще си има причини и докато могат ще цедат повече пари, всичко да ни е наред, та ГО да е 300 евро, мислете за хората и гражданите на тази държава БЪЛГАРИТЕ, това ще донесе успех според мен.

AntiLuuP
09-07-2009, 15:33
Стига глупости, не, че аз не се занимавам със застраховане и е добре да се вдигат цените, но едно частно нещо както са компаниите искат по-големи печалби, така, че дали с ЕС или за доброто на България все ще си има причини и докато могат ще цедат повече пари, всичко да ни е наред, та ГО да е 300 евро, мислете за хората и гражданите на тази държава БЪЛГАРИТЕ, това ще донесе успех според мен.
Колега извинявай какви успехи те гонят какви чудесии, средната заплата в БГ е има няма 400лв, са кво ще кажеш като няма при за застраховка да не си купува кола ама представи си че тази кола е неообходимост , а не газария ... Ок нека бъде 300Е застраховката но да е смесена каско маско и всички глупости и нека дигнат малко заплатите ... Един човек няма ли да се радва ако му увеличат заплатата 6 пъти щото тва се случва със застраховката ....
Дайте да бъдем реалисти !!! Ако получавам месечен Доход 3000Е не ми пречи да плащам застраховка 300Е , но при положение че заплатата на 70% от населението не надвишава 500лв за кво говорим ....

santo_traficante
09-07-2009, 15:36
.....

то ако е лесно
няма да търсят купувач на дзи за трети път
тази статистика дето вадиш от КФН е това което пускат застрахователите към тях:thumbup:
а другото което не се обявява?
не всичко стига до КФН

santo_traficante
09-07-2009, 15:39
Ама ЕС не са идиоти, не си мийте ръцете с тях.
към края на годината пак ще си говориме:thumbup:

като не може да подържа някой автомобил да не си взима такъв.
а не щото бангиите са по 2к на пазара и да си купиме по 3 бараки
и после да виеме че не може да се плаща Г.О.

вчера един ми вика:
-кво ГО бе братче
аз неам пара за бензин та ГО ще си правя...
ще си карам така

pent
09-07-2009, 15:40
Дайте да бъдем реалисти !!! Ако получавам месечен Доход 3000Е не ми пречи да плащам застраховка 300Е , но при положение че заплатата на 70% от населението не надвишава 500лв за кво говорим ....

:) никъде и никога застрахователните компании не се съобразяват с заплатите на хората :) затова по цял свят застраховките са мега скъпи. честно, по-евтини от тези в БГ не съм виждал - е как после да нямам няколко коли :) жалко само че не мога да ги карам едновременно :)))

pent
09-07-2009, 15:41
вчера един ми вика:
-кво ГО бе братче
аз неам пара за бензин та ГО ще си правя...
ще си карам така

дано има повече такива и КАТ да си вършат работата същевременно!!!!

santo_traficante
09-07-2009, 15:46
дано има повече такива и КАТ да си вършат работата същевременно!!!!Глупости
вече имям няколко птп в които едната от колите е без ГО или не си е плащал вноските.

а знаеш как става като те спрат куките в 70% от случките.....

те с цени до 200 кинта не си правят ГО а какво да кажем за 400лв примерно

Old Fox
09-07-2009, 15:48
то ако е лесно
няма да търсят купувач на дзи за трети път
тази статистика дето вадиш от КФН е това което пускат застрахователите към тях:thumbup:
а другото което не се обявява?
не всичко стига до КФН

E аз никъде не казвам че е лесно. И актюерството е един от най сложните занаяти.
Като не можеш да си въртиш бизнес ти търсят купувач така е. Ама айде да не спасяваме нерантабилни компании и "производства" като налагаме петорни увеличения.
Не се обявяват и приходи и изплатени обезщетения. Там баланса постъпили суми/изплатени няма да е по-различен.

Как точно бангиите по 2 000 лева допринясят за нуждата от по-висока вноска? Къде ще се изплатят по-големи суми? При застрахователно събите с авто от 2 000 или с такова от 12 000?

pent
09-07-2009, 15:50
Глупости
вече имям няколко птп в които едната от колите е без ГО или не си е плащал вноските.

а знаеш как става като те спрат куките в 70% от случките.....

те с цени до 200 кинта не си правят ГО а какво да кажем за 400лв примерно

ми да им взимат книжките, всеки си носи отговорност като кара без ГО!

AntiLuuP
09-07-2009, 15:57
И са кво стана пак се правим на безгреши редовни данъкоплатци любящи родината и служещи и вярно до гроб ....

CrazyElement
09-07-2009, 16:11
вчера един ми вика:
-кво ГО бе братче
аз неам пара за бензин та ГО ще си правя...
ще си карам така

Е ае сега се замисли дали този човек е виновен , че живее в една тотална окрадена държава и му дават 300 лева заплата и се чуди как да яде и да си плати тока обаче видиш ли му трябва и кола да иди на работа? Аде моля ви стига вече с тфа да се правите на най- големите данъкоплатци. То и аз си платих данъка на къщата ама що, защото е на по разумна цена, а на колата ми е хмм 307 лева. Хаха смешно нали еми хора с 20 год стаж и 3 вишета земат 350 лева. Здраве му кажи и да ще си платя данъка, кога , когато спечеля от тотото, глупави политици това мога да кажа , ае да видим Бат Бойко, какво ще направи дали ще промени нещо, защото и аз таз мойта алфичка не съм си я купил да се газаря ами както можеш да се сетиш нито е изтребител ама на за тез 155 кончета толкоз данък, няма смешно и това е глупава държава не се усетиха , че ако намалят данъците всеки ще си го плаща , или ако искат да си плащаме сегашните данъци да дигнат смешните заплати.

santo_traficante
09-07-2009, 16:21
Е ае сега се замисли дали този човек е виновен , че живее в една тотална окрадена държава и му дават 300 лева заплата и се чуди как да яде и да си плати тока обаче видиш ли му трябва и кола да иди на работа?

като взима 300лв ще идИ с автобуса на работа.

като не може да подържа кола закакво я има?

Old Fox
09-07-2009, 16:25
Е .

Kолеги моля не измествайте темата. Това че се взимат малки заплати никво опрвадание не е за неплащане на данък или ГО.
Нагло е обаче да се вдигат петорно вноски по застраховка която явно е печеливша и със сегашните нива на вноските и то с оправданието за големи разходи по изплатени обезщетения. Смешно е просто.
Застраховките в ЕС са по-високи но там няма понятие ГО. ГО и каско е едно. Тук се говори за изравняване на нашите и ЕС застраховки и може би, евентуално, едва ли не предлагане на комбинирана застраховка. Айди у лево.

bager
09-07-2009, 16:28
като взима 300лв ще идИ с автобуса на работа.

като не може да подържа кола закакво я има?

ХАХАХА..."за какво я има", в 21-ви век?!? Ами защото няма къде да си паркира коня примерно, а също така май беше забранено да се разкарваш с кон в града!
Рекет е имало и пак ще има!

georgyg
09-07-2009, 16:31
Само не разбрах какъв е проблема?
Като я направят 300евро, то 40-50% от колите ще са без ГО, а ако застрахователите искат да събират парички ще трябва да има конкуренция - все пак сме пазарна икономика и тогава съм 99% сигурен, че ще има доста различни бонуси - като частично каско до определена сума, застраховка на имот или други глупости. В противен случай ще го закършат здраво с паричките.

georgyg
09-07-2009, 16:32
ХАХАХА..."за какво я има", в 21-ви век?!? Ами защото няма къде да си паркира коня примерно, а също така май беше забранено да се разкарваш с кон в града!
Рекет е имало и пак ще има!

Аз също съм на мнение, че като взима 300 лв и не можа да си позволи ГО да продава колата и да се вози с градския.
Аз лично докато искарвам пари ще си карам колата :thumbup:

търтей
09-07-2009, 16:47
Тия неща се случват щото сме фце.
Който на където ни поведе ...
Ма ако дигнат го-то аз лично ще организирам 200 коли, които съвсем случайно ще се повредят на орлов мост

Old Fox
09-07-2009, 16:49
Тия неща се случват щото сме фце.
Който на където ни поведе ...


Т'ва слага край на дискусията според мен. Обяснява толкова много...

detelazurno
09-07-2009, 16:59
Еми, аз отдавна съм казал, че не искам да имам собствена кола в България. И всеки ден все повече и повече се убеждавам, че не съм сбъркал.

Mind_Control
09-07-2009, 18:32
Тия неща се случват щото сме фце.
Който на където ни поведе ...
Ма ако дигнат го-то аз лично ще организирам 200 коли, които съвсем случайно ще се повредят на орлов мост


Както казват от Господари на Ефира: ОБЕЩАНО! Да видиме дали ще си спазиш обещанието :) ако го спазиш ги брой 201 коли с мен.

StarChild
09-07-2009, 20:17
Колега извинявай какви успехи те гонят какви чудесии, средната заплата в БГ е има няма 400лв, са кво ще кажеш като няма при за застраховка да не си купува кола ама представи си че тази кола е неообходимост , а не газария ... Ок нека бъде 300Е застраховката но да е смесена каско маско и всички глупости и нека дигнат малко заплатите ... Един човек няма ли да се радва ако му увеличат заплатата 6 пъти щото тва се случва със застраховката ....
Дайте да бъдем реалисти !!! Ако получавам месечен Доход 3000Е не ми пречи да плащам застраховка 300Е , но при положение че заплатата на 70% от населението не надвишава 500лв за кво говорим ....

Абсолютно съм съгласен с теб!



ХАХАХА..."за какво я има", в 21-ви век?!? Ами защото няма къде да си паркира коня примерно, а също така май беше забранено да се разкарваш с кон в града!
Рекет е имало и пак ще има!


Bagera също е прав!
На мен поради такава причина ми взеха коня с каручката(не съм му лепял винетки), а си ми беше евтинкооо ама на комшията му миришело на фашкии, и на мен сутрин като си ръчка да запали газовото инжекционче на голфу ми мирише а ама си трая! То като гледам и зобта ще поскъпва, но споко нема се плашиш копиле :bash: ;)

CrazyElement
09-07-2009, 21:19
Казал съм го и преди и сега пак в САЩ преди 70-80 год. се е падало по 1 кола на всеки 5ти, което си е доста добре за тогава и хич не е била лукс. А ние сега тук в 21 век дай бате коли да нямаме щото видиш ли насичкоот отгоре , че си купуваме коли на 10 год. за по 6 хилки щото повече пара няма ама и сега неможем си платим и данъка ем няма можем. Олд фокс немисля , че измествам темата точно в нейният дух съм.И ае стига с това ако нямаш пари, защо си я купил , ами щом си я зел значи си имал пари де, ама тфа , че държавата ти се изсира отгоре е друг въпрос. Ем голема работа ще караме без данъци без Го без винетки и тфа е да на спрат рушвета и така май на там вървиме.

detelazurno
09-07-2009, 21:42
....И ае стига с това ако нямаш пари, защо си я купил , ами щом си я зел значи си имал пари де, ама тфа , че държавата ти се изсира отгоре е друг въпрос. ....

Виж сега. Това, че нямаме условия и тем подобни не означава, че за някои колата не е необходимост. Напротив. Каквото и да си говорим и каквото и да правим колата си е необходимост. Да, има алтернатива наречена градски транспорт, но колко от предимствата на колата, които са необходими може да предложи той? Колата си е необходимост независмио от условията в които се намираме. И точно поради тази необходимост повечето хора си купуват коли на лизинг или с предварително изтеглен кредит, а тези неща трябва да се изплащат редовно, така че това, че държавата ни се е изсрала отгоре съвсем НЕ е друг въпрос! Въпроса е точно в това!

ФЕРАРИСТ
09-07-2009, 22:31
Чешем си езиците, предполагам че ви е пределно ясно че няма как на теория само ГО да стане 300 евро, дори и 200 няма да стане, говоря за една 156 да речем - пределно е ясно и на застрахователите че много малко ще се застраховат, и хич няма да им дреме колко е глобата, дето има 2 годишна давност......

CrazyElement
10-07-2009, 05:21
Виж сега. Това, че нямаме условия и тем подобни не означава, че за някои колата не е необходимост. Напротив. Каквото и да си говорим и каквото и да правим колата си е необходимост. Да, има алтернатива наречена градски транспорт, но колко от предимствата на колата, които са необходими може да предложи той? Колата си е необходимост независмио от условията в които се намираме. И точно поради тази необходимост повечето хора си купуват коли на лизинг или с предварително изтеглен кредит, а тези неща трябва да се изплащат редовно, така че това, че държавата ни се е изсрала отгоре съвсем НЕ е друг въпрос! Въпроса е точно в това!

Колега, не ме разбра правилно и аз съм твърдо зад това, което каза. Иначе дано ФЕРАРИСТА да излезе прав :):priest:

Bottata
10-07-2009, 07:22
И преди 2-3 години точно това се пишеше по вестниците цяло лято. Как като влезем в европата и ще ни вдугнат 5-но ГО. Само с тръбенето си останаха - едно 20-30% само ги вдигнаха - от 80 на 100лв.
Това си е една добра тактика за заблуда на населението. Заливаш го с бомбастично увеличение и после 20-30% ти се виждат песен, и простолюдието си вика - мале много добре направи държавата ...

fred
10-07-2009, 10:39
Споко и аз смятам, че за да стане еди колко си, трябва да има кой да плаща.То ако питаш застрахователите, все са на загуба и 1000 да е, пак ще им е малко.

georgyg
10-07-2009, 11:52
Казал съм го и преди и сега пак в САЩ преди 70-80 год. се е падало по 1 кола на всеки 5ти, което си е доста добре за тогава и хич не е била лукс.

Не е била лукс, защото те нямат развит добър градски транспорт, а тогава сигурно са имали и още по малко. А и като цяло не можем да се сравняваме нито и икономиката им, нито с цените на горивата, нито с разстоянията, които изминават.


И преди 2-3 години точно това се пишеше по вестниците цяло лято. Как като влезем в европата и ще ни вдугнат 5-но ГО. Само с тръбенето си останаха - едно 20-30% само ги вдигнаха - от 80 на 100лв.
Това си е една добра тактика за заблуда на населението. Заливаш го с бомбастично увеличение и после 20-30% ти се виждат песен, и простолюдието си вика - мале много добре направи държавата ...

Ще видим, какво ще излезе от цялата тази глупост, но съм 100% сигурен, увеличение ще има и то предполагам няма да е символично.


Споко и аз смятам, че за да стане еди колко си, трябва да има кой да плаща.То ако питаш застрахователите, все са на загуба и 1000 да е, пак ще им е малко.

Много си прав. Не е луд този който яде баницата...

fred
10-07-2009, 13:27
Е все ще дойде време да я дръпнем:)

detelazurno
10-07-2009, 14:10
Не е била лукс, защото те нямат развит добър градски транспорт, а тогава сигурно са имали и още по малко........


Ooo, да. Как пропуснахме факта, че градския транспорт в България е с чудесна организация и е на ниво!

georgyg
10-07-2009, 14:45
По темата, но от друг източник.

СОФИЯ. Цената на задължителната застраховка "Гражданска отговорност" ще стане 600 лв. през следващата година. Това прогнозира изпълнителният директор на застрахователно акционерно дружество "Армеец" Румен Георгиев.
В момента най-ниската цена за застраховката у нас е 150 лв. Това означава, че тя ще скочи с 300%, коментираха експерти.
Застрахователите обаче не предвиждат рязък скок на полицата. Очаква се цената й да расте поетапно идната година.
Необходимо е размерът на Гражданската отговорност да се вдигне възможно най-скоро, категоричен бе Георгиев. По думите му в момента полицата у нас е губеща.
Идеята е цената на Гражданската отговорност в България да се изравни с тази в Евросъюза. Там минималната й стойност е 300 евро. По-големият опит в областта на застраховането, както и дългогодишната статистика в ЕС показват, че това е реалната цена, която покрива имуществените щети по техните пътища, обясни Георгиев. По думите му шосетата у нас са в по-лошо състояние.
Георгиев разказа, че стойността на застраховката зависи от поведението на конкуренцията. Застрахователите ще повишават цената в зависимост от това на какви нива могат да издържат.
През последните години застраховката "Гражданска отговорност" бе вдигана постоянно, тъй като стойността й не покрива разходите. Застраховките "Гражданска отговорност" и "Автокаско" формират над 70% от застрахователния пазар у нас, допълни Георгиев.

Източник: http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-07-05&article=284348

georgyg
10-07-2009, 14:49
Ooo, да. Как пропуснахме факта, че градския транспорт в България е с чудесна организация и е на ниво!

Само за статистиката, ние нямаме тази територия, а и сме по малко от един техен голям град като население.
Сравнението между САЩ (та дори ЕС) и България е меко казано абсурдно. Сравнението може да е само по 1 фактор, че и на двете места има задължителна застраховка за МПС, и че цената е различна.

Old Fox
10-07-2009, 15:53
По думите му в момента полицата у нас е губеща.

.....През последните години застраховката "Гражданска отговорност" бе вдигана постоянно, тъй като стойността й не покрива разходите.
Източник: http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2009-07-05&article=284348

Долни лъжи. Изключително нагло изказване.
И като му покажеш информациата от КФН, кво ли ще стане? Декларирате печалби от ГО. В същото време я увеличаваме щот е губеща. Кво прайм?
Категоричен бил... туфлек.

На тоя му пожелавам жена му да я боли 300% повече глава през следващата година, щото миналата година му е давала повече отколкото е вземала.

georgyg
10-07-2009, 15:56
И какво като я боли главата, той сигурно има поне още 2-3 резервни варианта.

Имам приятел в Алианц и като знам какъв автопарк имат, явно много са на загуба, то не са Бентли и разни други нискобюджетни автомобили (G класа и т.н.). та едва ли Армеец ще са по зле.

търтей
10-07-2009, 15:59
Ясно е, че искат да дигат цените.
Ясно е и защо искат д аги вдигат.
Въпросът е ние какво ще направим ако ги вдигнат.

И понеже неплащането на ГО води до отнемане на книжка, пак казвам - 200 коли много случайно едновременно ще се повредят на орлов мост. МОже по същото време още стотина да се преебат пред парламента.
Съвпадък дето има една дума.

ПП - За да не реши някой, че се бъркам в работата на частни фирми и съм против свободния пазар, ще си позволя да цитирам колегата Тушев - "ГО е държавно регламентиран олигопол."

detelazurno
10-07-2009, 16:02
Само за статистиката, ние нямаме тази територия, а и сме по малко от един техен голям град като население.
Сравнението между САЩ (та дори ЕС) и България е меко казано абсурдно. Сравнението може да е само по 1 фактор, че и на двете места има задължителна застраховка за МПС, и че цената е различна.

Да, и? Това трябва да е положителен довод ли? Аз не знам защо, може и да съм заблуден, но все ми се струва, че по-малка територия би следвало да се управлява по-лесно. Та следвайки тази логика точно защото имаме много по-малка територия за покриване и население за транспортиране би следвало да ни е доста по-лесно да си организираме транспорта. В същото време обаче Лондон, град с население колкото една България, имаш ли представа каква организация на транспорта има? Хората тук са толкова зависими от транспорта, че /предполагам и в България се е чуло и помниш/ по време на стачката на метрото града беше направо парализиран. Имаше сумати работодатели, които казаха на подчинените си "просто недейте да идвате на работа". Беше безмислено защото движението беше невъзможно. Или беше поне до толкова възможно, че за да се придвижиш от 2-ра зона например до 1-ва ти отнемаше толкова време колкото да стигнеш от 3-та зона до 1-ва. А какво ще стане ако метрото в Българиа спре? Задръстването на Сливница ще е просто с 1 светофар по-дълго. А и не помня нещо да се промени толкова катастрофално когато спря за 1 ден отсечката от Младост до Васил Левски. Отсечката която уж трябваше да облекчи много от потока по Цариградско. Дрън-дрън. И ако мислиш, че може да сравняваш само по това дали има или няма гражданска си малко в грешка. И тук плащат застраховки за автомобилите но масово използват градския транспорт. Не просто защото е скъпо да се движиш с кола, ами защото им е по-бързо. Ако не вярваш заповядай да направим експеримент - аз ще се движа с метрото ти с кола до избрана от теб дестинация. Масовото движение по улицата, което тук можеш да видиш са от онези прочути таксита и двуетажни автобуси.

CrazyElement
10-07-2009, 16:03
То ако направят тез 600 лева ама да включват и каското , и да се сложи и добър план за разрочено плащане през годината , може и да са на кяр. Макарче пак си е бая пари на месец ако е 600 лева излиза по 50 лева на месец, което пак си е доста при условие на наще "големи заплати" и "малки сметки"

търтей
10-07-2009, 16:07
.
Всъщност, каква е реалията в Лондон или в Ню Йорк, няма никакво отношение към ситуацията в България.
Мисля, че е ясно защо.

CrazyElement
10-07-2009, 16:09
Всъщност, каква е реалията в Лондон или в Ню Йорк, няма никакво отношение към ситуацията в България.
Мисля, че е ясно защо.

Какво ги мислим и ние предолно ясно ни е , че сме на светлини години от другите държави. Ако направят ГО 600 лева. 2 начина масово взети книжки протести и прочие или ако се случиш на някфа кука да му бутнеш рушвет ама това 600 лева могат само да си мечтаят за тези пари да ги видят.

Old Fox
10-07-2009, 16:32
Въпросът е ние какво ще направим ако ги вдигнат.

ПП - За да не реши някой, че се бъркам в работата на частни фирми и съм против свободния пазар, ще си позволя да цитирам колегата Тушев - "ГО е държавно регламентиран олигопол."

Как какво? Първо всички при жената на г-н Георгиев за настроение и после на Орлов мост. Като гледам и без туй скоро ще се събираме за протест срещу цената на бензина може да ги съчетаем.

П.П. То май тук само ти знаеш кой е колегата Тушев;-)

Mind_Control
10-07-2009, 16:38
Как какво? Първо всички при жената на г-н Георгиев за настроение и после на Орлов мост. Като гледам и без туй скоро ще се събираме за протест срещу цената на бензина може да ги съчетаем.

П.П. Май само ти знаеш кой е колегата Тушев;-)

Колкото миналата година имаше успех протеста за цената на бензина, толкова ще има и тая година. Евентуален протест за цената на гражданската отговорност също би свършил с репортаж по новините в 20 часа. (въпреки това ще го подкрепя, както го подкрепих и миналата година, когато всички врякаха, как като ни е скъп бензина не трябва да имаме коли).

detelazurno
10-07-2009, 19:09
Всъщност, каква е реалията в Лондон или в Ню Йорк, няма никакво отношение към ситуацията в България.
Мисля, че е ясно защо.

Няма разлика, но тъй като стана въпрос за организация на градския транспорт и това, че териториалното разпределение и населението нямали значение. Та реших да дам пример с Лондон защото е достатъчно голям град като териториа и население и защото имам преки наблюдения върху него. Ако живеех в Ню Йорк щях да дам пример с Ню Йорк ;) Както и да е. Да не се отклоняваме от темата. Аз винаги съм казвал, че собственикът на автомобил в България е обременен с прекалено много плащания на не малки суми, които не отговарят на условията в които се шофира! Сумите съвсем логично растат. Както беше споменал някой по-нагоре и 1000 лева да я направят застрахователите пак ще пищят, че е ниска. И в действителност са прави. Гледайки от тяхната си паница докато има от кой да смучат пари ще го правят! Трябва обаче и на тях малко да им се подскаже, че имат влияние върху автомобилния парк, който е в трагично състояние, пък било то като втора или трета инстанция!

marian2784
11-07-2009, 23:22
така като гледам всуички се надигате срещу цени на застраховки ,на бензин и т.н. ,но мисля че грешите трябва да се надигаме срещу заплатите,живеч в италия цените са еднакви заплатите 10 пъти по-високи ,но и Г.О. е 1700 евро,според мен не цената на застраховката е проблем а заплатата в нашата държава.поне аз така мисля

Old Fox
12-07-2009, 13:27
така като гледам всуички се надигате срещу цени на застраховки ,на бензин и т.н. ,но мисля че грешите трябва да се надигаме срещу заплатите,живеч в италия цените са еднакви заплатите 10 пъти по-високи ,но и Г.О. е 1700 евро,според мен не цената на застраховката е проблем а заплатата в нашата държава.поне аз така мисля

Ми не. Ето това ти подсказва срещу какво е насочено нашето недоволство

"ГО е държавно регламентиран олигопол."
За разлика от ГО моята заплата не е държавно регулирана. Моят работа съм си я свършил, сега настоявам те да си свършат тяхната

fred
13-07-2009, 22:37
така като гледам всуички се надигате срещу цени на застраховки ,на бензин и т.н. ,но мисля че грешите трябва да се надигаме срещу заплатите,живеч в италия цените са еднакви заплатите 10 пъти по-високи ,но и Г.О. е 1700 евро,според мен не цената на застраховката е проблем а заплатата в нашата държава.поне аз така мисля

Така де, остава обаче и да възпроизведем брутния продукт на Италия,след което да имаме подобни заплати, иначе италианците пък можеха да взимат заплатите на кувейтците примерно или някави други.