PDA

View Full Version : Слушате ли mp3



achkar
09-07-2009, 18:25
Знам, че има тема Музика, но тя е безкрайно объркана, разхвърляна и има информация от тук, от там.
Затова въпросът ми е: Слушате ли мп3 в алфата и ако да - по какъв начин, колко ви е струвало (например) и качествено ли е. Защото аз се мъча с една адапторна касетка, но не се трае... и е голяма селяния :) А тоя лаудлинк много пари е според мен. Благодаря!

ACEHOB
09-07-2009, 18:58
Преди няколко дни видях в на един колега колата една екстра. На мястото на касетката имаше датчик не много голям за дистанционно и mp3 плеърче в пепелника.
С дистанционното си сменяше песните докато плеърчето е затворено и не се вижда. Той беше за разкодиране та за тази екстра + разкодирането са му вели 90 лева.
Мога да попитам къде са го правили ако някой има интерес.

achkar
09-07-2009, 19:57
Аз имам интерес. За 166 ли е? Защото ще идвам в София след седмица по много задачи свързани с колата.

ACEHOB
10-07-2009, 08:46
За 166 е! Екстрата е на колата на колегата em4o1 (http://clubalfaromeo.com/forum/member.php?u=825). Пишете му на лично.

pr_00f
10-07-2009, 11:51
Понеже имам същия проблем а лоудлинк има за Либра само с варианта с навигация.
Пробвах с ФМ трансмитер - ОТВРАТ.
Пробвах с касета адаптер - определено е много по-добре, единственият минус е кабела, но се преживява някак си.

Цитирам си мнение от Ланча форума.


Малко ми е неудобно да цапам на колегата хубавата тема, но пък е важна и може да я видят повече хора.
За уреждане с МП3 се чудех между 2 варианта:
За касета адаптер съм сигурен че всички са чували. (вариант 1)
Големият минус е стърчащият кабел , аз се спрях на този вариант и да си кажа честно не ми пука. Имам си мп3 плейърче което не използвам от 3 години и му намерих приложение

Вариант 1.Най обикновена касета адаптер -

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.4337
На сайта се предлагат 5-6 модела, но този има най добри отзиви! За момента съм много доволен от качеството на звука.


Вариант 2 МП3 плейър с форма на касета : ( предполагам повечето колеги не са виждали подобна дивотия)

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.10203

Това решение си е напълно независим мп3 плеър със вградена батерия - което е както плюс така и минус.
Не се знае каква е батерията и ще може ли да се замени лесно, а ако седи постоянно в колата батерията ще си отиде много бързо поради високите температури през лятото.
Също в коментарите за вариант 2 пише че функцията да сменяш песните с бутона за превъртане не винаги работи коректно.
Но пък от друга страна цената е само 16 долара а от този сайт всичко е с безплатна доставка!
Така че едва ли някой ще го сбъркат 22-23 лева ако реши да пробва, и да сподели до колко е удачен този вариант, какво е качеството на звука и ...

leketo84
10-07-2009, 12:04
Понеже имам същия проблем а лоудлинк има за Либра само с варианта с навигация.
Пробвах с ФМ трансмитер - ОТВРАТ.
Пробвах с касета адаптер - определено е много по-добре, единственият минус е кабела, но се преживява някак си.

Цитирам си мнение от Ланча форума.
Един глупав въпрос , но като не разбирам от тея работи !!! :?:Ако си сложа такава касетка ще мога ли да вържа ДВД и да имам съответно картина на екрана или е единствено и само за звук !!! :blush:

achkar
10-07-2009, 12:12
Понеже имам същия проблем а лоудлинк има за Либра само с варианта с навигация.
Пробвах с ФМ трансмитер - ОТВРАТ.
Пробвах с касета адаптер - определено е много по-добре, единственият минус е кабела, но се преживява някак си.

Цитирам си мнение от Ланча форума.

Здрасти знам го и второто нещо. Относно касетка адаптер, при мен проблема е че излиза доста моно, повече се чува от дясно, а другия е, че като набирам и се получава смущение все едно карам самолет. Ще пиша на em4o1 да го питам :) А при 166 хубавото е, че може да се ползва горната жабка над навигацията, за да се скрие мп3то там и кабела почти не се забелязва.

Асенов, колегата не влизал от седмица. Имаш ли му скайп или някой друг начин за връзка.

detelazurno
10-07-2009, 12:25
А не е ли по-лесно да отидете при някой електронен техник и да ви изкара един aux in, в който да си включите mp3 player-че? Всеки ТВ и радио техник може да го направи и мисля, че е най-културно и без излишни адаптери и кабели.

pr_00f
10-07-2009, 13:02
Да може и така.
Всъщност ето ви оригиналната тема в Ланча форума , има интересни неща.

http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic_14815_0.html

leshoiad
10-07-2009, 16:43
CD чейнджъра си ми рабти но е мн капризен и дискове му намерих дори, но и при най малките дупки прекъсва, е.а ли го защо, и за тва си реших проблема с Aple Ipod 8GB, от настройките на самия плеър си донагласям звука и е доволно. Все пак за маняци бих препоръчал YP-P2 na Samsung. Джаджа изобретена наистина да достава аудио удоволствие, а стърчащия кабел на емулиращата касетка не е чак толкова непоносим.

ACEHOB
13-07-2009, 09:41
За проблема със "моното" или по-точно това че се чува повече в дясно не е виновна касетката а четящата глава на касетофона на 166. Тъй като и при мен е така пробвах в друга 166-ца и резултата е същият. За да се убедя че касетката е ОК я пробвах и във 147 и резултата беше много добър стерео звук. Всичко това ме навява на мисълта че самата четяща глава е леко изместена нагоре а касетката влиза по-надолу и се получава разминаване.
С леко преместване на касетката нагоре, звука се оправя затова ще пробвам да направя много лека модификация на касетката и ще видим резултата.
Ако не стане работата ще прибегна към извеждане на изходящ кабел + захранване към пепелника (някой използва ли го за целта) и от там ще може да се пусне и телефон или плеър.
При колегата Емо е направено по същият начин но малко по интелигентно защото там фм трансмитера е вързан директно към входа (за да няма шумове) но е изкарано и самото "око" за дистанционното. По този начин и с дистанционното си управлява песните.


Един глупав въпрос , но като не разбирам от тея работи !!! :?:Ако си сложа такава касетка ще мога ли да вържа ДВД и да имам съответно картина на екрана или е единствено и само за звук !!! :blush:

Само звук колега. За това което питаш модификацията е друга.

teodor80
13-07-2009, 19:37
Да може и така.
Всъщност ето ви оригиналната тема в Ланча форума , има интересни неща.

http://www.lancia-bg.com/forum/viewtopic_14815_0.html
Кой ще е откривателят на мп3-то в нашия форум?
Това ми се струва най удачния вариант.

achkar
13-07-2009, 19:50
Колега pr_00f може ли да питаш и от мое име за алармаджията?:oops:

pr_00f
14-07-2009, 09:44
Писах му Лс на колегата, като отговори ще те информирам.

kartell
14-07-2009, 15:10
Кой ще е откривателят на мп3-то в нашия форум?
Това ми се струва най удачния вариант.

Колега, вече беше открито и закрито :drums:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=23469&highlight=%E4%E2%E4+%EA%FA%EC+ics&page=4
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=28657&highlight=%E4%E2%E4+%EA%FA%EC+ics

Не е никак сложно ако имаш чейджър, в противен случай се запояват 10-тина кабелчета на платката на ICS, подобно като при либрата но са повечко кабелите. Найстина става доста доре особено ако ти е хубава мулти медията - мояте не беше, но пак бях доволен.

teodor80
14-07-2009, 21:11
Колега, вече беше открито и закрито :drums:
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=23469&highlight=%E4%E2%E4+%EA%FA%EC+ics&page=4
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=28657&highlight=%E4%E2%E4+%EA%FA%EC+ics

Не е никак сложно ако имаш чейджър, в противен случай се запояват 10-тина кабелчета на платката на ICS, подобно като при либрата но са повечко кабелите. Найстина става доста доре особено ако ти е хубава мулти медията - мояте не беше, но пак бях доволен.
Лично на мен твоя вариант не ми харесва.Така всеки може.Аз искам хем да си работи ацс-са хем да си гледкам примерно клип ама на неговия дисплей

leketo84
15-07-2009, 00:27
Лично на мен твоя вариант не ми харесва.Така всеки може.Аз искам хем да си работи ацс-са хем да си гледкам примерно клип ама на неговия дисплей
Наистина и аз искам да си гледам на моя екран и ще стане някога ма да видим кога !!! ;-)

EMo0o
15-07-2009, 00:31
Наистина и аз искам да си гледам на моя екран и ще стане някога ма да видим кога !!! ;-)

Когато ти се дават ~2000лв :upsidedwnsmiley:

em4o1
15-07-2009, 01:27
Ето го моето решение

ACEHOB
15-07-2009, 01:29
Емо, може да дадеш и координатите на човека, който ти го направи и да го потърсят колегите.

em4o1
15-07-2009, 01:32
София, Студентски град, ул. проф. д-р Иван Странски 7, Бл. А тел. 0897 809 555,
0897 809 666. www.ecs.hit.bg

EMo0o
15-07-2009, 01:37
Това изглежда интересно :) Ще споделиш ли колко ти струва удоволствието и какво е качеството на звука ?

em4o1
15-07-2009, 10:19
Удоволствието струваше около 90 лева а качеството на звука е добро. Сигнала е стерео. Като цяло за цената си мисля че е отличен избор.
Колегата Асенов е слушал музиката която излиза от тоя плеар и той също може да си каже мнението ако пожелае.

ACEHOB
15-07-2009, 21:49
По добре е от всичко мануал добавено което съм чувал до сега. На мен ако не ми беше харесало нямаше да се обадя ;)

EMo0o
15-07-2009, 23:28
То това не е ли дето разкодираха ICS-и до Марсилия(кафето) ?

em4o1
15-07-2009, 23:50
Да там е !

EMo0o
15-07-2009, 23:53
Да там е !

Мерси , още в петък ще отида до там :)

bobbybg75
20-07-2009, 12:05
същите хора срещу 1000 лв ти слагат тв и двд и ниама никакви боклуци в пепелника

leketo84
21-07-2009, 00:41
същите хора срещу 1000 лв ти слагат тв и двд и ниама никакви боклуци в пепелника
Колега тва крайна цена с всичко ли е или е за работа и отделно си плащаш ДВД и Тунера ! :lupe:

kartell
22-07-2009, 10:55
Лично на мен твоя вариант не ми харесва.Така всеки може.Аз искам хем да си работи ацс-са хем да си гледкам примерно клип ама на неговия дисплей

Колега не си ме разбрал, коментарът ми беше за първоначалният ми проект, който не беше с ДВД-то отгоре а ето това: http://store2.data.bg/kartell/videos.html Качеството на клипа не е добро, защото е с телефон , но картината беше доста добра. ДВД-то което се вижда на клипа също беше просто за експеримента.
Всичко си беше много добре, просто исках по качествено озвучаване и затова минах на другия вариант.

leketo84
22-07-2009, 18:49
Колега не си ме разбрал, коментарът ми беше за първоначалният ми проект, който не беше с ДВД-то отгоре а ето това: http://store2.data.bg/kartell/videos.html Качеството на клипа не е добро, защото е с телефон , но картината беше доста добра. ДВД-то което се вижда на клипа също беше просто за експеримента.
Всичко си беше много добре, просто исках по качествено озвучаване и затова минах на другия вариант.
Колега аз искам този вариант от клипа как да стане работата моляте сподели !!! :unsure:

kartell
22-07-2009, 23:18
Колега аз искам този вариант от клипа как да стане работата моляте сподели !!! :unsure:

Утре ще потърся схемите и ще се опитам да ти обясня колкото мога. Ти с навигация ли си? Понеже ако си с нави ще стане лесно, само трябва да си вземеш някоя готина мултимедия.

leketo84
22-07-2009, 23:35
Утре ще потърся схемите и ще се опитам да ти обясня колкото мога. Ти с навигация ли си? Понеже ако си с нави ще стане лесно, само трябва да си вземеш някоя готина мултимедия.
Не колега нямам навигация само цейнджър :ranting: , това сигурно е голям проблем ? Дали имам шанс за такива екстри :unsure: , ако имам и ти можеш да ми помогнеш ще ти бъда много благодарен !!! :handshake:

teodor80
23-07-2009, 18:58
Утре ще потърся схемите и ще се опитам да ти обясня колкото мога. Ти с навигация ли си? Понеже ако си с нави ще стане лесно, само трябва да си вземеш някоя готина мултимедия.
По какво се рзбира колата дали е с навигация или не?В смисъл моята си мисля че устройството го няма а тя си е имала навигация.Самоче незнам дали мисля правилно

achkar
23-07-2009, 19:31
Ми засега според мен показателно е, че тея с навигация имат антенка горе.

leketo84
23-07-2009, 19:48
Ми засега според мен показателно е, че тея с навигация имат антенка горе.
Ми аз имам антенка ма отзад мисла че не е имало никога навигация , а и когато исках да си слагам усилвател установих че нямам чинчове и това май означава че нямам НАВИ !!!:lupe:

kartell
23-07-2009, 22:28
Ами най вероятно нямаш нави, защото и аз имам антена, но отзад корите са ми обикновени, а не като на тези с нави. Лошото когато нямаш нави е, че нямаш кабели и трябва да се запоява на платката ( както направих и аз ).
Днес нямах време да седна и да обясня по на широко, но общо взето е това, че по една схема се запояват 10-тина кабела на една от платките на ICS, който за целта се разглабя целия. другото е просто окабеляване и наместване. На мен тази операция ми отне 1 седмица, понеже ми беше за първи път и няколко пъти се отказвах, но иначе предполагам, че за 1-2 дена може да стане напълно готово

ето я и схемата: 25069

leketo84
24-07-2009, 13:43
Ами най вероятно нямаш нави, защото и аз имам антена, но отзад корите са ми обикновени, а не като на тези с нави. Лошото когато нямаш нави е, че нямаш кабели и трябва да се запоява на платката ( както направих и аз ).
Днес нямах време да седна и да обясня по на широко, но общо взето е това, че по една схема се запояват 10-тина кабела на една от платките на ICS, който за целта се разглабя целия. другото е просто окабеляване и наместване. На мен тази операция ми отне 1 седмица, понеже ми беше за първи път и няколко пъти се отказвах, но иначе предполагам, че за 1-2 дена може да стане напълно готово

ето я и схемата: 25069
Колега при мен явно ще е твоя вариант ! :dunno: Ти сам ли си го прави всичко това , защото ми се струва сложна работа ! Ако можеш някога да ми го направиш и на мене , или поне да ме свържеш с някой който може да го направи това чудо !!! :help:

kartell
24-07-2009, 18:41
Да, сам си го направих. Няма проблем да го направим и на теб, само трябва да се разберем кога, понеже сега съм доста зает.

leketo84
24-07-2009, 18:47
Да, сам си го направих. Няма проблем да го направим и на теб, само трябва да се разберем кога, понеже сега съм доста зает.
Когато кажеш :-)! Мерси !!! :notworthy:

ACEHOB
27-07-2009, 10:58
И аз съм навит ;)

kartell
29-07-2009, 21:25
И аз съм навит ;)
За кое? Да го направим на новата ли ? :Tease:

ACEHOB
30-07-2009, 00:15
Какво е тръгнало със моята продажба ще си я карам аз така че :)

balev64
30-07-2009, 07:26
До скоро твърдях че нямам фабрично в колата си навигация и СД,но вчера се наложи да си сменя акумолатора,купих си нов и след като развих ламаринката от долу на която стои акумолатора какво да видя, ми те кабелчетата са си там под ламаринката.Така че навигация и чейнджър няма, но инсталация има.Просто докато не се разглоби леглото на акумолатора няма как да ги види човек.

ACEHOB
30-07-2009, 22:22
Хайде сега да почерпиш :)

balev64
30-07-2009, 22:48
Винаги!

souze
10-09-2009, 19:49
Колеги, някой дето е малко по-талянец да казва що е то? :spiteful: Бъкел си нямам от тоя език, а изглежда интересно...

http://global.ebay.com/INTERFACCIA_VIDEOAUDIO_x_LANCIA_LYBRA_E_ALFA_166_N AV/120467439174/item

ACEHOB
10-09-2009, 21:46
Това не вървеше ли с целият панел или се бъркам?

souze
11-09-2009, 17:50
Това не вървеше ли с целият панел или се бъркам?

Това ми е мисълта, някой, ако е така любезен да го преведе :-D

thecleaner
11-09-2009, 19:20
Това ми е мисълта, някой, ако е така любезен да го преведе :-D

http://www.translate.ru/ ето може на руски и английски, да си го преведете.

souze
11-09-2009, 23:33
Единственото, което разбрах от он-лайн превода е, че за спален вагон не става :rotfl::rotfl::rotfl::rotfl:

Flame
13-09-2009, 00:09
Става за 166-ца само с навигация.

VIHHRONNY
29-05-2010, 13:12
аз съм сиизвел стерео кабел с 3,5 жак и си включвам тел. и си пускам когато искам мр3-ки колкото искам.
качеството на звука е супер и е стерео.
това ми струва 20мин. и 0 лв.
дали тел или мр3 се тая вайно е жака да е 3.5

em4o1
31-05-2010, 10:00
Колега от къде си изкарал жака ?

achkar
31-05-2010, 14:23
аз съм сиизвел стерео кабел с 3,5 жак и си включвам тел. и си пускам когато искам мр3-ки колкото искам.
качеството на звука е супер и е стерео.
това ми струва 20мин. и 0 лв.
дали тел или мр3 се тая вайно е жака да е 3.5

Da, колега, дай акъл, не се фукай само :D :D Как, откъде, защо, снимки ако може :flowers:

EMo0o
31-05-2010, 16:35
Da, колега, дай акъл, не се фукай само :D :D Как, откъде, защо, снимки ако може :flowers:

Става доста лесно, днес и аз направих същата далавера, качеството е като от AUX кабел (доста по-добро от трансмитер и касетка с кабел) и съм си изкарал кабела между седалките където е джобчето за стотинки :) слагам си мп3-ката там и забравям за всичко :)

Megadet
31-05-2010, 17:53
Еее колеги кажете как става тая работа, че ми писна от това качество на трансмитера.

achkar
31-05-2010, 21:09
Става доста лесно, днес и аз направих същата далавера, качеството е като от AUX кабел (доста по-добро от трансмитер и касетка с кабел) и съм си изкарал кабела между седалките където е джобчето за стотинки :) слагам си мп3-ката там и забравям за всичко :)

Е майтап ли си правиш, колега? Аз питам как става, ти ми казваш лесно :) Кажи какво си направил, какъв кабел, къде е, снимка ако може... Ако не искаш да помагаш, защо въобще написа, че става лесно, освен за да ни дразниш :D

EMo0o
31-05-2010, 23:59
Е майтап ли си правиш, колега? Аз питам как става, ти ми казваш лесно :) Кажи какво си направил, какъв кабел, къде е, снимка ако може... Ако не искаш да помагаш, защо въобще написа, че става лесно, освен за да ни дразниш :D

Приятелю.. недей да се дразниш толкова ;) Утре ще направя снимки на разглобения ICS, който имам и ще обясня :)

em4o1
01-06-2010, 00:52
Ясна е работата... Ще се налага да отскоча до Иван Вазов !

EMo0o
01-06-2010, 10:55
Ясна е работата... Ще се налага да отскоча до Иван Вазов !

При тебе адаш това, което са ти го направили предполагам е по същия начин запоено :) А т.к. има още някои неща, с които още не съм се справил и искам да видя дали ще мога да го направя по-добре, най-хубаво изчакай да видим какво ще стане при мен и после ако всичко е наред ще направим и твойта ;)

Christweil
01-06-2010, 11:57
При тебе адаш това, което са ти го направили предполагам е по същия начин запоено :) А т.к. има още някои неща, с които още не съм се справил и искам да видя дали ще мога да го направя по-добре, най-хубаво изчакай да видим какво ще стане при мен и после ако всичко е наред ще направим и твойта ;)

Да не би да отвориш ИЦС и да се закачиш директно към аудио канал на касетката ? ще и на мен ми стана доста интересно :)

EMo0o
01-06-2010, 12:29
Да не би да отвориш ИЦС и да се закачиш директно към аудио канал на касетката ? ще и на мен ми стана доста интересно :)

Да, просто запояваш след четеца на касетката и се губи шума :)

Christweil
01-06-2010, 14:07
Да, просто запояваш след четеца на касетката и се губи шума :)

А наистина ли е като AUX качество или е "по добро" качество от касетката ?? щото спецялно на касетка по принцип има разни филтри за ниски и високи честоти.
Или просто чак след филтрите се закачиш ??

achkar
01-06-2010, 14:55
Приятелю.. недей да се дразниш толкова ;) Утре ще направя снимки на разглобения ICS, който имам и ще обясня :)
Луд ли си, казах го на майтап.. чакам снимките с нетърпение :)) И ако можеш да кажеш какви материали/кабели ни трябват за запояване като го пишеш.. ще ти пратя една бира по еконт :D

em4o1
02-06-2010, 00:54
Адаш, при всички положения ще изчакам да видя какъв ще е крайният резултат, защото както знаеш имам за сега не лошо решение с трансмитера. Но като му дам повече пауър и почва да прекъсва и за това ще ми е интересно какво ще се получи от твоя експеримент. А и съвсем наскоро си взех телефон с 16 Гб памет, където ще побера доста музичка.....

EMo0o
02-06-2010, 01:47
Адаш, при всички положения ще изчакам да видя какъв ще е крайният резултат, защото както знаеш имам за сега не лошо решение с трансмитера. Но като му дам повече пауър и почва да прекъсва и за това ще ми е интересно какво ще се получи от твоя експеримент. А и съвсем наскоро си взех телефон с 16 Гб памет, където ще побера доста музичка.....

Аз понеже нямах време днес, а утре цял ден ще почивам ще си поиграя :) Ако не забравя може да направя и снимки ;)

todorgg
03-06-2010, 19:26
Аз понеже нямах време днес, а утре цял ден ще почивам ще си поиграя :) Ако не забравя може да направя и снимки ;)

Хайде бре колега, утре мина :gayfight:

achkar
03-06-2010, 22:40
Хайде бре колега, утре мина :gayfight:

Явно целия подфорум тръпне в очакване да се разкрие мистерията, която ни тормози години наред!! :grin: :starwars:

Linkestis
07-06-2010, 19:23
31.05.10 г.

Утре ще направя снимки на разглобения ICS, който имам и ще обясня :)

02.06.10 г.

Аз понеже нямах време днес, а утре цял ден ще почивам ще си поиграя :) Ако не забравя може да направя и снимки ;)


Хайде бре колега, утре мина :gayfight:



Само приказки или ще действаш??

Crash87
20-06-2010, 20:27
Някой може ли да ми каже къде мога да намеря този пласмасов преходник за касетофон който се слага на мястото на жабката в-ху таблото:afro:

choochoo
10-02-2011, 21:32
"Loudlinc" това е истината за Алфа 166,перфектно качество и напълно приемлива цена, вече е монтиран на мойта красавица и работи перфектно. Цялата процедура отне точно 15мин. и 370лв. (който има окабеляване за чейнджър в багажника цената е 320лв.)

Iltcho
14-02-2011, 13:15
"Loudlinc" това е истината за Алфа 166,перфектно качество и напълно приемлива цена, вече е монтиран на мойта красавица и работи перфектно. Цялата процедура отне точно 15мин. и 370лв. (който има окабеляване за чейнджър в багажника цената е 320лв.)

Ще съм ти много благодарен, ако поясниш какво са ти монтирали, как, къде, телефони и отзиви за качество на звука???

Едниственото, което искам е да си освободя запалката от трансмитер и да слушам качествено музика!!! :band:

seepo
15-02-2011, 01:40
ха и аз горя от желание за това :cry:

choochoo
15-02-2011, 15:51
Колеги, въпросния "Лоудлинк" ми го пставиха пичовете който го внасят в България, за повече информация, сайта им е bgcaraudio.com адресът е гр.София бул.Черни връх Н:67. Колкото до качеството, то е уникално като на нормален CD-плеар и се командва от ICS както заводския плеар, от друга страна устройството е голямо колкото кутия от цигари, и работи с SD-карта памет до 2GB. Правят се 6-папки (толкова разпознава ICS) cd01 cd02 cd03 и т.н, като всяка събира по 99-песни. Надявам се да съм бил полезен на всички които имат желание да си поставят това устройство. Успех и приятно кефене на качественя звук колеги !!!!!

seepo
06-06-2011, 10:02
мерси чучу ще мина през тоя черни връх :)