PDA

View Full Version : Закон за движение по пътищата



bemy
10-07-2009, 23:37
Задължително ли е носенето на полицата за Г.О. при управление на МПС или е достатъчно стикера на стъклото и зеления перфориран талон ?Очаквам мнения от сблъскали се с този казус ,а защо не от всеки друг .Благодаря !

AntiLuuP
11-07-2009, 00:17
До колкото знам да, понеже при ПТП се извличат разни данни от полицата ;)

mirchozo
11-07-2009, 00:21
Задължително е, според застрахователя ми. Дори трябва да се носят и вносните бележки, ако застраховката е на вноски.

spe4elist
11-07-2009, 00:23
Точно

detelazurno
11-07-2009, 00:27
За задължително е задължително, но на мен като я застраховах ми казаха, че мога да си оставя копие от полицата в колата. Вярно ли е това? Мен малко ме съмнява. Аз така или иначе документи в колата не държа.

mirchozo
11-07-2009, 00:41
Хехе, те и с акта така правят, дават ти копие и после сам се оправяш.
Моите документи винаги са си в мен, дори когато не съм с колата.

AntiLuuP
11-07-2009, 00:41
За задължително е задължително, но на мен като я застраховах ми казаха, че мога да си оставя копие от полицата в колата. Вярно ли е това? Мен малко ме съмнява. Аз така или иначе документи в колата не държа.
Тва не е ли за каското :? :oops:

търтей
11-07-2009, 00:48
Задължително е
Прочетете закона
Има го на сайта на кат

detelazurno
11-07-2009, 00:51
Тва не е ли за каското :? :oops:

Не. Това ми го казаха като правих ГО.
Иначе не се изразих правилно. Казаха ми, че вместо да я разнасям нерекъснато с мен мога да си оставя копие от оригинала да си ми седи в сенника над главата на шофьора пеимерно пък ако недай си боже се наложи показвам копието. Мисълта ми беше-има ли копието същата тежест? Иначе ако реша да съм толкова екстремист аз направо талона мога да оставя вътре :balloon:

AntiLuuP
11-07-2009, 00:59
Не. Това ми го казаха като правих ГО.
Иначе не се изразих правилно. Казаха ми, че вместо да я разнасям нерекъснато с мен мога да си оставя копие от оригинала да си ми седи в сенника над главата на шофьора пеимерно пък ако недай си боже се наложи показвам копието. Мисълта ми беше-има ли копието същата тежест? Иначе ако реша да съм толкова екстремист аз направо талона мога да оставя вътре :balloon:
Да и пълномощно до всеки качил се в колата и ключовете на таблото :D

търтей
11-07-2009, 01:20
Мисълта ми беше-има ли копието същата тежест?
Не, разбира се.

Иначе казано - може и да мине номера пред куките, може и да не.

bemy
11-07-2009, 10:41
Благодаря на всички ,оказва се че е задължително ,а за стойността на копието преценяват ченгетата на място ,при едни може да мине ,при други не .