PDA

View Full Version : Малко помощ от колегите от Варна



p3shku
13-07-2009, 10:14
Колеги в петък колата ме изостави на пътя м/у Балчик и Варна.... проблема е че като вдигне орпеделена температура... 80+ градуса и изгасва... Колата я довлачихме криво ляво до сервиза на Фиат до КАТ Варна но не съм им оставил ключове... Аз в момента съм си в София и съм оставил един приятел да се занимава с колата.... Само ми препоръчайте каде да я закарам... и някой знае ли читав ли е този сервиз.. намира се на Януш Хуниади.... Експрес Кар се казва... Моля ви кажете каде да я кара колата моя човек... аз лично бих си я закарал при Бобо в Сф но е просто невъзможно да се кара... на всеки 10 - 15 км гасне като стигне определена температура.... в Добрич ми четоха грешките: Неправилно зацепен колянов към разпределителен вал, датчик колянов вал, налягане турбина, ЕГР и тва е... Ангренаж съм сменял преди 20000 няма как да е прескочил, очевидно е някакъв датчик... ако знаете кой може да ми помогне в Варна тела ми е 0878742488

Благодаря на всички които могат да помогнат с нещо

trustworthy
13-07-2009, 10:18
Кажи му да я закара в сервиза на Бош, при Галин. Щом в момента е до КАТ колата, не е далеч от него. Самият сервиз е атачнат към магазина на Бош, който е срещу Метро. Освен това е на няма 2 км от сервиза, където сте я оставили, така че може спокойно и на собствен ход да я закарат ;)

Pepko-Bepko
13-07-2009, 19:17
Да точно там е наи-подходящия сервиз за колегата....И аз миналото лято имах същито симптоми с бензинова Капа....Галин я оправи...оказа се датчика на коляновия вал....

p3shku
14-07-2009, 10:39
Много благодаря на колегите Галин и trustworthy. Галин е бил крайно усложлив и компетентен за което му благодаря макар и да не бях там. Проблема е бил датчика на коляновия вал. Доколкото ми обясниха датчика не е бил за 166 а за друг модел и най-вероятно за това е предал богу дух, въпреки че не мога да разбера какво общо има този датчик и гасненето при повишаване на температурата... Разбрах че колегата Галин чете форума така че ще съм му благодарен да драсне някой ред защото тея мойте хора не можаха да ми разкажат много точно какво е станало :)

П.П. Благодаря много и на колегата теодор80 от Добрич, който се отзова веднага.