PDA

View Full Version : Вода в таблото



mr.kostov
13-07-2009, 12:48
Помощ колеги, когато вали дъжд и колата седи на едно място и от някъде ми влиза вода в таблото, като я подкарам и се излива отдолу при стелките. В момента съм разглобил всичко отпред и просто нямам никаква идея от къде може да влиза тази вода, моля ако някой има представа какъв е проблема да помогне :please:

Linkestis
13-07-2009, 15:19
Предното стъкло да не се е разлепило?

mr.kostov
13-07-2009, 16:13
Ами не е от стъклото, защото ако беше от него щеше да ми овлажнява тапицериата на колконките или тавана, а водата се стича някъде навътре в таблото.

Linkestis
13-07-2009, 16:16
Не се сещам за друго освен тампоните които служат за кабели,между двигателният отсег и купето.

Или....да имаш цепнатина след питата на климатика,тоест след радиатора на парното...

Speeder
13-07-2009, 16:18
Въпреки че не карам 166 , бих предположил, че влиза вода от пластмасовите кори под чистачките.

Linkestis
13-07-2009, 16:20
Въпреки че не карам 166 , бих предположил, че влиза вода от пластмасовите кори под чистачките.

Мммм не е от там със сигурност.Има разлика от другите модели Алфа 145,156

mr.kostov
13-07-2009, 16:22
свалих всички кори, чистачките, но отдолу е страшно мазало (климатици, парно) не може да се разглоби нищо

ACEHOB
13-07-2009, 16:33
От горе ли се стича или отстрани?

mr.kostov
13-07-2009, 16:35
ами като тръгна и се излива отдолу в дясно, точно над една пластмаска която се слива с мокета

ACEHOB
13-07-2009, 16:38
Много ли е водата? Да не е някакъв конденз?

mr.kostov
13-07-2009, 16:48
Не не е конденз, защото се събира само когато вали и не е много малко

mr.kostov
13-07-2009, 16:57
Положих един винил под корите да не влиза вода под тях, но резултата е един и същ, поливам я с маркуч и пак влиза вода

ACEHOB
13-07-2009, 20:41
Къде поливаш? По стъклото ли? Сигурен ли си че не е от него? Я отвори капака на филтъра за купето и виж как е там положението?!

slav40
13-07-2009, 22:33
Незнам как е при 166 ,но при моята проблема беше запушен канал за оттичане на водата.Махаш чистачките и капаците под тях и там се събира много мръсотия и запушва тръбата през, която се оттича водата! Става като басейнче и взлиза в купето .... пробвай да разглобиш и да изчистиш листата.Предполагам ,че е нещо подобно!

mr.kostov
13-07-2009, 23:40
Няма как да се почисти всичко, защото като се махнат корите и отдолу са климатик, парно и още около 300 джаджи и е невъзмойно да се разглобят, а не виждам никъде да се е насъбирала вода

umax
14-07-2009, 01:41
Бутни стъклото отвътре навън, ако подава, от него е със сигурност. Не е първата с този проблем. Лошото е, че неискат да ги лепят "майсторите". Хубавото е, че можеш и сам да си го залепиш сам. :-)

mr.kostov
14-07-2009, 09:47
Бутни стъклото отвътре навън, ако подава, от него е със сигурност. Не е първата с този проблем. Лошото е, че неискат да ги лепят "майсторите". Хубавото е, че можеш и сам да си го залепиш сам. :-)
:heavy_cry: и това не е, ще откача вече.

ACEHOB
15-07-2009, 01:27
Заминавай в Екстрийм (http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=33615) ще я оправят момчетата. Стига си се тюхкал!

kpmaster
19-10-2011, 14:14
В крайна сметка станало ли е ясно от какво е??

(Гледам, че колегата с проблема не е влизал от 1 година във форума и питам останалите ако нещо по срещи сте говорили..?):cheers:

Linkestis
19-10-2011, 18:00
Да не би и ти да си с подобен проблем?

kpmaster
19-10-2011, 19:11
Не съм със същият проблем. При мен конденза зимата е много силен и правя предположения от къде може да е.. та ми беше интересно каква е била причината. На някоя от твоите две има ли я тази грижа?

lordliness
19-10-2011, 19:27
Не съм със същият проблем. При мен конденза зимата е много силен и правя предположения от къде може да е.. та ми беше интересно каква е била причината. На някоя от твоите две има ли я тази грижа?
Може да ти тече радиаторчето на парното ,ако се запотява много стъклото и то при не много ниски температури

kpmaster
19-10-2011, 19:38
няколко пъти като я карах за смяна на маслото казвах да го проверят и ми казваха, че е здраво. Това което мисля, че не е както трябва е: като през нощта е престояла на открито колата, сутринта е много конденз по всички стъкла. Пускам реотаните и след 10-15 мин придобива вид. В най-студените дни с много сняг, конденза е толкова много, че чак отвътре е замръзнала..

Има ли начин аз да си проверя дали радиатора на парното е здрав? - дано е здрав, защото съм чувал, че се разглобява таблото за смяната му... а хич не ми се ще после всичко да скърца...

Linkestis
19-10-2011, 19:39
На 140-та има запотяване.Преди време около две години си мислех че тече от радиаторчето и за това "мазни" стъклото.Но не.Според мен,при проведените експерименти,като предният ден си мия стъклото на следващия задължително има запотяване.Също така,при леко влажно време когато карам няма изпотяване,но в момента в които паркирам след минута почти половината стъкло е изпотено.Играл съм си да почистя пътищата през които се изтича водата,но ефекта е почти нулев.След смяна на филтъра ефекта на чисто стъкло е краткотраен,може би месец.Склонен съм да си мисля че въпреки всичко,проблема идва от филтъра които дори и да е с активен въглен е пълен боклук.Сега когато времето е по-влажно ще махна новият филтър да пробвам няколко дни без него,ако има ефект ще си сложа тензух вместо него.Не за друго ама ми писна за глупости да давам пари на олигофренчетата вносители на части .

--------------
За смяната на радиаторчето не се маха таблото а само от вън питата на климатика се повдига, и така излиза.Проблема е в пластмасовите колена които излизат от алуминият и се включват в маркучите.Там се цепват колената на радиатора.

--------------
Иначе винаги съм си мислел за този автомобил че не е измислено отопление/охлаждане както трябва.Ако на някои му се занимава да махне кората на филтъра и да започне да пръска или да полива с вода.Както и да го гледа ще види че събраната вода от двете чистачки отива само и единствено върху филтъра и бавно се стича зад питата на климатика нейде към купето.

kpmaster
19-10-2011, 19:57
Благодаря за отговорите и детайлните обяснения. И аз имах такива подозрения за филтъра - след смяната му има краткотраен ефект наистина. Миналата година имах проблеми с климата, сега е ок и ще видя дали има някаква промяна в студените дни.

Има ли някакъв "бг" или непрофесионален тест дали е здрав радиатора?

lordliness
19-10-2011, 20:20
Най-лесно е да гледаш дали не губи антифриз,ако е от антифриз се потят само дори при дъжд и трудно се обдухват,запотяването наистина стои като мазно както каза Linkestis,на други коли ми е текло през стъклото ,като водата се стичаше на място от което не би допуснал,текло ми е и от под чистачките,тогава запуших отвора за отичане на водата и поливах само под чистачките и така локализирах мястото,преливаше през радиаторчето .Трябва да опиташ по метода на изключването,като видя вода под стелката на някоя кола и лошо ми става трудно е за откриване и много,много неприятно.

митака-пловдив
19-10-2011, 20:37
Благодаря за отговорите и детайлните обяснения. И аз имах такива подозрения за филтъра - след смяната му има краткотраен ефект наистина. Миналата година имах проблеми с климата, сега е ок и ще видя дали има някаква промяна в студените дни.

Има ли някакъв "бг" или непрофесионален тест дали е здрав радиатора?


Има,запушваш едната тръба,на другия край с пистолет за помпене на гуми,и подходящ маркуч,надуваш на 1 бар максимум!!!Потапяш го в някой леген и гледаш има ли мехурчета.

Linkestis
19-10-2011, 20:43
Митака е прав,ама ако стигна до там да го сваля,направо слагам нов :)
Щото чанча не е малък,пък кои каквото ще да казва :)

lordliness
19-10-2011, 20:50
Има,запушваш едната тръба,на другия край с пистолет за помпене на гуми,и подходящ маркуч,надуваш на 1 бар максимум!!!Потапяш го в някой леген и гледаш има ли мехурчета.Това е свързано с много разглобяване и не винаги ефикасно -едно радиаторче го занесох да ми го запоят(повече никога няма да нося ,винаги ново и само ново) запои го ''майстора'' потопи го в една вана ,компресор -не издиша ,аз щастлив си тръгвам,след час мъки го монтирам и след ден два установявам ,че пак тече.Всички ребра ме боляха след упражненията по монтаж-демонтаж наколко пъти.

kpmaster
19-10-2011, 20:59
на мен ми губи антифриз - но е от тази пролет от едни "баш" майстори да им го....

като чета, май ще проверя колко струва едно радиаторче и ще го сменя...

преди това ще направя тест-а дали е от радиатора или някои маркуч..

Добра дискусия си направихме:cheers:

Linkestis
19-10-2011, 21:06
Ново + - стоянка

kpmaster
19-10-2011, 21:12
"стоянка" - какво имаш предвид?

Linkestis
19-10-2011, 21:18
100лв. :)

http://axm-auto.com/index2.php?brand=3&model=51&modif=492&cat=29&subcat=140&prod=2771&numenkl=1&show=1

Murderer
19-10-2011, 21:21
"стоянка" - какво имаш предвид?
Ами един Бай Алеко,да ти намигне от портофела,хехе,
ей те т'ва има предвид"стоянка"-сленг броо ;)

leketo84
19-10-2011, 21:27
на мен ми губи антифриз - но е от тази пролет от едни "баш" майстори да им го....

като чета, май ще проверя колко струва едно радиаторче и ще го сменя...

преди това ще направя тест-а дали е от радиатора или някои маркуч..

Добра дискусия си направихме:cheers:

Ведбага ти казвам цена на радиаторчето ми казаха че е 80 лева евтин вариант и 100 лева скъпото и труд 100 лева , значи около 200 лева е тази маневра !:sniper:

kpmaster
19-10-2011, 21:31
схванах за стоянката :):) - ако проверката покаже че е радиатора - ще има 2 стоянки или 1 стоянка и един ден разправия от моя страна...

а после много :cheers:

Linkestis
19-10-2011, 21:42
Не помня по какъв повод качвах снимки,но ги има..за смяна на радиатора.

Dob4i
19-10-2011, 22:06
Попитай за цена в някои други магазини. Преди време търсех такова, защото си мислех, че мойто е пукнато, но се оказа здраво. На едното място където питах ми го предложиха на цена 50-55лв не помня точно, но се сещам, че беше почти на половина от цената в ахм..

Linkestis
19-10-2011, 22:15
Axm е ориентировъчно,иначе за 50лв. колко ще изкара?

Dob4i
19-10-2011, 22:56
7-8г да изкара...Няма се женим за колите... Макар,че невиждам специално в това какво би могло да бъде различно качеството от оригиналното и някво друго. Все лемели, все супер тънки алуминиеви тръби...

Blago
23-10-2011, 00:48
Не знам доколко ще ви бъда полезен, но проблема с теча в купето го има и при мен. Според последния майстор, който ми сменя предното стъкло преди 4 години, водата влиза в купето някъда зад пантите на предния капак, в края на калниците. Причината със сигурност не е запушване на отводнителните канали.

Не знам как се отстранява този проблем, но ако ще е някаква насока за вас водата се събира в кухина, която има 2 отвора. В зависимост на коя страна завиеш на противоположната страна се мокри пласмасовата колонка в краката до предната врата.

Ако някой успее да се справи, моля да сподели. В сервиза на Ауто Италя също не можаха да го оправят.

Успех!

P.S.: На тези които им тече ще им дам жокер - прегледайте си бушонното табло и управлението на светлините, които се намират под волана в ляво (черна и зелена кутия). От този теч и двете се капаха.

mian4o
23-10-2011, 10:29
Axm е ориентировъчно,иначе за 50лв. колко ще изкара?

Аз моето го смених с някакво белгийско от КОСЕР за същите ориентировъчни пари и всичко е ОК но ми прави впечетление че стопля адски бързо или има нещо допълнително за подгрев при вас как е. Сутрин паля поработва 1 до 2 минути на място маневрирам за да изляза и докато изляза от комплекса отсечка около 1 км. или около 5 до 7 минути започва да духа доста топло а не леко затоплен въздух и запотяването и аз съм стигнал до същият извод че е от филтъра. Само за проба мисля да сложа един влаго абсорбатор. В Сиерата имам една торба с около 1 кг. силикагел и разликата със запотяването е драстична но там по бавно стопля.

Поздрави

Mury
24-10-2011, 17:54
Ако искате да сте сигурни че тече радиатора на парното,просто разглобете дясната странична кора на таблото/в краката на пасажера,там където се намира прословутото зелено реле/оттам се вижда ясно дали е текло антифриз,ако има бяло зелени следи по въпросното реле,или централата на еърбега,значи тече радиатора,макар и малко,ако тече там винаги има следи. :smile::smile::smile::smile:

VIHHRONNY
24-10-2011, 21:16
aз бих допълнил само че има една дебела мека тръба за оттакане на всичко под чистачките и като се задръсти и почва да пълни навсякаде и прави конденз.
отпушва те я и нямате никакви проблеми....

AnD14
18-12-2012, 00:02
aз бих допълнил само че има една дебела мека тръба за оттакане на всичко под чистачките и като се задръсти и почва да пълни навсякаде и прави конденз.
отпушва те я и нямате никакви проблеми....

Протекох и аз днеска потят ми се прозорците седи мазно антифриза не е мръднал в краката ми жаби рекат и до са нямах никакви проблеми мил съм колата на автомивки щуроти никакви проблеми но седя месец под едни дървета ми мисля че се е запушила отпред за оттичане на водата и утре мисля да разглобя всичко някои били ми дал съвет кое какво да гледам по точно да не го пра на изуст !

VIHHRONNY
18-12-2012, 00:28
няма какво да разглобяваш, бъркаш по средата на двигателя откъм стъклото на дълбоко с лека чупка към купето и ще напипаш дебел около 40мм гумен маркуч който е скосен в долния край. стисни така че скосението да се отвори и ако е бил запушен ще изтече нещо като кал и доста вода.
Успех...

AnD14
18-12-2012, 02:41
няма какво да разглобяваш, бъркаш по средата на двигателя откъм стъклото на дълбоко с лека чупка към купето и ще напипаш дебел около 40мм гумен маркуч който е скосен в долния край. стисни така че скосението да се отвори и ако е бил запушен ще изтече нещо като кал и доста вода.
Успех...
Мерси колега като стана малко по късно ще пробвам дано е от там иначе лоша работа с тая вода !!! на някой др случвало ли му се е от този маркуч да му се напълнят краката с вода !

AnD14
18-12-2012, 12:05
едвам бъркам от едната страна на мотора от дясно като застанеш пред колата и нищо освен една тръба която излиза от мотора може би има разлика при двигателите и не мога да бръкна мисля на канал да се пробвам да я намерим къде се намира

VIHHRONNY
18-12-2012, 14:17
едвам бъркам от едната страна на мотора от дясно като застанеш пред колата и нищо освен една тръба която излиза от мотора може би има разлика при двигателите и не мога да бръкна мисля на канал да се пробвам да я намерим къде се намира
Да на канал със сигурност ще видиш въпросния маркуч за оттакане на легенчето под чистачките...

AnD14
19-12-2012, 00:03
Да на канал със сигурност ще видиш въпросния маркуч за оттакане на легенчето под чистачките...

ааа освен това има ли нещо др което да чистя да свалям пластмаси ...

Pepko-Bepko
19-12-2012, 20:59
Нищо недей да разглобяваш!Просто излей една 10 литрова туба от минерална вода по предното стъкло за да може хубаво да се измият батаците от въпросния маркуч в същото време навирай там пръсти да се размърда батака....мн кал има и трябва да излезе всичката от там!Поливай обилно докато почне да тече чиста вода!

AnD14
20-12-2012, 00:34
Нищо недей да разглобяваш!Просто излей една 10 литрова туба от минерална вода по предното стъкло за да може хубаво да се измият батаците от въпросния маркуч в същото време навирай там пръсти да се размърда батака....мн кал има и трябва да излезе всичката от там!Поливай обилно докато почне да тече чиста вода!

аз съм с бензиновия мотор и не мога да бръкна там къде вика пича между купето и мотора при мен не става аз не съм с мн голяма рака и едвам до някъде бъркам и край трябва на канал или нещо да се легне от долу а да не земат тия 10 литра да влезнат у колата :х че лошо ще ми стане

Mury
20-12-2012, 06:54
Нищо недей да разглобяваш!Просто излей една 10 литрова туба от минерална вода по предното стъкло за да може хубаво да се измият батаците от въпросния маркуч в същото време навирай там пръсти да се размърда батака....мн кал има и трябва да излезе всичката от там!Поливай обилно докато почне да тече чиста вода!

А листата под кората на чистачките кой ще ги изчисти,така определено няма да стане :flirt::flirt::flirt:

lordliness
20-12-2012, 07:26
И затова аз си сложих мрежички и е чисто, няма никакви растителни остатъци .

Pepko-Bepko
20-12-2012, 20:23
Ф-то на маркуча си е достатъчно голямо да си излезне всичката гняс барабар с листата.Става си без да се разглобява.Разбира се които му се занимава да сваля всичко.