PDA

View Full Version : Как да сменя водния радиатор на алфа 155 1.8 8v



zel4o
15-07-2009, 12:38
Здравейте колеги,отскоро има алфа 155 1.8 8v.вчера ми протече отпред към водия радиатор,и това ме кара да си мисля, че е от него защот преди капеше под колата и пушеше.Молбата ми е ако е възможно да ми покажете със снимки или да ми напишете как се сваля радиатора защтото нямам никаква представа.Колата има климатик,ако това е от значение.Благодарен ще съм за всяко нещо което напишете и ми покажете с снимки
защото допреди това несъм карал алфа ромео и нямам представа а колата наистина ми хареса много.

Xman
16-07-2009, 12:53
Колега, огледай добре дали теч е от радиатора и тогава го свали. Като начало свали предната решетка /за да я свалиш трябва да свалиш двете лайсни под фаровете-държат се на щипки и гайка под мигача/. После сваляч бронята. Така ти се откриват радиатора на климата и водния

Бобби
18-07-2009, 18:09
Баце, доста работа си е...ако имаш клима се усложнява...сваляш брони, пласмаси...и т.н.
полувин ден работа и каса бира задалжително в тая жега...няма да се плашиш...не си поянал, не си го сменил...не е кой знае каква философия....като се затрудниш питай...все ще се намери някой да подскаже!

zel4o
21-07-2009, 00:58
здравейте колеги
Смених радиатора точно за 3 часа!
Свалих само решетката и мигачите и перката за охлаждане.Тои се държеше само на 2 рапидки,които бяха точно зад решетката,незнам защо трябва да се сваля бронята на колата,а моита има и климатик.

Бобби
21-07-2009, 10:11
здравейте колеги
Смених радиатора точно за 3 часа!
Свалих само решетката и мигачите и перката за охлаждане.Тои се държеше само на 2 рапидки,които бяха точно зад решетката,незнам защо трябва да се сваля бронята на колата,а моита има и климатик.
Какви рапидки, какви мигачи....:lupe:...да не е протекъл от тия рапидки...малко страно закрепване при теб
иначе :bravo: