PDA

View Full Version : Проблем с уреда за показване наличието на гориво



Росен Желев
17-07-2009, 22:10
Здвавейте колеги!Днес заредих 15 литра гориво и както си карах ми показваше две деления.При спиране обаче и при последващо тръгване уреда взе да отчита нула гориво и лампата свети,а бях минал 20 км.Моля някой да помогне с идея.
А да добавя борд компа намалява по рязко показанието на оставащите километри които може да измине колата.

EMo0o
17-07-2009, 22:35
Здвавейте колеги!Днес заредих 15 литра гориво и както си карах ми показваше две деления.При спиране обаче и при последващо тръгване уреда взе да отчита нула гориво и лампата свети,а бях минал 20 км.Моля някой да помогне с идея.
А да добавя борд компа намалява по рязко показанието на оставащите километри които може да измине колата.

След като и компютъра отчита така , би следвало да е нещо по резервоара - поплавък .. иначе данните на уредите по цялото табло при километража са в платката отзад :)

Росен Желев
17-07-2009, 22:45
Къде точно е тази платка?

EMo0o
17-07-2009, 22:52
Къде точно е тази платка?

Ами в самия "километраж" някъде в някоя тема пусках снимки как се сваля , след като го свалиш го разглобяваш отзад - на нея стоят и крушките за осветление на таблото :) Но както каза , че и компютъра така отчита .. не съм сигурен дали е от там проблема ..

ACEHOB
19-07-2009, 12:01
Нищо подобно... няколко пълнения на резервоара до горе и забравяш за проблема.

venko
19-07-2009, 12:39
колега и аз имам същия проблем ама с 155-ца.прегледах всичко възможно таблото го прегледах,кабели и накрая се оказа ,че поплавакът е заседнал.сам ще ти е малко трудно да го оправиш(много сила и много нерви),направо сервиз

pinko
19-07-2009, 12:41
Нищо подобно... няколко пълнения на резервоара до горе и забравяш за проблема.

Абсолютно вярно. И моята 166-ца правеше такива щуротии, но като пълни по-честичко догоре се оправя.

Всъщност аз винаги я пълнех до козирката като падне около половината - то и без тва с един резервоар се минават около 1000 км.

EMo0o
19-07-2009, 19:50
Нищо подобно... няколко пълнения на резервоара до горе и забравяш за проблема.

Ами пълнил съм я доста пъти догоре и като падне под четвърт резервоар почва да се влияе от наклона :)

ACEHOB
19-07-2009, 21:20
Няма как да оправиш това с наклона. Показанието на стрелката се влияе от това колко количество има под мерителя. При определен наклон точно там нивото на горивото спада и е естествено да ти покаже че имаш по-малко гориво.
Колеги - поправете ме ако греша?

pinko
19-07-2009, 21:31
Няма как да оправиш това с наклона. Показанието на стрелката се влияе от това колко количество има под мерителя. При определен наклон точно там нивото на горивото спада и е естествено да ти покаже че имаш по-малко гориво.
Колеги - поправете ме ако греша?


Не грешиш, при ниво под четвъртинка+сериозен наклон показва от празно( със светеща лампа) до половин резервоар - тва е положението.


Ама не се ядосвайте - аз нали съм карал кви ли не коли от пълно до празно - ако знаете кви недоразумения има, 166 си е направо точна като швейцарски часовник.

Моя фаворит за неточен уред на горивото е Сааб 9-5 2.3 Aero 260 к.с. - според бензиномера от София до Русе изгори четвърт резервоар - да, ама не - като заредих в Русе преди Дунав мост, резервоара събра 50 литра (резервоара е 70 литра):wallbash::wallbash:

Не стига че гори над 16/100 на дълъг път, ами и лъже:razz:

Говорим за чистак нова кола, а не за 10 годишна Алфа

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Testdrive/IMG_2042.jpg

teodor80
19-07-2009, 22:59
На нашите 166-ци дали няма да е като на повечето немски коли.Да вдигнем задната седалка и да се види фланеца на който е захваната сондата.Да развъртим 6-8 болчета и да се оправи стрлката за горивото.Като гледам резервоара е по назад от задната седалка и май ще се налага да го свалям та да реша този проблем ама най сериозния ми е че резервоара тече като го напълня до горе.Мислех че е някоя връзка м/у гърловина и резервоара ама не е .Най вероятно е отдушник.Та за това питам някой правил ли е това упражнение?

Росен Желев
01-08-2009, 06:50
Колеги имам един въпрос-на къде трябва да сочи буксата с кабелите?На колко часа?

Коки
03-08-2009, 13:06
...Не стига че гори над 16/100 на дълъг път, ами и лъже:razz:...[/IMG]

Ами той затова лъже - щото е гузен! Ако си харчеше прилично, нямаше защо да лъже :)

EMo0o
03-08-2009, 19:01
Ами той затова лъже - щото е гузен! Ако си харчеше прилично, нямаше защо да лъже :)

Но пък от тази гледна точка е интелигентен :th_up:

D.Istatkov
31-10-2012, 22:41
Здравейте колеги,

Вчера си карам спрях и както си работеше и колата угасна за бензин

сипах 4 литра и колата запали но лампата светеше и стоеше на 0....??? днес сипах още 4 литра бензин и ОТНОВО стой на 0 ! КАК може сипах 8 литра а стрелката не ми мърда

Колата е АЛФА ромео 156 2.0 тс 155 коня 98 година

ако може някой да помогне как да си отстраня проблема

колата е на гас но си работи перфектно и на газ и на бензин бензиновата помпа работи защото като дам на контакт се чува

благодаря предварително

lordliness
31-10-2012, 23:12
На моята резерва и е 9 литра и свети и стои на нула когато е на резерв

duronman
01-11-2012, 00:13
Аз гледам под 15-20 литра да не падам и покрай газта всяка седмица капвам за по 20лв бензин. Сега и без това, като е по-хладно сутрин лапва половин - един литър докато метне на газ :) За 2-3 км толкова :D Първият километър разходът варира от 20л. / 100км до почти 40л. / 100км при каране до 2500 оборота.


По темата: имах проблем с уреда на либрата ми и се оправи със смяна на кошничката заедно с поплавъка. Хем стария поплавък се беше поскапал, хем и потенциометърът бъркаше, защото се беше поизтъркал.

Алфист11
01-11-2012, 10:03
И аз имах същия проблем,но на мен ми се скапа платката,която се намира е бензиновата помпа и отчита движенията на поплавъка.Разглобява се лесно-маха се кората на багажника и се намира близо до задната седалка,но трудно се намират платки.Аз сложих някаква от фиат със стария поплавък и сега ми отчита на обратно .

duronman
01-11-2012, 10:30
Е за това се сменя цялата кошничка, тя платката реално е потенциометър.

ecotronic
01-11-2012, 10:54
Трябва да се извади сондата в резервоара и да се види състоянието на пистите на реостата (посоченото от стрелките):

http://alfa.kachi-snimka.info/images/bfi1351759730x.jpg

В резултат от движението на плъзгача по пистите, покритието се износва и не контактува добре.
При по-малка степен на износване, проблемът може да се реши с почистване.
При по-тежка степен на износване, проблемът може да се реши като се намери начин да се преместят пъпките да се движат по неизносени участъци (примерно с промяна дължината на рамото на плъзгача).

leshoiad
03-11-2012, 10:43
Абсолютно вярно!!! При мен бяха същите симптоми и след смяна на въпросната платка, показана от ecotronic всичко си дойде на мястото! Семня се за 10 минути!!! Успех......