PDA

View Full Version : Проблем:парно и климатроник



teodor80
19-07-2009, 22:39
Днес ми изписа климатроника на дисплея,че иска сервиз.След проверка от моя страна установих,че духа само от духалките отпред.Нито горе на прозореца нито долу в краката.До тук добре реших че клапа или предпазител.Страното е,че след плаж реших пак да проверя дали ще премести струята на въздуха-уви преместия където му задам.И след две минути ми изписа същия надпис за сервиз и пак спря да ги сменя духа само отпред.И за това не мога да взема решение как да постъпя.Някой имал ли е такива проблеми,къде са тия клапи или клапа която да променя посоката на струята и къде са и предпазителите.И дали и те няма да имат някоя зелена кутийка която да е пълна със транзистори скрити от всички магазини.

souze
19-07-2009, 23:35
Здравей колега, имах го същия проблем, но съвсем самичко се оправи, като през тия 20-30дни докато ми показваше въпросната грешка, всеки път му казвах ОК и продължавах да си го местя ръчно. На финала реши че се излекува самичко. През това време НЕ съм изключвал вентилатора и явно клапата, която много колеги казват, че зацепва се оправи. Пожелавам ти успех!!!

ivo811
20-07-2009, 00:13
и при мен беше така миналото лято на няколко пати ми изписваше този надпис но за сега няма проблеми работи.

teodor80
20-07-2009, 06:32
Здравей колега, имах го същия проблем, но съвсем самичко се оправи, като през тия 20-30дни докато ми показваше въпросната грешка, всеки път му казвах ОК и продължавах да си го местя ръчно. На финала реши че се излекува самичко. През това време НЕ съм изключвал вентилатора и явно клапата, която много колеги казват, че зацепва се оправи. Пожелавам ти успех!!!
Как си я местил ръчно?

souze
20-07-2009, 20:19
Как си я местил ръчно?

Имам в предвид от бутоните на климатроника, извинявай колега не бях достатъчно ясен.

teodor80
20-07-2009, 22:28
Имам в предвид от бутоните на климатроника, извинявай колега не бях достатъчно ясен.
Aма при мен и така не помръдва.

souze
20-07-2009, 23:39
Сори колега, при мен се оправи сравнително бързо, като се има впредвид, че ми попиля нервната система тая простотия. Някой колеги казват че засичала клапата, която е за студен и топъл въздух, но нито знам къде се намира, нито как изглежда, така че най добре е да се обърнеш към някой нормален сервиз може би... както и да е, успех с ремонта и дано е по-тънко.

Pepko-Bepko
21-07-2009, 00:25
На мен ми се е случвало няколко пъти това.....,но като се замисля....винаги когато...загася двигателя при работещ климатороник....!!!Сега си правя експерименти....и маи тази грешка не се получава ако преди за загасиш мотора не спреш климатика....
Пробваите маи има нещо общо....

teodor80
21-07-2009, 06:21
На мен ми се е случвало няколко пъти това.....,но като се замисля....винаги когато...загася двигателя при работещ климатороник....!!!Сега си правя експерименти....и маи тази грешка не се получава ако преди за загасиш мотора не спреш климатика....
Пробваите маи има нещо общо....
Ок.

EMo0o
21-07-2009, 19:54
Моторче за клапата :pp:

ACEHOB
21-07-2009, 22:53
Ще пада разглабяне :) но скоро ще има и снимки!

achkar
22-07-2009, 00:44
Правете като мен! Навик насаден от инструктора ми - винаги преди да изгася колата изгасям климатроника.

ACEHOB
22-07-2009, 09:11
Според мен проблема при повечето колеги е следният - тази клапа клеясва от седене.
Явно предният собственик е пускал климата на високосна година.
От както аз карам колата, от 3 пъти 2 съм на климатик. Като спра, го изгасям.
По този начин съобщението излиза много много рядко но това не оправя проблема.
На диагностика в Бош ми извадиха една дълга лента като касова бележка със цялостният преглед на системата и казаха - няма никакъв проблем.
Диагностиката на Бобо показа друго - малкото реле НЕ пуска (не всеки път) - 1ва степен на перките.
В този случай - пускаш климатика на 18 градуса - 1ва степен да кажем тръгне а след това и 2ра, вътре в купето вече е достигната тази температура и датчика дава сигнал на климатика да пусне 1ва степен. И тука заради смешното реле (от 5 до 8 лева струва) - 1ва степен не тръгва и веднага изписва съобщението (air condition failed call the servece).
В този случай, както беше при мен - отивам на клима (така съобщението изчезва) и мануал му задавам да върти повече. По този начин пускам 2ра степен и почва пак да духа.

teodor80
22-07-2009, 20:13
На всичкото отгоре и дясното ми огледало вече не се прибира автоматочно.Моторчето ли се слапа или каво?

ACEHOB
23-07-2009, 11:31
Прецакано пластмасово зъбно колело или някое кабелче. Като го разглобих ще се разбере.
Ако искаш помощ потърси колегата umax. Той си прави неговите и може да ти помогне със съвет.

umax
24-07-2009, 00:21
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=37414

alfa166_
28-07-2009, 19:51
Може ли някой да препоръча при кой да отида дето разбира климатрониците че и аз имам проблем изписва ми air conditioner faulty и не духа студено?