PDA

View Full Version : Дачия Логан !!!!!!!



Темпра
17-02-2006, 20:24
Привет...

тъй, почвам първо с по-малко лошата новина...продадох си Темпъра.... :frown: ...много старичка беше, започна да се дава и дорде е време........нали...

Обаче, под строгия контрол и настояване на половинката ми, от другата седмица ще бъда горд собственик на чисто нова......Дачия Логан......Искам сега всички да ми кажете своето мнение за тази кола.....някой ми казват че е страхотен автомобил, други ми се смеят, а трети казват..."кавато и да е, нова е...."

И едно допълнение......реално няма причина да бъда тук, след като няма да бъда собственик на италианско возило, но за сметка на това, с годините съм създал много големи приятелства......нямам никакво желание да напускам и трите клуба, поради смяната на автомобила, така че се надявам да ми позволявате от време на време да ви навестявам....а що се отнася до Логан-а, обещавам категорично да ви пиша впечатления за нея, защото предполагам че ще ви е интересно...

Поздрави на всички... :)

EvgeniiM
17-02-2006, 20:26
По добре си вземи Лада

Темпра
17-02-2006, 20:36
По добре си вземи Лада

абсурд...ходихме да ги гледаме...Калината не ми хареса, а 112-ката е дърво вътре.......в интерес на истината, Логана по ми харесва като вътрешно оформление...не знам, но за ладата съм категоричен... :)

GT
17-02-2006, 20:54
Logan- в южна африка, отказват да им правят застраховки...:-)
Възможно е, да са нормални автомобили, от ниския клас на Рено, все пак това е Рено ноу хау.

Темпра
17-02-2006, 20:59
Да ви кажа честно, в главата ми се въртят основно две мисли, при всички положения, Логан-а ще бъде по-добър от Темпрата, а и смятам че поне едно пет години няма да мисля за проблем с колата, защото все пак ще е нова, а и аз пазя доста колите, които карам...в смисъл че не режа никога колата, общо взето щадя ги.........има две години гаранция или 100 000 километра......

Както казват руснаците - "паживьом-павидим..." :lol: :lol: :lol:

georgyg
18-02-2006, 10:37
Като бях миналата година в Румъния се возих на Логън и по мое мнение е по добре от Лада (мой познат си взе нова миналата година). Колата е малко по-голяма от старите Дачии и вътре е просторна, има голям багажник и изглежда сравнително добре за нисък клас автомобил.
Просто сравнението с Алфа, както правят повечето хора във форума е малко трудно да се направи.

Абе колата си е късмет. Само не съм много сигурен, ама Пежо или Фиат не е ли по-добре.
П.С Какъв двигател избра :?:

Темпра
18-02-2006, 17:32
1.6 mpi бензин

blagun
18-02-2006, 19:27
Логан 1.6 не ли с двигател на Рено, така мисля! Ако е така по-добе си вземи Рено!

Темпра
18-02-2006, 19:30
Логан 1.6 не ли с двигател на Рено, така мисля! Ако е така по-добе си вземи Рено!

Те всички са 100% френски...т.е. Рено.....обаче се съмнявам че за близо 15 000 лева/ и то с регистрациите, застраховки и т.н..../ ще взема Рено.......а тези, дето ги сглобяват в Турция нещо не ми се нравят като дизайнерско изпълнение.....карам една такава служебна от време на време...

EvgeniiM
18-02-2006, 19:50
Има един пич, Илиян се казва , идва на срещите на клуба с една черна Джулиета, той работи в сервиза на про мобил,виж се с него , мисля че най-добре ще те ориентира, но и турското клио седан влиза в тия пари грубо казано

Темпра
18-02-2006, 20:08
Има един пич, Илиян се казва , идва на срещите на клуба с една черна Джулиета, той работи в сервиза на про мобил,виж се с него , мисля че най-добре ще те ориентира, но и турското клио седан влиза в тия пари грубо казано

То няма за къде вече, платили сме я, чакаме регистрациите и прочее да минат, някакви митнически документи оправят в момента и т.н.......аз общо взето споделях с вас и исках да чуя коментарите ви....иначе връщане назад няма..... :D

Stello
19-02-2006, 20:09
Значи,скоро се возих в едно такси(Логан) и разпитах шофера как му се струва колата.Той ми каза, че само двигателят е от Рено Клио, всичко друго си е...,абе един господ го знае к'во е.Но основното му впечатление е, че колата е добра и е много доволен.Единственият проблем,който има е,че вътре се е разтракала много бързо(не че мойта не трака вътре цялата).

ilian75
19-02-2006, 23:35
познат които продава тез дачий казва че като окачване нямат проблеми през първите 50000км моторите им били прилични купетата като сглобка под всякаква критика таблото със уредите като подарено но за толкос пара толко кюфте

BatVas
20-02-2006, 00:04
Абе защо в сайта на този Логан има че дават 5 години безплатна пътна помощ и 2 години гаранция. Не се майтапя - написали са че дават 5 години безплатна пътна помощ :shock: много ми е смешно.:D
Абе в момента Рено изстискват каквото могат от оборудването на Дачия-това е доразвитие на предната дачия с елементи на Рено. Искат да използват старите машини, заготовки и т.н.т и по нататък ще започната да произвеждат истински разработки Рено. Сега не е нито Рено -нито Дачия. Това го четох в някакво изявление на финансофия мениджър на Рено-само че там трябваше да убеди инвеститорите в Акции на Рено колко тарикатско ще използват завода и ще продават първоначално в бедните държави без да вкарват много пари в завода на Дачия - ама това беше финансов бюлетин и там ппрозират истините, не раклами.

Все пак колега надявам се колата да се окаже здрава и да ти върши работаD :D :D :D

Ето една нова кола която струва малко над Логана :D :D :D :D
http://clubalfaromeo.com/forum/viewtopic.php?t=5032 :

http://www.autoscout24.de/home/index/de ... etail_bild (http://www.autoscout24.de/home/index/detail.asp?ts=8340712&id=pjjqdgpmiez&source=as24_inseratsg_detail_bild)

Lucky
20-02-2006, 10:49
Mi колега първо честито за новата кола :D :D :D
Каквато и да е била взел си я. Дано да е безавариина.
Инак аз хубави неща не съм чул за предните модели ма дано с този да има промяна..
Успех :) :) :) :)

Темпра
20-02-2006, 11:59
В четвътрък я вземам......ще я видим каква ще излезе... :lol:

Иначе ми обясниха, че в Соленцата-предишния модел на Дачия, само двигателя бил на Рено...всичко друго е румънско, докато Логан-ите били 100% френски.......естествено не се връзвам много много, но.....надявам се на това че все пак е нова кола.....ще дойда на някоя среща да я видите.... :lol:

Mury
20-02-2006, 12:02
Ми тя колата колкото е по-нова толкова повече седи у бокса бре.От личен опит знам брат ми работи в сервиза на Ситреон и каза че само Ц-4 Ц-5 Берлинго и маршрутките се правят демек само нови коли.Това с новите коли е относителна работа аз имам приятели доста разочаровани от нови коли и то най-вече от Френски :cry: :cry: :cry: Сори бате че ти казвам това но си е така и мился че трябва да го чуеш :wink: :wink:

Темпра
20-02-2006, 12:05
Бе така е, но.....кво да правим, квато излезе...Темпъра беше вече много зле, стигна се до там, че не смеех да тръгна на дълъг път........а аз пътувам много.......

То и жената е като колата, де да я знаеш кво ще излезе.... :D :D

Mury
20-02-2006, 12:07
Ми за тия пари дето ще ги дадеш за Дачията по-добре ги дай за някоя 4-5 годишна кола.По-добра ще е 100% съм сигурен :wink: :wink: :wink:

Темпра
20-02-2006, 13:49
Ей я:

http://www.autoreview.ru/new_site/year2005/n17/primerka/800/05.jpg

http://www.autoreview.ru/new_site/year2005/n17/primerka/800/08.jpg

Темпра
20-02-2006, 14:03
Ще ме светнете ли какво представлява "лосов тест"....границата при този тест бил 76 километра в час...?????

BatVas
20-02-2006, 14:06
Ще ме светнете ли какво представлява "лосов тест"....границата при този тест бил 76 километра в час...?????

При този тест обръщаха малкия мерцедес А-класа ако не се лъжа. Преди време бяха писали в Форума за този тест сега ще пробвам да потърся.

П.П.
Търсих май се е затрило при профилактиката :?

търтей
20-02-2006, 14:07
Ще ме светнете ли какво представлява "лосов тест"....границата при този тест бил 76 километра в час...?????
на кратко
изскати ти лос и трябва да го заобиколиш без да се обърне колата
като намеря детайли ще ги постна

pr_00f
20-02-2006, 14:08
И някакво ново БМВ се беше обръщало съвсем скоро на този тест.

Темпра
20-02-2006, 14:09
[quote="Темпра":1guzhljw]Ще ме светнете ли какво представлява "лосов тест"....границата при този тест бил 76 километра в час...?????
на кратко
изскати ти лос и трябва да го заобиколиш без да се обърне колата
като намеря детайли ще ги постна[/quote:1guzhljw]

Значи Дачията се преобръща след 76-ия километър в час....

търтей
20-02-2006, 14:14
то на този тест всички се обръщат споко


The Moose test, also known as the Elk test, Дlgtest in Swedish, has been used in Sweden for decades to test how a certain vehicle, usually an automobile, acts when avoiding a sudden danger, such as a moose.

The test is made on dry pavement. Traffic cones are set up in an S shape to simulate the obstacle, the road and its edges. The car which is going to be tested has one belted person at every available seat and weights in the trunk to achieve maximum load. When the driver comes onto the track, he quickly swerves into the oncoming lane to avoid the object and then immediately swerves back to avoid oncoming traffic. The test is repeated with an increased speed until the car skids down the cones or spins around. This usually happens at speeds of about 70-80 km/h in the best cases.


Swerving into the opposite lane to avoid a moose is not recommended on busy roadways because of the risk of hitting another vehicle head-on. The best thing to do is to avoid hitting the moose by braking or driving down the road embankment if necessary. If that is not possible and a collision cannot be avoided, it would be better to hit the rear part of the animal so the antlers do not smash through the windshield.


The test became widely known when Swedish motor journalists overturned the Mercedes-Benz A-Class in the moose test, while a Trabant -- a much older, and widely mocked car from the former German Democratic Republic -- managed it perfectly.

Moose test is also used in a more general sense to refer to any stringent test of the quality of a product.

Kuku
20-02-2006, 15:37
Аз съм карал Рено Клио хечбек от "френските" - уж само Клио Симбол е турско, но май не е точно така... това обаче е друга тема :wink:
Логан е аналог на Клио, но просто е малко по-евтина, а според мен Пунтото което карам в момента е направено по-добре от Клио(Логан), пък не е много по-скъпо - за 17000лв можеш да си купиш прилично :idea:
Мисля, че ще бъдеш доволен от колата (поне аз бях много доволен от мойто Клио за 22000км, само малко пластмасите не бяха на ниво), но както казаха по-горе колегите: за толкова пари - толкова :!:
Честито и безаварийно каране 8)

Темпра
20-02-2006, 15:59
Хехе...вие ако знаете какво чудо беше в купето на Темпрата...малеееееее......с тез некачествени пластмаси.....в началото изливах по два флакона силиконов спрей, в един момент се отказах.......колкото и да тресе, едва ли ще е като в темпрата... :idea:

Lucky
20-02-2006, 16:05
Интересно защо на волана седи емблемата на Рено :roll: :?:

Темпра
20-02-2006, 16:07
Интересно защо на волана седи емблемата на Рено :roll: :?:

В югоизточна европа, колата се продава под марката "Дачия", във Франция, Германия и т.н. се продава с марката Рено......

Kuku
20-02-2006, 16:31
Интересно защо на волана седи емблемата на Рено :roll: :?:
Рено Клио Симбол = Дачия Логан :wink:

Crusader
20-02-2006, 20:49
Ама вентилационните отвори направо са ги "краднали" от Алфа :smackbum: