PDA

View Full Version : пътуване през сърбия



marian2784
22-07-2009, 22:51
някой пътувал тия дни през сърбия?че ми предстои да се прибирам от италия а на зелената ми карта пише сърбия и черна гора,и не е като да ми се дават 100 еврееца за да мина през сърбия

piqnica
23-07-2009, 01:52
За съжаление ще ти трябва от новите ни сертификати "Зелена карта" вече преиздадохме доста. Сърбите смениха инициалите, и ние по тях на сертификатите, но поне да ни бяха дали година, за да се изчистят старите, но не. Така е най-добре - по 80-100 евро на кола, така се прави далавера за държавата. Ако нямаш от новите сертификати вадиш кеша и пиеш студена вода. Ако имаш от новите сертификати, то е ясно :cheers:
Има решение и то е нашите управляващи да го кажат това нещо директно на сърбите. Ама така е, винаги ще ни тъпчат другите...
Съжалявам най-вече, ако си в чужбина. Намери си някой да ти издаде от новите ЗК и да ти я прати там, иначе си приготви евро.

aav
23-07-2009, 14:43
За съжаление ще ти трябва от новите ни сертификати "Зелена карта" вече преиздадохме доста. Сърбите смениха инициалите, и ние по тях на сертификатите, но поне да ни бяха дали година, за да се изчистят старите, но не. Така е най-добре - по 80-100 евро на кола, така се прави далавера за държавата. Ако нямаш от новите сертификати вадиш кеша и пиеш студена вода. Ако имаш от новите сертификати, то е ясно :cheers:
Има решение и то е нашите управляващи да го кажат това нещо директно на сърбите. Ама така е, винаги ще ни тъпчат другите...
Съжалявам най-вече, ако си в чужбина. Намери си някой да ти издаде от новите ЗК и да ти я прати там, иначе си приготви евро.
колега, незнам колко си в час, но има реакция от организацията "зелена карта" до сръбската такава, в която бяха заплашени сръбските митничари, че ако продължават да правят проблеми на българските граждани за абсолютно редовни документи, ще има санкция от международната зелена карта. така че вие си преиздавайте (май срещу 10лв), но след реакцията на българската страна за проблеми вече не съм чул.

marian2784
23-07-2009, 17:26
дано че след 20 дена трябва да се прибирам с колата през сърбия

Pepo
23-07-2009, 17:32
Преди около месец и половина на два пъти прекосих Сърбия със зелена карта издадена Юли 2008, резултат - никакви проблеми. Пътувай си спокойно и не се коси :go: