PDA

View Full Version : Чипосах си колата



Росен Желев
23-07-2009, 07:35
Колеги чипосах си колата но нещо дюзите текнаха не издържаха на напъна казвайте какво да правя да ги сменям ли защото са скъпи.Подлежат ли на ремонт или не.Когато е без чипа колата всичко и точно нама проблеми и грам масълце не тече от никъде.Турбото също е перфектно.Сменил съм съединител и турбо-пътищата.Искам чип но с тези дюзи не става работата.Дайте съвет.

---------- Post added at 04:35 ---------- Previous post was at 04:26 ----------

Пиша това защотто аз кола за гонки си имам Астрата е доказана бегачка но нали знаете мерака си е мерак-моля за компетентно мнение.Ще съм Благодарен на всеки който ми даде съвет.Варианта с смяна на дюзите не е приемлив,все пак сме в криза и парите са кът.

BO
23-07-2009, 09:37
Е какво очакваш?
Без грам инвестиция да се оправят. Може ако намериш някой, който може да ти подари нови дюзи или пък да ти ремонтира старите:magic:
За да не скачаш в нови дюзи най-добре някой да ти ги разглоби и да ти ги ремонтира.

Bobo
24-07-2009, 16:17
Колеги чипосах си колата но нещо дюзите текнаха не издържаха на напъна казвайте какво да правя да ги сменям ли защото са скъпи.Подлежат ли на ремонт или не.Когато е без чипа колата всичко и точно нама проблеми и грам масълце не тече от никъде.Турбото също е перфектно.Сменил съм съединител и турбо-пътищата.Искам чип но с тези дюзи не става работата.Дайте съвет.

---------- Post added at 04:35 ---------- Previous post was at 04:26 ----------

Пиша това защотто аз кола за гонки си имам Астрата е доказана бегачка но нали знаете мерака си е мерак-моля за компетентно мнение.Ще съм Благодарен на всеки който ми даде съвет.Варианта с смяна на дюзите не е приемлив,все пак сме в криза и парите са кът.

Нещо не схващам как така без чип проблем няма пък с чип има - според мен някой е пипал там дето не му е ясно кво става ;)

k1lcone
25-07-2009, 14:12
кой ти е чипоса да знам да не хода при него?

Росен Желев
28-07-2009, 06:51
Ако може да ми каже някой колко пари излиза ремонта на една дюза.

Lucky
28-07-2009, 09:43
Ми много доколкото знам май нова е към 1500 лв или нещо подобно бях чувал.

Dodo 155
28-07-2009, 10:36
Ако може да ми каже някой колко пари излиза ремонта на една дюза.
Дюзите са Bosch и за тях има ремонтни комплекти.
Излиза към 180-200 лв. на дюза, но поне стават като нови.
Доколкото знам, не могат да се възстановяват само бубинките, т.е. електрическата част на дюзата.

bate.vi.dido
28-07-2009, 12:15
Във Варна има един даскал възрастен не му знам името преподавател е на мой приятел....Преди 2 месеца си купи някакъв стент за 100 000 лева....Имало само два във цяла Варна такива....Стента е пригоден специално за "Common-Rail" двигатели може да попитам за номера на човека и да се разберете нещо по телефона...Не вярвам да ти вземе повече от 200-250 лева работи на меко казано смешни цени той човека си е възрастен прави го за удоволствие най вече... ;) Ще се постарая колега до 2-3 дни да ти пратя номера му ако имаш интерес....

Bobo
29-07-2009, 10:29
Във Варна има един даскал възрастен не му знам името преподавател е на мой приятел....Преди 2 месеца си купи някакъв стент за 100 000 лева....Имало само два във цяла Варна такива....Стента е пригоден специално за "Common-Rail" двигатели може да попитам за номера на човека и да се разберете нещо по телефона...Не вярвам да ти вземе повече от 200-250 лева работи на меко казано смешни цени той човека си е възрастен прави го за удоволствие най вече... ;) Ще се постарая колега до 2-3 дни да ти пратя номера му ако имаш интерес....

Най-скъпия стенд за комънреил струва 20 000лв и едва ли колегата е дал 100 000 за удоволствие:D

Ремонта на една дюза излиза не повече от 170лв ;)

bate.vi.dido
09-08-2009, 02:04
Най-скъпия стенд за комънреил струва 20 000лв и едва ли колегата е дал 100 000 за удоволствие:D

Ремонта на една дюза излиза не повече от 170лв ;)

Това чудо е огромно една от многобройните му функций(така да ги нарека) е това за което съм споменал по горе....Това е някаква универсална машина както казах не ги разбирам ама знам че няма нещо което да не прави това нещо с Common-Rail моторите :D