PDA

View Full Version : Голям проблем с оборотите



Huliganin
23-07-2009, 18:11
Здраевйте,

Алфата ми пак е в бокса :( Първо светна лампата за проблем в двигателя но колата си вървеше нормално и отидох до сервиз да видя каква грешка е записало и показа camshaft position sensor нещо датчика на рзпределителните валове се е прецакал, но продължих да я карам така и след 50 километра каране нещо стана и сега не иска да вдигне повече от 3000 оборота, както на място така и в движение. Като я закача на компютъра показва само тази грешка на датчика на рзпределителните валове. Някои срещал ли е такъв проблем и дали идва само от този датчик това ограничаване на оборотите?

oem
23-07-2009, 18:20
Здраевйте,

Алфата ми пак е в бокса :( Първо светна лампата за проблем в двигателя но колата си вървеше нормално и отидох до сервиз да видя каква грешка е записало и показа camshaft position sensor нещо датчика на рзпределителните валове се е прецакал, но продължих да я карам така и след 50 километра каране нещо стана и сега не иска да вдигне повече от 3000 оборота, както на място така и в движение. Като я закача на компютъра показва само тази грешка на датчика на рзпределителните валове. Някои срещал ли е такъв проблем и дали идва само от този датчик това ограничаване на оборотите?

Извади буксата на датчика и ще вдигне обороти. Но трябва и да го смениш.

Huliganin
23-07-2009, 18:25
Откачах го датчика обаче не вдига оборотите. първия път като я закачах и тогава махахме буксата и колата си работеше нормално но сега нестава. Някакъв авариен режим ли се е включил незнам обаче неще да ги вдигне тия обороти. иначе ддвигателя си работи напълно нормално няма някакви странни шумове.

oem
23-07-2009, 18:31
Откачах го датчика обаче не вдига оборотите. първия път като я закачах и тогава махахме буксата и колата си работеше нормално но сега нестава. Някакъв авариен режим ли се е включил незнам обаче неще да ги вдигне тия обороти. иначе ддвигателя си работи напълно нормално няма някакви странни шумове.

Присади си фазов датчик от лада. 10-тина лева струва. Купуваш си такъв от лада, махаш ламаринката дето е сегашния ти датчик. Той е хванат с 2 нита. Разпробиваш нитовете махаш стария, слагаш от ладата. С нитачката го занитваш и монтираш. Работи перфектно :) Иначе оригинален е над 100 лв.

Boriio
23-07-2009, 19:14
колега фазов от Лада става ли на 156 2,4 1998-Благодаря

oem
23-07-2009, 20:32
Трябва да стане, но не съм на 100% сигурен.

spe4elist
23-07-2009, 21:18
Присади си фазов датчик от лада. 10-тина лева струва. Купуваш си такъв от лада, махаш ламаринката дето е сегашния ти датчик. Той е хванат с 2 нита. Разпробиваш нитовете махаш стария, слагаш от ладата. С нитачката го занитваш и монтираш. Работи перфектно :) Иначе оригинален е над 100 лв.

Ти на твойта любовница ще й сложиш ли датчик от Лада?!? Съмнявам се. Недей подстрекава хората да правят глупости...:bangin:

Това е Клуб на Алфисти, не е кръжок ТНТМ!!!

oem
23-07-2009, 21:30
Ти на твойта любовница ще й сложиш ли датчик от Лада?!? Съмнявам се. Недей подстрекава хората да правят глупости...:bangin:

Това е Клуб на Алфисти, не е кръжок ТНТМ!!!

Ми има хора дето нямат възможност да дадат 150 лв за този датчик. Знаеш ли колко такива съм присъдил до сега? Има хора купуват си Алфа шото е евтина и не им се и дава и повече пари. И като се прецака нещо гледат как да го скалъпят. А и какво му е на датчика от лада? Много добре си върви колата с него :)

Честно аз ако ми изгори датчика ще си боцна лададжийски. :)

spe4elist
23-07-2009, 21:33
... Има хора купуват си Алфа шото е евтина и не им се и дава и повече пари. И като се прецака нещо гледат как да го скалъпят. ...

Честно аз ако ми изгори датчика ще си боцна лададжийски. :)

С това си изказване, много ме разочарова!!!

oem
23-07-2009, 21:57
Е какво да направиш? Като му кажеш на човека "датчика ти струва 170 лв" и той каже "оффф много... няма ли друг начин..." и понеже някой друг ще му каже другия начин... що да не му я направиш? А самия датчик е абсолютно същия като бошовския. Връща същото напрежение като бошовския.

Разбирам те иначе. Както знаеш аз заместители не съм си слагал по колата никога. При все, че можеше да си купя кабели EPS които са на цена с 60 лв. надолу от БОШ си купих БОШ. С нищо не съм правил компромиси. Като имам пари ги давам за каквото е нужно. Ама не всички имат пари. А тук във форума масово се пращат хората да сменят щяло и нещяло, защото на някой му се струвало, че проблема е еди си къде.

Момчето ако иска ще си сложи оригинален. Ако не ще си сложи EPS (по-евтин), или от Лада за 10 лв. и ще си кара колата.

Съжалявам, че те разочаровам, но аз съм примерно един от многото които смениха някои скъпи неща за нищо. Ама както и да е. Пито платено... пари се изкарват, здраве да има :)

ЕДИТ: От известно време на сам чувам и повдигач ли е клапан ли е какво е... та тя ще ражда колата, аз ще и купувам датчик за 170 лв.

Huliganin
24-07-2009, 11:41
Аз датчик имам от старата глава :) и мисля да сложа него, но първо утре ще я закача на КТС да видим дали е от този датчик или от нещ друго. Вчера откачих дебитомера и гледах дали отваря дросела и отваря в началото и като стигне 3000 оборота се затваря и затова не вдига повече обороти. Струва ми се че няма да мина само с този датчик но ще разбера утре.

spe4elist
24-07-2009, 13:02
Аз датчик имам от старата глава :) и мисля да сложа него, но първо утре ще я закача на КТС да видим дали е от този датчик или от нещ друго. Вчера откачих дебитомера и гледах дали отваря дросела и отваря в началото и като стигне 3000 оборота се затваря и затова не вдига повече обороти. Струва ми се че няма да мина само с този датчик но ще разбера утре.

Добре би било мотортестера да е с двуканален мултимер за да може да се измери пика от датчика на разпределителния и датчика на коляновия вал. Идеята е, да се види дали няма изместване във времето на двата сигнала...

Boriio
24-07-2009, 16:59
Колега Благодаря за отговора,но този фазов датчик от каква Лада е(модел)Благодаря

Huliganin
26-07-2009, 15:19
Смених датчика на разпределителните валове и всичко се оправи. Само беше голяма играчка смяната, защото трябва да се свали зъбното колело на изпускателния вал за да се смени (3 часа).