PDA

View Full Version : Допитване за Масло Shell Helix LPG Super 15W-40



R_O_K_O
26-07-2009, 20:28
Колеги мога ли да се допитам до Вас във връзка Shell Helix LPG Super 15W-40 някой ползва ли го тъй като пише че е за коли на газ. До сега съм слагал само Selenia Gold. Дали ще има разлика ? Ако някой има информация ще бъда благодарен ако я сподели с мене :) . Предваритетлно Ви благодаря !!!

mordohy
26-07-2009, 20:35
При всички положения ще има разлика,но към по-лошо!

R_O_K_O
26-07-2009, 20:36
При всички положения ще има разлика,но към по-лошо!
Пробвал ли си ???

mordohy
26-07-2009, 20:48
Самият факт , че е минерално ми стига.Сериозните маслари,тия с големите дипломи казват,че маслата работят в по-облекчен режим,когато двигателя е на газ.Самота реклама,че дадено масло е за газ е вече некоректно.Тоест всяко масло , което е за бензи е по-добро от това само за газ.Нещо и аз се обърках,но мисля , че ме разбра.

R_O_K_O
26-07-2009, 21:13
Самият факт , че е минерално ми стига.Сериозните маслари,тия с големите дипломи казват,че маслата работят в по-облекчен режим,когато двигателя е на газ.Самота реклама,че дадено масло е за газ е вече некоректно.Тоест всяко масло , което е за бензи е по-добро от това само за газ.Нещо и аз се обърках,но мисля , че ме разбра.
Да разбрах те. Трябва да питам лекатора ми по експлоатация и характеристики на масла и горива ама след като няма как да стане. Мисля и че трябва да се чуе мнение от хора които са го ползвали :) не се сърди колега ама един приятел го ползва ама е с Голф и е доволен ама раликата в колите е да не ти казвам от къде до къде щото ми е ясно че знаеш :)

didod
26-07-2009, 21:26
По-скоро си потърси 10W 40, но за газ. Тогава хем така, хем така. Хем вискозитета, хем за газ. :)

R_O_K_O
26-07-2009, 21:32
По-скоро си потърси 10W 40, но за газ. Тогава хем така, хем така. Хем вискозитета, хем за газ. :)
еми вискозитета не се ли избира според километрите на машината след 160 000 км трябва да се мине на по-гъсто масло :) или поне така поне в лекциите ми. И си мисля мсля че вече време да мина на 15W

Двигателист
26-07-2009, 21:53
еми вискозитета не се ли избира според километрите на машината след 160 000 км трябва да се мине на по-гъсто масло :) или поне така поне в лекциите ми. И си мисля мсля че вече време да мина на 15W

Не, масло не се избира според пробега. Защо реши, че 15W40 е по-гъсто при работна температура от 10W40?

R_O_K_O
26-07-2009, 21:59
Не, масло не се избира според пробега. Защо реши, че 15W40 е по-гъсто при работна температура от 10W40?
Не отворих темата за това ИСКАМ ДА ПИТАМ НЯКОЙ ПОЛЗВАЛ ЛИ ГО Е ТОВА МАСЛО ???

VFTI
26-07-2009, 22:12
Колега не ни се карай(писането с големи букви означава точно това...)

Гледам че си млад и зелен..Или спри, помисли и събери малко съвети от колеги или сам си чупи главата...

Шел 15/40 е много кофти масло и ОПРЕДЕЛЕНО не е за твоята алфа(освен ако не си мислиш че караш Астра Г 1.7 дизел)!!!!

Едно е теорията друго е практиката...

Защо искаш да слагаш 15/40 принципно???

Какви са симптомите че искаш да минаваш на по-гъсто минерално масло!????

didod
26-07-2009, 22:12
Извинявай. Аз не. И силно не препоръчвам Шел от България.

spe4elist
26-07-2009, 22:19
Не отворих темата за това ИСКАМ ДА ПИТАМ НЯКОЙ ПОЛЗВАЛ ЛИ ГО Е ТОВА МАСЛО ???

Колега, що не ползваш 10W40, каквото препоръчва производителя? Минералното се слага, ако има проблем с разхода на масло. Няма такъв критерий, че на 160 000 трябва да минава на минерално! И точно пък Шел?!?

Двигателист
26-07-2009, 22:28
Не отворих темата за това ИСКАМ ДА ПИТАМ НЯКОЙ ПОЛЗВАЛ ЛИ ГО Е ТОВА МАСЛО ???

Да. Карал съм със ШЕЛ 15W40. Не беше за пропан-бутан. Колата ми беше Москвич 21412. При работа с него се наблюдаваха смолисти отлагания от вътрешната страна на капака на клапаните. При работа с Приста от същия клас въпросните отлагания се изчистваха. Не ме разбирай погрешно - не мога да дам оценка на маслото, освен, че явно имаше проблем с детергентните си свойства. А може и просто да не е било съвместимо със стария УЗАМ 331.10 и той да го е износвал преждевременно...
С други думи, послушай didod.

R_O_K_O
27-07-2009, 07:14
добре момчета извинявам се оставам си на моето масло и така просто ми беше интересно дали да не го пробвам.

zilala
27-07-2009, 07:46
Правилно си реишил колега :) този шел е от котегорията на жълтия шел който е най нискокачествен и за по стари коли , аз съм сипвал на лада на 60 к жълт шел и не и хареса ,налях и М10Д и работата заспа ти си прави сметката :)