PDA

View Full Version : Museo Storico



Nikoror
28-07-2009, 14:29
След 2 години мотане най-после се организирах да кача снимките от музея :) главния интерес ми беше към transaxle колите и по-специално 75 ево, което е документирано доста подробно (бях пускал някои от снимките и преди). Сигурно не са много хората дето отварят капака и пълзят под колата, за да снимат :)

http://picasaweb.google.com/ricesae1/MuseoStorico?authkey=Gv1sRgCMaCkMDxtrrGnwE#
:magic:

madboy
28-07-2009, 21:59
КРАСОТА !!!:clap::clap:
Наистина човек има какво да види

Dexer
29-07-2009, 12:38
особено по коша на ево-то!
На практика те са го изградили наново от тръби, впечатли ме особено диагоналната греда отгоре от ботуша към купето, не видях там къде е заварена, някякви идеи?
Strut bar-а също им е много много здрав.
Отзад също видях някаква допълнителна щанга която е хванала шенкела за триъгълната греда... там какво е правено?

Da_Fuse
29-07-2009, 14:42
На снимка 163 евото, както се подава, сякаш всеоще дебне иззад ъгъл-а и ще излезе на пистата, за да се състезава пак...... Има сякаш нещо....одушевено в тези коли, сякаш са мноооого по-различни от съвременните си събратя по пистите.... Незнам, нещо изпаднах в лирично отклонение... И все пак :big_bow_down:

Nikoror
29-07-2009, 21:41
особено по коша на ево-то!
На практика те са го изградили наново от тръби, впечатли ме особено диагоналната греда отгоре от ботуша към купето, не видях там къде е заварена, някякви идеи?
Strut bar-а също им е много много здрав.
Отзад също видях някаква допълнителна щанга която е хванала шенкела за триъгълната греда... там какво е правено?
не, не е изграден наново от тръби. това си е така наречената "продължена предпазна клекта" (extended roll cage) за да може и клеката да поеме усукването на шасито и от към окачването. другото си е тръбно шаси и то изглежда малко по-различно и там панелите са чисто декоративни (прилагам снимка от гтв6). не че е голяма разлика :)
диагоналната греда е точно за да бъде триангулирана предпазната клекта, т.е. да е максимално здрава на усукване. хваната е вътре към напречната греда на клеката, която е зад таблото (да предпазва при страничен удар). стръта бар-а е доста масивен наистина, не съм сигурен дали е за стабилност само или и за безопасност толкова сериозен, но като цялото хората го копират 1:1 по състезателните 4-цилиндрови 75-ци.
отзад де-диона има тези допълнителни греди, за да се настройва сходимостта/камбъра на задните гуми (прилагам 2 снимки)


На снимка 163 евото, както се подава, сякаш всеоще дебне иззад ъгъл-а

да, тая снимка трябваше да стане като за уол-пейпър малко по-стилна, но фотоапарата (и уменията ми да снимам) са доста зле

Mapтo
29-07-2009, 21:43
Браво Ники, Напълни ми се душата...
Кога ли ще го посетя и аз тоя музей? :)
Много се радвам за жестоките снимки :respect:
Ако имаш още, давай ги насам...

MUROMAN
01-08-2009, 09:08
Eдно от най-големите ми разочарования е когато ходих до Италия и направихме специално пътуване с няколко колеги от форума до въпросния музей.
На входа на музея ни казаха,че е затворен и ще е в ремонт и най-вероятно и ще го местят от там. :wallbash:
Тогава ми се плачеше колеги,а сега когато гледам тези снимки и ми се Реве.:crybaby: