PDA

View Full Version : Накъде отива Алфа Ромео!?



Pages : [1] 2 3 4 5 6 7 8

Gecata
30-07-2009, 15:24
От известно време мисля по въпроса и нкои работи не мога да ги разбера.
На къде отива любимата марка?
Връщам историята 10-12 години назад, без претенции за 100% изчерпателност нахвърлям общата картина.

1997 г излиза Алфа 156
1998 г. Алфа 166
2000 г. Алфа 147

Равносметката е че за 2-3 години Алфа се подновява и изкарва добри модели в трите основни класа (компактен, среден и горен среден). Продажбите вървят добре и всичко е наред.

Но какво се получава в последствие, минават 7 години (нормалния "живот" - производсвтен цикъл на даден модел) и през
2005 - Алфа показват 159 - успешен модел заменил също успешната 156 (изкарват на тзаи база Брера/Спайдър - това добре)

Идва времето за замяна на модела 166 - единствено слухове и кофти фото-шопове! Към днешна дата 11 години по-късно, положението е същото!
Лоша работа!

Идва времето и за смяна на 147 - получва се забавяне от 2-3 години (вместо 2007-2008) ще я видим чак 2010 А конкуренцията не спи!

Също така слухове и скици на СУВ, но така и нищо реално!!!

Мито-опит за глътка свеж въздух ( но в този клас с тази цена е по-скоро за престиж, отколкото за генериране на печалба) Същото е положебието и с 8Ц.

И като цяло равносметката е, че към днешна дата от всички класове алфа има достоен представител единствено в средния клас (Алфа 159)

Какво става, на къде отиваме!?
Уж премиум Марка - Ще се конкурираме с БМВ, Мерц, Ауди, ама как като прескачаме няколко поколения ли!?


Приерер:
БМВ 5 излиза 2003 г. -Днес 2009 г всеки момент ще покажат новото 5!
Мерцедес Е-клас - 2002 - денс 2009 вече има ново поколение.
Как една Алфа да се бори с тези модели, като отдавна е изспуснала времето!?
Тъжно но Факт!

Може още много да се каже, но реално и обективно погледнато Алфа е в криза:

1. Огромно забавяне (149) или въобще не показване на очаквани модели (169)
2. Спиране на проекти - СУВ (шуми се вече доста години за КАМАЛ, но така и нищо реално)
3. Прекратяване на модификации на съществуващи модели - пресен приемр е отрязването на Мито ГТА, също се говореше и за 159 ГТА но и тя липсва към днешна дата.

Да не би БМВ да се отказа от М-версийте, или Мерц от АМГ, Ауди от S и RS версиите!?

Пиша всичко това защото ми е непонятно и тъжно!?
Какво По д***те чака Алфа?

Jivko7777
30-07-2009, 16:06
Абсолютно си прав...
Въобще нещата не отиват на добре...Започне се нещо спре се, почне се друго пак се спре...
Поне най-малкото трябваше до сега GTA версия на 159 да направят то и без това само този модел обновиха навреме...
Ако продължават в същия дух да не станем свидетели на разпад на любимата ни марка...

navis
30-07-2009, 16:33
Ами то е ясно.
В сравнение с BMW и Mercedes, ALFA е като гаржна фирма (в смисъл пазарен дял), това до голяма степен определя и пускането на нови модели.

Със сигурност ALFA имат маркетингови отдели в които знаят по-добре от нас, пазарните тенденции и настроения

МИТО ама въобще не издънка. В Германия и Англия се купува като "топъл хляб"

АЛФА никога не е била голяма фирма, и най-вероятно не се стремят да бъдат такава.
По скоро пускат рядко нови модели, но пък правят запомнящи се и различни модели. Винаги се различават от масата.

mario_twinspark
30-07-2009, 20:07
Искам само да спомена че между двете световни войни, три марки са били ЕТАЛОН за останалите....не са Ферари и Мерцедес!
Това са били АЛФА РОМЕО, БЕНТЛИ и ПОРШЕ, всичко останало е било просто опит да се настигнат тези три Марки.Сега нещата са другояче, всеки втори твърди че от Мерцедеса по-добро няма, а за жалост нашата любима Марка за някой хора стана синоним на "лош автомобил".

Автомобилната история не помни друга Марка толкова неправилно и жестоко пренебрегвана.За жалост реномето е толкова паднало че като кажеш на някой че обичаш марката Алфа той да ти се изсмее и да каже "мани ги тея кашони, голфа е колата"
Народа изглупя, реномето отиде на вятъра, но дори и в най-тежките време, ЗАВИНАГИ ще остана Алфист и няма да се вслушвам в околните. :)

Така че каквото и да стане, поне за мен Алфа НИКОГА няма да потънат! :)

koolio
30-07-2009, 21:02
Както съм казвал неведнъж, италианците са абсолютни кретени по отношение на маркетинговата политика. Не може в най-комерсиалния клас да държиш в производство модел, който вече струва по 3000 евро на старо.
Погледнете от добрата страна - щом при тази олигофренска политика все пак продават нещо, значи колите са наистина страхотни! :devil2::bouncing_smiley:

Alfa User
30-07-2009, 21:31
Може и да бъркам, но Алфа Ромео никога не е целяла да залива пазара, или да пуска нов модел на всеки 3 години. Самия имидж на марката и духът на историята й абсолютно противоречат на тези две идеи. Алфа Ромео винаги е била кола за ценители и вманиачени фенове. 8С донякъде следва тази традиция - само 400 бройки от Competizione-то ще видят бял свят. Да говорим ли за други маниакални модели ? 75 Turbo America - ненормална машина - само 500 бройки в целия свят ...
(възможно е наистина да бъркам с някоя цифра, но схващате логиката ми).
Спомням си преди години как епитафа "Always Looking For Another" (от първите букви на Алфа) абсолютно точно изпълняваше смисъла си - като видех Алфа по улиците нямаше как да не се обърна след нея, дори с риска да се спъна нейде. А сега - навсякъде Алфи (макар и от определени модели) и някак се разводни ефекта върху публиката.
Не съжалявам, че АР не пускат нов модел всяка година. Дори съм благодарен за това. Искам хората като видят тази марка да има за какво да се обърнат след нея - или дори както и Хенри Форд е правил навремето - да й свалят шапка ...

Sm0k
30-07-2009, 21:35
Е все пак БМВ и Мерцедес не са собственост на по-голяма компания, която да взема крайните. А и наистина пазарния им дял е много по-голям. Ама това е било така през последните 20-30 години, така че не мисля, че е повод за драматазации. Просто това е положението кризата си е криза - и БМВ си имат техните проблеми. Зимата бяха спрели производстени мощности за кратко, вчера си отрязаха отбора във Ф1. Явно за всички не е сега момента за автомобилен спорт и спортни коли, и ГТА версиите попадат в това число.

А в края на краищата Фиат също са италианци ;) със същата страст към колите и много добре знаят какво значи Алфа за феновете на коли по света - след като имат мангизи да купуват полу-фалирани американски концерни едва ли ще са толкова тъпи да оставят един от символите на италианското автомобилостроене да потъне в нищото ;)

nikolaaaay
30-07-2009, 22:13
Както съм казвал неведнъж, италианците са абсолютни кретени по отношение на маркетинговата политика.
Ами не го казвай тогава, щото май не си съвсем прав. Групата има рекордна печалба и ръст на продажбите, последните 2 години. цък (http://speed-press.com/?pageId=10693) и още Fiat Group Automobiles с рекорден ръст от 5% при 11,6% падащ пазар в Европа (http://www.fiat.bg/?id=123&lan=BG&nid=43)

k1lcone
30-07-2009, 23:28
за конкуренция на бмв и мерцедес има мезарати. за евтина и икономична кола има фиат. алфа е някво бижу което си е само за фенове. пък и хубавите неща стават бавно :) защо осраха ланчия неразбрах. като малак марката ланчия е свързвах с състезанията като W2C (W@C)

raiders
31-07-2009, 00:31
Интересни размисли, на мен лично 156 ми харесва затова я имам, не ме интересува пазарен дял или обезценката на колата, но и 155 ми харесваше едно време, другата ми кола най-вероятно няма да е алфа, иначе политиката на компанията е странна по това как и кога излизат нови модели, за фейст лифта поне на 156 не ми се отваря дума...

pacho_kardana
31-07-2009, 02:03
Koлега малко се отклонявам от темата, но защо казваш, че другата ти кола няма да е Алфа...Направо сърцето ми се къса като чуя такова нещо...

Ако го слушаш него няма да си купиш алфа! :bouncing_smiley:
По темата: за хората които не са видяли че е излезнало нещо от завода на ще им кажа,че няма смисъл да си трошат копчетата на клавиатурата като коментират какви са..очакваме скоро новите модели и ще видим как ще се развият нещата!

Sm0k
31-07-2009, 03:48
очакваме скоро новите модели и ще видим как ще се развият нещата!

Е как да се развият, щом се продава нова Алфа - ще се купува ;) Те фиат глей как дръпнаха напред с Грандето, Браво и 500 (вярно че и трите модела са в класовете в които фиат винги са били силни), новата делта май и тя се харчела. Е при това положение пък за Алфа ли няма де намерят купувачи ;)

plamen petkov
31-07-2009, 09:48
Алфа винаги е била различна от другите специялно дизайна без значение дали е ръбата като 33 и 155 или заоблена като 156 на мен винаги ми е харесвала но най-голямата грешка която допускат сега /доколкото видях новото 147 /е че много прилича на някоя немска ,бездушна машина алфа винаги са правели агресивни коли сега виждам нещо безлично с което се слива с останалите може би ще дойде време когато ще сравняваме алфа с /безличния/опел което ще бъде пагубно и не кризата ще убие марката а самата и политика

Gran_Turismo
01-08-2009, 17:03
Алфа винаги е била различна от другите специялно дизайна без значение дали е ръбата като 33 и 155 или заоблена като 156 на мен винаги ми е харесвала но най-голямата грешка която допускат сега /доколкото видях новото 147 /е че много прилича на някоя немска ,бездушна машина алфа винаги са правели агресивни коли сега виждам нещо безлично с което се слива с останалите може би ще дойде време когато ще сравняваме алфа с /безличния/опел което ще бъде пагубно и не кризата ще убие марката а самата и политика

Аз съм крайно против всичко това, което се пише. Според мен нито марката Алфа ще умре нито традициите! Напротив всичко това ще се запази и АЛФА ще продължи да бъде автомобилна марка №1 в света за ентусиасти и фенове. Тя е нещо съвсем различно от всички останали нещо съвсем индивидуално със своя собствена индивидуалност и за това не бива да се сравнява с БМВ, АУДИ и МЕРЦЕДЕС, защото те никога са нямали традициите, които има АЛФА РОМЕО нито се славят с история като тази на АЛФА РОМЕО! От друга страна искам да ВИ кажа, че е небрежно и абсолютно селско просто грешка на човек, който не мисли, а говори механически, за да тръгва да сравнява АЛФА РОМЕО с ОПЕЛ. Просто това няма как да стане нито реално нито стратегически. Погледнато отстрани каквото и да е дереджето и положението на Алфа Ромео тя не може да бъде сравнявана по абсолютно никакви показатели даже и на екстериора. Тука няма какво да ми показвате, че задницата примерно на модела Милано била лика прилика като две капки вода с тази на Опел Астра ли бише ако не се лъжа там какво и къде беше на ФРАНКФУРТ на МАЙНАТА му ли беше и после нищо не беше. Както се казва и след мъглата пак мъгла. Защото чесно казано ме съмнява мен лично Алфа да копира отзад ОПЕЛ. Ми, че колко автомобили са с единтични задници необходимо ли е да ги изброявам. Ми вижте моделите на всички автомобилни марки в средния клас и ще видите колко са лика прилика отзад почти една и съща задница. Обаче това в никакъв случай не значи, че Алфа краде от Опел или взима от него като го копира! Нищо не се знае може да е случайност, може Алфа да е осъвременила дизайна от 147 в този си вид за МИЛАНО и просто да е случайно съвпадение с Опела, обаче да няма нищо общо с него, при което заслугата си остава на дизайнерския екип на Алфа Ромео и т.н и т.н. И за МИТО и за новата ДЖУЛИЯ просто няма какво да говорим! Ако наистина има някакъв проблем, който смятам лично, че ще бъде незначителен и няма да му се обърне голяма внимание, а не като вас, които от мухата правите слон то това ще е:

http://www.alfaromeo.bg/?go=news&p=detail&newsId=&isLocal=&pageId=10564

БЛАГОДАРЯ ЗА ВНИМАНИЕТО!
АЙДЕ ПО ЖИВО И ЗДРАВО!
ЧАО И ДО СКИВ!
И УМНАТА!

RPWWD
02-08-2009, 19:00
Е как да се развият, щом се продава нова Алфа - ще се купува ;) Те фиат глей как дръпнаха напред с Грандето, Браво и 500 (вярно че и трите модела са в класовете в които фиат винги са били силни), новата делта май и тя се харчела. Е при това положение пък за Алфа ли няма де намерят купувачи ;)

Фиат дръпнаха и продължават да дърпат напред основно благодарение на новата Панда, която излезе 2004-та година. Това е една от най-масовите коли в Италия и Западна Европа като цяло.

koolio
02-08-2009, 21:15
Панда, Гранде Пунто, 159 донякъде и ... това е. Три продаваеми модела от общо три марки, два от които - малолитражки. Пак казвам - самият факт, че при тази политика 159 въобще се продава, говори за качествата и.

RPWWD
04-08-2009, 11:37
Делтата също се представя добре на пазара засега, не го забравяйте. Станаха 4 модела, но не са достатъчно.

nasty
06-08-2009, 20:37
Бре гледаш как примерно правим мжета - добър мотор , обаче германците (бмв) си правят с 2те турбини и ние правим обаче го вкарваме на супер малко модели или на други марки...
Как да си купя 159 примерно защото ми харесва като двигателите и са вече доста назад спрямо другите - говори се за нови двигатели чакат се половин година мин да се вкарат в производство :sad:
Ако имам парите няма как да чакам толкова година да си взема нова кола....
Нямат толкова много пакети или са ги орязяли..
В смисъл старите фиати браво пунто , алфа 156 , 145 ,146 и сега като ги погледнеш те радват без да са гт , хгт гта.
А другите марки се надпреварват да пускат спорт ,туризъм и всякакви пакети и хората ги купуват.
Орязават екстрите за да продават , а в старите ни коли има такива дето в другите са си доплащали.
Ей тия неща не ми харесват защо ги правят.
Иска ми се и браво спорт да има конкурентен мотор на новите с 200+
Старото браво със 147(155) както и 156-цата на коне е наравно с доста други марки и сме по-бързи от доста от тях.
Хората искат да имат хубава , бърза и с глезотийки коли.
Да им го предложат ;)

Gran_Turismo
06-08-2009, 20:46
Делтата също се представя добре на пазара засега, не го забравяйте. Станаха 4 модела, но не са достатъчно.

Не забравяй и Фиат 500 и той се харчи като топъл хляб. А и вече излезе и Абарт 500 така, че работата си е сериозна откъдето и да го погледнеш!

koolio
06-08-2009, 22:39
Бре гледаш как примерно правим мжета - добър мотор , обаче германците (бмв) си правят с 2те турбини и ние правим обаче го вкарваме на супер малко модели или на други марки...
Как да си купя 159 примерно защото ми харесва като двигателите и са вече доста назад спрямо другите - говори се за нови двигатели чакат се половин година мин да се вкарат в производство :sad:
Ако имам парите няма как да чакам толкова година да си взема нова кола....
Нямат толкова много пакети или са ги орязяли..
В смисъл старите фиати браво пунто , алфа 156 , 145 ,146 и сега като ги погледнеш те радват без да са гт , хгт гта.
А другите марки се надпреварват да пускат спорт ,туризъм и всякакви пакети и хората ги купуват.
Орязават екстрите за да продават , а в старите ни коли има такива дето в другите са си доплащали.
Ей тия неща не ми харесват защо ги правят.
Иска ми се и браво спорт да има конкурентен мотор на новите с 200+
Старото браво със 147(155) както и 156-цата на коне е наравно с доста други марки и сме по-бързи от доста от тях.
Хората искат да имат хубава , бърза и с глезотийки коли.
Да им го предложат ;)

Много си прав, колега. Алфа Ромео изостава и лежи на стари лаври. Сега мога да се кефя, че в произведената ми през 1994-та 155-ца има екстри и рационализации, които ги няма в Ауди от 2004-та, но дал собствениците на 149 и МиТо ще могат да се похвалят със същото?

qpwo
10-08-2009, 21:07
Аз пък невиждам защо да се вади наследник на 166, като той няма конкуренция в този клас:grin:
И новите модели с нищо не са по-добри срещу кола от 1998г.... Тогава защо да се вадят модели на всеки 2-е години като бангията - пасат и т. н. ... Какво 166 да се конкурира сам със себе си ли? ... И сега 2009 да бяха извадили модела 166 пак щеше да е актуален... Така че аз невиждам смисъл да се вади наследник по-рано от 2015-16.....:plane:
П.П. - предполагам че е същото и за другите модели...

Sm0k
11-08-2009, 02:08
Абе била се забавила 149, ама тва не значи, че като излезе ще излезе с вече остаряла концепция - напротив, колата ще е актуална и според мен ще е доста по-добра от конкурентите, които са се появили в класа с 1-2 години преди нея. Плюс това 147 през 2001 година беше толкова космическа, че тогавашния Голф 4 изглеждаше като правен поне 1 поколение преди нея. И в тоя смисъл няма нищо лошо, че модела се е застоял някоя друга година повече ;) А пък сега Миланото като смачка конкуренцията на теста за сигурност, и като се окаже че има страшно добра динамика за кола в тоя клас, после ми разправяйте, че се била забавила и че и е стара концепцията ;)

Сеа за ГТА версиите, вярно че се отлагат, но едва ли са ги отписали за винги. Така са преценили към момента, така са направили, и БМВ си отрязаха отбора във F1, ама едва ли техните фенове сега вещаят края на марката по тоя повод ;)

rady156
11-08-2009, 15:22
Аз пък невиждам защо да се вади наследник на 166, като той няма конкуренция в този клас:grin:
И новите модели с нищо не са по-добри срещу кола от 1998г.... Тогава защо да се вадят модели на всеки 2-е години като бангията - пасат и т. н. ... Какво 166 да се конкурира сам със себе си ли? ... И сега 2009 да бяха извадили модела 166 пак щеше да е актуален... Така че аз невиждам смисъл да се вади наследник по-рано от 2015-16.....:plane:
П.П. - предполагам че е същото и за другите модели...
почти 3 години бях в испания от края на 2006 до 2009, от края на 2007 до 2008 година нямаше нито една алфа 166 продадена нова.вярно че 159 взима потенциални клиенти на 166 но така не става. а иначе там 147 и ГТ се харчат доста, въпреки че поостаряха, а за МИТО имаше опашки последните месеци

Sm0k
08-09-2009, 16:27
незнам накъде отива Алфа , ама гледам другите марки къде са и къде отиват , хибриди , ел коли ...
всичко се случва много бързо и динамично и някой може да изпусне влака ..

Стига с тия други марки бе... Японците направиха един два подранили опита за хибриди и айде - това е бъдещето. Докато свърши петрола и колите, които се задвижват без петрол станат масови, не се знае каква точно ще е технологията, но със сигурност всички големи марки ще започнат да произвеждат такива коли. Това е все едно да си мислиш, че който е измислил първия LCD телевизор, ще остане само той на пазара за ТВ, а другите, дето са произвеждали кинескопи по това време ще фалират. Както видяхме, не стана така - днес всички марки, които до вчера са произвеждали телевизори с тръба, произвеждат LCD-та. Никой няма да изпусне никакъв влак, още по-малко големите концерни (от какъвто е част Alfa), биха го допуснали :)

sa6o_roman
09-09-2009, 00:55
Стига с тия други марки бе... Японците направиха един два подранили опита за хибриди и айде - това е бъдещето. Докато свърши петрола и колите, които се задвижват без петрол станат масови, не се знае каква точно ще е технологията, но със сигурност всички големи марки ще започнат да произвеждат такива коли. Това е все едно да си мислиш, че който е измислил първия LCD телевизор, ще остане само той на пазара за ТВ, а другите, дето са произвеждали кинескопи по това време ще фалират. Както видяхме, не стана така - днес всички марки, които до вчера са произвеждали телевизори с тръба, произвеждат LCD-та. Никой няма да изпусне никакъв влак, още по-малко големите концерни (от какъвто е част Alfa), биха го допуснали :)


е да ама италианските автомобилисти се тупат в гърдите че първата кола с common rail e Alfa 156 ;) който успее да предложи нещо ново и се окаже успешно наистина заслужава адмирации.

както и да е, шанса на алфа е да внедряд по-бързо турбинираните multiair бензинови двигатели, нещо с което изостават. (също и да олекотят на колите). вече и мерцедес имат 1.6 с принудително пълнене и директно впръскване, а едно време е било немислимо излизането на 190ката.

като се запалих по алфа гледам некви двигатели 1.3 90кс, 1,5 105кс, 1,7 137кс, докато всички други марки изкарват 90 коня от 1.8

дори имам чувството че компанията Алфа Ромео сега представлява само един маркетингов отдел подкрило на фиатския, дето удобрява дизайна и лепи емблемите на коли произвеждани в фиатска фабрика. а в пресата като прочета, че инженерите на алфа ромео еди кво си.. си мисля, че тези лица са същите дето разработват малолитражките на фиат.

нищо против фиат нямам освен че спъват Алфа ромео.
При Ланча е различно, не е проблем от фиатска платформа да се направи нещо по-стилно и луксозно. въпрос на подбор на материали и дизайн. обаче за спортен автомобил е нужно много повече, повече от това което фиат може да предложи.

за дизайна не се притеснявам, ама проблема е че е абсурдно на кола с агресивен дизайн да сложиш некав немощен двигател. както примерно спортния пакет на клио се слага и на базовото моторче. или като голф 1.3 с лепенка GTI :pokey:

koolio
09-09-2009, 11:09
Абсолютно си прав, колега.

Sm0k
09-09-2009, 13:08
е да ама италианските автомобилисти се тупат в гърдите че първата кола с common rail e Alfa 156 ;) който успее да предложи нещо ново и се окаже успешно наистина заслужава адмирации.


Не отричам, че заслужават адмирации, точно обратното. Но и точно по тая причина си мисля, че едва ли италианците имат накакъв проблем с новите технлогии. Алфа освен, че са произвели първата кола с common rail, са произвели и първата такава с VVT (някои от старите спайдъри беше). И двете технологии са внедрени първo в колите на Алфа, но са разработени в ресърч отдела на Фиат. Незнам, дали днес Фиат ги дърпа назад, ама явно до скоро ги е дърпал напред, защото подобни разработки са по джоба само на големи компании :)
А по въпроса за хибридите мисълта ми беше, че там технологията тепърва ще се развива и още не е ясно кой ще измисли тая дето един ден ще се окаже масова и успешна ;)

Kuku
09-09-2009, 13:12
Аз пък мисля, че хич не е прав - преспокойно "Алфа Ромео" може да взаимства технологии директно от "Ферари" и да смаже всичко живо в нишата на спортните седани, ама явно НЕ това е целта :idea:
Някой бълва продукция като невидял - Голф5, Голф5плюс, Голф6, Голф6минус, Пассат5, Пасат5.5, Пасат8-1/3, ПасатСС, А-клас, В-клас, Ц-клас, ЖМъ-клас, 1-ца, 3-ка, 5-ца, 6-ца, 7-ца, 8-ца, емнайска, па ван, па полуван, па голям ван, па малък ван, па с багажник, па без багажник, па с пет багажника.... баааааа му мамата :?
Когато не разбираме някои неща, това не означава, че знаем повече - има си причини да се случва така :idea:
И преди съм ви питал, и пак ще ви попитам - по-добре ли ще ви стане, ако "ФИАТ" не дърпа "Алфа Ромео" назад..... и марката фалира?

pavlin
09-09-2009, 13:36
Те могат да взаимстват от Ферари обаче ще им излезе много скъпо. Те затова отделиха Мазерати от Ферари.

sa6o_roman
10-09-2009, 01:50
да, не може да се спори че фиат е причината за оцеляването на алфа, могат да се дадат примери за напредък с дизеловите мотори и качеството. но според мен фиат пренебрегват някои традиционни неща при разработката на новите алфи, а се залага само на опаковката и маркетинга..

RPWWD
10-09-2009, 20:50
Аз лично съм доволен от "опаковката" на Фиат. Ако върнат "традиционното" задно предаване, моментално отебавам марката, щото мразя коли само за лятно време 8-) Също така, от доста време вече, съм напълно безразличен към бензиновата технология, пък разработката на комън рейл системата си е на Фиат, така че...

StarChild
10-09-2009, 21:17
Делтата също се представя добре на пазара засега, не го забравяйте. Станаха 4 модела, но не са достатъчно.

Един френд от търговския сектор на WV(който е доста навътре в нещата спрямо пазара на нови автомобили) твърдеше, че до миналата година имало само една продажба на делта за БГ и то от някяква лелка която преди това имала крос поло!:Suicide:

RPWWD
10-09-2009, 21:22
Кой ти брои българският пазар на нови автомобили за слива?!? Имам предвид Италия, Франция, Германия...и Гърция, където италианските коли са на почит, а това бе поне доскоро един от най-динамично развиващите се пазари.

Flame
11-09-2009, 18:40
В Германия и Великобритания също харесват италянските коли.За Германия знам че след пусканто на 156,алфа е станала по-масова от преди.

SFINKS
14-09-2009, 12:12
http://auto.dir.bg/2009/09/14/news5067895.html

аз като казвам че някой е изтървал влака ..

AR147
14-09-2009, 12:20
http://auto.dir.bg/2009/09/14/news5067895.html

аз като казвам че някой е изтървал влака ..
Не сме изтървали влака,Фиат имат някакви разработки на Хибриди ,но ще изчакат иначе голяма част от смисъла на MultiAir-a се губи.

SFINKS
16-09-2009, 10:47
http://auto.dir.bg/2009/09/16/news5078712.html

действат , действат

Sm0k
16-09-2009, 12:35
http://auto.dir.bg/2009/09/16/news5078712.html

действат , действат

Действат, да, действат. А сега идете да видите снимките на въпросното VW L1, и първо си отговорете честно бихте ли се качили в нещо, което изглежда така, после вижте колко места има вътре - 2, едно зад друго, като качествата на второто са съмнителни за цял човек, за мен тая летяща чиния клони към едноместна. И накрая погледнете колко са му широки гумите, и си помислете с каква скорот бихте влезли в завой с космическия кораб на VW ;)
И ако проблема на Алфа и на групата Фиат е, че не показват макети от "Петият елемент" по изложенията, за да си посъберат зяпачи, незнам дали изобщо имаме проблем ;)

SFINKS
16-09-2009, 13:01
най-адекватната реакция би била мълчанието но явно не го разбираш това ......
мислиш може би че след 10 години автомобилите ще приличат на твоята кола или ще горят 10 /100 ?

още

http://auto.dir.bg/2009/09/16/news5079025.html

kolev
16-09-2009, 14:35
тоя влак последната му спирка е в някое забравено село. бъдещето със сигурност не е в колите с разход 10/100 ама не е и в 300 килограмови скутери с покрив.тия всичките които си пуснал на следващото изложение никой няма да си ги спомня даже. това е само да се покажат големите компании как мислели за околната среда.

Sm0k
16-09-2009, 14:45
най-адекватната реакция би била мълчанието но явно не го разбираш това ......
мислиш може би че след 10 години автомобилите ще приличат на твоята кола или ще горят 10 /100 ?


Не си го мисля. Но и не мисля, че автомобилните производители, ще се опитат да продават масово, коли с гуми от велосипед на хора които, знаят че сегашната им кола може да вземе завой със 150 км/ч ;) В края на краищата, ако държиш да ни убедиш, че всички са напреднали, само Фиат са назад - добре прав си, Фиат още не са показали скутер с покрив и кола със съмнителна практичност, но с нисък разход на гориво. Верятно това ще е последния пирон в ковчега на групата Фиат ;)


тоя влак последната му спирка е в някое забравено село. бъдещето със сигурност не е в колите с разход 10/100 ама не е и в 300 килограмови скутери с покрив.тия всичките които си пуснал на следващото изложение никой няма да си ги спомня даже. това е само да се покажат големите компании как мислели за околната среда.
И аз мисля, че на всяко изложение пускат подобни заигравки с екологията, щото е модерно и после ги пращат в небитието. Ама знам ли, ние май не разбираме ;)

SFINKS
16-09-2009, 15:48
екологията вече не е само ала бала , има и евро и световни директиви и норми за доста години напред колко рябва да се свалят емисиите на вредните газове .
За момента явно най-удачният вариант хем да не се прескочат производителите на петрол хем да се спазят еко нормите са хибридите .
От 2011-2012 година масово ще се пръкнат хибриди на пазара именно с тая цел + още по големият плюс за потребителите - намаленият разход на гориво.
В Америка бензин + ток , в Европа турбо дизели + ток

бе какво ли се занимавам ......ти му говориш то ти вика как ще вземе завоя с 150

Sm0k
16-09-2009, 16:51
За хибридите си прав. НО те ще бъдат такива, че ще се доближават до качествата на съвременните автомобили и дори може би ще ги превъзхождат, а няма да ни връщат към трабантите.

Аз точно, това исках да кажа, че промяна в колите ще има, и тя ще бъде сериозна крачка в полза на околната среда. Но според мен бъдещите еко-автомобили, няма да отстъват на съвременните по динамика, комфорт и практичност. Освен това подозирам, че тия технологии могат да се развият доста по-бързо, ако се наложи, ама ни прожектират разни двуместни папомобили, за прах в очите, докато му дойде времето ;) Просто не смятам, че е толкова трудно да се направи по-екологична кола от сегашните, които са измислени преди 100 години и после само са търпяли развитие. И тоя прогрес едва ли ще бъде на цената на регрес в друга област на автомобилостроенето.

Просто колегата SFINKS, явно не ме е разбрал, или умишлено не иска да ме разбере ;)

SFINKS
16-09-2009, 17:30
радвам се че почна да ви просветва , само че скока ще бъде доста по рязък и бърз отколкото си мислите
няма абсолюно никакъв проблем едновременно с хибридите да се появят на пазара чисто електрически коли от рода на пежото към което бях дал линк .
няма никаква нова технология , тя си е една и съща
при чистите ел коли пък вече можеш да правиш каквото си искаш с дизайна на купето щото кош за двигателя и преден капак вече изобщо ги няма . На вас ви изглежда като научна фантазия Пежото ... Напротив напълно реално си е и натам отиват нещата с бодра стъпка :)

да се върнем на тема, в тоя ред на мисли къде е Фиат Груп ?

Sm0k
16-09-2009, 17:54
...В края на краищата, ако държиш да ни убедиш, че всички са напреднали, само Фиат са назад - добре прав си, Фиат още не са показали скутер с покрив и кола със съмнителна практичност, но с нисък разход на гориво. Верятно това ще е последния пирон в ковчега на групата Фиат ;)


радвам се че почна да ви просветва...
да се върнем на тема, в тоя ред на мисли къде е Фиат Груп ?

Е ние не сме излизали от темата, аз ти отговорих на тоя въпрос, още преди да го зададеш, няколко поста по-горе: Фиат отиват с бясна скорост към пропастта и това е защото не показват по изложенията скутер с покрив и папомобил с подобрена аеродинамика ;)
А между другото не е започнало да ни просветва сега. Просто ти сега започваш да разбираш, че ни е просветнало и не си единствения просветлен (просветнал) ;)

Kuku
16-09-2009, 19:01
Таааа, кво питаш (http://dnes.dir.bg/2009/09/15/news5075641.html), Сфинки ;)

pr_00f
16-09-2009, 20:02
Ako коментарите с емисиите под всяка една снимка са верни играта загрубява :)

SFINKS
17-09-2009, 09:32
Таааа, кво питаш (http://dnes.dir.bg/2009/09/15/news5075641.html), Сфинки ;)

понеже се интересувам това съм го чел и го знам ;)

Фиат специалистите ще свалят вредните емисии под нормите на ЕВРО 5 стандарта с хипер технологията мулти еър обаче има едно мноого важно нещо . Няма да могат да намалят разхода на гориво толкова колкото хибридите и по този повод ще го издухат ако не разработят и те хибрид .Идеята е че фиатите с мулти еър ще са по евтини от хибридите и на това се надяват да продават коли , типично за фиат:respect:
Само дето останалите производители не дремят и без особен зор и техните коли с двг ще слязат по стандартите .
Въпреки всичко този който изостане с разработката и внедряването на хибридната технология ще го фиууу :spell:

BatVas
17-09-2009, 11:11
понеже се интересувам това съм го чел и го знам ;)

Фиат специалистите ще свалят вредните емисии под нормите на ЕВРО 5 стандарта с хипер технологията мулти еър обаче има едно мноого важно нещо . Няма да могат да намалят разхода на гориво толкова колкото хибридите и по този повод ще го издухат ако не разработят и те хибрид .Идеята е че фиатите с мулти еър ще са по евтини от хибридите и на това се надяват да продават коли , типично за фиат:respect:
Само дето останалите производители не дремят и без особен зор и техните коли с двг ще слязат по стандартите .
Въпреки всичко този който изостане с разработката и внедряването на хибридната технология ще го фиууу :spell:

Aми по логиката на твойте разсъждения - защо след като другите производители са толкова напред с технологията, ФИАТ САМО срещу предоставене на технологии взе Крайслер и това беше условието да се отпуснат спасяващите милярди за Крайслер - нали другите са по напред технологично , а тия балъци за технологиите на фиат дадоха такава голяма компания ?

Sm0k
17-09-2009, 14:13
понеже се интересувам това съм го чел и го знам ;)

Фиат специалистите ще свалят вредните емисии под нормите на ЕВРО 5 стандарта с хипер технологията мулти еър обаче има едно мноого важно нещо . Няма да могат да намалят разхода на гориво толкова колкото хибридите и по този повод ще го издухат ако не разработят и те хибрид .Идеята е че фиатите с мулти еър ще са по евтини от хибридите и на това се надяват да продават коли , типично за фиат:respect:
Само дето останалите производители не дремят и без особен зор и техните коли с двг ще слязат по стандартите .
Въпреки всичко този който изостане с разработката и внедряването на хибридната технология ще го фиууу :spell:

Добре, знаеш го. Явно всичко знаеш по въпроса, само не мога да разбера, защо ти си мислиш, че знаеш нещо за бъдещето на автомобилите, което в огормен концерн са пропуснали. Да не би да си си помислил, че във Фиат ходят на работа за да си пият кафето и понеже ги мързи да отворят dir.bg или каквото беше там, са пропуснали да се досетят, коя технология трябва да внедрят?

Ето ти още една информация, която сигурно знаеш:
The 500 is going hybrid. Auto Express has learned that the in-demand Fiat (http://wikicars.org/en/Fiat) will soon become even more appealing – with a petrol-electric engine that offers incredible fuel economy and super-low CO2 emissions.
It will be based on the company’s forthcoming 900cc two-cylinder unit – which will debut at July’s Goodwood Festival of Speed (http://wikicars.org/wiki/en/index.php?title=Goodwood_Festival_of_Speed&action=edit) in West Sussex. The engine is mated to a motor and a battery pack, and will allow small cars like the 500 to run solely on electricity for short distances. Add a stop-start system and VW (http://wikicars.org/en/VW) DSG (http://wikicars.org/wiki/en/index.php?title=DSG&action=edit)-style twin-clutch gearbox, and it promises reduced CO2 emissions – engineers estimate a figure of below 90g/km!

500 Hybrid, трябва да е в продажба през 2011. Ето и един линк, в който пише, че хибридната технология на фиат, ще се внедри в малките им модели и във ванове, както и още един за 500 Hybrid:
http://green.autoblog.com/2008/04/14/fiat-going-hybrid-with-home-grown-system-within-the-next-3-years/
http://green.autoblog.com/2008/08/19/report-fiat-readying-500-hybrid/

И все пак ще ми е интересно да ми отговориш на въпроса: Вярваш ли, че ти знаеш нещо повече за автомобилостроенето, от един от най-големите концерни в областта понеже си "чел и знаеш"? Да не би да си мислиш, че са фабрика за чорапи...

BatVas
17-09-2009, 17:21
ти да не си мислиш че Крайслер в момента е собственост на Фиат ?
Тва да не е фабрика за чорапи да я продадат на някой.
И за кои по точно високи технологии на ФИАТ става въпрос знаеш ли ? Дето само срещу тях дават на някой огромен концерн :spell:

Да не е целия - ами около 30% с опция за придобиване на контролния пакет и това беше условието за да им дадът държавната помощ срещу кризата- още знам че ФИАТ НЕ участва с парична вноска, а за технологиите точно сигурно ги има само в договора - иначе в офиц. съобщение се казва че в областта на двигателостроенето дава фиат, както и малки платформи. В замяна взема ползва производствени мрежи и дилърски структури в САЩ. Инфото е от пресата (знам че не е за чорапи)

П.П. Разбира се че не е фабрика за чорапи и това го знам - ама все пак е солиден пакет акции БЕЗ ПАРИЧНА ВНОСКА ОТ ФИАТ. Все пак цитирам прес съобщенията. Все пак това е достатъчно за да разбереш какво искам да кажа. Иначе ако искам мога да ти извадя структура на акциите по видове, емисии за последните 20 години, преструктурирания , обеми и т.н.т (все пак съм финансист, а имаше период в който не се занимавах с инвестиц. проекти, а хобито ми беше портфелиране базирано на технически анализ (макар кризите да доказаха че фундаменталния анализ и портфелиране по него е по добро дългосрочно) ако желаеш да спориш може да задълбаем и към опции и опционни стратегии(валутни, стокови, върху индекси, върху акции и т.н.т)отражението от спекулативна гледна точка и каква е ползата им за изглаждане на кривите на пазара.:blah:

pavlin
30-09-2009, 05:59
Интерсно как ще извадиш структурата на акции след като Крайслер не е акционерно дружество.

BatVas
30-09-2009, 09:59
Италианският производител на автомобили "Фиат" съобщи, че ще получи 35% дял борещият се да оцелее гигант "Крайслер", срещу което американците ще получат достъп до технологии (но не и тези на "Ферари") и чуждестранни пазари. Сделката илюстрира в колко тежко състояние е автоиндустрията в света, коментира Ройтерс.

Условията на размяната не включва пари в брой за "Крайслер", който вече получи 4 млрд. долара държавна помощ от Вашингтон.

Вместо това "Фиат" ще даде платформи за ефективни двигатели и компоненти, както и пазари, на които "Крайслер" почти отсъства.

Анализатори посочват, че италианците получават шанс да се измъкнат от кризата и е възможно да принудят мажоритарния собственик в "Крайслер" - "Серберъс кепитъл мениджмънт" да напусне компанията и "Фиат" да увеличи дела си. "Серберъс" държи 80.1%, които купи през 2007г. срещу 7.4 млрд. долара, а останалите са на германската "Даймлер".

Тепърва трябва да се получи одобрение от администрацията на Барак Обама и синдикатите на работещите в автоиндустрията. Акциите на "Крайслер" се сринаха с 30% през 2008г., а гигантът остана с едва 2 млрд. долара пари в брой и зависи от спасителния държавен пакет, за да продължи да работи.

Компанията притежава известни марки като "Джип", "Додж" и "Крайслер". Сделката е оценявана от специалисти като доста евтин начин италианците да проникнат на американския пазар, който си остава най-големият в света. "Крайслер" е четвъртият по брой продажби автопроизводител в САЩ.

Даже са били в определяне на основен индекс - цитат от NYSE
This list consists of the 50 highest weighted S&P 500 stocks, the 20 Major Market Index stocks, and the 10 highest weighted S&P MidCap 400
stocks based on market values as of December 4, 1998. The indicated (*) stocks have been added to the list. BA, C (Chrysler Corporation), FSR,
KSU and RD have been deleted. DaimlerChrysler Corporation does not replace Chrysler on the list because Standard & Poors has determined
prospectively not to included foreign stocks in its indicies.

pavlin
30-09-2009, 13:38
Те може да си имат дял ама това не означава че притежават акции на Крайслер, защото такива просто не съществуват. Серберес държеше 100% преди банкрута. Сега няма никакъв дял. А това за срива на акциите не е вярно защото такива нямаше след продажбата на Крайслер от Даймлер Бенц. По точно продажбите на Крайслер се сринаха 30% 2008г. Този цитат който си копирал е от 1998 след като Даймлер купи Крайслер.

BatVas
30-09-2009, 13:59
Е това доказва ли че ФИАТ групата отива на зле - аз в онзи си пост просто казвам , че НЕ Е нужно да дълбаем ,за да се разберем че не е зле финансово ФИАТ групата. Казаха ми че не е магазин за чорапи и казах че знам. КАКВО ДОКАЗВАШ с тези си постове, че Фиат групата е зле ли? Аз с поста си казвам , че няма нужда да се прави анализ и да се вади структура , да не мислиш че съм ги проверявал преди да почнеш да се заяждаш.
Вие със Сфинкса кво искате да ви кажа - ДОБРЕ ЗА ПАВЛИН И СФИНКСА - Фиат групата са зле , отиват все по на зле - Ако сте доволни спирам да пиша .

pavlin
30-09-2009, 17:33
Аз не се заяждам и никога не съм казал, че Фиат е зле, напротив развива се много добре последните години и сделката която направиха с Крайслер изглежда изгодна. Просто ти давам някои факти защото това което казваш е неточно. Ти претендираш че си капацитет по финанси и не знам защо се засягаш.

AR147
01-12-2009, 08:30
Този индивид ,да не сте го изпреварили на някой светофар,та е мигрирал да излее мъката и глупостта си тук.Извинявам се за Спама ,то цялата последна странница си е за триене.
И все пак за да не ми е напълно безпричинен поста пускам това :

http://news.automedia.bg/read/8421.html

Отлагат Премиера на Милано заради Стачки.

Gecata
02-12-2009, 08:32
Колеги преди няколко месеца пуснах тема "На къде отива Алфа Ромео" защото усещах от дълго време че нещата не отиват на добре. Предполагам, че и вие го усещате. Вижте на какво попаднах току що:

http://news.automedia.bg/read/8432.html

RPWWD
02-12-2009, 08:58
Как очакват да имат по-високи продажби, като повишиха цените (159), пък качеството в сравнение с предшественика й 156 съвсем не се повиши?!? Маркионе и компания трябва първо да мислят за качеството, а много след това за цените... Не може една читаво обрудвана 159 да струва колкото Мерцедес С класа и да очакват, че тези които са си давали парите за немската луксозна автомобилна тройка ще скочат на 159.

cyberhill
02-12-2009, 09:03
BMW 116i, 116 к.с., цена: 38700.00 лв (с ДДС)
Mini 1.6, 90 к.с., цена: 31800.00 лв (с ДДС)
Mercedes A150, 95к.с., цена: 33346.00 лв (с ДДС)
Alfa Mito 1.4 MPI, 78 к.с., цена: 31990.00 лв (с ДДС)
Audi A3 1.6, 102 к.с., цена: 36440.00 лв (с ДДС)

Знам че цените не са мнооого актуални , но WTF ?!
К'ви продажби ? К'ви 5лв ?! :screwy:

blacksnoopy
02-12-2009, 09:46
Ем айде да взимат платформи от крайслер

sexpodmosta
02-12-2009, 12:33
Ем айде да взимат платформи от крайслер

Това според мен има до някъде смисъл, защото ще повиши ефективността на продукция, в смисъл ще намали разходите. Обаче, не е слабо вероятно да има лек удар по имиджа.

andro88
03-12-2009, 12:17
Само се надявам поне правителството да не подмине проблема и Берлускони да постъпи така както постъпи Меркел: яко финансова помощ , за да си стъпят на краката,без значение Алфа,Фиат или Ланчия.:screwy: Другото е кофти: ще се събираме тук ,за да си говорим как преди и от Алфа са правили коли. Лошото момчета е ,ч е вече ни обезличават -имаме модели ,които така миришат на фиат ,че не е истина.Дано поне другата страна на медала е да ни съпортнат, а не да замразяват инвестиции

DerMeister
28-12-2009, 12:02
http://sportal.bg/news.php?id=212729
:go:

Gecata
28-12-2009, 12:42
Проектът за заместник на 166 е замразен.
Като за сега не се предвижда и заместник на Алфа 159. Поне в годините 2010-2011!
Източник:http://kamuscoop.blogspot.com/?zx=5224bb4e3ebd7f8c

п.с. Информацията в началната страница на "Клуб Алфа Ромео-България", че ще има заместник до края на 2011 е определено невярна.

cyberhill
29-12-2009, 09:31
Алфа си е марка , която винаги съм обичал и харесвал. Това ми е първата алфа и съм много щастлив че я купих. Но не виждам какво би ме накарало да купя новата джулиета, мито и т.н. Не ми харесват и това е! Последното което ми харесва е 156 facelift , 159 , brera...
Та живот и здраве , май ще ставам ретро почитател.
То не е лошо , но примерно джулиетата толкова много ми прилича отпред на изключително грозната Delta, че лошо ми става.
Пък да не коментираме цените...

Надявам се да променят стратегията на марката, но едва ли - щом се замислят за закриване :(

stefoo
29-12-2009, 13:47
някъде из интернет пространството четох че фиат обмислят варианта да прекратят финансирането на алфа защото компанията е продала за тази година 103 000 автомобила,щяло да има събрание на борда и в началото на 2010г да се обяви официално съдбата на алфа роме

Fear
29-12-2009, 13:50
Погледнете от добрата страна - автомобилите ни ще станат безценни! :crazy:

Stoyan Georgiev
29-12-2009, 16:55
Погледнете от добрата страна - автомобилите ни ще станат безценни! :crazy:

точно това щях да кажа :firstprize::firstprize:

stefoo
30-12-2009, 08:54
Продажбите на Alfa Romeo са намалели драстично в последните години. Това е причината шефът на Fiat Серджо Маркионе да изкаже съмнение относно бъдещето на марката.

Вариантите за Маркионе са два, първият е да замрази всички инвестиции в компанията, а вторият да се освежи моделният ред с помощта на платформи от Chrysler, които да се използват от наследниците на Alfa 159 и 166.

Твърде вероятно е след пускането на пазара на Giulietta (заместника на 147), всички инвестиции в компанията да бъдат замразени. Така Alfa Romeo ще остане с два нови модела, MiTo и Giulietta. Останалите - Brera Coupe, 159, GT и Spider, ще останат без промени.

През миналата година Alfa Romeo е продала 103 000 нови автомобила, а за сравнение през 2000 г. компанията е продала 203 000 нови автомобила. Загубите на компанията от последните 10 години възлизат между 200 и 400 милиона евро годишно.

Очаква се Серджо Маркионе да обяви решението си за бъдещето на компанията в началото на 2010 г

Thunder
30-12-2009, 19:39
Съмнява ме, точно на 100-годишниия юбилей на Алфа, да я направят тая глупост от Фиат.:paddle:

bager
30-12-2009, 23:50
Съмнява ме, точно на 100-годишниия юбилей на Алфа, да я направят тая глупост от Фиат.:paddle:

Коя глупост? Глупост за кого? Светът познава доста катаклизми свързани с автомобилните марки и нищо ново не се случва и няма и да се случи. В историята има доста случаи на "затрити" и в последствие възродени марки, както и на безвъзвратно изчезнали такива.
Истинките фенове на дадена марка не се притесняват от изчезването и, те знаят че ще я има поне докато са живи... а след това на кой му пука?!?
Между другото все още има фенове и фенклубове на марки като "Талбот", "Симка" и т.н. Респект за тях!
Та къде сме ние??? Ами ще видим!
Поздрави и не си пълнете главите с глупости, карайте си колите и им се радвайте, пък каквото - такова!

cyberhill
06-01-2010, 12:49
ПО-ДОБРЕ КЪСНО
Прототипът на този автомобил бе показан преди повече от шест години. Mazal трябваше да се произвежда отдавна, но от 2003-а насам във FIAT Group настъпиха доста промени. Преждевременно разтрогнатият брак с GM и предстоящата женитба с Chrysler доведоха да промени в продуктовата стратегия на няколко пъти. Междувременно възникнаха въпросителни не само покрай първия SUV на Alfa Romeo - съмнения има около бъдещето на самата легендарна марка.
Продажбите спаднаха практически двойно от 203 000 коли през 2000-ра на 103 000 през миналата година и неотдавна босът на FIAT Серджо Маркионе заговори за “преоценка на компанията”. Единият вариант предвижда замразяване на развойната дейност и производство на новите попълнения в гамата MiTo и Giulietta паралелно със 159, Brera, Spider и GT.
Алтернативен план предвижда интегриране на бъдещите продукти на Alfa с платформите на Chrysler. Самият Маркионе твърди, че окончателната съдба на марката ще бъде решена през февруари или март идната година, като намеква за евентуално сливане с Dodge.
Каквото и да бъде решението обаче, проектът Mazal явно върви към заключителния си стадий. Анонимен служител в Развойния и дизайнерски център на FIAT пусна в интернет снимки на прототип, който изглежда напълно готов за серийно производство. От показания на автосалона в Женева ‘03 концепт го отличават дребни детайли като задния капак, стоповете и фаровете, които явно са взети от Grande Punto. За технически подробности е прекалено рано да се говори, но появата на фотосите съвпада подозрително с оповестените планове на Alfa Romeo да разработи първия си V-образен осмак от 32 години насам. Последният модел на компанията с такава моторизация бе Montreal от 1977-а. В момента във Ливорно разчитат на 4.2-литровия V8 на Maserati за размазващата 8C Competizione. Слуховете твърдят, че бъдещият собствен осемцилиндров мотор ще бъде с обем около 3.0 литра, ще се предлага във варианти с атмосферно и принудително пълнене и ще използва системата FIAT MultiAir.


http://spisanie.mobile.bg/avtomobili/alfa-romeo-kamal.html (http://spisanie.mobile.bg/avtomobili/alfa-romeo-kamal.html)

infernus
27-12-2010, 00:57
Гледам че темата е отлежала, и след като зачетох това:

http://en.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_V6_engine

и че 2,5 мотора е спечелил двигател на годината за 2005-та и след което е спрян от производство барабар с целия Arese завод... и сега работи само като музей...

http://en.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_Arese_Plant

Някак си не ми го побира кухата главица в 1 часа през нощта защо след като печелиш двигател на годината закриваш завода който го прави?!? И когато има интерес от Cosworth да го купи, отказваш?!? Италианска му работа...

andro88
27-12-2010, 08:38
И мойта не може,макар ,че е 8 сутринта. Съмнявам се ,че шефовете от Фиат Ауто СПА милеят за марката.Смисъл разглеждат я като продукт...и сигурно така трябва..донякъде.Видяхме какво стана в Щатите. като тръгне да загива ГМ- налива се яко пара и не се закриват ,а се разкриват заводи...Аз знам ,че повечето тук сме фанатично предани на марката...но трябва и да знаем ,че тя не е онази масова марка ,която носи високи печалби....,но и за това я харесваме,щото не е масова.
Искам да кажа ,че позитивите,който правят Алфа такава каквато е влачат неизменно след себе си и негативи.
Пример-не ми минава и един мой ден без хули и насмешки ,че си купих Алфа 166..., а не пасат и че алфата бла бла бла-всички ги знаете. Да ама всеки ден си обичам и марката и колата все повече. Не знам как става. Нека си карат пасатите. И сега се сещам за една реплика на Джерами Кларксън докато тестваше лифта на 166-" Всеки път когато карам Алфата и се разминавам с БМВ-та,Аудита и Мерцедеси, ми иде да сваля прозореца и да викна- "Ти си си купил грешната кола!!!""
И с това мисля да завърша

Satanism
27-12-2010, 19:25
кво не й е масовото, приятел, я излез на улицата и брой....

andro88
27-12-2010, 19:28
мога да излеза и да броя,брато и на всяка алфа ще броя по 5 голфа и 5 беемвета

Satanism
27-12-2010, 19:30
мога да излеза и да броя,брато и на всяка алфа ще броя по 5 голфа и 5 беемвета

ХА! голфа е модел бтв, не марка :D ...все още.
И не знам ти къде живееш, но тук в София на всеки голф и Е36-ца броиш поне 2 156-ци....

qpwo
27-12-2010, 19:34
ХА! голфа е модел бтв, не марка :D ...все още.
.
Именно това казва човека: -Не само,че ще преброи на всяка алфа по 5 вагена, а направо по 5 голфа.... И е прав...:evil:

Satanism
27-12-2010, 19:36
Именно това казва човека: -Не само,че ще преброи на всяка алфа по 5 вагена, а направо по 5 голфа.... И е прав...:evil:

я да се актуализирате малко :shocked: ...Алфа Ромео отдавна не е това, което беше...
И няма как да не е така, като една алфа 2000та година струва колкото едно БМВ 94та....колкото и да ви е тъжно

andro88
27-12-2010, 19:38
Е не се хващай за думите-сещаш се за какво говоря. Изкриви си душата и кажи ,че е масова. Прав си ,че 156-ците са повечко,но това беше и модела дето направи пазарен бум . той е по скоро изключение. Знаеш ,че алфа не е популярно возило.Особено 156 Sportwagon....

Satanism
27-12-2010, 19:41
Е не се хващай за думите-сещаш се за какво говоря. Изкриви си душата и кажи ,че е масова. Прав си ,че 156-ците са повечко,но това беше и модела дето направи пазарен бум . той е по скоро изключение. Знаеш ,че алфа не е популярно возило.Особено 156 Sportwagon....

156 sportwagon, освен да си напишеш, че е комби в талона, то за нищо друго не става, затова няма...
Фактите са, че преди виждах по няколко алфи на ден, а като видях 156-ца 98ма година си мислех, че извънземните са кацнали, сега виждам по няколко алфи на всяка улица...И да, говоря образно, гоУфовете и Е36-ците сигурно са повече като абсолютна стойност, но Алфа Ромео съвсем не е непопулярната марка от преди 6-7 години.
Виж, за Ланча може би по-може да се твърди това.



Нито пък твърдя, че това е нещо, чак толкова лошо, де....ако имаше 5 на кръст, резервни части и хора да ги поправят, нанайси....

koolio
28-12-2010, 03:40
Те хората, дето умеят а ги ремонтират, пак са нанайси. Отделен въпрос, че много хора си купиха 156-ци щото са по-нови, еевтини и с климатик. Ма ако ги питаш, няма дА могат да ти кажат пряват ли разлика с е36. отделно на ръка, че много хора си купуват БМВ Е39 щото е баварка и пичетата скачат, без да знаят (купувачите а не пичетата) какво точно си купуват.

Ladjov
04-01-2011, 17:41
http://topcars.bg/news.php?id=5212 явно на мен се е паднало да дам повод за нови размисли и страсти :D

infernus
08-01-2011, 17:27
Концепти бол, с лопата да ги ринеш ама за сериино производство иок...

Мисълта ми беше по горе, че в последните години виждаме едно зверско обезличаване на марката, поне според мен. В момента няма нова алфа коята да се продава с типичен алфа мотор. Последната запетая която остана по тези коли е TS, който те са иползвали първо в състезания после са пренесли в сериините коли.... Според мен истинските мотори на алфа са Арезе моторите (спряни от производство 2006 мисля че, след като 2005-та печелят мотор на годината) и боксерите. При Тс-а си има звеврско кръвосмешение с фиатските мотори. А както се вижда отиваме към мутиеър който вече си е 100% фиатско чадо.

DiStefano
12-01-2011, 17:00
Alfa Romeo готви роудстър за Женева?

http://spisanie.mobile.bg/public/images/articles/alfa-romeo-gotvi-roudstyr-za-jeneva/thumbs/thumb_alfa-romeo-gotvi-roudstyr-za-jeneva_0.jpg

http://spisanie.mobile.bg/public/images/articles/alfa-romeo-gotvi-roudstyr-za-jeneva/thumbs/thumb_alfa-romeo-gotvi-roudstyr-za-jeneva_1.jpg

Миналата година Alfa Romeo отпразнува 100-годишнината от основаването си. По неофициална информация празнинствата тогава трябваше да бъдат съпроводени от представянето на лек и компактен роудстър с името 4C, което така и не се случи.

Последните слухове обаче гласят, че италианците не са се отказали от проекта. Alfa Romeo 4C все пак ще бъде показан под формата на прототип по време на автосалона в Женева между 3-ти и 13-и март тази година. В интернет дори циркулират размазани изображения на концепта, чиято автентичност според сайта AutoBlog.rs била потвърдена.

Оскъдната информация по темата твърди, че новият роудстър ще се оборудва с четирицилиндров мотор, който ще задвижва задните колела. Според слуховете не било изключено да бъде пусната ограничена серия на модела във версия купе и спайдър на цена около 50 000 евро.

На снимката, на която се вижда задницата на автомобила, има надпис Alfa Romeo 1750SS. Това кара мнозина да подозират, че ако стигне до конвейера, моделът ще се казва именно така. Твърди се, че той ще бъде дълъг около 4.10 м и ще се оборудва с двигател 1750 TBI с мощност 265 к.с.

Източник - mobile.bg

B. Stamatov
14-01-2011, 00:25
Най- накрая една добра новина. По тези снимки съдя, че дизайна е с типичните черти на марката, а още по добрата новина, е че и задното предаване се завръща.

BatVas
17-01-2011, 21:37
Айде още една добра новина- ще имаме 3.0 V6 24 клапанов ДИЗЕЛ с верига :) Фиат вземат VM мотори.

http://www.italiaspeed.com/2011/cars/industry/01/vm_motori/1401.html

koolio
17-01-2011, 22:02
Айде още една добра новина- ще имаме 3.0 V6 24 клапанов ДИЗЕЛ с верига :) Фиат вземат VM мотори.

http://www.italiaspeed.com/2011/cars/industry/01/vm_motori/1401.html

Еее, разгеле, това наистина е добра новина! :plane::punk:

Gh0stRider
17-01-2011, 22:28
3,0 литра 240к.с. ?!? Е то сегашния 2,4 е 210 :) е верно поне повечко НМ ше вади..

BatVas
18-01-2011, 09:29
3,0 литра 240к.с. ?!? Е то сегашния 2,4 е 210 :) е верно поне повечко НМ ше вади..

Абе то сега е толкова- 240 коня и 580 нютон метра при 1800 оборота, а фиат ще сложат на разработения вече блок и железа системата мултиджет.

Satanism
18-01-2011, 10:24
Абе то сега е толкова- 240 коня и 580 нютон метра при 1800 оборота, а фиат ще сложат на разработения вече блок и железа системата мултиджет.

при сегашните стойности за коне на литър от 2.4 20в-то и без да вземаме под внмание, че тук все пак ще е 6-так, трябва да е около 265кс.....

DiStefano
18-01-2011, 11:57
при сегашните стойности за коне на литър от 2.4 20в-то и без да вземаме под внмание, че тук все пак ще е 6-так, трябва да е около 265кс.....

Е то не е проблем да стане толкова .. дали в завода, дали афтърмаркет.

Jivko7777
18-01-2011, 13:35
Ами преди няколко месеца се говореше и даже беше написано някъде че ще е 3,0 дизел Би-турбо 350кс ;) Така че май-ще излезне истина :)

Bobi_33
18-01-2011, 21:06
Ами преди няколко месеца се говореше и даже беше написано някъде че ще е 3,0 дизел Би-турбо 350кс ;) Така че май-ще излезне истина :)

Тва трудно, ма много трудно ще стане. Доста над 100 коня от литър е това, а ще трябва и на еко норми да отговаря тоя мотор. За много коне трябва много гориво, а с много гориво има много сажди. А тях ги мерят в грама на 100 км. изминат път и става много деликатно......

pooh
18-01-2011, 23:02
...

morfius
18-01-2011, 23:05
Те и 240 да си му ги направят... с тоя момент ще е идеален за тежки купета, а там имаме опит.
Как ли ще се отрази на 159 например такова моторче...

Mury
19-01-2011, 10:09
Много ме кефи как алфистите, като чуят нов двигател и набъбват едни ми ти коне. БМВ, които имат най-развитите дизели в момента имат 3.0 дизел би-турбо (с пром. геом.) с 306 коня. И това е плод на 12г. развитие. Разбира се има слухове и за три-турбо (http://www.bmwcoop.com/2009/05/06/new-bmw-tri-turbo-diesel-engine/)(т'ва сериозно) и 354 коня. И сега ФИАТ, които вадят за пръв път 3-литров дизел (който и не е техен) и хоп 350 коня. Те не могат да извадят тези коне от бензинов мотор, камо ли от дизел. Това е Алфа (ФИАТ) за бога.

Абсолютно,Пухчо е прав,то не става на готово.Всичко ще дойде с времето си,плюс това аз съм сигурен че талянците ще го направят поне 260 коня,и около 600 НМ,което си е супер.Напоследък се носят хубави слухове за новите мотори на ВМ,ма само времето ще покаже:Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkingsmiley::Lkin gsmiley:

Fear
19-01-2011, 10:13
Aман от тези печки бре, искам да видя една яка бензинова резачка от марката, нищо че няма да мога да си я позволя. :tooth:

Mury
19-01-2011, 10:26
Тва трудно, ма много трудно ще стане. Доста над 100 коня от литър е това, а ще трябва и на еко норми да отговаря тоя мотор. За много коне трябва много гориво, а с много гориво има много сажди. А тях ги мерят в грама на 100 км. изминат път и става много деликатно......

Споко бе Боре ше и сложат два ДПФ-а и готово:sex::sex::sex:

Bobi_33
19-01-2011, 22:18
Споко бе Боре ше и сложат два ДПФ-а и готово:sex::sex::sex:

Te ше хубавао ше сложат, ма оттам ресто на конете

Fear
20-01-2011, 08:57
Oфтопик ми е мнението, ама нека някой модератор оправи заглавието на темата, че това "На_къде" ми бърка в здравето всеки път. :)
Благодаря.

MainaCore
20-01-2011, 10:32
И аз съм съгласен с Пух, наще нямат техническия капацитет, за да извадят подобен мотор. А бтв с тоя ВМ какви драми ще бъдат и колко е скъпа подръжката не е истина, но нека първо да излезе, пък ще видим.

infernus
27-01-2011, 11:22
Много ме кефи как алфистите, като чуят нов двигател и набъбват едни ми ти коне. БМВ, които имат най-развитите дизели в момента имат 3.0 дизел би-турбо (с пром. геом.) с 306 коня. И това е плод на 12г. развитие. Разбира се има слухове и за три-турбо (http://www.bmwcoop.com/2009/05/06/new-bmw-tri-turbo-diesel-engine/)(т'ва сериозно) и 354 коня. И сега ФИАТ, които вадят за пръв път 3-литров дизел (който и не е техен) и хоп 350 коня. Те не могат да извадят тези коне от бензинов мотор, камо ли от дизел. Това е Алфа (ФИАТ) за бога.

Е че няма да извадят 300 то е ясно, но пък ВМ да нямат опит с дизелите... Както а и не за първи път техен мотор се слага в алфа определено. Най вероятно иде реч за този мотор, A 630 DOHC (http://www.vmmotori.it/en/01/00/01/dettaglio.jsp?id=9) . Въпреки че аз лично на такъв дизел надали някога ще се кача, някак си не ме привлича както каза колегата по горе скъпата поддръжка.

ЗМЕЯ!
27-01-2011, 19:05
Еее, разгеле, това наистина е добра новина! :plane::punk:

Така дълго чакания горещ дизелак, според мен има всички предпоставки да бъде новото острие на Италианската огнева бойна машина... :devil:

-24 волтов V образен шестак под 60 градуса
-Верижно завъртане и много все големи клапани
-Пиезо-инжекторно впръскване и 2000 бара налягане
-250 коня и 550 нм
-Впечатляващ тунинг капацитет

Сещайте се кво чудо ще да е с още една турбинка и MJET-2 управление, напрао не ми се мисли... :static:

Fear
27-01-2011, 21:02
E дано, дано...
Крайно време е за малко живот в тази марка, пък било то и дизелов - ще го преживея някакси. :tooth:

koolio
27-01-2011, 22:45
Така дълго чакания горещ дизелак, според мен има всички предпоставки да бъде новото острие на Италианската огнева бойна машина... :devil:

-24 волтов V образен шестак под 60 градуса
-Верижно завъртане и много все големи клапани
-Пиезо-инжекторно впръскване и 2000 бара налягане
-250 коня и 550 нм
-Впечатляващ тунинг капацитет

Сещайте се кво чудо ще да е с още една турбинка и MJET-2 управление, напрао не ми се мисли... :static:

Амин, дай Боже, по два пъти ако може! :priest:

andro88
27-01-2011, 23:04
Така дълго чакания горещ дизелак, според мен има всички предпоставки да бъде новото острие на Италианската огнева бойна машина... :devil:

-24 волтов V образен шестак под 60 градуса
-Верижно завъртане и много все големи клапани
-Пиезо-инжекторно впръскване и 2000 бара налягане
-250 коня и 550 нм
-Впечатляващ тунинг капацитет

Сещайте се кво чудо ще да е с още една турбинка и MJET-2 управление, напрао не ми се мисли... :static:

Ох, говори ми без да спираш... представи си само ,седиш си кротко на светофара с Алфетката ,тропка си ти Ве Шестачето отпред с 260 италиански кончета, а до теб -дебеловрат шопар с А8 ТДИ и гледа лошо от свинемобила и се газира. Докато вземе решение какво се случва ще ти отгледа само задния номер....ммм безценно:party::wierdo::coolio:

Bobi_33
27-01-2011, 23:56
Ох, говори ми без да спираш... представи си само ,седиш си кротко на светофара с Алфетката ,тропка си ти Ве Шестачето отпред с 260 италиански кончета, а до теб -дебеловрат шопар с А8 ТДИ и гледа лошо от свинемобила и се газира. Докато вземе решение какво се случва ще ти отгледа само задния номер....ммм безценно:party::wierdo::coolio:

Приятелю, не искам да те разочаровам, но докато Алфа пуснат тоя мотор от сънищата, в Ауди ще направят V16 TDI (все пак знаем, че те си имат вече V12 TDI, даже с него спечелиха Льо Ман, помислете откога Алфа не играе там ) и познай какво и кой ще гледа.....

Нека бъдем реалисти. На този етап Алфа не може да се бори с Хюндай дори, камо ли с марки като Ауди, БМВ или Мерцедес

andro88
28-01-2011, 00:12
Тука ще стане една......така,че няма да спорим.Нека си правят ауди и на ушите си да стъпят пак ще прават най-скучните коли на света. Поправи ме ако бъркам- Алфа 156-кола на '98 ;147-кола на 2001'; Джулиета е най-сигурната кола в класа си; V6 на алфа е двигател на годината за 2006... да не говорим колко път см епечелили WTCC и Формула 1 (!!!) даже...места , който хората от Ауди са гледали само по телевизията:clap2: Душа, приятелю, душа им липсва.....

morfius
28-01-2011, 10:40
Темата е за Алфа все пак... и всяко подобрение е добре дошло.
Нека видим това двигателче на живо, нека видим нови бензинови, нека видим наследник поне на 159, да видим това 4С и т.н., пък тогава да мислим за съревнования.

А Ауди... докато не си надскочат визията за лъскав Фолксваген, може да печелят каквото си щат.

Mury
28-01-2011, 10:49
Тука ще стане една......така,че няма да спорим.Нека си правят ауди и на ушите си да стъпят пак ще прават най-скучните коли на света. Поправи ме ако бъркам- Алфа 156-кола на '98 ;147-кола на 2001'; Джулиета е най-сигурната кола в класа си; V6 на алфа е двигател на годината за 2006... да не говорим колко път см епечелили WTCC и Формула 1 (!!!) даже...места , който хората от Ауди са гледали само по телевизията:clap2: Душа, приятелю, душа им липсва.....

2006 вече е ГМ мотора,има само глави от Алфа,и е страшен куц кон:cry::cry::cry:Даже и великия Джузепе Бусо умира няколко дни след спирането на производството на В6 в Арезе:cry::cry::cry:

Production end

The V6 production ended in 2005 at Alfa Romeo Arese Plant;[12] a stock of five thousand was built, to be used Lancia Thesis, Alfa 166 and Alfa GT models.[13] The engine was replaced in the 159 and Brera by a new 3.2 L V6 unit combining a General Motors-designed engine block with Alfa Romeo cylinder heads and induction. British automotive engineering company Cosworth was keen to buy assembly lines of the Alfa Romeo V6 engine, but the Italian company did not want to sell it.[14] The last version of 3.2 L engine was Euro4 compliant, so it would have been possible to produce it a couple of years more.[15] The engine designer Giuseppe Busso died only a couple of days after the last engine was produced in Arese.

Bobi_33
28-01-2011, 21:59
Тука ще стане една......така,че няма да спорим.Нека си правят ауди и на ушите си да стъпят пак ще прават най-скучните коли на света. Поправи ме ако бъркам- Алфа 156-кола на '98 ;147-кола на 2001'; Джулиета е най-сигурната кола в класа си; V6 на алфа е двигател на годината за 2006... да не говорим колко път см епечелили WTCC и Формула 1 (!!!) даже...места , който хората от Ауди са гледали само по телевизията:clap2: Душа, приятелю, душа им липсва.....

Няма спорове колега, просто гледаме истината в очите, а тя е кофти за нас феновете. Факт е, че Фиат унищожиха марката. Във Формула 1 вече никога няма да стъпи Алфа. Не е стъпвала откакто е собственост на Фиат. Да защото ще конкурира Ферари, което е пак на Фиат. Не знам, дали ти прави впечатление, но със всеки следващ модел, динамичните качества отслабват, няма ексклузивност, а относно духа на Алфа какво да кажа: Ми ти моделите които си изброил, те реално са Фиат, там ли е духът на Алфа? Какво ще кажеш за старите модели, тези които наистина са саздали това име?

Вярно е, че Ауди тагава, когато Алфа е била явление и учебник за останалите е било сборище от боклуци, но вече сме 2011г. и Ауди е на друго ниво. Алфа също е на друго ниво, но за съжаление то е само надолу.
Не съм наясно в какво точно се състои "духът на Алфа", но съм сигурен, че едно Ауди RS4 от 2010г. може да предложи много повече дух от топ версията на 159. Алфа ще бие само на дизайн.

За да се събудят нещата ще мине много време, а за да настигне Алфа някой от големите, то те ще трябва да се "спънат", но немците лесно не се спъват. Всички знаем, че немците са по-добри мениджъри от италианците. Немците купиха всичко хубаво италианско, но това се случва просто защото италианците са глупави, а не немците. Немците купиха дизайн от Италия за без пари, купуват най-добрите инженери, а италианците изоставят останалите си велики марки. Е при това положение нищо хубаво не чака Алфа, освен ако наистина ФВ не купи Алфа. Фиат не искат да наливат пари в Алфа, но ФВ биха наляли, показаха го с другите марки купени от тях.

morfius
28-01-2011, 22:04
А какво правим с мерака им на ФВ да унифицират?
Нов СЕАТ ли?

andro88
28-01-2011, 22:18
Няма спорове колега, просто гледаме истината в очите, а тя е кофти за нас феновете. Факт е, че Фиат унищожиха марката. Във Формула 1 вече никога няма да стъпи Алфа. Не е стъпвала откакто е собственост на Фиат. Да защото ще конкурира Ферари, което е пак на Фиат. Не знам, дали ти прави впечатление, но със всеки следващ модел, динамичните качества отслабват, няма ексклузивност, а относно духа на Алфа какво да кажа: Ми ти моделите които си изброил, те реално са Фиат, там ли е духът на Алфа? Какво ще кажеш за старите модели, тези които наистина са саздали това име?

Вярно е, че Ауди тагава, когато Алфа е била явление и учебник за останалите е било сборище от боклуци, но вече сме 2011г. и Ауди е на друго ниво. Алфа също е на друго ниво, но за съжаление то е само надолу.
Не съм наясно в какво точно се състои "духът на Алфа", но съм сигурен, че едно Ауди RS4 от 2010г. може да предложи много повече дух от топ версията на 159. Алфа ще бие само на дизайн.

За да се събудят нещата ще мине много време, а за да настигне Алфа някой от големите, то те ще трябва да се "спънат", но немците лесно не се спъват. Всички знаем, че немците са по-добри мениджъри от италианците. Немците купиха всичко хубаво италианско, но това се случва просто защото италианците са глупави, а не немците. Немците купиха дизайн от Италия за без пари, купуват най-добрите инженери, а италианците изоставят останалите си велики марки. Е при това положение нищо хубаво не чака Алфа, освен ако наистина ФВ не купи Алфа. Фиат не искат да наливат пари в Алфа, но ФВ биха наляли, показаха го с другите марки купени от тях.

Много си черноглед човече...прав си за много от споменатите неща. Но света се променя с него и Алфа.Пазарите не са това ,което бяха. В цял свят има глобализация. За какво Ауди говориш, та то е ФВ и Сеат и Шкода , та и Порше Ламбо и Бугати...Не кавам ,че са кофти коли ама не са уникални(както са били). Та и Алфа не може да не вземе нещо от ФИАТ
Нещо повече ФИАТ казаха ,че ще развиват марката и тя не се продава. Няма да хваля ФИАТ сега ,но ако тук сега някой каже ,че Алфа би съществувала самостоятелно и би оцеляла сама в тази конкуренция и 400 млн. евра дефицит за последните години или е луд или глупав или и двете.
Не знам как го правят ама пак е неповторима въпреки критиките.Ами да ти кажа Гоуфа е толко куц,скучен и грозен ,че нямам въздух даже да обясня...Наскоро бях в Белгия ,Брюксел видях сигурно 10-тина Жулиети и след всяка една се обръщаха хорат всеки път щом минеше....никое Ауди от този сегмент не го може,и ВФ също, и Шкода, И Сеат...
Тва е Алфа , неможе да се обясни

Bobi_33
28-01-2011, 22:26
А какво правим с мерака им на ФВ да унифицират?
Нов СЕАТ ли?

Не знам, но Фиат също на това залагат. Това с ползването на една платформа за много модели на различни марки го направиха първи Фиат, а не ФВ. Просто ФВ в момента го правят по-добре.

morfius
28-01-2011, 22:29
Всички го правят вече...
Ама СЕАТ какво спечелиха от това?

andro88
28-01-2011, 22:32
Всички го правят вече...
Ама СЕАТ какво спечелиха от това?

Нищо. Обезличена кола. Еднаква. Крепи се само на Дизайна на де Силва и толко. Не са си правили труда да сменят и щампите по прозорците- на всякъде по колата си пише ,че е ФВ. Даже мирише на ВФ, а за Шкода даже и дума неща да отварям, че там е направо кощунство- и дизайна и е еднакъв с ФВ:waving:

Bobi_33
28-01-2011, 22:35
Много си черноглед човече...прав си за много от споменатите неща. Но света се променя с него и Алфа.Пазарите не са това ,което бяха. В цял свят има глобализация. За какво Ауди говориш, та то е ФВ и Сеат и Шкода , та и Порше Ламбо и Бугати...Не кавам ,че са кофти коли ама не са уникални(както са били). Та и Алфа не може да не вземе нещо от ФИАТ
Нещо повече ФИАТ казаха ,че ще развиват марката и тя не се продава. Няма да хваля ФИАТ сега ,но ако тук сега някой каже ,че Алфа би съществувала самостоятелно и би оцеляла сама в тази конкуренция и 400 млн. евра дефицит за последните години или е луд или глупав или и двете.
Не знам как го правят ама пак е неповторима въпреки критиките.Ами да ти кажа Гоуфа е толко куц,скучен и грозен ,че нямам въздух даже да обясня...Наскоро бях в Белгия ,Брюксел видях сигурно 10-тина Жулиети и след всяка една се обръщаха хорат всеки път щом минеше....никое Ауди от този сегмент не го може,и ВФ също, и Шкода, И Сеат...
Тва е Алфа , неможе да се обясни

Не си прав за Ламборгини и Бугати. 2-те марки дефакто са една и съща кола, но тя си е реално италианска. Мурсиелаго си е чистокръвен италианец, разработен и произведен в Италия. в цялата кола няма нищо немско, повярвай ми, имал съм възможност да го разгледам отблизо, та даже и отдолу.

Имам предвид, че немците са оставили свобода на италианците да работят, буквално просто са им дали пари. А каво направиха Фиат за Алфа? Унищожиха всичко в Милано и Арезе, сега искат и музея на Алфа да унищожат. Е това вече е престъпление спрямо имиджа на марката. То само музея и остана. Просто политика, но грешна, при това осъзната като такава, но тенденциозна.

rossenvn
28-01-2011, 23:00
Няма спорове колега, просто гледаме истината в очите, а тя е кофти за нас феновете. Факт е, че Фиат унищожиха марката. Във Формула 1 вече никога няма да стъпи Алфа. Не е стъпвала откакто е собственост на Фиат. Да защото ще конкурира Ферари, което е пак на Фиат. Не знам, дали ти прави впечатление, но със всеки следващ модел, динамичните качества отслабват, няма ексклузивност, а относно духа на Алфа какво да кажа: Ми ти моделите които си изброил, те реално са Фиат, там ли е духът на Алфа? Какво ще кажеш за старите модели, тези които наистина са саздали това име?

Вярно е, че Ауди тагава, когато Алфа е била явление и учебник за останалите е било сборище от боклуци, но вече сме 2011г. и Ауди е на друго ниво. Алфа също е на друго ниво, но за съжаление то е само надолу.
Не съм наясно в какво точно се състои "духът на Алфа", но съм сигурен, че едно Ауди RS4 от 2010г. може да предложи много повече дух от топ версията на 159. Алфа ще бие само на дизайн.

За да се събудят нещата ще мине много време, а за да настигне Алфа някой от големите, то те ще трябва да се "спънат", но немците лесно не се спъват. Всички знаем, че немците са по-добри мениджъри от италианците. Немците купиха всичко хубаво италианско, но това се случва просто защото италианците са глупави, а не немците. Немците купиха дизайн от Италия за без пари, купуват най-добрите инженери, а италианците изоставят останалите си велики марки. Е при това положение нищо хубаво не чака Алфа, освен ако наистина ФВ не купи Алфа. Фиат не искат да наливат пари в Алфа, но ФВ биха наляли, показаха го с другите марки купени от тях.

Алфа може да стигне немците и без те да се спъват. Само, че като вземе назаем технология от Ферари - лошото е, че тогава ще бъде конкурент на Мазерати. И на мен не ми е много ясно къде точно от ФИАТ поставят Алфа Ромео? Със Сеат ли се конкурира, за ФВ даже не искам и да си мисля или пък с БМВ и Ауди? За последните две конкурира е доста условно, защото на 7-те модела на Алфа другите предлагат 29. Според мен именно липсата на разнообразни модели и големи двигатели е един от проблемите за ниските продажби. Дано успеят да намерят правилното място. Аз, колкото и да не харесвам народните коли, тайничко се надявах, да ни купят. Дори Сеат имат коли с 300+ к.с., които излизат така от завода, а ние се радваме само на такива по форумите правени от маниаци. Майната му на това, че носачите няма да са толкова чупливи и ще са същите и в Октавиа-та, и в Пасат-а, и в наследника на 159, пък ако ще и Валтер Де Силва да и направи дизайана;-)

---------- Post added at 23:00 ---------- Previous post was at 22:50 ----------


А каво направиха Фиат за Алфа? Унищожиха всичко в Милано и Арезе, сега искат и музея на Алфа да унищожат. Е това вече е престъпление спрямо имиджа на марката. То само музея и остана. Просто политика, но грешна, при това осъзната като такава, но тенденциозна.

Наистина си 100% прав. Алфа има история и имидж, че са бързи. Сега малко по малко това изчезва и остава имиджа на чупливата марка. Ще издоят колкото може и после...???

morfius
28-01-2011, 23:00
Там е проблема, че и ФИАТ не знаят къде да дянат Алфа и Ланча.
Ако трябва да се мисли логично, за да станат конкуренти на Мерцедес (Ланча) и БМВ (Алфа) трябва да струват почти колкото тях... тия пари не са само за модела ами и за развойната дейност.
А ФИАТ искат ем йовтино да го направят, хем за премиум да продават.
Проблем...

Bobi_33
28-01-2011, 23:06
Алфа може да стигне немците и без те да се спъват. Само, че като вземе назаем технология от Ферари - лошото е, че тогава ще бъде конкурент на Мазерати. И на мен не ми е много ясно къде точно от ФИАТ поставят Алфа Ромео? Със Сеат ли се конкурира, за ФВ даже не искам и да си мисля или пък с БМВ и Ауди? За последните две конкурира е доста условно, защото на 7-те модела на Алфа другите предлагат 29. Според мен именно липсата на разнообразни модели и големи двигатели е един от проблемите за ниските продажби. Дано успеят да намерят правилното място. Аз, колкото и да не харесвам народните коли, тайничко се надявах, да ни купят. Дори Сеат имат коли с 300+ к.с., които излизат така от завода, а ние се радваме само на такива по форумите правени от маниаци. Майната му на това, че носачите няма да са толкова чупливи и ще са същите и в Октавиа-та, и в Пасат-а, и в наследника на 159, пък ако ще и Валтер Де Силва да и направи дизайана;-)

:thumbup: Абсолютно съм на същото мнение. В алфа нещата са изпуснати много отдавна, това сега е следствие. БМВ имат голеееми мотори в малки и големи купета, а някои от моторите им са атмосферни със над 100 коня от литър. Алфа никога не е имала серийно такъв мотор. Всичко свършва със 3.2 литра, който мотор е даже на GM и откровенно казано си е куц. 3.2 срещу 6.3 при Мерцедес, който е на задно, а са в един клас.
Някога Алфа е била изпълнена по формулата: силен мотор в леко купе, а сега е обратното - слаб мотор в тежко купе.

pinko
28-01-2011, 23:17
Не си прав за Ламборгини и Бугати. 2-те марки дефакто са една и съща кола, но тя си е реално италианска. Мурсиелаго си е чистокръвен италианец, разработен и произведен в Италия. в цялата кола няма нищо немско, повярвай ми, имал съм възможност да го разгледам отблизо, та даже и отдолу.

.


Много си се объркал. Аз съм ги карал и двете, и по шосета, и на писта, бил съм и в завода в Сант Агата Болонезе, говорил съм си с инженерите-конструктори и с един от дизайнерите. И всичките в един глас (ама на ухо) ми признаваха, че една от основните им задачи е МАКСИМАЛНА УНИФИКАЦИЯ НА ДЕТАЙЛИТЕ с А6 и А8 (а напоследък и с R8). Ако седнеш в Гаярдо, веднага ще забележиш уредите от А8 и блокът за управление на климатроника от А6. В Мурсиелаго е същата история - уреди, климатроник, сичко е от А8 и Q7.

http://www.justcar.org/wp-content/uploads/2010/04/2006-Lamborghini-Gallardo-SE-Interior-1920x14401.jpg

http://cdn2.worldcarfans.co/2009/3/large/lamborghini-murcielago-lp-670-4-superveloce-in-geneva_13.jpg

За двигателите навярно знаеш - прочутия V10 си е много леко модифициран Алди 5.2 FSI V10 (например мазането е със сух картер). И този двигател на "Ламборгини" се произвежда в завода на Алди в Гьор, Унгария.

За Бугати пък няма кво да говорим - аз съм бил и в техния завод в Молзам и мога да се уверя, че Вейрон си е чист Файтон с друга каруцерия и двигател W16 (който е просто два залепени един за друг W8 на Холцваген с общо 4 турбини). Двигателят на "Бугати" се произвежда в завода на Холцваген в Залцгитер, Долна Саксония.

Същата е работата и с Бентли - и това си е чист Холцваген с друга каросерия, повечко дърво и малко по-хубава кожа. Новият Flying Spur също е чист Файтон, дори се сглобява на същата поточна линия с него в новия "прозрачен завод" на ФВ в Дрезден.

Bobi_33
28-01-2011, 23:32
Пинко, говоря за Мурсиелаго, не за Гаярдо. Мурсиелагото няма копчета и тем подобни от Ауди вътре. Даже лостчетата на фарове и чистачки са 1 към 1 с тия в 33-ката ми. А отдолу няма нищо Ауди. На кой му дреме климатроника от кого е правен или от кого е заимстван. Във всички коли такива неща са от външни доставчици, няма от Ламборгини да си правят компресорите сами. Обаче шасито няма допирна точка с Ауди. Раздатките и мостовете също. Окачването си е същото, само доразвито, като това на Кунтач. Моторът V12 също няма нищо общо с Ауди. Пък и да има какво от това? В Алфа моторите като са Фиат, какво, да не са извънземни. Еле па тая родилка 16V TS. Срам за марката, толкова години го мъчиха това лайно, директно впръскване, ала-бала, и 100 коня от литър не можаха да издоят. Е да ама немците успяха. Пък там където не успяха сложиха турбина. И пак имат резултат, а в Алфа - не. Дори и тунинг фирмите на Алфа не успях да извадят толкова коне колкото фабричните версии на конкуренцията. Чакаме колко години 3.0 дизел, ма няма такъв. Е в немските кенефи има 3.0 дизели, че и бая по-големи. И не може да се каже, че не им вървят колите. В 159 има 1.8 мотор 130-140 коня. Пълен майтап, тая кола не може да потегли, гасне от немощ с това тежко купе.

pinko
28-01-2011, 23:43
Пинко, говоря за Мурсиелаго, не за Гаярдо. Мурсиелагото няма копчета и тем подобни от Ауди вътре. Даже лостчетата на фарове и чистачки са 1 към 1 с тия в 33-ката ми.

Абе ти май Мурсиелаго дори и на снимка не си виждал. Те ти един интериор на Мурсиелаго

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/60/SC06_Lamborghini_Murci%C3%A9lago_interior.jpg/800px-SC06_Lamborghini_Murci%C3%A9lago_interior.jpg

А това е на А6/А4

http://www.gotbroken.com/wp-content/uploads/2009/03/2008-audi-a4-cabriolet-cockpit-interior-view-588x422.jpg

http://www.audipic.com/audi/2009/08/2007-Audi-RS4-Interior-1280x960.jpg

Разликите са чисто толкова незначителни, че може да се объркаш с кво си седнал.

Ква 33-ка, кви пет лева???

rossenvn
28-01-2011, 23:47
Позачетох се в историята на Мазерати. Как те са излезли от кризата. След доста перипетии, дори пребиваване при Ситроен /там вече фалират:-)/ идват при ФИАТ, които ги прехвърлят на Ферари. И точно те връщат марката на мястото, което и се полага
"В 1999 Феррари получила полный контроль над компанией и преобразовала Мазерати в подразделение элитных автомобилей. "
Чак като си стъпват на "краката" ги отделят от Ферари през 2005 г. А 2007 г. за първи път излизат на печалба след 17 г. при ФИАТ. Сега уж са едно с Алфа Ромео.
In 2005 Maserati were split off from Ferrari and merged with Alfa Romeo under Fiat Auto.
Освен 8с за друго от това сърудничество не се сещам. Дано Мазерати да успеят да направят за Алфа същото, което Ферари направи за тях.

Bobi_33
28-01-2011, 23:47
Абе ти май Мурсиелаго дори и на снимка не си виждал. Те ти един интериор на Мурсиелаго

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/60/SC06_Lamborghini_Murci%C3%A9lago_interior.jpg/800px-SC06_Lamborghini_Murci%C3%A9lago_interior.jpg

А това е на А6

http://www.gotbroken.com/wp-content/uploads/2009/03/2008-audi-a4-cabriolet-cockpit-interior-view-588x422.jpg

Разликите са чисто толкова незначителни, че може да се объркаш с кво си седнал.

Ква 33-ка, кви пет лева???


Много ли си сигурен? Откъде си толкова запознат какво съм виждал или не? Качил си 1 снимка на интериор от Галардо, не виждам от Мурсиелаго.

Bobi_33
28-01-2011, 23:57
Пинко, я кажи тоя интериор от какво е и ми прочити още веднъж мнението, ма по-бавно и кажи къде бъркам:

Иначе, като гледам и ти сваляш снимките от Гугъл като всички нас, ма май ти не си сядал, или пък не помниш как изглежда Мурсиелаго отвътре?

Ivanov_
29-01-2011, 00:00
Само една малка поправка... това е RS4, а не А6. Прилики в интериора колкото искаш, с разликата, че аудито има по-готини духалки! :crazy:

morfius
29-01-2011, 00:00
Вътрешен фейслифт?
Баси като махнете скоростния лост... са почти еднакви :)

pinko
29-01-2011, 00:01
не виждам от Мурсиелаго.

http://lamborghini-murcielago.org/wp-content/uploads/2010/08/2010-Lamborghini-Murcielago-Interior.jpg

http://lamborghini-murcielago.org/wp-content/uploads/2010/08/2010-Lamborghini-Murcielago-Interior.jpg

andro88
29-01-2011, 00:05
Пинко, я кажи тоя интериор от какво е и ми прочити още веднъж мнението, ма по-бавно и кажи къде бъркам:

Иначе, като гледам и ти сваляш снимките от Гугъл като всички нас, ма май ти не си сядал, или пък не помниш как изглежда Мурсиелаго отвътре?

Ей 10 човека едно и също ти говорим ти пак твойто си знаеш . Пинко тва работи човека, обиколил света заради автомобилите и куп неща още ти пак му говориш приказки от 1001 нощ. Обясних ти и аз одеве ,че еднакви са всички брандове във ФВ груп и само дизайна сменят ти за 33-ка говориш:crazy:

Ivanov_
29-01-2011, 00:17
http://lamborghini-murcielago.org/wp-content/uploads/2010/08/2010-Lamborghini-Murcielago-Interior.jpg

http://lamborghini-murcielago.org/wp-content/uploads/2010/08/2010-Lamborghini-Murcielago-Interior.jpg

Да, ама не... това е Gallardo! А снимката дето боби 33 е постнал - това вече е Мurcielago!

andro88
29-01-2011, 00:21
Да, ама не... това е Gallardo! А снимката дето боби 33 е постнал - това вече е Мurcielago!

Една бърза проверка- изтрий от линка до .org и виж кой е модела.

pinko
29-01-2011, 00:26
Да, ама не... това е Gallardo! А снимката дето боби 33 е постнал - това вече е Мurcielago!

Верно е, Гаярдо е. Моите снимки от Сант Агата Болонезе не са на тоя лаптоп, пък и мога ли да почня как изглежда интериора на всяка кола, дето съм карал. Доста време мина, откакто имах допир с тия машинки. Но си спомням гадното чувство, че съм седнал в някакво по-наточено Алди.

Но всичко това не е толкова важно - идеята ми беше, че нито Ламборгини, нито Бугати, нито Бентли са си останали оригинални. За съжаление са се превърнали в напудрени варианти на различни модели на Алди и Холзваген. Дори моторите на Гаярдо се правят в заводите на Алди в Унгария, а Bentley Continental Flying Spur дори се сглобява на една и съща поточна линия с Файтон във Дрезден.

Ivanov_
29-01-2011, 00:27
Една бърза проверка- изтрий от линка до .org и виж кой е модела.

Напиши в гугъл - lamborghini gallardo interior и дай на изображения, след това повтори упражнението с murcielago и пак ще говорим! ;)

rossenvn
29-01-2011, 00:57
http://autoblog.bg/Lamborghini-Gallardo-LP-560-4-Bicolore-gallery5769/Lamborghini-Gallardo-LP-560-4-Bicolore-gallery5769/Lamborghini-Gallardo-LP-560-4-Bicolore-gallery5769/8

Mury
29-01-2011, 11:11
Ей 10 човека едно и също ти говорим ти пак твойто си знаеш . Пинко тва работи човека, обиколил света заради автомобилите и куп неща още ти пак му говориш приказки от 1001 нощ. Обясних ти и аз одеве ,че еднакви са всички брандове във ФВ груп и само дизайна сменят ти за 33-ка говориш:crazy:

Слушай кво бе мамин,много си отворен,ма докато вярваш сляпо на разни хора,ще си изглеждаш смешен.Смея да твърдя че Боби,познава до болка 90% от произведените италиански автомобили,може да ти изнесе лекция точно на теб,около 12 часа:knock::knock::knock::knock:Не си ти човека,просто си сбъркал,вчера си се качил на Алфа и говориш,а Боби в семейството му са имали Алфа още в началото на 90-те години.И аз съм виждал Мурсиелаго на живо,качвал съм се и съм разглеждал всичко,лостчетата нистина са като на 33,духалките също са си Алфови.

П.С.И са кво стана в спора,разбирачите на тема ФВ млъкнаха нещо.:knock::knock::knock:

---------- Post added at 12:08 ---------- Previous post was at 12:06 ----------


Абе ти май Мурсиелаго дори и на снимка не си виждал. Те ти един интериор на Мурсиелаго

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/60/SC06_Lamborghini_Murci%C3%A9lago_interior.jpg/800px-SC06_Lamborghini_Murci%C3%A9lago_interior.jpg

А това е на А6/А4

http://www.gotbroken.com/wp-content/uploads/2009/03/2008-audi-a4-cabriolet-cockpit-interior-view-588x422.jpg

http://www.audipic.com/audi/2009/08/2007-Audi-RS4-Interior-1280x960.jpg

Разликите са чисто толкова незначителни, че може да се объркаш с кво си седнал.

Ква 33-ка, кви пет лева???

Май ти не си го виждал на снимка,май само си лаеш,ма нормално те хората като теб,само тва знаят,да лаят:spell::spell::spell::spell:

---------- Post added at 12:11 ---------- Previous post was at 12:08 ----------


Верно е, Гаярдо е. Моите снимки от Сант Агата Болонезе не са на тоя лаптоп, пък и мога ли да почня как изглежда интериора на всяка кола, дето съм карал. Доста време мина, откакто имах допир с тия машинки. Но си спомням гадното чувство, че съм седнал в някакво по-наточено Алди.

Но всичко това не е толкова важно - идеята ми беше, че нито Ламборгини, нито Бугати, нито Бентли са си останали оригинални. За съжаление са се превърнали в напудрени варианти на различни модели на Алди и Холзваген. Дори моторите на Гаярдо се правят в заводите на Алди в Унгария, а Bentley Continental Flying Spur дори се сглобява на една и съща поточна линия с Файтон във Дрезден.

Преди 3 години едно Мурсиелаго бутна печката в сервиза на Бобо.Ти започна спора,ма вече не е важно нали,просто защото не си прав/както в повечето случаи/.Просто това че си журналист и се занимаваш с това,не значи че разбираш от коли,и ги познаваш,сори ма на история на италианското автомобилостроене може много да поспориме:knock::knock::knock:

П.С.А и не ти отива като президент на клуба,да се излагаш така

Gecata
29-01-2011, 12:29
Пичове не се карайте за глупости бре!
Проблема идва от това че боби 33 говори за Мурсиелагото от начлото на производството където интериора си е оригинална разработка на ламбо, докато пинко поства снимки от по късните версии които са минали през фейслифт и вече са с унифицирани елементи с ауди. Навигационна система, климатроник, инструментален панел и т.н. от там идва недоразумението.

Нека не сравняваме Ланча/Алфа/Фиат с Мерц. БМВ и Ауди, защото няма база за сравнение.

Ето снимка на интериора на Мурсиелагото от началото на производството:
http://www.dieselstation.com/wallpapers/albums/Lamborghini/Murcielago/Lamborghini-Murcielago-009.jpg

Снимките които поства Пинко са след фейслифта!

andro88
29-01-2011, 12:37
[QUOTE=Mury;835856]Слушай кво бе мамин,много си отворен,ма докато вярваш сляпо на разни хора,ще си изглеждаш смешен.Смея да твърдя че Боби,познава до болка 90% от произведените италиански автомобили,може да ти изнесе лекция точно на теб,около 12 часа:knock::knock::knock::knock:Не си ти човека,просто си сбъркал,вчера си се качил на Алфа и говориш,а Боби в семейството му са имали Алфа още в началото на 90-те години.И аз съм виждал Мурсиелаго на живо,качвал съм се и съм разглеждал всичко,лостчетата нистина са като на 33,духалките също са си Алфови.

Не ми отива да споря с квартални майстори за такива неща. Хич не ми е зор какво говориш. А на кой вярвам аз си е само моя работа. Начина ти на говорене и изказ казват достатъчно. Знам,че си сменил поне 5 ламборжинита и са ти до болка ясни...къде съм тръгнал аз. Айде, живи и здрави всички ,няма да се разправяме за глупости
П.С Не си ти тоя дето ще и вика "мамин"

pooh
29-01-2011, 13:03
...

RPWWD
29-01-2011, 13:24
Еми, нали искате унифициране с Холцваген, те ви сега унифициране с Крайслер :usaflag: Между другото, нищо им няма на Крайслерите 300/200 и близнаците им от Ланча, че Тезиса с тая предница плашеше гаргите ;-)

koolio
29-01-2011, 13:29
Еми, нали искате унифициране с Холцваген, те ви сега унифициране с Крайслер :usaflag: Между другото, нищо им няма на Крайслерите 300/200 и близнаците им от Ланча, че Тезиса с тая предница плашеше гаргите ;-)
Не искаме унифициране с Крайслер и с Холцваген, искаме им имиджа, маркетинга и стандартите. А Тестиса е много по-красив от тия американски изроди. В САЩ сигурно ще пробият, щото са с екзотична емблема, ама нали се сещаш, че европеецът ще предпочете емблемата на Крайслер, щото е задокеанска гъзария, а Ланчата е чуплива италианска кошница.

ne0
29-01-2011, 13:33
малко назад по темата дали Боби 33 не е виждал Ламбото.... е на, Пинко тва Ламбо е вдигнато на крика до който спи твоя спайдер сега :):):):) снимката е от времето, когато всички работихме под името Екстрийм Тунинг, където сега е сервиза на Бобо ... дали Боби не е виждал отблизо Ламбото а?... другата е пак работа на Драго.... СНИМКИТЕ НЕ СА РЕКЛАМА... просто други нямам без надписи, НО не са от гуглъл.... ;)

за Андро, не се ядосвай много щото сме правили почти всякакви автомобили по-много или по малко.. а за историята на жабарските коли наистина може много да говорим :):):)

65423

65424

Mury
29-01-2011, 13:48
[QUOTE=Mury;835856]Слушай кво бе мамин,много си отворен,ма докато вярваш сляпо на разни хора,ще си изглеждаш смешен.Смея да твърдя че Боби,познава до болка 90% от произведените италиански автомобили,може да ти изнесе лекция точно на теб,около 12 часа:knock::knock::knock::knock:Не си ти човека,просто си сбъркал,вчера си се качил на Алфа и говориш,а Боби в семейството му са имали Алфа още в началото на 90-те години.И аз съм виждал Мурсиелаго на живо,качвал съм се и съм разглеждал всичко,лостчетата нистина са като на 33,духалките също са си Алфови.

Не ми отива да споря с квартални майстори за такива неща. Хич не ми е зор какво говориш. А на кой вярвам аз си е само моя работа. Начина ти на говорене и изказ казват достатъчно. Знам,че си сменил поне 5 ламборжинита и са ти до болка ясни...къде съм тръгнал аз. Айде, живи и здрави всички ,няма да се разправяме за глупости
П.С Не си ти тоя дето ще и вика "мамин"

Ти ли ми говориш за начин на изказване:idea2::idea2::idea2:виж се ти първо как говориш на човек по-голям от теб с 10 години:yes::yes::yes:Може да не съм имал,но съм виждал доста и съм се возил,включително и в Ламбо ЛМ,ма ти сигурно незнаеш какво е това

---------- Post added at 14:48 ---------- Previous post was at 14:44 ----------


Пичове не се карайте за глупости бре!
Проблема идва от това че боби 33 говори за Мурсиелагото от начлото на производството където интериора си е оригинална разработка на ламбо, докато пинко поства снимки от по късните версии които са минали през фейслифт и вече са с унифицирани елементи с ауди. Навигационна система, климатроник, инструментален панел и т.н. от там идва недоразумението.

Нека не сравняваме Ланча/Алфа/Фиат с Мерц. БМВ и Ауди, защото няма база за сравнение.

Ето снимка на интериора на Мурсиелагото от началото на производството:
http://www.dieselstation.com/wallpapers/albums/Lamborghini/Murcielago/Lamborghini-Murcielago-009.jpg

Снимките които поства Пинко са след фейслифта!

Приятелю,Мурсиелагото няма фейслифт на таблото,даже Ревентона отвътре изглежда по същия начин като Мурсито,с изключение на уредите :yes::yes::yes:

http://www.latestautoreviews.com/wp-content/uploads/2010/12/2010-Lamborghini-Reventon-Interior.jpg

Оп какво имаме тук,лостчета от 33:idea2::idea2::idea2:

andro88
29-01-2011, 15:05
[QUOTE=Mury;835931][QUOTE=andro88;835902]

Ти ли ми говориш за начин на изказване:idea2::idea2::idea2:виж се ти първо как говориш на човек по-голям от теб с 10 години:yes::yes::yes:Може да не съм имал,но съм виждал доста и съм се возил,включително и в Ламбо ЛМ,ма ти сигурно незнаеш какво е това[COLOR="Silver"]

Това ,че съм на 22 не значи нито ,че съм луд нито ,че съм неграмотен.Отнасям се с необходимото уважение и респект към всеки подхождащ със същото.
Айде стига с тия лосчета на тия мигачи. Не се хващай за детайлите.

Както каза Пинко: " идеята ми беше, че нито Ламборгини, нито Бугати, нито Бентли са си останали оригинални. За съжаление са се превърнали в напудрени варианти на различни модели на Алди и Холзваген. Дори моторите на Гаярдо се правят в заводите на Алди в Унгария, а Bentley Continental Flying Spur дори се сглобява на една и съща поточна линия с Файтон във Дрезден."
И според теб няма унифициране... съвсем оригинални са си останали:shock:

ne0
29-01-2011, 16:49
Пич, въпреки всичко ще е хубаво да се извините на Боби 33, а за завода на Фолксваген в Дрезден, където "правиха" бентлито и фаетона... ами този завод е 100 пъти по-модерен, от което и да е старо хале на истинските бентлита в Креве преди ФВ да налеят милярди там :) а причината е че завода в Англия не смогваха с поръчките.

Това и Пинко да го вземе под внимание щото ме учудва, че не знае (или не споменава) причината за правенето на бентли в Германия. А и в този ''завод" се доасемблират почти готови коли.

И ми се струва, че е по-лесно човек да си каже, че е сгрешил, а не да прелива от пусто в празно. Света е глобален и всеки по-заинтересован, а още повече фен може да знае много неща, които нормален автомобилен журналист е пропуснал. В случая мисля, че Пинко просто обърка моделите или и аз не знам, и се почна едно от пусто в празно и глобални приказки... леко неточни. Че има промени по таблото в последните години от производството на Мурсиелаго - ок,,, ама си остава жабарски дизайна....

andro88
29-01-2011, 19:52
Пич, въпреки всичко ще е хубаво да се извините на Боби 33, а за завода на Фолксваген в Дрезден, където "правиха" бентлито и фаетона... ами този завод е 100 пъти по-модерен, от което и да е старо хале на истинските бентлита в Креве преди ФВ да налеят милярди там :) а причината е че завода в Англия не смогваха с поръчките.

Това и Пинко да го вземе под внимание щото ме учудва, че не знае (или не споменава) причината за правенето на бентли в Германия. А и в този ''завод" се доасемблират почти готови коли.

И ми се струва, че е по-лесно човек да си каже, че е сгрешил, а не да прелива от пусто в празно. Света е глобален и всеки по-заинтересован, а още повече фен може да знае много неща, които нормален автомобилен журналист е пропуснал. В случая мисля, че Пинко просто обърка моделите или и аз не знам, и се почна едно от пусто в празно и глобални приказки... леко неточни. Че има промени по таблото в последните години от производството на Мурсиелаго - ок,,, ама си остава жабарски дизайна....

Човек, не считам ,че съм сгрешил с нещо спрямо Боби ,та да се извинявам. Ок ,снимката беше сгрешена,ама се говореше за друго тука- че от ФВ правят еднакви коли. И се чудя как може на черното да кажеш бяло и да кажеш ,че Шкода Октавиа и ФВ Пасат са коренно различни коли, да кажеш ,че не сглобяват Бентли на същата поточна линия дето сглобяват Фаетон.Да кажеш ,че двигателя на Гаярдото не идва от завода на Ауди.
За тва говоря. Не казвам че Бентлито е мота-мо с А4 ама има много прилики между всички брандове на ФВ, между всяка една.Еднакви платформи,еднакви двигатели, че и дизайн понякога.
Боби, Нео, кажете ,че не е така и спирам пиша и приемаме ,че вие сте прави

Bobi_33
29-01-2011, 22:36
Човек, не считам ,че съм сгрешил с нещо спрямо Боби ,та да се извинявам. Ок ,снимката беше сгрешена,ама се говореше за друго тука- че от ФВ правят еднакви коли. И се чудя как може на черното да кажеш бяло и да кажеш ,че Шкода Октавиа и ФВ Пасат са коренно различни коли, да кажеш ,че не сглобяват Бентли на същата поточна линия дето сглобяват Фаетон.Да кажеш ,че двигателя на Гаярдото не идва от завода на Ауди.
За тва говоря. Не казвам че Бентлито е мота-мо с А4 ама има много прилики между всички брандове на ФВ, между всяка една.Еднакви платформи,еднакви двигатели, че и дизайн понякога.
Боби, Нео, кажете ,че не е така и спирам пиша и приемаме ,че вие сте прави

Сега чети внимателно, ако трябва 2, 3, 4 или повече пъти, осмисли това което ще напиша и после пиши.

През цялото време се опитвап да кажа, че ФВ дават повече свобода и наливат повече пари от Фиат в техните завоевания. Примерът с Мурсиелаго трябваше да покаже, че в разработката на този модел няма нищо немско и е оставена пълната свобода на итарианците да работят. Галардо е друга бира, и ползва части на Ауди, но това е за да бъде цената му ниска, и тя е такава наистина, струва почти на половината на Мурсиелаго. Самото Мурсиелаго е просто доразвито Диабло. Седни прочети за историята на моделите на Ламборгини и ще ти се избистри картинката.
Дотук в тая тема Ти не даде 1 реален аргумент на твърденията си, които пък са изкопирани от друг. С това доказа че си един класически, български Бай Ганьо.
Естествено е да не знаеш много неща, но щеше да бъде по-добре, вместо да спориш за нещо, което грам не ти е ясно, просто да четеш, да попиеш нещо и всичко щеше да бъде ОК. Но ето, решил си да изпъкнеш като обиждаш, въпреки, че накрая се оказа, че грешиш. И то грешиш, защото просто си решил да се "облегнеш" на някой друг, без да знаеш дали той е прав. Хазарт, просто залагаш на някого.

Ако мислиш, че можеш да напишеш някаква интересно информация, я напиши, а ако нямаш такава, просто чети. Аз лично като "гаражен майстор" , което според теб би трябвало да означава може би "пълен тъпак" съм понатрупал известен опит в глупавите гаражи, в които съм работил (те половината са в техническия справочник) и все нещо повече знам от теб, поне в тая сфера - на автомобелостроенето. А това е автофорум и смятам, че бих могъл да пиша аргументирано, за разлика от теб. Всъщност сега си спомних, че аз глупавият "гаражен майстор" съм правил и 166-цата на Пинко. Сигурно е било голяма грешка да си остави колата в мои ръце, а?

andro88
29-01-2011, 23:27
Сега чети внимателно, ако трябва 2, 3, 4 или повече пъти, осмисли това което ще напиша и после пиши.

През цялото време се опитвап да кажа, че ФВ дават повече свобода и наливат повече пари от Фиат в техните завоевания. Примерът с Мурсиелаго трябваше да покаже, че в разработката на този модел няма нищо немско и е оставена пълната свобода на итарианците да работят. Галардо е друга бира, и ползва части на Ауди, но това е за да бъде цената му ниска, и тя е такава наистина, струва почти на половината на Мурсиелаго. Самото Мурсиелаго е просто доразвито Диабло. Седни прочети за историята на моделите на Ламборгини и ще ти се избистри картинката.
Дотук в тая тема Ти не даде 1 реален аргумент на твърденията си, които пък са изкопирани от друг. С това доказа че си един класически, български Бай Ганьо.
Естествено е да не знаеш много неща, но щеше да бъде по-добре, вместо да спориш за нещо, което грам не ти е ясно, просто да четеш, да попиеш нещо и всичко щеше да бъде ОК. Но ето, решил си да изпъкнеш като обиждаш, въпреки, че накрая се оказа, че грешиш. И то грешиш, защото просто си решил да се "облегнеш" на някой друг, без да знаеш дали той е прав. Хазарт, просто залагаш на някого.

Ако мислиш, че можеш да напишеш някаква интересно информация, я напиши, а ако нямаш такава, просто чети. Аз лично като "гаражен майстор" , което според теб би трябвало да означава може би "пълен тъпак" съм понатрупал известен опит в глупавите гаражи, в които съм работил (те половината са в техническия справочник) и все нещо повече знам от теб, поне в тая сфера - на автомобелостроенето. А това е автофорум и смятам, че бих могъл да пиша аргументирано, за разлика от теб. Всъщност сега си спомних, че аз глупавият "гаражен майстор" съм правил и 166-цата на Пинко. Сигурно е било голяма грешка да си остави колата в мои ръце, а?

Ок. Първо нека уточня-никого не съм обиждал. Второ-не копирам никой.(случайно мнението ми се покри с чуждо)
Трето- аргументи имах ,просто не ти изнася. Четвърто-аз вече съм изпъкнал където трябва, не искам да го правя и тук
Добре, знаеш неща,които аз не знам, но това ,което съм писал го знам и лично съм се убедил в него. По същата логика аз знам ,неща ,които ти не. Само дето тая тема не е техническа и говорим за политики в автомобилостренето ,за менажиране и стопанско управление, за производствени практики. Не съм спорил за сухия картер на ламбото. Щото просто не съм наясно.
Да прав си ,че ФВ инвестират и менежарат по-добре от ФИАТ. Прав си и в детайлите,за който говориш.Приемам,че си по -вещ от мен. Толкова мога да кажа.
И един съвет, времето когато можеше да убедиш някой в правотата си като го наричаш "Бай Ганьо" и държиш кофти тон, безвъзвратно отмина...
Поздрави

infernus
30-01-2011, 11:16
Тая тема както и други се запълни с бесмислен спам....

Боби доста добре е написал това и което аз мисля, че ФИАТ леко полеко правят Алфа на поредното фиатче колкото и да не ни се иска. И на мене ми е много мъчно че в колата имам истинско сърце от Алфа и купе от ФИАТ 1,300 кила ама поне на сърцето се радвам.

Та накратко:

1. Очакваме някой ден великия 3 литров ВМ Дизел.
2. За Ланча не ми се говори тази марка за мене си замина геройски, като ги гледам тия хамерикански коли с емблеми на Ланча и се сещам за Делтите и ми става леко казано мъчно.
3. Ако фолксваген вземат алфа никой неможе да гарантира че ще стане като с ламбото или няма просто да стане поредния Сеат.

Айде със здраве и стига караници по нашенски.

Gecata
30-01-2011, 11:37
Това с Ланча наистина е доста тъжно!:sad:
Поне да бяха променили решетката, бронята и фаровете, не че са лоши, но поне да са различни от тези на крайслер:wallbash:

ne0
30-01-2011, 14:08
Към безсмисления спор.... тука никой не го интересува ФВ...... или Галардо... за тези които не знаят Галардо е най-произвежданата конфекция на "Ламборгини"........ Мурсиелаго е произвеждано почти 8 години .... общо около 4000 бройки, може и да не съм абсолутно точен.... Едното с другото нямат нищо общо... факт е че се правише всичко възможно Галардо да заприлича на ламбо и на мурсиелаго..

По темата...

АЛФА РОМЕО е умряла марка много отдавна....
- нямаме си дори централа
- нямаме си завод
- нямаме нищо
- последния двигател на алфа е 3.2 V6 24v монтиран в GТ / GTV / GTA....и ТС 8 клапана.... 16V e хибрид....
- Алфа Ромео в момента са емблеми слагани на коли сглобени от налични части от цялата група и не само...
- Може би само дизайна и то до 159 си беше алфов.....
- Мито и Джулиета са евтини конфекции който дори немогат да се впишат в обща снимка с предходните модели.....

Всичко след последните опити за съживяване на АЛФА РОМЕО бяха убити от фиат... преди 10 години и днес... алфа е обизличена....

65482

65483

65484

65485

65486

65487

65488

65489

65490

65491

65492

65493

Въпроса... абе това алфа ли беше..???? не бе това е новата КИА Сиид........

B. Stamatov
30-01-2011, 14:54
[QUOTE=ne0;836341]Към безсмисления спор.... тука никой не го интересува ФВ...... или Галардо... за тези които не знаят Галардо е най-произвежданата конфекция на "Ламборгини"........ Мурсиелаго е произвеждано почти 8 години .... общо около 4000 бройки, може и да не съм абсолутно точен.... Едното с другото нямат нищо общо... факт е че се правише всичко възможно Галардо да заприлича на ламбо и на мурсиелаго..

По темата...

АЛФА РОМЕО е умряла марка много отдавна....
- нямаме си дори централа
- нямаме си завод
- нямаме нищо
- последния двигател на алфа е 3.2 V6 24v монтиран в GТ / GTV / GTA....и ТС 8 клапана.... 16V e хибрид....
- Алфа Ромео в момента са емблеми слагани на коли сглобени от налични части от цялата група и не само...
- Може би само дизайна и то до 159 си беше алфов.....
- Мито и Джулиета са евтини конфекции който дори немогат да се впишат в обща снимка с предходните модели.....

Всичко след последните опити за съживяване на АЛФА РОМЕО бяха убити от фиат... преди 10 години и днес... алфа е обизличена....

Мда:small_cry: За съжаление това обобщение най- точно описва истината....

koolio
30-01-2011, 15:54
Към безсмисления спор.... тука никой не го интересува ФВ...... или Галардо... за тези които не знаят Галардо е най-произвежданата конфекция на "Ламборгини"........ Мурсиелаго е произвеждано почти 8 години .... общо около 4000 бройки, може и да не съм абсолутно точен.... Едното с другото нямат нищо общо... факт е че се правише всичко възможно Галардо да заприлича на ламбо и на мурсиелаго..

По темата...

АЛФА РОМЕО е умряла марка много отдавна....
- нямаме си дори централа
- нямаме си завод
- нямаме нищо
- последния двигател на алфа е 3.2 V6 24v монтиран в GТ / GTV / GTA....и ТС 8 клапана.... 16V e хибрид....
- Алфа Ромео в момента са емблеми слагани на коли сглобени от налични части от цялата група и не само...
- Може би само дизайна и то до 159 си беше алфов.....
- Мито и Джулиета са евтини конфекции който дори немогат да се впишат в обща снимка с предходните модели.....

Всичко след последните опити за съживяване на АЛФА РОМЕО бяха убити от фиат... преди 10 години и днес... алфа е обизличена....

65482

65483

65484

65485

65486

65487

65488

65489

65490

65491

65492

65493

Въпроса... абе това алфа ли беше..???? не бе това е новата КИА Сиид........
За съжаление си отвратително прав.:small_cry:
Пропускаш JTD двигателя, който може и да е фиатска разработка, но се монтира първо на Алфа Ромео, както и характерните седалки и салони, които имаха лебедова песен в 159 и Брера, но това не променя картината.

andro88
30-01-2011, 19:05
Към безсмисления спор.... тука никой не го интересува ФВ...... или Галардо... за тези които не знаят Галардо е най-произвежданата конфекция на "Ламборгини"........ Мурсиелаго е произвеждано почти 8 години .... общо около 4000 бройки, може и да не съм абсолутно точен.... Едното с другото нямат нищо общо... факт е че се правише всичко възможно Галардо да заприлича на ламбо и на мурсиелаго..

По темата...

АЛФА РОМЕО е умряла марка много отдавна....
- нямаме си дори централа
- нямаме си завод
- нямаме нищо
- последния двигател на алфа е 3.2 V6 24v монтиран в GТ / GTV / GTA....и ТС 8 клапана.... 16V e хибрид....
- Алфа Ромео в момента са емблеми слагани на коли сглобени от налични части от цялата група и не само...
- Може би само дизайна и то до 159 си беше алфов.....
- Мито и Джулиета са евтини конфекции който дори немогат да се впишат в обща снимка с предходните модели.....

Всичко след последните опити за съживяване на АЛФА РОМЕО бяха убити от фиат... преди 10 години и днес... алфа е обизличена....

65482

65483

65484

65485

65486

65487

65488

65489

65490

65491

65492

65493

Въпроса... абе това алфа ли беше..???? не бе това е новата КИА Сиид........

Прав си за всичко,до най-малкия детайл си прав.
Аз лично предпочитам да има такива алфи отколкото никакви. Вярно миришат на фиат алфите,ама покрай това се радвам ,че се прави нещо ,че има живот, че се правят неща като пандион,дуетотанта, виторио яно. Може и никога да не се качат на конвейра, важното е ,че показват живот в марката,макар и в сянката на ФИАТ.
Радвам се ,че Жулиета е най-безопасната компактна кола създавана някога, радвам се ,че се появяват снимки на Камал.
Радвам се,че благодарение на това сме тук с вас и обсъждаме новите модели,макр и недостъчно, а не сме като Симка и Талбот- част от историята:bowdown::bowdown::bowdown:

koolio
30-01-2011, 19:28
Прав си за всичко,до най-малкия детайл си прав.
Аз лично предпочитам да има такива алфи отколкото никакви. Вярно миришат на фиат алфите,ама покрай това се радвам ,че се прави нещо ,че има живот, че се правят неща като пандион,дуетотанта, виторио яно. Може и никога да не се качат на конвейра, важното е ,че показват живот в марката,макар и в сянката на ФИАТ.
Радвам се ,че Жулиета е най-безопасната компактна кола създавана някога, радвам се ,че се появяват снимки на Камал.
Радвам се,че благодарение на това сме тук с вас и обсъждаме новите модели,макр и недостъчно, а не сме като Симка и Талбот- част от историята:bowdown::bowdown::bowdown:

Явно разлика в разбиранията и в ценностите. Аз предпочитам Алфа Ромео да изчезне, отколкото да се превърне в СЕАТ или Хюндай. Както и предпочитам Милена (Славова имам предвид) да спре да пее, отколкото да пропее чалга.

andro88
30-01-2011, 19:34
Явно разлика в разбиранията и в ценностите. Аз предпочитам Алфа Ромео да изчезне, отколкото да се превърне в СЕАТ или Хюндай. Както и предпочитам Милена или Контрол да спрат да пеят, отколкото да пропеят чалга.

Да ме прощават другите , но това беше най-смисленият пост до момента. За всеки от нас Алфа значи нещо различно. За едни е просто кола, за други е състезание,за трети е мания,болест хоби. И съответно всеки разглежда развитието на марка от различен ъгъл.
Колкото до музиката- предпочитам дa слуша слушам Косара Мачинкова и Стефка Берова пред това Милена и Контрол да пропеят чалга.
Евала за мнението на Коолио

rossenvn
30-01-2011, 20:28
Както и се очаква от фенове. Реват, че всичко е изчезнало и вече не е същото. Никога не е същото. Никога няма да бъдем млади. Никога повече Алфа Ромео няма да бъде това, което е била. И какво? Това, че съм на 32 си има чар и не искам да съм пак на 12. Например. Защо обаче ревем толкова. Ауди и Порше и Ламборгини трябва да реват още повече. Нисан, Рено - да, ама не, а Дачия. Хиляди примери за несправедливост. Аз няма да рева. Щом излизат коли с името Алфа Ромео и са по-различни. Само още някой да е написал, че Джулиетата прилича на Астра. Дай Боже да изкарат няколко големи двигателя и да ги пъхнат под капака на нова Алфа. Нека е Фиат. Това си е бизнес. Сааб да не би да преливат от щастие, че карат Инсигния. Но има много неща, които правят Сааб различен, а не поредния безличен варел, който се продава в 500 000 бройки за една година в Европа.

koolio
30-01-2011, 20:33
Както и се очаква от фенове. Реват, че всичко е изчезнало и вече не е същото. Никога не е същото. Никога няма да бъдем млади. Никога повече Алфа Ромео няма да бъде това, което е била. И какво? Това, че съм на 32 си има чар и не искам да съм пак на 12. Например. Защо обаче ревем толкова. Ауди и Порше и Ламборгини трябва да реват още повече. Нисан, Рено - да, ама не, а Дачия. Хиляди примери за несправедливост. Аз няма да рева. Щом излизат коли с името Алфа Ромео и са по-различни. Само още някой да е написал, че Джулиетата прилича на Астра. Дай Боже да изкарат няколко големи двигателя и да ги пъхнат под капака на нова Алфа. Нека е Фиат. Това си е бизнес. Сааб да не би да преливат от щастие, че карат Инсигния. Но има много неща, които правят Сааб различен, а не поредния безличен варел, който се продава в 500 000 бройки за една година в Европа.

Да, ама вече НЕ СА различни. Заради това реват феновете, които са фенове на марката, а не на емблемата.

andro88
30-01-2011, 20:41
Както и се очаква от фенове. Реват, че всичко е изчезнало и вече не е същото. Никога не е същото. Никога няма да бъдем млади. Никога повече Алфа Ромео няма да бъде това, което е била. И какво? Това, че съм на 32 си има чар и не искам да съм пак на 12. Например. Защо обаче ревем толкова. Ауди и Порше и Ламборгини трябва да реват още повече. Нисан, Рено - да, ама не, а Дачия. Хиляди примери за несправедливост. Аз няма да рева. Щом излизат коли с името Алфа Ромео и са по-различни. Само още някой да е написал, че Джулиетата прилича на Астра. Дай Боже да изкарат няколко големи двигателя и да ги пъхнат под капака на нова Алфа. Нека е Фиат. Това си е бизнес. Сааб да не би да преливат от щастие, че карат Инсигния. Но има много неща, които правят Сааб различен, а не поредния безличен варел, който се продава в 500 000 бройки за една година в Европа.

Аз се опитах да кажа същото. Алфа се променя за да оцелее. Няма начин. Никога повече няма да има 33 и Алфасуд( И слава Богу мен ако питате) . Те са си били с времето. Човек е устроен така,че вечно да отхвърля промените.Носталгия по миналото.
Дал си иделани примери. Подкрепям те на 100%.

koolio
30-01-2011, 21:06
Аз се опитах да кажа същото. Алфа се променя за да оцелее. Няма начин. Никога повече няма да има 33 и Алфасуд( И слава Богу мен ако питате) . Те са си били с времето. Човек е устроен така,че вечно да отхвърля промените.Носталгия по миналото.
Дал си иделани примери. Подкрепям те на 100%.

Не е носталгията обяснението. Много се зарадвах, когато 159 смени 156. Когато 147 смени 145 - също.

rossenvn
30-01-2011, 21:19
Да, 159 една от най-красивите Алфи изобщо, ако не броим Брера и тази от аватара ми, но това не променя факта, че е един лек фейслифт на фейслифт:-). На мен новите ми харесват, особено Митко. Джулиета също, но ме дразни скудетото, а не фаровете. То пък щото на 156, 166 и ГТВ е много хубаво направено.

Jivko7777
31-01-2011, 00:04
Ох, говори ми без да спираш... представи си само ,седиш си кротко на светофара с Алфетката ,тропка си ти Ве Шестачето отпред с 260 италиански кончета, а до теб -дебеловрат шопар с А8 ТДИ и гледа лошо от свинемобила и се газира. Докато вземе решение какво се случва ще ти отгледа само задния номер....ммм безценно:party::wierdo::coolio:


Приятелю, не искам да те разочаровам, но докато Алфа пуснат тоя мотор от сънищата, в Ауди ще направят V16 TDI (все пак знаем, че те си имат вече V12 TDI, даже с него спечелиха Льо Ман, помислете откога Алфа не играе там ) и познай какво и кой ще гледа.....

Нека бъдем реалисти. На този етап Алфа не може да се бори с Хюндай дори, камо ли с марки като Ауди, БМВ или Мерцедес

Андро не искам да те разочаровам но подкрепям напълно Боби, защото е прав! Радваме се на 6 цилиндров мотор, другите вече са го забравили...
Уважавам немските марки, но признавам си не обичам Ауди не бих карал такова нещо, но пред това V12 TDI просто бих направил всякакъв компромис...
Който иска нека погледне след 1:02 - http://www.youtube.com/watch?v=c4muTCdqSx8

Mury
31-01-2011, 10:53
Андро не искам да те разочаровам но подкрепям напълно Боби, защото е прав! Радваме се на 6 цилиндров мотор, другите вече са го забравили...
Уважавам немските марки, но признавам си не обичам Ауди не бих карал такова нещо, но пред това V12 TDI просто бих направил всякакъв компромис...
Който иска нека погледне след 1:02 - http://www.youtube.com/watch?v=c4muTCdqSx8

Мани ги тез бре,виж тва:firstprize::firstprize::firstprize:

http://www.youtube.com/watch?v=rMo3pwyDNns&feature=channel

Jivko7777
31-01-2011, 14:13
Мани ги тез бре,виж тва:firstprize::firstprize::firstprize:

http://www.youtube.com/watch?v=rMo3pwyDNns&feature=channel

Mury за нафта говорим :)
Все пак обаче ще е добре тоя голям дизелов мотор, но докато стане така че излезе на бял свят ще е на безбожна цена, докато паднат цените...Ще доживеем ще видим...

Bobi_33
31-01-2011, 20:19
Мани ги тез бре,виж тва:firstprize::firstprize::firstprize:

http://www.youtube.com/watch?v=rMo3pwyDNns&feature=channel

Батка, то в нашата държава няма къде да му ползваш потенциала на това чудовище. Все пак е Ферари, при това тунинговано, а Алфа никога няма да има подобна кола за съжаление.

---------- Post added at 18:19 ---------- Previous post was at 18:15 ----------


......Никога повече няма да има 33 и Алфасуд( И слава Богу мен ако питате)

Защо? Какво им има. За времето си те са били доста по-напред технологично от конкуренцията си, както и останалите Алфи от същото време.

alex37
31-01-2011, 21:54
ей това чудо ще спаси Алфата само 500 броя и всичките ги взела Япония ,,,

http://www.youtube.com/watch?v=919JISHi818

ne0
31-01-2011, 22:02
ей това чудо ще спаси Алфата само 500 броя и всичките ги взела Япония ,,,

http://www.youtube.com/watch?v=919JISHi818

моля Ви като пишем за Алфа Ромео ДА НЕ СЕ ПИШАТ ГУПОСТИ....

Мазератито с лепенка и дизайн на алфа точната бройка не е 500 и далеч не е продадена само в Япония ;).... мога личен архив да ти покажа от два континета и поне три държави

rossenvn
31-01-2011, 22:32
Мазератито с лепенка и дизайн на алфа


Доста ще трябва да се поозорят всички ФИАТ-и с лепенки на Алфа да стигнат това Мазерати! Нека има и от двете:surrender:

ne0
31-01-2011, 22:49
Доста ще трябва да се поозорят всички ФИАТ-и с лепенки на Алфа да стигнат това Мазерати! Нека има и от двете:surrender:

само дето Мазератито по каталог е по-слабо и по-бавно от 8С-то, абе що пишете глупости

rossenvn
31-01-2011, 23:03
Последно? Е ли Мазерати или не? Май нещо се пообърка. И по-леко с "глупостите"! Много горещо май ви става. Уж е обикновена дискусия, където всеки има право на мнение:bangin:

Flame
31-01-2011, 23:06
Верно че са глупости Нено,ма все пак носи емблемата на алфа.Може да не е чистокръвна алфа,но се продава като алфа и има дизайн на алфа.Поради прекаленото унифициране и чистите бизнес интереси,марката губи уникалността и чара си безвъзвратно.Няма как-просто трябва да се примирим с това.И все пак ако погледнеш от другата страна,пак има нещо различно в Алфа от другите коли,макар и малко го има.А истината е че Алфа Ромео не отива наникъде.:locked:

ne0
31-01-2011, 23:09
Последно? Е ли Мазерати или не? Май нещо се пообърка. И по-леко с "глупостите"! Много горещо май ви става. Уж е обикновена дискусия, където всеки има право на мнение:bangin:

не съм имал за цел да накърня никой, но щом някой пише тука би трябвало да е запознат поне с автомобилите на Алфа Ромео... или това не е форум за това

rossenvn
31-01-2011, 23:18
Преди да започна да говоря съм прочел това: http://en.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_8C_Competizione
Не съм карал колата, ще се радвам някой да сподели лични впечатления. А иначе в правилата на Форума не съм срещал това изискване - дори бегло ги прехвърлих пак, за да не би случайно да съм се объркал. Не съм. Но пък пише, че потребителите трябва да се уважават. Ама кой да чете.

ne0
31-01-2011, 23:21
Преди да започна да говоря съм прочел това: http://en.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_8C_Competizione
Не съм карал колата, ще се радвам някой да сподели лични впечатления. А иначе в правилата на Форума не съм срещал това изискване - дори бегло ги прехвърлих пак, за да не би случайно да съм се объркал. Не съм. Но пък пише, че потребителите трябва да се уважават. Ама кой да чете.

хубо де като четеш, за което евала... какво разбра от википедията за 8С и какво не разбра от това, което съм написал, сериозно отговори

pinko
01-02-2011, 03:05
Мале, ква драма се е заформила тук... Нямаше ме през уикенда и сега влизам.

Първо искам да се извиня на Боби 33, наистина не бях прав за Мурсиелагото. И се държах прекалено арогантно. Извинявай, колега. Качвал съм се на тези модели преди повече от две години, и то за има-няма няколко часа. Наистина бях забравил как изглежда отвътре Мурсиелагото, просто много силно впечатление ми направиха разните детайли от Ауди при Гаярдо. И в съзнанието ми се запечата гадното чувство за Алди.

Иначе по тоя повод се сетих за разговора, който водих с Гордън Вагенер миналата година на представянето на Mercedes SLS. Направихме там по няколко кръгчета на пистата, ускорения, лаунч-контрол, ала-бала, инструкторите ни обясняваха каква дасиебемайката кола е тва. Наистина, страхотен баланс има, но двигателя ме разочарова. Всяко 911 Турбо ще скрие шайбата на тоя атмосферен Мерцедес. До 4000-5000 оборота никъФ го няма, след това обаче изригва. Ама минава много време...

Та след това отивам аз при Вагенер и в прав текст го питам: "Абе как не ви беше срам да наковете в суперспортна кола за 200 000 евро разните врътки и копчалъци от С-класа?" Той се захили и уж на шега ми отговори: "Е кво толкова, не сте ли сядали в Ламборгини, там всичко е от Ауди." И се подхилква доволно...:wink:

Ето и снимки:

http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/Mercedes%20SLS/IMG_0144.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/Mercedes%20SLS/IMG_0169.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/Mercedes%20SLS/IMG_0170.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/Mercedes%20SLS/IMG_5810.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/Mercedes%20SLS/IMG_5817.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/Mercedes%20SLS/IMG_0159.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/Mercedes%20SLS/IMG_0161.jpg

http://i869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/Mercedes%20SLS/IMG_0180.jpg

Още снимки:
http://s869.photobucket.com/albums/ab254/AutoBild/Mercedes%20SLS/

Нено, наистина прозрачния завод в Дрезден е само асемблиращ, но то в днешно време повечето автомобилни заводи са такива - почти нищо не се произвежда на място.

А по повод на Бентлито - не знам колко е британско, но каруцериите на Bentley Continental GT, Bentley Continental GTC и Bentley Continental Flying Spur се произвеждат и боядисват (заедно с каруцериите на Файтон) в заводите на Холцваген в Цвикау (града на Трабант и ИФА) - и след това се изпращат или в Крю, или в Дрезден. То и завода в Крю само сглобява - каросерията пристига от Цвикау, двигателите от Волфсбург и т.н. В Крю сглобяват и шият хубави седалки от английска кожа:fuckoff::fuckoff:

ne0
01-02-2011, 09:27
абе там като ги снимате тия работи няма ли някое ... видео така с пушек ... пръкни из архива де.. мен ми харесва мерцедеса. Пък тва с елементите да се ползват в различни модели ще го има много често

sa6o_roman
01-02-2011, 16:10
Какво като Gallardo било направено с части от Audi? Нали изпълнява основната си цел, да се конкурира успешно с модели на Ferrari. Значи традицията е спазена, макар да е с немски части. Относно Bently, нещата стоят по същия начин. Continental GT е наистина ексклузивно, авангардно и луксозно купе, каквото трябва да е.

За детайлите от Audi в интериора на Gallardo, според мен се връзват естетически с интериора. Наистина се губи част от ексклузивността, но това трябва да е проблем за луксозна марка като Bently, а не за спортна като Lamborghini. Затова в интериорите на Bently-тата няма нещо чуждо.

Това че са направени от платформи на VAG значи, че тези платформи имат необходимите качества.

Казвате, че Alfa би се превърнала в Seat под ръководството на немците. Екстра ще е, защото в момента Alfa Romeo е в по-кофти ситуация от Seat.

DiStefano
01-02-2011, 18:51
моля Ви като пишем за Алфа Ромео ДА НЕ СЕ ПИШАТ ГУПОСТИ....

Мазератито с лепенка и дизайн на алфа точната бройка не е 500 и далеч не е продадена само в Япония ;).... мога личен архив да ти покажа от два континета и поне три държави

Е що бе .. поне екзоуст системата са я докарали на звук като при оригиналите.

andro88
01-02-2011, 20:34
Понеже отворихме темата за 8c (ото чи) ми се мисли ,че е добре всички да метнем по един поглед на епизода на Топ Гиър , в който карат 8c- аз лично оставям безмълвен. Според много хора това най-красивата кола създавана някога ( Top Gear, Auto Bild etc.). За спайдера даже и дума няма да отварям.
Същото чувствам и когато вчера четох във в. Телеграф за Жулиетата цяла страница статия. Имам чувството ,че екипа дето е направил статията е получил множествен оргазъм.


моля Ви като пишем за Алфа Ромео ДА НЕ СЕ ПИШАТ ГУПОСТИ....

Мазератито с лепенка и дизайн на алфа точната бройка не е 500 и далеч не е продадена само в Япония ;).... мога личен архив да ти покажа от два континета и поне три държави

Ne0, човече, мисля си ,че трябва да те направим председател на песимистите за Източна Европа :-D:-D:-D

koolio
01-02-2011, 20:47
Какво като Gallardo било направено с части от Audi? Нали изпълнява основната си цел, да се конкурира успешно с модели на Ferrari. Значи традицията е спазена, макар да е с немски части. Относно Bently, нещата стоят по същия начин. Continental GT е наистина ексклузивно, авангардно и луксозно купе, каквото трябва да е.

За детайлите от Audi в интериора на Gallardo, според мен се връзват естетически с интериора. Наистина се губи част от ексклузивността, но това трябва да е проблем за луксозна марка като Bently, а не за спортна като Lamborghini. Затова в интериорите на Bently-тата няма нещо чуждо.

Това че са направени от платформи на VAG значи, че тези платформи имат необходимите качества.

Казвате, че Alfa би се превърнала в Seat под ръководството на немците. Екстра ще е, защото в момента Alfa Romeo е в по-кофти ситуация от Seat.

Не е проблемът в частите, а в това какъв облик ще има колата и дали ще следва традициите на марката.
А за тва че Алфа Ромео била по-зле от Сеат - а посмали малко ;).

ne0
01-02-2011, 22:08
Ne0, човече, мисля си ,че трябва да те направим председател на песимистите за Източна Европа :-D:-D:-D

Не, просто съм доста голям фен на Алфа Ромео и като такъв познавам историята й много отблизо и подробно....

И на мен ми се искаше да харесвам новите чапарници под името на Алфа Ромео ама няма как да стане... реализъммм..

Дори се напъвам да карам всичко което излиза от заводите на фиат.

ще напиша една история от вчера с големи букви:

ОТИВАМ ДА НАПРАВЯ ГТП НА АЛФА 1750 СОБСТВЕНОСТ НА ЗМГ, НА ВЪПРОСНОТО МЯСТО СА ОБИКНОВЕННО МНОГО ТЕЖКИ И БЕЗМЪЛВНИ... МИНАВА ВРЕМЕ, МИНАВАТ ПРОЦЕДУРИТЕ И ОТ ХАЛЕТО ИЗЛИЗАТ ДВАМА МЪЖЕ ВИДИМО ЕДИНИЯ НА ОКОЛО 60 ДРУГИЯ НАД 60 ГОДИНИ И СПОРЯТ:
- АБЕ ТОВА Е КАТО НА ГУНДИ
- НЕ БЕ НЕ Е...
- АБЕ НА ГУНДИ СЪМ Я ВИЖДАЛ С ОЧИТЕ СИ ....
- И АЗ СЪМ Я ВИЖДАЛ И ЗНАМ ЧЕ Е 1750 АМА ТАЗИ Е С ЧЕТИРИ ВРАТИ
- ДА БЕ МАЙ ПО ЗАОБЛЕНА БЕШЕ ОТЗАД....
И НАКРАЯ МЕ ПИТАТ:
- АБЕ ТОВА КАТО НА ГУНДИ АЛФАТА ЛИ Е.......
АЗ: ДА САМО ЧЕ С ЧЕТИТИ ВРАТИ
- СВЕТКАВИЦА Е НАЛИ...
АЗ: УСМИХВАМ СЕ
- Е ГУНДИ НЕ УСПЯ ДА И СЕ НАРАДВА МНОГО НА ТАЗИ КРАСАВИЦА..... И ПОЧВАТ ДА ЦЪКАТ.... А ДРУГИЯ МИ ОТВОРИ ПАРАДНИЯ ВХОД ЗА ДА НЕ СЕ ВРЪЩАМ НАЗАД.... пред около 7-8 човека

ТОВА НИКОГА НЯМА ДА СЕ СЛУЧИ С МИТО И ДЖУЛИЕТА....

ИЗВОДИТЕ СИ ГИ ВАДЕТЕ ВИЕ

pinko
01-02-2011, 22:37
- Е ГУНДИ НЕ УСПЯ ДА И СЕ НАРАДВА МНОГО НА ТАЗИ КРАСАВИЦА..... И ПОЧВАТ ДА ЦЪКАТ.... А ДРУГИЯ МИ ОТВОРИ ПАРАДНИЯ ВХОД ЗА ДА НЕ СЕ ВРЪЩАМ НАЗАД.... пред около 7-8 човека

ТОВА НИКОГА НЯМА ДА СЕ СЛУЧИ С МИТО И ДЖУЛИЕТА....

ИЗВОДИТЕ СИ ГИ ВАДЕТЕ ВИЕ

Много интересно. А сега си отговори на въпроса дали "преклонението" е пред Алфа Ромео или пред легендата Гунди?

Ако Гунди беше катастрофирал с BMW 2002, дали нямаше сички да говорят за БМВ? 2002 също е разкошен и култов модел от онези години, с превъзходна за времето си динамика (баща ми караше такъв през 1968-1972 г.), легендарно красив... Лично от сина му Андрей знам, а и баща ми ми е казвал, че Гунди се е заглеждал по нашето BMW и се колебаел точно между 2002 и Алфата... Нали сме съседи, с Андрейчо бяхме в една група в детската градина, а БМВ-то и после Алфата бяха единствените западни спортни автомобили в квартала. Дали това нямаше да пренапише цялата история?

За мен поне точно Алфата на Гунди надделя - след като няколко пъти ме закара до вкъщи от детската градина (въпреки че разстоянието е само около 500 метра). Независимо че в къщи карахме БМВ, аз останах запленен от Алфа - и така е до днес.

http://www.theautochannel.com/news/2006/03/31/002626.2-lg.jpg

http://germancarsforsaleblog.com/wp-content/uploads/2010/10/1973-BMW-2002-Tii-RHD-Tail.jpg

Не смесвай футболна фенщина, легенди и градски фолклор...

Макар че нищо не се знае, ако Гунди караше БМВ, а баща ми Алфа, аз можеше да се влюбя в БМВ, този човек беше повече от легенда, той беше нещо като бог... За нас, децата, той просто караше "правилната" кола за един бог...

ne0
01-02-2011, 22:49
Радвам се, че се включи, защото си пряко свързан.


За нас, децата, той просто караше "правилната" кола за един бог...

Мислиш ли, че ако имаш днешен "Гунди" (истинския герой и велик човек) би карал Алфа Ромео. Не.


Много интересно. А сега си отговори на въпроса дали "преклонението" е пред Алфа Ромео или пред легендата Гунди?

Знаеш какво имам предвид, и знам, че знаеш, че съм прав.

п.с. Не съм фен нито на Гунди, нито на Левски нито съм пристрастен в споровете за коли. Както сам знаеш алфа
ми е на сърцето, но БМВ в кръвта.

Bobi_33
01-02-2011, 22:51
Ясно е, че Гунди е бил бог, но Алфата превъзхожда БМВ-то поне по 3 показателя.
1. Дизайн. Хубаво е БМВ-то но Алфата е доста по-красива.
2. Със сигурност Алфата има по-добро пътно поведение и спирачки.
3. Алфата има по-висока максимална скорост.

Все пак мотора в това БМВ си е направо примитивен от техническа гледна точка спрямо легендарния DOHC алуминиев мотор на Алфа. Окачването също е в пъти по-добро на 105-та серия на Алфа от това на БМВ 2002.
Просто истината е, че в онези години Алфа е била технологичен връх спрямо БМВ, докато в наши дни е точно обратното.
Дори и Гунди да не е знаел за техническото предимство на Алфа пред БМВ, просто тогава Алфата си е била по-добрата кола.

ne0
01-02-2011, 22:57
искам да прочетете тази статия:

http://www.pistonheads.com/news/default.asp?storyId=20215 и цитата: "Alfa Romeo could be about to throw its heritage away - so remember the good times this way"

за тези които незнаят ето за този модел си говорим (като на Гунди модела)

http://www.pistonheads.com/pics/news/20215/AlfaSmall-L.jpg


а и с тези теми се опитвам да жегна потребителите във форума да говорят за АЛФА РОМЕО а не за дебитумери, носачи, политика, спам.. спам.. спам...

andro88
01-02-2011, 23:10
Прочетох статията...много емоция са вложили хората. Само мога да ги адмирирам.
Не мога да не се съглася с теб ,Ne0, за историята на легендарния модел и за митологизирането му сред хората,било то заради Гунди или не.
Ама не мога да кажа ,че МиТо и Жулиетата са безлични и че като ида да ми направят ГТП няма да събера колектива. Изрових един пост,на колега, в друга тема ,ама тъкмо на място сега..

и аз да взема отношение,случайно или не бях спрял до DS3 citroen-новичък от другата страна mazda2 пак нова... а познаите минувачите на коя кола най-много се кефеха ?Да кажа, че бях с МИТКОТО може тези 2 марки да не са база за сравнение, но на мене ми стана някак хубаво особенно когато двама италянци се снимаха на предният капак :yes::yes:
Готов съм да си отрежа глават ако видя някой да се снима с Тойота Ярис или Нисан Микра (пази Боже) или пък вече споменатите от колегата модели.
Не можеш да сбъркаш никоя Алфа от настоящите..факт.

Bobi_33
01-02-2011, 23:13
за тези които незнаят ето за този модел си говорим (като на Гунди модела)

http://www.pistonheads.com/pics/news/20215/AlfaSmall-L.jpg


Вече ми седи на работният плот. Аз искам да покажа това (може би много хора са чели и гледали това) и да питам кога според вас ще има Алфа подобно технологично постижение:
http://en.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_Tipo_512

Обърнете внимание на мощността от литър и годината в която е създадено това чудо. В наши дни няма Алфа в производство с такава мощност.

ne0
01-02-2011, 23:15
евала, че се запали по темата, това чел ли си го моя милост го е писала отдавна като лично мнение преди още да съм виждал джулиета камо ли да я карам:
http://www.alfisti.bg/?step=module_action&modname=blog&modaction=view&blog_id=48&template=alfisti&lang=2

pinko
01-02-2011, 23:24
. Както сам знаеш алфа
ми е на сърцето, но БМВ в кръвта.

И при мен е нещо подобно. Затова си купих и тая хубавица, а не нещо друго.


http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/Alfa%20Romeo%20Spider/IMG_1761.jpg


http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/Alfa%20Romeo%20Spider/IMG_1765.jpg

Затова възпитавам и малкия си син в истинските алфистки ценности - и той вече е напълно хипнотизиран на тема Алфа

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/Alfa%20Romeo%20Spider/IMG_1754.jpg

http://i21.photobucket.com/albums/b263/IvanSM/Alfa%20Romeo%20Spider/IMG_1760.jpg

Пък когато ми се докара БМВ, си взимам някое за уикенда - последния уикенд разтривах 550i xDrive. Е нема такава кола, вервай ми. Но е прекалено перфектна и няма душа.

Защото с нито едно БМВ няма да ми се случи това, което се случи със Спайдера - минавах бавно покрай училището на Иван Асен (знаеш там кви високи легнали полицаи са) и всички ученици и ученички, дето се подпираха по оградата, ми изръкопляскаха... Тва с БМВ няма как да стане, нали?

Bobi_33
01-02-2011, 23:25
евала, че се запали по темата, това чел ли си го моя милост го е писала отдавна като лично мнение преди още да съм виждал джулиета камо ли да я карам:
http://www.alfisti.bg/?step=module_action&modname=blog&modaction=view&blog_id=48&template=alfisti&lang=2

Естествено, четох го още в суров вид, преди да го качиш. Още тогава ми се досра от истината.

andro88
01-02-2011, 23:38
Много добре си го написал. Сигурен съм,че всеки ,който я прочете ще разбере за какво говориш. Няма как да не настръхнат космите на кой и да е алфист щом я прочете.В статията казваш ". Като болни алфисти едва ли ще си позволим да кажем нещо против новия модел " Ето това изречение събира в себе си всичко ,което искам да кажа. Дори нещо да не ми харесва,не бих го казал..сърце ми не дава.
Преди 13-14 години наще имаха 33-ка 1.3 боксер с два карбуратора ( отгава съм фен и до днес) . И както и сега и тогава,върлуваше мнението за италианските буклуци, та се случваше да понасям много хули и тъпотии заради това и въпреки всичко винаги съм я защитавал,не спирах да говоря за нея и да я хваля, нямах тетрадка без изрисувано скуде, макар,че след всеки порой тя не палеше по 3 дни докато не изсъхне всичко в двигателния отсек....Не можеш да не го правя.
И сега когато остро критикуваме алфа се чувствам по същия начин. Докато се появяват четири колесни със змия и кръст ще продължавам да го правя.

Flame
01-02-2011, 23:44
Да,такива се нещата в реалност.Просто немците имат добри коли откакто масово навлизат високите технологии.В началото на ХХ-ти век нещата са съвсем различни и за Ауди и за БМВ и за ФВ,След Втората световна почват да дърпат напред.Аз като цяло обичам колите и са ми страст,точно затова ми харесва и Алфа,защото го има чара и кефа от колата.Но просто в днешно време нещата са други-всичко е бизнес,изкуствено опериране с имиджа и продаване на една емблема.Аз съм се примирил отдавна с това,и това е при всички масови марки.А още нямам толкова пари за ново Порше или Ферари или Лотус-примерно:gruebel:

andro88
01-02-2011, 23:58
Фолксваген е като майка-пере ти гащите, готви ти питателна храна,грижи се за теб.... Алфа Ромео е като яка мадама, приказно красива, задоволяваща всичките ти сексуални желания , а скоро след това те зарязва
Вие кое бихте избрали?
На мен не ми трябва друга майка.

П.С фолксваген е пример.Там можеше да стои коя да е друга марка(майка)

Bobi_33
02-02-2011, 00:02
Фолксваген е като майка-пере ти гащите, готви ти питателна храна,грижи се за теб.... Алфа Ромео е като яка мадама, приказно красива, задоволяваща всичките ти сексуални желания , а скоро след това те зарязва
Вие кое бихте избрали?
На мен не ми трябва друга майка.

П.С фолксваген е пример.Там можеше да стои коя да е друга марка(майка)

Интересен пример, но жалката истина е, че в момента Алфа е травестит. Гледаш наконтена мадама - Алфа, заиграваш се с нея и ужас - тя не е това което изглежда - Фиат

pinko
02-02-2011, 00:05
Интересен пример, но жалката истина е, че в момента Алфа е травестит. Гледаш наконтена мадама - Алфа, заиграваш се с нея и ужас - тя не е това което изглежда - Фиат

Ми вероятно точно тва се търси от потребителите:

Giulietta спечели престижна награда в Италия

източник: Alfa Romeoдата: 01.02.2011
Най-успешният модел на Alfa Romeo бе отличен с наградата „Нов автомобил на годината 2011”, която бе връчена от списание Quattroroute.


Отличен старт на годината за марката Alfa Romeo, която спечели престижна награда в Италия със своя най-успешен модел Giulietta. Той бе отличен в Италия с наградата “Нов автомобил на годината 2011/ Newcomer of the year 2011”, която бе връчена от списание Quattroruote.
Giulietta спечели сред десет най-интересни автомобила, направили своя дебют през 2010 г., подбрани от месечното издание и чрез гласуване на читателите. Giulietta събра почти 44% от гласовете на повече от 103 000 читатели, гласували чрез писма, SMS съобщения и през интернет. Това е забележителен резултат, като се има предвид огромната разлика между Giulietta и победителите на второ и трето място: Audi A1 и Citroеn DS3, които получиха съответно 12,46% и 8,9% от гласовете. Наградата бе връчена вчера на Харалд Уестър - изпълнителен директор на Alfa Romeo, по време на церемония, която се състоя в Palazzo Mezzanotte - централата на Фондовата борса в Милано.
Избран за “Auto Europa 2011” от Съюза на италианските автомобилни журналисти (UIGA), Alfa Romeo Giulietta е съчетание от пътно поведение, комфорт и сигурност. Моделът предлага изключителен простор за пътниците и комфорт чрез своите пет удобни места и е най-сигурният автомобил според Euro NCAP (5 звезди и 87 т. от 100 т.) . Всичко това става още по-интересно, когато се отчете и превъзходството на двигателите чрез новите допълнения: новият двигател 2,0 JTDM 140 к.с. и “Alfa TCT”, ново поколение автоматична скоростна кутия с двоен сух съединител на Alfa, в допълнение към двигателя 1,4 MultiAir турбобензин.
Агенция Speed-Press

http://www.speed-press.com/Giulietta-%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%B6%D0%BD%D 0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B0-%D0%B2-%D0%98%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%8F/?pageId=17598

Flame
02-02-2011, 00:10
Ако трябва да сме честни Боби е прав за травестита Алфа-за мен истински яката мацка алфа е тази която за съжаление не мога да имам.:photo:

andro88
02-02-2011, 00:10
Докато има такива статии ще има и живи алфисти.

С резултат 87 от общо 100 възможни точки “Алфа Ромео Жулиета” се превръща в най-сигурния компактен автомобил в света. Резултатът гарантира, че колата отсега покрива изискванията за максималните 5 звезди в теста Euro NCAP за 2012 година!

Постижението на “Жулиета” се дължи на богатите системи за сигурност, внедрени в автомобила - за задържане по наклон, против блокиране на колелата при отпуснат педал на газта, електронен контрол на самозакючващ се диференциал и т. н. Освен това колата ще се продава и с много високо ниво на безопасност още в базовото си оборудване.

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=539516
П.С Алфа ромео е най-сигурния компактен автомобилв света създан някога. Не Фиат,не Ланча,не Крайслер или Дожд.
Алфа.

Bobi_33
02-02-2011, 00:12
Ами дано тия награди помогнат да се продава модела, че да дойдат пари за разработка и на по-сериозни Алфи, дано....

Flame
02-02-2011, 00:15
Еми точно в момента това се търси.Нека поне малко да дръпне Алфа напред с тоя модел,може да е по-безлична от класиките,но все пак е Алфа Ромео и пак е модерна,агресивна,забелязваща се и характерна,дори и да не е на 100%,пак е нещо и не бива да се пренебрегва.

andro88
02-02-2011, 00:17
Не не ,не мога да не постна тоя откъс от статия

Предшественикът 147 има 27 награди

Има два варианта автомобил бъде избран за номер 1 на Европа, без дори да се е появил по шоурумите. Първият е да е просто невероятен, а другият е нещо да не е наред с журито. Ако говорим за “Алфа Ромео 147”, трябва по-скоро да изключим втория вариант. Най-вече заради дистанцията на тези 10 г., в които компактният хечбек жъне успехи.

koolio
02-02-2011, 00:55
Фолксваген е като майка-пере ти гащите, готви ти питателна храна,грижи се за теб.... Алфа Ромео е като яка мадама, приказно красива, задоволяваща всичките ти сексуални желания , а скоро след това те зарязва
Вие кое бихте избрали?
На мен не ми трябва друга майка.

П.С фолксваген е пример.Там можеше да стои коя да е друга марка(майка)

Уф, пази боже от такава майка... ФВ е дебела тетка с ролки, която търпиш понеже те е страх от промяна ...

morfius
02-02-2011, 10:49
искам да прочетете тази статия:

http://www.pistonheads.com/news/default.asp?storyId=20215 и цитата: "Alfa Romeo could be about to throw its heritage away - so remember the good times this way"

за тези които незнаят ето за този модел си говорим (като на Гунди модела)

http://www.pistonheads.com/pics/news/20215/AlfaSmall-L.jpg


а и с тези теми се опитвам да жегна потребителите във форума да говорят за АЛФА РОМЕО а не за дебитумери, носачи, политика, спам.. спам.. спам...

Мерси за уолпейпъра, модела е култов... снимката уникална 8-)

Миналото няма да се върне... колкото и да ни е мъчно.
Да бяха само ФИАТ по маспродукцията да псуваме, ама то остана ли марка или модел автомобил дето да няма кръвосмешение с поне 3 други марки/модели?

Факт е, че новата Жулиета за сега се приема доволно добре, което е стъпка в правилна посока от гледна точка рентабилност на марката, а без рентабилност няма как да очакваме какъвто и да е екзотичен модел.
Просто няма да има никакви модели...

Предпочитам Алфа да "преболедува" настоящата ситуация с кръвопреливания от ФИАТ/Крайслер от колкото да си почине скоропостижно.
Пък дали ще се върне на сцената в целия си блясък - ами по-вероятно е да не се върне, ако е в "моргата".

joros
07-02-2011, 01:17
Изчетох цялата тема и се застъпвам зад тезата, че днес всички велики автомобилни компании не са това, което някога са били. Както и изискванията на клиентите им не са това, което някога са били. Търсенето командва предлагането. Когато Mercedes, за да оправдаят очакванията, изкарат поредната S-класа с нечувани екстри и системи за безопасност, масата потребители искат същите в колите си. И ги получават - с няколко години закъснение идват в новите им затлъстели с поне стотина килограма семейни автомобили. Когато ни промиват мозъците, че полярният лед се топи и изкарат снимки на бели мечки, стоящи върху малки късове лед, обществото следва да направи нещо, за да го предотврати. Автомобилният бранш трябва да е в крак с актуалните проблеми на обществото и намира решения - намаляване на цилиндрите, евро норми и регулации, био горива... затова например нямаме вече Alfa V6.
Тъй като финансирането на автомобилните компании не идва от небето, те трябва да са в крак с най-ценното за тях - клиентите. Има два варианта:
1. Следват се тенденциите и се предлагат конкурентни автомобили, като потребителите стават лоялни клиенти /VW/. Продуктите им стават "просто коли".
2. Компанията да продължи традициите и да остави инженерите да се вихрят, маркетолозите да мълчат, а адвокатите да се мъчат да заобиколят закона. Тогава парите ще стигнат за още 1-2 нови модела, феновете на марката (които са малка част от потенциални клиенти) и журналистите ще са в екстаз, а обикновения потребител няма да разбере дизайна, ще намрази двигателя заради разхода и ще се оплаква защо проклетата кола не си адаптира фаровете, не пищи като наближава нещо или няма 16 ейърбега. В следствие на малкото продажби, компанията е пред фалит и търси още финансиране.
2.1. Купува я компания от т.1 с много common sense и налага политиката, превърнала го в гигант и траен играч на пазара. Запазват се някои отличителни характеристики на марката, но се налагат много ограничения и изисквания. Резултатът е "мешана скара" с легендарна марка, който се опитва да съблюдава изискванията на феновете и обикновените потребители, в полза на вторите.
2.2. Няма инвеститор и компанията отива при Talbot и Simca, както каза един колега по-рано.

Предпочитам Alfa да продължи да следва т. 2.1, поне аз не искам да фалира и да си отиде с достойнство, защото тогава фабриката в Арезе отново ще е празна, но пък децата ми няма да познаят коя е колата с отличаващата се външност. Нека се произвеждат коли като Giulietta, но пък да се реализират напредначиви идеи и виждания (някои по-успешни от други..) като дизайна на 156/9 и 8C, Selespeed, страхотните окачвания и пр.
Гледам напред и се радвам, когато хората се обръщат след колата ми, а конкурентите Е39, А6 и W210 се сливат с обстановката. Браво Алфа! Де да можеха "клиентите" на немците да преодолеят егото и предразсъдицте си..

ne0
07-02-2011, 19:45
дано нещо наистина се случи, но тъй като съм посетител в доста чужди форуми и там хората далеч не са оптимисти като нас защото са наясно с действителността и съм прихванал доста, а фактите са бая,...

пускам малко снимки просто за да се знае какво е загубено:

иконата - Alfa Corse / Autodelta
преди и сега - цех за дограма...........
66024
66025

закритите заводи на алфа в портело, арезе, чентро стиле, скада в музея .....

66026

66027

66028

66029

66030

66031

66032

66033

66034

koolio
07-02-2011, 21:09
Изчетох цялата тема и се застъпвам зад тезата, че днес всички велики автомобилни компании не са това, което някога са били. Както и изискванията на клиентите им не са това, което някога са били. Търсенето командва предлагането. Когато Mercedes, за да оправдаят очакванията, изкарат поредната S-класа с нечувани екстри и системи за безопасност, масата потребители искат същите в колите си. И ги получават - с няколко години закъснение идват в новите им затлъстели с поне стотина килограма семейни автомобили. Когато ни промиват мозъците, че полярният лед се топи и изкарат снимки на бели мечки, стоящи върху малки късове лед, обществото следва да направи нещо, за да го предотврати. Автомобилният бранш трябва да е в крак с актуалните проблеми на обществото и намира решения - намаляване на цилиндрите, евро норми и регулации, био горива... затова например нямаме вече Alfa V6.
Тъй като финансирането на автомобилните компании не идва от небето, те трябва да са в крак с най-ценното за тях - клиентите. Има два варианта:
1. Следват се тенденциите и се предлагат конкурентни автомобили, като потребителите стават лоялни клиенти /VW/. Продуктите им стават "просто коли".
2. Компанията да продължи традициите и да остави инженерите да се вихрят, маркетолозите да мълчат, а адвокатите да се мъчат да заобиколят закона. Тогава парите ще стигнат за още 1-2 нови модела, феновете на марката (които са малка част от потенциални клиенти) и журналистите ще са в екстаз, а обикновения потребител няма да разбере дизайна, ще намрази двигателя заради разхода и ще се оплаква защо проклетата кола не си адаптира фаровете, не пищи като наближава нещо или няма 16 ейърбега. В следствие на малкото продажби, компанията е пред фалит и търси още финансиране.
2.1. Купува я компания от т.1 с много common sense и налага политиката, превърнала го в гигант и траен играч на пазара. Запазват се някои отличителни характеристики на марката, но се налагат много ограничения и изисквания. Резултатът е "мешана скара" с легендарна марка, който се опитва да съблюдава изискванията на феновете и обикновените потребители, в полза на вторите.
2.2. Няма инвеститор и компанията отива при Talbot и Simca, както каза един колега по-рано.

Предпочитам Alfa да продължи да следва т. 2.1, поне аз не искам да фалира и да си отиде с достойнство, защото тогава фабриката в Арезе отново ще е празна, но пък децата ми няма да познаят коя е колата с отличаващата се външност. Нека се произвеждат коли като Giulietta, но пък да се реализират напредначиви идеи и виждания (някои по-успешни от други..) като дизайна на 156/9 и 8C, Selespeed, страхотните окачвания и пр.
Гледам напред и се радвам, когато хората се обръщат след колата ми, а конкурентите Е39, А6 и W210 се сливат с обстановката. Браво Алфа! Де да можеха "клиентите" на немците да преодолеят егото и предразсъдицте си..

Рядко в автомобилен форум може да се прочете толкова интелигентен анализ. :bravo:

И все пак, въпреки че всичко написано обективно е абсолютно вярно, нека погледнем и от гледната точка на малцинството от купувачите на автомобили, наречени "фенове" или "ценители". Ако мога да направя аналогия с меломаните - всякак предпочитам никога да не видя нов албум на ФСБ или на Милена Славова например, отколкото да пропеят чалга или пък Форинър - песнички в стил Рики Мартин. А чисто праматично погледнато що да не пропеят - това се търси и слуша много повече - в български и в глобален мащаб съответно, а и Митьо Пайнера ще плаща по-добре. Само че вече няма да са те и съответно ще си загубят феновете. Вярно, никой не може да ги обвини, всеки ика да изкарва пари, но възниква въпросът - защо трябва да продължавам да съм им фен, да си купвам албуми, да дебна за билети?
По същия начин е и с автомобилите - Алфа Ромео може и да почне да произвежда голфоподобни безлични автомобили, но тогава по каква причина аз да си купя Алфа Ромео, а не каквато и да е друга кола, която при всички случаи ще ми излиза по-изгодно?
Вариантът със създаване на безлични средняци с цел печалба и влагането на пари в стойностни модели звучи като приемлив компромис (какъвто направи Волво), но не ми се струва вероятен. Ако мога пак да направя аналогия с музиката - както Слави Трифонов продуцираше чалга за да събере пари за финансиране на стойностни проекти ...
Ясно ми е, че аз лично, пък и групата на "феновете" като цяло, няма да променим нищо - ние сме малцинството, производителят не печели от нас, а в автомобилния бизнес най-важни са печалбите. Въпросът е - защо и в името на какво трябва да останем фенове и да си купим Алфа Ромео Жулиета с външност на преял Нисан Микра и интериор на Шевролет Авео, а не за същите пари Шкода Октавия или Супърб например?

bager
07-02-2011, 21:21
Коле, фенщината не се обяснява. Фенщината не подлежи на контрол. Или си фен, или не си, средно положение няма!
Не си от някой отбор защото само побеждава, нали?
Даже може години наред само да губи и пак да си му фен.
А дали ще си купиш кола от друга марка, няма никакво значение. Понякога трябва и прагматизъм, няма лошо в това.
Аз парите може и да си ги дам за друга марка(някога, знае ли човек), ама сърцето си -никога!

koolio
07-02-2011, 21:30
Коле, фенщината не се обяснява. Фенщината не подлежи на контрол. Или си фен, или не си, средно положение няма!
Не си от някой отбор защото само побеждава, нали?
Даже може години наред само да губи и пак да си му фен.
А дали ще си купиш кола от друга марка, няма никакво значение. Понякога трябва и прагматизъм, няма лошо в това.
Аз парите може и да си ги дам за друга марка(някога, знае ли човек), ама сърцето си -никога!

Така е, Ники, ама въпросът е - фен си на какво? На колата или на емблемата? Аз цял живот ще съм фен на модели като 155, 166, 159, а и на Алфа 6, 90, Джулиета, 75, 164, 156. Но за най-новите модели няма как да си изкривя душата

При футбола вече нещата стоят по-различно ;).

ne0
07-02-2011, 21:46
Ники честно ти на коя от снимките които съм пуснал си фен или си фен на емблемата и не познаваш историята и не харесваш Алфа Ромео защото е била Алфа Ромео. нещо аз не мога да разбера. Ако си фен на Ман Юн .... и ти разрушат стадиона, изгонят хората и кръстят Челси, Ман Юнайтед......и се преместят в Лондон, ще си фен ли на Ман Юнайтед с другите хора, от другия град....... с емблемата на Манчестър Юнайтед



Alfa Corse - цех за ПВЦ дограма............... :(

Furious 155
07-02-2011, 21:51
дано нещо наистина се случи, но тъй като съм посетител в доста чужди форуми и там хората далеч не са оптимисти като нас защото са наясно с действителността и съм прихванал доста, а фактите са бая,...

пускам малко снимки просто за да се знае какво е загубено:
потресен съм...
кадрите сами говорят, но доста е загубеното, по едни или други причини...

bager
07-02-2011, 22:03
Момчета, нещо не ме разбрахте. И на мен не ми харесва това, което се случва с марката.В момента марката "Алфа Ромео" е в режим "оцеляване", и ако оцелее, стабилизирайки се финансово, може и да помислят за нещо повече.
Но понеже нищо не зависи от мен, се справям по мой си начин.
Пример за да съм по-ясен:
На мен ми трябва комби, защото в 156-цата едвам събирам количката на малкия, но нямам пари за 159SW. Жената иска пежо 307SW и почти е на път да ме навие.
Моето условие е обаче да имам Алфа! И какво правя, ами купувам си една стара, която ме кефи - това е!
Мисля си за GTV(освен, ако аз не я навия за Crosswagon).

Знам какво ви е, и аз съм така, яд ме е отвсякъде, ама...

п.п.Ситуацията по-горе не е хипотетична, а съвсем реална и направо съм невероятно раздвоение между това, какво искам аз и какво е нужно на семейството ми.

pinko
07-02-2011, 22:20
На мен ми трябва комби, защото в 156-цата едвам събирам количката на малкия, но нямам пари за 159SW. Жената иска пежо 307SW и почти е на път да ме навие.
Моето условие е обаче да имам Алфа! И какво правя, ами купувам си една стара, която ме кефи - това е!
Мисля си за GTV(освен, ако аз не я навия за Crosswagon).

Знам какво ви е, и аз съм така, яд ме е отвсякъде, ама...

п.п.Ситуацията по-горе не е хипотетична, а съвсем реална и направо съм невероятно раздвоение между това, какво искам аз и какво е нужно на семейството ми.

офтопик малко:

С една кутия на покрива 156 SW си е перфектен бебевоз - обикаляхме няколко пъти за по близо месец Гърция с малкия (от 6 месеца до като навърши година и половина). Вярно, не е особено огромно комби, но върши работа - носихме количка, легло-кошара, столче за хранене, дрехи, няколко пакета памперси, дори микровълнова печка, абе цялото бебешко домакинство. И имаше място...

А па Кросвагона е още по-добре - щото няма да имаш проблеми и зимата. Аз живея в село на баир и затова си купих Жип...а наскоро и още една дърта Алфа, ама това е друга тема...

Ето как обикаляхме:

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Alfa%20156%20SW/IMG_7755.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Alfa%20156%20SW/IMG_7754.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Alfa%20156%20SW/IMG_7744.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Stefan/_MG_4101.jpg

http://img.photobucket.com/albums/v145/IvanM/Stefan/IMG_7697.jpg

koolio
07-02-2011, 22:24
Момчета, нещо не ме разбрахте. И на мен не ми харесва това, което се случва с марката.В момента марката "Алфа Ромео" е в режим "оцеляване", и ако оцелее, стабилизирайки се финансово, може и да помислят за нещо повече.
Но понеже нищо не зависи от мен, се справям по мой си начин.
Пример за да съм по-ясен:
На мен ми трябва комби, защото в 156-цата едвам събирам количката на малкия, но нямам пари за 159SW. Жената иска пежо 307SW и почти е на път да ме навие.
Моето условие е обаче да имам Алфа! И какво правя, ами купувам си една стара, която ме кефи - това е!
Мисля си за GTV(освен, ако аз не я навия за Crosswagon).

Знам какво ви е, и аз съм така, яд ме е отвсякъде, ама...

п.п.Ситуацията по-горе не е хипотетична, а съвсем реална и направо съм невероятно раздвоение между това, какво искам аз и какво е нужно на семейството ми.

Купуваш си 155 - в нея количката се събира, пробвано :). В 166 също се събира.
Компромисен вариант - Либра или Капа комби. Все е италианска кръв с JTD сърце. :)

rossenvn
07-02-2011, 22:27
Да продължа малко с футболната аналогия тогава:-) А къде са футболистите от школата на Левски, ЦСКА, Ман Юн? Не са ли само по един-двама в отбор? Е, тогава на кой точно отбор сме фенове?;-)

andro88
07-02-2011, 23:16
Казах и преди ,нещата се променят. Всяка система,организация или продукт трябва да се реформира ,за да оцелява и да е конкурентноспособна. Според мен много хора тук,колеги,изпитват носталгия...по 33 ,по 75 или по 155, заради несъмнените качества на автомобила от една страна ,а от друга щото са били на 22 и са "возили" някоя кака.
Колко са марките дето са се запазили оригинални и не са част от концерни? Малко са. Спомнете си допреди година се говореше за фалит..сега през седмица нови награди,модели,концепции и ...продажби дори,което е най-радващо.
Радвам се ,че поне за едно сме единодушни- Алфа не е това ,което е била. Дали е за лошо или добро-историята ще покаже:yes::yes::yes:

Flame
07-02-2011, 23:56
Аз лично исках алфа ромео точно защото е рядка и няма 4-5-10 спрени пред магазина(освен ако няма сбирка).Знам историята на марката,яд ме е за това което го няма сега,но нищо не може да се направи.

RPWWD
08-02-2011, 01:09
Моето условие е обаче да имам Алфа! И какво правя, ами купувам си една стара, която ме кефи - това е!
Мисля си за GTV(освен, ако аз не я навия за Crosswagon).

Знам какво ви е, и аз съм така, яд ме е отвсякъде, ама...

п.п.Ситуацията по-горе не е хипотетична, а съвсем реална и направо съм невероятно раздвоение между това, какво искам аз и какво е нужно на семейството ми.

Ти вече си имаш стара алфа, която очевидно те кефи щом си я купил, така че не се хаби за модел като ГТВ появил се някакви си 3 години по-рано от 156-цата ;-) Пък и ако послушаш жената ще ти трябва резервна, че 307-ците прекарват повечето си време в сервиза отколкото на пътя ;-)

Като оставим майтапа на страна, не виждам смисъл от носталгия по миналото, доколкото първите алфи карани от драгите съфорумци са най-много 33-ки и 75-ци, да не говорим, че повечето са почнали от 155, 164 и 156. Просто допреди 20 години с изключение на някои номенклатурни изключения всички караха Москвичи и Лади, тъй че предлагам да не се изхвърляме като чекия на пясък:devil:
Аз просто се радвам на всеки нов модел на марката, добре е да го правите и вие, и да не опявате за миналото на АР, до което по политически причини така и не сме се докоснали лично. Жабарите в Италия може да си гласуват колкото искат по въпроса за музея, да стачкуват срещу удълженото работно време в неаполсия завод и т.н., но не и ние. Ние можем да се възмущаваме единствено от поглъщането на АвтоВаз от Рено ;-)

alfasysop
08-02-2011, 08:57
Да изкажа и моето мнение.
След 159-ката ( с изкл. на 8c ) ама въобще не ми харесва това което правят.
При Lancia - след да кажем kappa и спорно за lybra всичко е зле.
Та лично аз, предпочитам да ги закрият Alfa и Lancia, поне да останем като история, а не някви екперименти на Фят :(

Не може да се надяваш на 1 автомобил в 1 сегмент, да ти върне слава и т.н.

MUROMAN
08-02-2011, 09:31
Да изкажа и моето мнение.
След 159-ката ( с изкл. на 8c ) ама въобще не ми харесва това което правят.
При Lancia - след да кажем kappa и спорно за lybra всичко е зле.
Та лично аз, предпочитам да ги закрият Alfa и Lancia, поне да останем като история, а не някви екперименти на Фят :(

Не може да се надяваш на 1 автомобил в 1 сегмент, да ти върне слава и т.н.

Тебе да те закрият ти си луд човек бе. :shock::chair:

alfasysop
08-02-2011, 09:36
Аз не те обиждам!
Това , че не ти харесва моето мнение... си е твой проблем.

koolio
08-02-2011, 10:08
Ти вече си имаш стара алфа, която очевидно те кефи щом си я купил, така че не се хаби за модел като ГТВ появил се някакви си 3 години по-рано от 156-цата ;-) Пък и ако послушаш жената ще ти трябва резервна, че 307-ците прекарват повечето си време в сервиза отколкото на пътя ;-)

Като оставим майтапа на страна, не виждам смисъл от носталгия по миналото, доколкото първите алфи карани от драгите съфорумци са най-много 33-ки и 75-ци, да не говорим, че повечето са почнали от 155, 164 и 156. Просто допреди 20 години с изключение на някои номенклатурни изключения всички караха Москвичи и Лади, тъй че предлагам да не се изхвърляме като чекия на пясък:devil:
Аз просто се радвам на всеки нов модел на марката, добре е да го правите и вие, и да не опявате за миналото на АР, до което по политически причини така и не сме се докоснали лично. Жабарите в Италия може да си гласуват колкото искат по въпроса за музея, да стачкуват срещу удълженото работно време в неаполсия завод и т.н., но не и ние. Ние можем да се възмущаваме единствено от поглъщането на АвтоВаз от Рено ;-)

Не става въпрос за носталгия. Допреди 5-6 години Алфа Ромео правеше модели, които се отличаваха от останалите и си имаха изявени качества. А сега не е така.

---------- Post added at 08:08 ---------- Previous post was at 08:07 ----------


Тебе да те закрият ти си луд човек бе. :shock::chair:

Много си е прав даже човекът ...

D.Istatkov
08-02-2011, 10:46
сега си разглеждам и на какво намерих ще има нов модел на алфа ромео
ето вижте какво пише-

http://www.cars.bg/autonews/review/810

ne0
08-02-2011, 11:03
кви модели кви пет лева.... Ферари имат повече модели от Алфа към момента..

Gecata
08-02-2011, 11:25
Аз все още тая надежди че наследника на 159 - Джулия няма да е с дизайн на актуалното в момента течение при Алфа стил ала 8ц ами ще си следва традициите на клиновидната форма в този клас 75-155-156-159... Дано

andro88
08-02-2011, 11:55
сега си разглеждам и на какво намерих ще има нов модел на алфа ромео
ето вижте какво пише-

http://www.cars.bg/autonews/review/810

Ето за това си говорим. Нека кучетата си лаят, а Алфа да метне 200 000 джипчета и нека не върви на никъде и нека не била като преди. На тоя етап стига ,че ще има модели в почти всички сегменти.
Аз едно не доумявам- има си разни хора,разни идеали, както е казал великия Алеко, ама тук видях хора , на който не има харесва даже 8ц щото имала само лепенка на Алфа, не харесаха пандион и Жулиета и Мито и било по - добре да закрият марката?!? Абе вие в ред ли сте?
Значи според вас е по-добре да няма никакви Алфи отколкото такива така ли? Добре,че тия от Фиат не мислят като такива "фенове " на марката:shoot::shoot::shoot:

RPWWD
08-02-2011, 13:45
Не става въпрос за носталгия. Допреди 5-6 години Алфа Ромео правеше модели, които се отличаваха от останалите и си имаха изявени качества. А сега не е така.

Въпрос на вкус, аз например никак не харесвам ръбестият дизайн и разпилените табла на алфите от 80-те като 33,164, 75, и наследника й 155 например, който неслучайно се произвежда само 5 години (всъщност не харесвам никоя кола от 80-те)... Пък и не виждам кола, която да прилича на МиТо, та да не можем да го разпознаем сред другите, нали? Опелоподобната задница на Джулиета е просто съвпадение, а пък страничната линия на модела си е патент на Ланча Делта 3 и от там всички почнаха да я копират. И аз не харесвах в началото Митко и Жулиетка, но като ги видях на живо си промених мнението.
Пак казвам, да не се правим на по-големи католици от Папата, доколкото Алфа Ромео просто я нямаше в България допреди 20 години ;-)

ne0
08-02-2011, 14:11
Оле. оле какви капацитети...

Хубо де като харесвате Mито и т.н. защо не карате тях ами други модели...
И не излизайте с въпрос за финанси и т.н.. щото ако наистина си фен ще си купиш алфа и от магазина...

малко закачки:

66091

66092

66093

ne0
08-02-2011, 14:17
неслучайно се произвежда само 5 години

даже са много за един модел :):):).. ти колко години искаш...

ето и една любима реклама на темпрата ми с лупи.....

http://www.youtube.com/watch?v=OkN9RUqxsFc&playnext=1&list=PLD030DB4B66CFD2FD&index=44

---------- Post added at 12:17 ---------- Previous post was at 12:14 ----------


Папата, доколкото Алфа Ромео просто я нямаше в България допреди 20 години ;-)

празни приказки... аз съм малък но по-големите ми колеги са имали точно преди 20 години алфи... бъркаш

andro88
08-02-2011, 14:33
Оле. оле какви капацитети...

Хубо де като харесвате Mито и т.н. защо не карате тях ами други модели...
И не излизайте с въпрос за финанси и т.н.. щото ако наистина си фен ще си купиш алфа и от магазина...

малко закачки:

66091

66092

66093

Брато нищо не казваш , а само хулиш. Имаш мнение -кажи никой не те спира. И като му дойед времето и 8ц ще карам.
Не те разбирам честно.

RPWWD
08-02-2011, 15:12
:waving::waving:
Оле. оле какви капацитети...

Хубо де като харесвате Mито и т.н. защо не карате тях ами други модели...
И не излизайте с въпрос за финанси и т.н.. щото ако наистина си фен ще си купиш алфа и от магазина...

малко закачки:

66091

66092

66093

Точно тия които най-много реват срещу новите модели на компанията нямат кинти и карат 15 годишни бараки, не визирам теб щото вашият и другите форумни сервизи правите добри мангизи покрай "легендите", "класиките" и "дизайнерските икони" :waving:

даже са много за един модел :):):).. ти колко години искаш...

ето и една любима реклама на темпрата ми с лупи.....

http://www.youtube.com/watch?v=OkN9RUqxsFc&playnext=1&list=PLD030DB4B66CFD2FD&index=44

---------- Post added at 12:17 ---------- Previous post was at 12:14 ----------




празни приказки... аз съм малък но по-големите ми колеги са имали точно преди 20 години алфи... бъркаш

Един успешен модел се произвежда поне 8 години, мога да ти дам пример с друга марка и модел произвеждани само 5 години - Нисан Примера 2002 - 2007, като монтьор би трябвало да знаеш що за кола беше това ;-)
И колко и какви са били алфите на батковците ти? Някоя загниваща вече 33-ка не знам коя ръка внесена след промените през 1989?!? Тук май само Пинко е имал Алфа преди 89-та, а всички знаем как се взимаше западна кола по ония години така, че по-кротко с "празните приказки" :waving:

milenmilan
08-02-2011, 16:02
:waving::waving:

Точно тия които най-много реват срещу новите модели на компанията нямат кинти и карат 15 годишни бараки, не визирам теб щото вашият и другите форумни сервизи правите добри мангизи покрай "легендите", "класиките" и "дизайнерските икони" :waving:


Един успешен модел се произвежда поне 8 години, мога да ти дам пример с друга марка и модел произвеждани само 5 години - Нисан Примера 2002 - 2007, като монтьор би трябвало да знаеш що за кола беше това ;-)
И колко и какви са били алфите на батковците ти? Някоя загниваща вече 33-ка не знам коя ръка внесена след промените през 1989?!? Тук май само Пинко е имал Алфа преди 89-та, а всички знаем как се взимаше западна кола по ония години така, че по-кротко с "празните приказки" :waving:

Добре бе колега,искаш да кажеш че Фиат Джулиета и Мито,са по добри от Алфа159 и Брера ??? Виж дизайна просто,а не знам какво имаш против 155 легенда на АР?

kolev
08-02-2011, 16:32
Добре бе колега,искаш да кажеш че Фиат Джулиета и Мито,са по добри от Алфа159 и Брера ??? Виж дизайна просто,а не знам какво имаш против 155 легенда на АР?

не бе, просто това сега е тренда и това се търси. малките коли да са с муцуната на луксозната или бегачката на марката. виж мицубиши колт и полото примерно.

ne0
08-02-2011, 16:44
И колко и какви са били алфите на батковците ти? Някоя загниваща вече 33-ка не знам коя ръка внесена след промените през 1989?!? Тук май само Пинко е имал Алфа преди 89-та, а всички знаем как се взимаше западна кола по ония години така, че по-кротко с "празните приказки" :waving:

Тъй като сме на ръба на спорт а не целя това... безсмислено е...

ще се усмихна :):):):):) щото във форумите се губи комуникацията... далеч не хуля и т.н. просто съм ентусиазиран алфист и т.н.

Та моя Татко е имал Fiat 2300 от нов примерно (67''), Даката е имал 75 2.0TS - 1992 Година, На Бобо баща му 90-ка, Боби-33 са имали сигурно 7-8 33-ки и примери колкото искаш, познавам и още двама човека с 75-ци от нови както и доста 33-ки....

А съм сигурен, че във форума има доста примери по този въпрос, който незнам защо се изроди.
Това че не сме били родени по времето на класическите алфи не значи, че не можем обективно да ги ценим и караме. Нали.

Примерно мен ме кефят по-лесните за поддръжка алфи и си взех 155 (нищо че си е чист Фиат, но има много алфа история и в нея, 145 си я карам за друга цел и така, падам си по спортните неща).

п.с. За сервизната дейност... ми да ти кажя че то вече няма алфи почти на които да им е оправдан ремонта... трябва да ти кажа че след ерата 156 и 147 алфите намаляха значително. От италианските коли като изключим 159-ките и някое ГТ които са малко само нови фиатове влизат в сервиза (визирам коли след 2004 година)

Speeder
08-02-2011, 17:08
Едно показателно за мен сравнение на базовите модели на Алфа Ромео преди/сега.

Ако се абстрахираме от цени и подобни глупости коя ви идва да си купите?

morfius
08-02-2011, 17:17
Едно показателно за мен сравнение на базовите модели на Алфа Ромео преди/сега.

Ако се абстрахираме от цени и подобни глупости коя ви идва да си купите?

Ей тая :BIGsmile:

Alfa Romeo Montreal

Speeder
08-02-2011, 17:21
Такива вече не правят. :)

Говориме за базовите модели, две врати, тасове, малък двигател.
На GT Junior двигателя е 1300 кубика, 87 коня и върви като побесняла :BIGsmile: съм чувал...

morfius
08-02-2011, 18:19
Е и МиТо с 1.4 бая върви...
Базов, базов... колко да е базов?

МиТо е в клас който по онова време не е съществувал... и правен по параметри които по онова време не са интересували никого.

А истината е проста, времето на уникалните автомобили в масовите класове отминава безвъзвратно... на вътрешната конкуренция също.
Може да се направи Алфа с параметрите на Ферари - но ще струва колкото Ферари (и разработката и ще коства толкова)... за какво им е на ФИАТ още едно Ферари?
И ФВ не са по цвете... нали си имат Порше и Ламборджини... за какво ще им е още едно?
И т.н.

ne0
08-02-2011, 18:51
атенционе!!!

66119

66120

66121

66122

66123

66124

66125

66126

Дали Алфа се сравнява с БМВ, Порше и Ламборгини и ги побеждава а?????

rossenvn
08-02-2011, 19:26
Някой ще ми отговори ли защо след като Алфа е била толкова пред БМВ например, сега е след Опел и Шкода? Кой е виновен и защо не е наказан?

Bobi_33
08-02-2011, 20:26
Някой ще ми отговори ли защо след като Алфа е била толкова пред БМВ например, сега е след Опел и Шкода? Кой е виновен и защо не е наказан?

Ами според мен е виновен некадърният и недалновиден мениджмънт на италианците. А особено некадърно е и управлението на Фиат. И то, поне според мен е напълно осъзнато и съвсем тенденциозно. Щом искаха и музея на Алфа да разрушат и разпродадат........

Докато конкуренцията се развива с агресивна политика италианците спят. Разчитата на стари лаври и никаква развойна дейност. Но и това вече не помага...........

pinko
08-02-2011, 20:35
Маркионе: „Ръцете долу от Alfa!”

източник: Automotive Newsдата: 08.02.2011
Шефът на Fiat е препоръчал на колегата си Пийх от VW по-скоро да се фокусира върху положението на Seat.


Fiat не възнамерява да продаде спортната си марка Alfa Romeo на Volkswagen AG, е заявил Серджо Маркионе, шеф на компанията, след като колегата му от VW Фердинанд Пийх е проявил интерес към такава сделка. „Докато стоя начело на Chrysler и Fiat, г-н Пийх никога няма да купи Alfa Romeo. Тя е неприкосновена. Казах му го. Ще му телефонирам и ще му изпратя имейл", е заявил в петък италианецът пред Automotive News Europe.
Според него би било редно Пийх да се фокусира да оправи кашите на Seat, испанската марка, която е част от спортното подразделение на VW Group. „Аз не съм купувал Seat, той купи тази марка и не знам дали ще успее да оправи нещата с нея, но трябва да опита", е била ироничната забележка на Маркионе по повод немския му колега.
На изложението в Детройт миналия месец Маркионе заяви, че Alfa се завръща на пазара в САЩ през 2012 г. и още тогава опроверга слуховете за продажба на марката с репликата: „Не я даваме и за тонове пари".

Агенция Speed-Press

http://www.speed-press.com/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B5:-%E2%80%9E%D0%A0%D1%8A%D1%86%D0%B5%D1%82%D0%B5-%D0%B4%D0%BE%D0%BB%D1%83-%D0%BE%D1%82-Alfa!%E2%80%9D/?pageId=17649

DiStefano
08-02-2011, 20:56
Нещо което не се купува с пари, се купува с много пари. Не се е появил ВСЕ ОЩЕ некой миндил - арабин, индиец, китаец и тям подобен дето да извади на тезгяха сума колкото бюджета на някоя малка държава и да видим дали Серджо или там който ше е след него нема да клекне. Всичко е преходно. Никога не казвай никога. И според мен даже и да е имало сериозни инвеститори или купувачи с оглед на бъдеща перспектива в тази марка никой разумен няма да рискува. 4 модела - Мито, Жужа, 159 и GT. От които последните два са одъртели. Егати даже Дачия извади некво подобие на SUV. За флагман на Алфа нема и какво да се коментира.

Bobi_33
08-02-2011, 21:04
Точно тия които най-много реват срещу новите модели на компанията нямат кинти и карат 15 годишни бараки, не визирам теб щото вашият и другите форумни сервизи правите добри мангизи покрай "легендите", "класиките" и "дизайнерските икони"


Страшни пари се правят да ти кажа. Направо не можеш да си представиш. Затова караме евтини 33-ки и 75-ци, защото правиме ЯКИ кинти.

Съвсем сериозно колега, мнооого се изложи с това мнение. Пък и не ми е ясно защо гледаш в чуждата паница. Ако мислиш, че е много приятно да си вечно мръсен, започни и ти такава работа.

ne0
08-02-2011, 21:42
хайде духа малко нагоре....

http://www.youtube.com/watch?v=LCwre21m6HU&feature=related

fred
08-02-2011, 21:57
Каквото и да говорим по новите модели са по дървени откъм вървеж, визирам средно, не разни по специални модели.Вчера видях един дърт форд мустанг, може би на 25 години, може и по стар, не знам, но в идеален вид, а сигурно струваше колкото три нови чисто брангии, зависи от моделите , да не говорим за вървежа му.Ако имах веднага бих дал три нови дизеляка с един болюк електроника за него.
Когато стигнем средния доход на един чистач в Германия може да говорим кой кара новите/респективно стари/ коли, тоест средствата, които може да отдели един човек за да бръмчи с нещо си.По принцип рационалността няма нищо общо с любовта към автомобила.Доходът на средния българин се върти около 300 евро, а едни малограмотен селянин, който се е мутризирал си купува да кажем кола за 50 хил евра-Ауди, Мерцедес и т.н, това го прави и лекар, който изнудва болните и не плаща никакви данъци, корумпиран служител от минтниците, данъчните, полицията и т.н.- какво да говорим пък за цени и брангии - не сме таксиметрова компания все пак.
Та, къде отива Алфата, зависи от тези, които я управляват най вече, и по малко от практичните бюргери купувачи-последните си купуват нещо по евтино и сносно, задължително комби и дизел :) Разбира се, трябва да има дух и новаторство, но алфата никога не е била автомобил на бюргера, а на този, който обича свободата и духа.Не случайно в американския филм Абсолвента например /1967/ главния герой, Дъстин Хофман кара алфа /спридер/, а не тумбеста американска катафалка. :) Този филм е включен в историческото богаство на САЩ 20 години по късно,а моята ми излезе колкото нова шкода фабия някъде....

BatVas
08-02-2011, 22:08
:waving::waving:

Точно тия които най-много реват срещу новите модели на компанията нямат кинти и карат 15 годишни бараки,

Ами не си прав...спокойно можех да си взема една нова Жулиета 1,4 ТБ за дадените от мен пари за Алфи последните три месеца. Не съм си и помислял за нея - по скоро първите ми дилеми бяха за GT или Брера. ( ...и двете след 2007 година) После реших че ще искам друго...сега все още се оглеждам за 164 QV 24 клапаново. Виж за ГТВ 1750 МКII oт 70-те нямам пари за сега :) или за Alfa Romeo zagato, Alfa Romeo Giulia 1300 GTA
Но пък аз не рева много.......все още не съм видял на живо Жулиета варианта с 235 к.с(по различна е :) ) но пък за нея може да нямам пари сега ...и ще си прав :)... но някак си не ми трепва от вътре като гледах варианта 1,4:)

ne0
08-02-2011, 22:16
Ами не си прав...спокойно можех да си взема една нова Жулиета 1,4 ТБ за дадените от мен пари за Алфи последните три месеца. Не съм си и помислял за нея - по скоро първите ми дилеми бяха за GT или Брера. ( ...и двете след 2007 година) После реших че ще искам друго...сега все още се оглеждам за 164 QV 24 клапаново. Виж за ГТВ 1750 МКII oт 70-те нямам пари за сега :) или за Alfa Romeo zagato, Alfa Romeo Giulia 1300 GTA
Но пък аз не рева много.......все още не съм видял на живо Жулиета варианта с 235 к.с(по различна е :) ) но пък за нея може да нямам пари сега ...и ще си прав :)... но някак си не ми трепва от вътре като гледах варианта 1,4:)

Бат Вас ти си тежък, но истински пример за истински алфист... БОЛЕН СИ

infernus
09-02-2011, 00:32
Като гледам работата отива че има две+ групи форумци:

1. Песимистите :thumbdown: с председател Нео.

Хора пристрастни към марката и реалисти, с крайни идей като да се закрие :priest: Алфа Ромео преди Фиат да я оакат окончателно. И непризнаващи новите "бръмбари" като Жужа и Митко.

2. Оптимистите :wow: с председател Анро88.

Хора който си мисля, че марката е в тежък период ама с новите моделчета ще се вдигнат продажбите и след това пак ще има модели като класическите за истинските фенове. Радват се на настоящите модели като бебе на цица, и не искат да чуят за модел със задно предаване "летен автомобил".

3. БатВас - Евала пич!

Колкото да не ми се иска, и да търся под вола теле да ровя в нета да чета и ала бала, трябва да си кажа че се съгласявам с мненията на Нео, Боби_33 и така нататъка. И преминавам към група 1.

Трябва ли да кажа колко бях разочарован :angry1: след като един път слязох в канала и погледнах че едно пикливо Типо има същото окачване като моята 145, веднага се запитах дали не е по добре Типото отколкото капризната Алфа с боксер мотора на която трудно може да и намериш читав майстор.

На къде отива Алфа ли? Ми я да видим и тази статия, пък "нека кучетата си лаят а кервана си върви":

http://www.autocar.co.uk/News/NewsArticle/AllCars/254019/

хоп още една:

http://www.autocar.co.uk/News/NewsArticle/AllCars/254019/

Както се вижда, скоро време Алфа, ще скокне както Ланчия на кофти американска платформа, отдавна използвана в европейски коли като Mercedes-Benz M, R и GL. Те ти на булка спасов ден.

А Фиат са много кофти копеленца, постоянно се изхвърлят колко щели да инвестират в марката колко яка щяла да бъде... според мен просто искат да изсмучат и последната капка кръв от нея под формата на пари, а дори и да има печалба класически модели няма да има със сигурност, все пак това са Фиат, еле пък да се сравняват бъдещите нови "класически" моделисъс BMW и т.н. Американските модели е много вероятно да се правят отвъд океана както са направили BWM И Мерцедес. Незнам сър(Миксалот) Макрионе :gay[1]: какво се напъва със Сеат като в момента един Леон Купра въхов модел далеч превъзхожда последните върхови модели на 147, Мито, Жужа като спортни хартеристики, това кога е било преди?!? Еле пък преди Фиат да купи Алфа Ромео :headbang::bowdown:. Кой бяха Сеат? В кое село ги правеха ?!? Кокошкарници! :pokey:

За дизайна мисля че Нео добре го е показал с картинки, няма да казвам колко се дразня като видя Фиат да ми прилича отзад на Митко, потят ми се очилата направо.

Ако някой ще купува Алфа предпочитам да са японците Тоуота отколко Вагините и хАуди, все пак както виждам могат да си позволят да ги вземат барабар с целия Фиат.
http://ekhoz.com/wp-content/uploads/images/WhoOwnsWho/Who%20Owns%20Who.jpg

Според мен последните истински изделия на Алфа са боксер моторите и V6 Арезе (някой да не се сбърка с мъртъвците на GM). Ако не беше този боксер който имам надали бих се запалил по марката, няма да коментирам фиатската гробница 1300 кила в коята е поставен, като наказан.

п.с. Нео пусни ги тия статии с някакви четливи картинки да си оплакне стария окото.

morfius
09-02-2011, 09:28
Колега, малко ти е постна класификацията :)

Някои пък смятаме, че докато е жива марката, все има шанс да направят нещо добро, дори ползвайки чужди разработки.
Една кола не е само окачване или платформа все пак.

Бръмбарите им трябва малък фейслифт, че да станат малко по-фотогенични... инак са си ок като таргетирани модели 8)

Но защо да не искаме коли със задно, напротив... и със задно и с 4х4, изобщо колкото повече, толкова повече :)

И леки спортни модели и нови седани таргетирани към средния клас купувачи и кросовър нов и ново купе, че и родстър нов... но нека да направят, а не само да чуваме слухове и нищо ново по 10 години.