PDA

View Full Version : Колата тресе на бензин, а на газ не!



code
30-07-2009, 20:43
Тука от 2 дни моята хубостница работи с нежелание на бензин:shoot: Още с паленето тресе една такава, все едно на 3 цилиндъра и не върви. Проблемът изобщо не изчезва и е при всякакви температури на двг и всякакви обороти :gruebel: На газ колата си работи перфектно направо спи градът!? Студио Х отвсякъде, какво става??

didod
30-07-2009, 20:46
Е сега ще се почне една...
Пробвай да изключваш дюзите една по една, да видиш работят ли всички.

achkar
30-07-2009, 21:12
Дюзите сигурно, като загрее оправя ли се?

qpwo
30-07-2009, 21:46
колега с друг автомобил(не алфа) имаше подобен проблем. Оказа се че спирането на газта при преминаване на бензин не е напълно и като се смесват двете горива :!: при режим-бензин не работеше добре. При газ всичко беше ок

balev64
30-07-2009, 22:56
Или филтър гориво.Преди няколко дена едно А6 куатро закъса на сред път.След чудене и маене с оказа че е от филтър гориво - нов обаче менте.Верно че става на въпрос за дизел но то и бензинов филтър може да сдаде багажа пък и той трябва да се сменя от време на време.

nikolaaaay
30-07-2009, 23:41
Моята, когато реши пали ето така http://www.youtube.com/watch?v=2HWzxVPPbZ4
Ако не карам на газ няма такива проблеми и затова си мисля, че е от дюзите. Винаги като ми свърши газта, карам един ден само на бенз (100 октанов) за профилактика и няма грижи.
При теб, обаче щом не се оправя, като загрее... все пак пробвай да караш само на бенз. Може да се оправи сама.

code
04-08-2009, 17:14
Колеги трагедията беше пълна, но вече има светлина в тунела. След кратко чудене и маене реших да слагам добавка за бензин:drinking: Имах в резервоара към 30л, взех едно патронче на Техасо за бенц и към бензиностанцията.:Bolt: Изсипах го в резервоара и налях веднага още 20л да се умие от гърловината.
2 дни карах на бензин - мъка голяма, изгорих с 300 зора 20литра:depressed: всичко що се води кола в Бургас ме изпревари за тия 2 дни по 2 пъти :ranting: От снощи обаче има чувствително подобрение, днес даже изпреварвах някакви автомобили :headbang: Абе проблема си намери решение, има още леко замисляне между 3000-3500об, но и това ще отшуми :th_up::priest:

leketo84
04-08-2009, 18:13
Колеги трагедията беше пълна, но вече има светлина в тунела. След кратко чудене и маене реших да слагам добавка за бензин:drinking: И аз така като тебе направих имах подобни симптоми с студеното палене с разликата че нямам газ :shocking:! Взех добавка покарах едно леко извън градско и на другия ден бях :plane: !

didod
04-08-2009, 18:21
Покара леко?! Вярваме ти! :bouncing_smiley:

По темата - ако наистина се е стигнало толкова много да се запушат дюзите, както при колегата, може би е добре да бъдат свалени и почистени с ултразвук. После едва ли скоро пак ще станат такива като сега.

svetlastf
04-08-2009, 19:37
Да ползвам темата.
От месец съм на газ. Проблеми с вървежа и оборотите на газ никакви. На бензин пали и държи обороти без проблем. Вчера останах без газ и я карах няколко километра градско на бензин. Като спирах на кръстовище правеше по 4-6 колебания на оборотите 500-1500 докато ги закроти. Някакви идеи за възможната причина ?

qpwo
04-08-2009, 21:02
Колеги трагедията беше пълна, но вече има светлина в тунела. След кратко чудене и маене реших да слагам добавка за бензин:drinking: Имах в резервоара към 30л, взех едно патронче на Техасо за бенц и към бензиностанцията.:Bolt: Изсипах го в резервоара и налях веднага още 20л да се умие от гърловината.
2 дни карах на бензин - мъка голяма, изгорих с 300 зора 20литра:depressed: всичко що се води кола в Бургас ме изпревари за тия 2 дни по 2 пъти :ranting: От снощи обаче има чувствително подобрение, днес даже изпреварвах някакви автомобили :headbang: Абе проблема си намери решение, има още леко замисляне между 3000-3500об, но и това ще отшуми :th_up::priest:
Това означава ли да избягваме добавките или само въпросната марка...:shock:

leketo84
05-08-2009, 01:33
Покара леко?! Вярваме ти! :bouncing_smiley:

По темата - ако наистина се е стигнало толкова много да се запушат дюзите, както при колегата, може би е добре да бъдат свалени и почистени с ултразвук. После едва ли скоро пак ще станат такива като сега.
Е действително моя проблем беше , че имаше при паленето едно леко мислене при подаването на газ и ме нервеше макар че беше за малко :ranting:, но една добавка не помна как се казваше:gruebel: , но беше американска и малко с 160-180км/ч , но за към 60км. и всичко си дойде на място ! Така съм вече половин година ! :biker:

code
05-08-2009, 08:15
Това означава ли да избягваме добавките или само въпросната марка...:shock:
Не само, че няма да я избягвам, ами ще правя процедурата на всеки 15000км както си пише на патрончето. qpwo, не знам какво четеш :new_Eyecrazy: караш ме да си мисля, че аз пиша неразбрано:gruebel:

qpwo
05-08-2009, 10:14
Не само, че няма да я избягвам, ами ще правя процедурата на всеки 15000км както си пише на патрончето. qpwo, не знам какво четеш :new_Eyecrazy: караш ме да си мисля, че аз пиша неразбрано:gruebel:
:big_whoops: